עזרה בתבניות מלעליות

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הספר שאליו הפנה געוואלדיג הוא ממש געוואלדיג... יוצא מן הכלל! עם כל זה אני מעלה את הדף שהבטחתי - נראה לי שהוא מסכם בטבלה מה שכתוב ב"מסלול", אבל ללא ציון היוצאים מן הכלל, ולכן שים לב, עמירם, לא להשתמש בטבלה בלי בדיקה ב"מסלול", פרט למשקלים םֶםֶם, םֵםֶם, םַםַם - כפי שציינה אושר (בהתחשב בשלושת היוצאים מן הכלל: אחר, אחד ואחת).
ככלל, הספר שממנו לקחתי את הטבלה נקרא "הדקדוק העברי השימושי" - לא המקראי, אבל לעומת הספרים החדישים הוא עוד מתיחס במדה רבה גם לדקדוק המקראי.

קבצים מצורפים

• תבניות מלעיליות 1.jpg
    KB 197.6 · צפיות: 19

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
תודה רבה.
אין היום ספר בין זמננו שהוא מקיף יותר?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לי לא ידוע על משהו כזה. אשמח לשמוע על קיומו, אם קיים.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
דף כזה זה בדיוק מה שרציתי, רק קצת חבל שזה מטושטש קצת. האם יש למשהו עוד דפים בסגנון הזה?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נסה להגדיל את התצוגה למקסימום.
אגב, נראה לי שגם לצורה של שמות עצם ברבים + כינוי נוכחת אין יוצאים מן הכלל (ילדַיך, פעולותַיִךְ וכו')ְִ

תג100

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
נכתב ע"י אפכא מסתברא;480382:
אגב, נראה לי שגם לצורה של שמות עצם ברבים + כינוי נוכחת אין יוצאים מן הכלל (ילדַיך, פעולותַיִךְ וכו')ְִ
אותו דבר גם בנוכח (ילדֶיךָ, פעולותֶיךָ וכו').

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה