עזרה בתימחור..

יעל ברג

משתמש מקצוען
יעל - 100 ש"ח לציור זה לא מבהיל ולא יקר, אם לא אכפת לך... בהרבה ממקצועות המחשב לא פותחים עבודה בפחות מ-150.[/QUOTE]

שירי, איפה כתבתי מבהיל ויקר?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל ברג;1072643:
יעל - 100 ש"ח לציור זה לא מבהיל ולא יקר, אם לא אכפת לך... בהרבה ממקצועות המחשב לא פותחים עבודה בפחות מ-150.

שירי, איפה כתבתי מבהיל ויקר?[/QUOTE]

נכתב ע"י יעל ברג;1072587:
גם ציירת זה מקצוע "חיצוני" ומדיד ולכן כדאי לך להיות זהירה עם המלצות של לקחת 100 ש"ח וכד'.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל ברג;1072587:
יש שני סוגי מקצועות. סוג אחד אותו אפשר לכנות "חיצוני" וסוג שני אותו אפשר לכנות "פנימי".
פסיכולוג, מגשר, מרצה וכד'- זה מקצוע "פנימי": דברים שקשורים לערכים, לנפש, לאמונה וכו'
ואילו גרפיקאית, הנדסאית, מתכנתת וכד'- זה מקצוע "חיצוני": הקריטריונים לפיהם עבודה נחשבת 'טובה' או 'לא טובה' הם יחסית מדידים וניתנים לכימות.

כאשר אני מחפשת בעל מקצוע "פנימי"- לא אתפשר על מישהו שהוא פחות מהטופ. אבל כאשר אני תרה אחר בעלת מקצוע "חיצוני" זה פחות חשוב לי.

אם נניח אני צריכה לתקן את השמלה של בתי בת החמש, ויש לי שתי תופרות: אחת שתופרת שמלות כלה ברמה בינלאומית ולתיקון שמלת בתי היא תיקח 40 ש"ח והשניה עושה את זה כהשלמת הכנסת ולוקחת 30 ש"ח- אם התוצאה תהיה אותה תוצאה (וזה הרי דבר מדיד שניתן לכמת) אלך לזו של ה-30.

גם ציירת זה מקצוע "חיצוני" ומדיד ולכן כדאי לך להיות זהירה עם המלצות של לקחת 100 ש"ח וכד'.
כל עוד יש ציירות שלוקחות מעט והן טובות כמו אלה שלוקחות הרבה - רבים יעדיפו אותן על פנייך. אם המחיר הזה משתלם לך לפי אמות המידה שלך ולפי היחס אליו את מתייחסת לזמן שלך- לדעתי אל תעלי את המחיר בהרבה (רק בקצת כדי לא לפגוע באלה שלא יבואו אלייך חשש שאם את זולה אולי את לא טובה...).

לא כולנו מייחסות לכסף את אותו מדד. אחת שיש לה ארבעה ילדים (ועל כל שעת עבודה היא משלמת למטפלת וחוץ מזה כל ילד זה המון הוצאות ואנרגיה) היחס שלה לכסף לגמרי אחר מאשר כזו שהתחתנה לפני כמה חודשים ועד כה היא קיבלה 25 ש"ח לשעה והעיקר מבחינתה זה לא לרדת מזה...

בקיצור- לא בטוח שמה שטוב לאחרות טוב בשבילך.

נ.ב. וואו, חפרתי המון. סליחה!

יש דברים הגיוניים במה שאת כותבת,
אבל לא כ"כ פייר שאת מצד לקוח כך ממליצה - מסיבה אחת, את נגועה, יתכן שתעדיפי בינוני וזול ע"פ איכותי ויקר - אבל את אולי לא מספיק מודעת למה מקובל לקחת על מה.

מחיר של 25 ש"ח לשעה לעצמאית, גם מתחילה הוא מאד מאד נמוך מתחת למקובל, מינימום להתחיל מ-50 ש"ח לשעה (ואפ' 80).
כל זמן שהיא תיקח מחיר ריצפה לא יגיעו אליה אלו שאוהבים וצריכים יותר - כי אלו יבהלו מהמחיר וילכו ליקרות יותר וכך היא יכולה להמשיך לדשדש שנים.
זה הזמן אט אט להעלות מחיר.
אגב השיטה הטובה להעלאה היא שכל זמן שמצטבר עומס להעלות מחיר ע"מ לדלל - כך שומרים על אותו מתח רווח בפחות עבודה.

יעל ברג

משתמש מקצוען
נכתב ע"י pr;1072640:
יעל - 100 ש"ח לציור זה לא מבהיל ולא יקר, אם לא אכפת לך... בהרבה ממקצועות המחשב לא פותחים עבודה בפחות מ-150.

לתת למישהו המלצה לקחת מהלקוחות שלה פי 4 ממה שהיא לקחה עד היום
זה בהחלט דבר שמצריך זהירות מצידה. מה לא נכון?
עדיין לא אמרתי שזה מבהיל ויקר אבל מוזר בעיני שאת לא מסכימה איתי שיש לקוחות שיגידו "ביי ביי"; זה לא אומר שזה יקר ביחס לשוק אלא ביחס לעצמה וביחס ללקוחות שלה.

יש דבר כזה שקוראים לו ניואנסים. לא הכל שחור ולבן.

ועוד דבר- כשאני מבקשת עצות בפרוג אני מצפה לתגובות כנות כי אני מייחסת הרבה חשיבות למה שכותבים לי. וכך כשאני מגיבה אני משתדלת לגייס את מירב האינטגרטי שלי.

יעל ברג

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;1072661:
אבל לא כ"כ פייר שאת מצד לקוח כך ממליצה - מסיבה אחת, את נגועה, יתכן שתעדיפי בינוני וזול ע"פ איכותי ויקר - אבל את אולי לא מספיק מודעת למה מקובל לקחת על מה.
.

בואי תגידי לי בבקשה מה המלצתי לה.

Tamar Zeitlin

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ישנו גם שיקול של כמה מכירים אותך בשוק
יש מצב שנותנים מחירים זולים בשביל שיכירו אותך יותר ולכן לא תרגישי מנוצלת כי זה לטובתך
ואז את מרגישה לפי העומס אם ניתן להעלות את המחיר

bekki

משתמש מקצוען
הדשדוש שלה לא יגיע מכיוון המחיר הזול.
מי שימצא בציורים שלה יופי ומקצועיות ייקח אותה בכל מחיר.

תרגיעו, בתחומי קריינות/ כתיבה [לסוגיה] לא משלשלים 100 ש"ח לשעה בכזו שאנטיות...
יעל, 100 ש"ח זה יותר מיפה.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל ברג;1072666:
לתת למישהו המלצה לקחת מהלקוחות שלה פי 4 ממה שהיא לקחה עד היום
זה בהחלט דבר שמצריך זהירות מצידה. מה לא נכון?
עדיין לא אמרתי שזה מבהיל ויקר אבל מוזר בעיני שאת לא מסכימה איתי שיש לקוחות שיגידו "ביי ביי"; זה לא אומר שזה יקר ביחס לשוק אלא ביחס לעצמה וביחס ללקוחות שלה.

יש דבר כזה שקוראים לו ניואנסים. לא הכל שחור ולבן.

ועוד דבר- כשאני מבקשת עצות בפרוג אני מצפה לתגובות כנות כי אני מייחסת הרבה חשיבות למה שכותבים לי. וכך כשאני מגיבה אני משתדלת לגייס את מירב האינטגרטי שלי.

לקוחות שמשלמים 25 ש"ח לציור (לפי דבריך, אני לא הבנתי שזה המחיר - כתבתי 100 ש"ח לציור ולא לשעה, אבל לא משנה...) - הייתי ממליצה לומר להם בי בי,
אלא אם כן את עוד רוצה להתנסות וכל כיוצ"ב.
אני מגיבה בכנות, ובידע - כי אני במקצוע הזה כידוע לך. :)
המחיר הראשון שלי לציור היה 120 ש"ח, וזה היה לפני המוווווון זמן, וברמה של מתחילה בהחלט.
בעבודה הבאה לקחתי לעמוד 450 או 480, לא זוכרת. (עמוד מלא, לא דמות אחת כזו)
לא רואה איך הייתי מגיעה רחוק יותר אם הייתי ממשיכה לקחת 120 עד עוד כמה שנים,
הייתי מקסימום מסבה מקצוע.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י bekki;1072675:
הדשדוש שלה לא יגיע מכיוון המחיר הזול.
מי שימצא בציורים שלה יופי ומקצועיות ייקח אותה בכל מחיר.

תרגיעו, בתחומי קריינות/ כתיבה [לסוגיה] לא משלשלים 100 ש"ח לשעה בכזו שאנטיות...
יעל, 100 ש"ח זה יותר מיפה.

שילשלתי הרבה יותר מזה,
ולא הצטערתי:)

כן, על כתיבה...

יעל, מדדת לה את הסכום ביחס לגודל המשפחה וכד' - זה פשוט לא רלוונטי לנושא.
הנקודה היא מחיר מול תמורה ומה הסף שמקובל בשוק לתחום.

מילא בחורת סמינר - שתהנה לה מכל שקל.
אבל אשה ומפרנסת אמורה לקחת שכר שהולם את עבודתה והשקעתה לפי המקובל בשוק ואח"כ בעז"ה אני מאחלת לה הצלחה רבה וביקוש רב לקחת עוד יותר מהמקובל... (וגם אם משפחתה קטנה אז שתשים בצד ליום סגריר...:) זה לא מזיק)

יעל ברג

משתמש מקצוען
נכתב ע"י pr;1072682:
לקוחות שמשלמים 25 ש"ח לציור (לפי דבריך, אני לא הבנתי שזה המחיר - כתבתי 100 ש"ח לציור ולא לשעה, אבל לא משנה...) - הייתי ממליצה לומר להם בי בי,
אלא אם כן את עוד רוצה להתנסות וכל כיוצ"ב.
אני מגיבה בכנות, ובידע - כי אני במקצוע הזה כידוע לך. :)
המחיר הראשון שלי לציור היה 120 ש"ח, וזה היה לפני המוווווון זמן, וברמה של מתחילה בהחלט.
בעבודה הבאה לקחתי לעמוד 450 או 480, לא זוכרת. (עמוד מלא, לא דמות אחת כזו)
לא רואה איך הייתי מגיעה רחוק יותר אם הייתי ממשיכה לקחת 120 עד עוד כמה שנים,
הייתי מקסימום מסבה מקצוע.

א- התכוונתי לשעה כמובן וזה ברור כי היא פותחת האשכול הבהירה שהיא לוקחת לפי שעה אז גם אם טעיתי במילה הכוונה שלי הייתה ברורה.
ב- אז על ציור של 5 שעות את ממליצה לה לקחת 100 ש"ח?
ג- אין לי ספק שאת מגיבה בכנות מהצד שלך אבל הצד שלך זה רק צד אחד ופותחת האשכול רוצה לשמוע עוד צדדים.
ד- לא המלצתי לה שום דבר שנוגע לסכומים מעשיים או עצות קונקרטיות. סך הכל אמרתי לה להיות זהירה ולעשות מה שטוב לה. כשכתבתי 100 ש,ח זה היה בתור דוגמא ולא בתור עצה מעשית ונראה לי שזה די ברור מהנכתב בפרט שאחרי המילה "100 ש"ח" כתוב וכו'.

ואגב- כאשר יש בפרוג עצה שלא תואמת את דעתי או עמדתי אני מאד משתדלת שני דברים:
א- לא להכניס לאותה תגובה דברים שלא נכתבו בה. (מבהיל ויקר)
ב- לא לכנות בשמות את בעל התגובה (לא פיירית ונגועה).

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;1072684:
שילשלתי הרבה יותר מזה,
ולא הצטערתי:)

כן, על כתיבה...

אבל אשה ומפרנסת אמורה לקחת שכר שהולם את עבודתה והשקעתה לפי המקובל בשוק ואח"כ בעז"ה אני מאחלת לה הצלחה רבה וביקוש רב לקחת עוד יותר מהמקובל... (וגם אם משפחתה קטנה אז שתשים בצד ליום סגריר...:) זה לא מזיק)

אפשר לפגוש אותך?!
עולם התורה זקוק לגבירים כמוך...
או לפחות לכתבת יח"צ ברמה שלך[ מעל 100 לש']

:)

יעל ברג

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;1072684:

לדעתי זה רלוונטי מאד.
היא לא חייבת לעשות מה שמקובל בשוק אלא מה שטוב עבורה
לפי הצרכים שלה. והצרכים שלה משתנים לפי הרבה גורמים ביניהם גם גודל המשפחה.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל ברג;1072685:
א- התכוונתי לשעה כמובן וזה ברור כי היא פותחת האשכול הבהירה שהיא לוקחת לפי שעה אז גם אם טעיתי במילה הכוונה שלי הייתה ברורה.
ב- אז על ציור של 5 שעות את ממליצה לה לקחת 100 ש"ח?
ג- אין לי ספק שאת מגיבה בכנות מהצד שלך אבל הצד שלך זה רק צד אחד ופותחת האשכול רוצה לשמוע עוד צדדים.
ד- לא המלצתי לה שום דבר שנוגע לסכומים מעשיים או עצות קונקרטיות. סך הכל אמרתי לה להיות זהירה ולעשות מה שטוב לה. כשכתבתי 100 ש,ח זה היה בתור דוגמא ולא בתור עצה מעשית ונראה לי שזה די ברור מהנכתב בפרט שאחרי המילה "100 ש"ח" כתוב וכו'.

ואגב- כאשר יש בפרוג עצה שלא תואמת את דעתי או עמדתי אני מאד משתדלת שני דברים:
א- לא להכניס לאותה תגובה דברים שלא נכתבו בה. (מבהיל ויקר)
ב- לא לכנות בשמות את בעל התגובה (לא פיירית ונגועה).

נשמע שאת נסערת...
הנושא אכן מענין אבל הוא ממש לא אישי. :)
בכל אופן מג'יק את מוזמנת להרים טלפון וננהל שיחה על הנושא המרתק,
יש לי כמה הכוונות יעילות מהשטח. :):):)

אפרתה

משתמש מקצוען
כמו תמיד השוק צריך גם את היקרים וגם את הזולים. וכמו שלאה בלוי כתבה באחד הפוסטים האחרונים- הלקוחות של אלה אינם הלקוחות של אלה. ולכן- מגוחך לקבוע מחיר יעד ומגוחך לחשוב שמוכרחים לקחת מחיר גבוה כדי להיות בשוק. יש מגוון שיטות עבודה, לכל אחת חסרונות ויתרונות. מה שכן- המקצוענים לא יאהבו שמורידים את מחירי השוק (גם אני לא אוהבת שזה קורה בתחום שלי, כמובן), אבל עדיין טובתה האישית של פותחת האשכול היא לאו דווקא להעלות בצורה דרסטית.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י bekki;1072687:
אפשר לפגוש אותך?!
עולם התורה זקוק לגבירים כמוך...
או לפחות לכתבת יח"צ ברמה שלך[ מעל 100 לש']

איתך לא,
בטח לא במקום סגור:)

ועכשיו להבנת הנקרא:
1. אני שילשלתי את הכסף למשהו אחר. (מישהי)
2. אני חושבת שכל דרדקית כאן הבינה שזה כמובן עבור לקוח שכמובן משלם.
3. אכן, צדקת זה עבור עולם התורה, או קרוב לו.

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;1072710:
איתך לא,
בטח לא במקום סגור:)

ועכשיו להבנת הנקרא:
1. אני שילשלתי את הכסף למשהו אחר. (מישהי)
2. אני חושבת שכל דרדקית כאן הבינה שזה כמובן עבור לקוח שכמובן משלם.
3. אכן, צדקת זה עבור עולם התורה, או קרוב לו.

אשרייך!
טוב שהבהרת את עצמך.

זה לא ייחוד:rolleyes:

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;1072698:
כמו תמיד השוק צריך גם את היקרים וגם את הזולים. וכמו שלאה בלוי כתבה באחד הפוסטים האחרונים- הלקוחות של אלה אינם הלקוחות של אלה. ולכן- מגוחך לקבוע מחיר יעד ומגוחך לחשוב שמוכרחים לקחת מחיר גבוה כדי להיות בשוק. יש מגוון שיטות עבודה, לכל אחת חסרונות ויתרונות. מה שכן- המקצוענים לא יאהבו שמורידים את מחירי השוק (גם אני לא אוהבת שזה קורה בתחום שלי, כמובן), אבל עדיין טובתה האישית של פותחת האשכול היא לאו דווקא להעלות בצורה דרסטית.

לאה כתבה פוסט על תמחור של מוצרים - סחורה.
קשה ולא בטוח שכדאי להסיק מזה לגבי תמחור של שירותים = זמן עבודה.

אם אני מוכרת 100 מוצרים שעלו לי 1 ש"ח ב-2 ש"ח, עשיתי רווח של 200% ועדיין מבחינת הקהל מכרתי "בזול". השיקול למכור בזול במקרה הזה הוא מאוד פשוט: אני אמכור יותר יחידות ובשורה התחתונה אגיע לאותו רווח כמו אם הייתי מוכרת ב-20 ש"ח ל-10 אנשים. אותו רווח בדיוק עבור אותו משאב, רק בדרך שונה.

לעומת זאת, אם אדם אחד עבד שעתיים ותמחר ב-25 ש"ח לשעה, ואדם אחר עבד שעתיים במקביל ותמחר ב-100 ש"ח לשעה, אז הראשון הרוויח על השעתיים שלו 50 ש"ח והשני הרוויח 200 ש"ח. פי 4 עבור אותו משאב בדיוק. בהנחה והאדם השני מצליח להגיע להיקף מלא של שעות עבודה למרות התמחור היקר יותר, הוא לעולם ירוויח יותר מאשר הראשון. כך שהסיבה היחידה להמשיך לתמחר כמו הראשון היא החשש שמא לא נצליח למלא את מלוא היקף משאב הזמן שעומד לרשותנו בעבודות לקהל יעד שמוכן לשלם יותר. וזה כבר חשש שאפשר ורצוי להתמודד איתו, ודאי ככל שעובר הזמן והרזומה שלנו גדל.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י naamah;1072759:
לעומת זאת, אם אדם אחד עבד שעתיים ותמחר ב-25 ש"ח לשעה, ואדם אחר עבד שעתיים במקביל ותמחר ב-100 ש"ח לשעה, אז הראשון הרוויח על השעתיים שלו 50 ש"ח והשני הרוויח 200 ש"ח. פי 4 עבור אותו משאב בדיוק. בהנחה והאדם השני מצליח להגיע להיקף מלא של שעות עבודה למרות התמחור היקר יותר, הוא לעולם ירוויח יותר מאשר הראשון. כך שהסיבה היחידה להמשיך לתמחר כמו הראשון היא החשש שמא לא נצליח למלא את מלוא היקף משאב הזמן שעומד לרשותנו בעבודות לקהל יעד שמוכן לשלם יותר. וזה כבר חשש שאפשר ורצוי להתמודד איתו, ודאי ככל שעובר הזמן והרזומה שלנו גדל.

נקודה נוספת,
גם אם בשלב ראשון של הייקור היא תעבוד חצי זמן (לא תצליח למלא את מלוא היקף משאב הזמן) עדיין היא תרוויח כפול!!
וישאר לה זמן למשפחה/ פנאי או כל דבר אחר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה