עזרה בניקוד

• פותח הנושא milk
  • פורסם בתאריך

milk

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
קטע ממשנה ברורה סימן נ"ג

כָּתַב שְׁיָרֵי כְּנֶסֶת הַגְּדוֹלָה בְּשֵׁם תְּשׁוּבַת רִ"י בְּרוּנָא, שְׁלִיחַ צִבּוּר שֶׁנִּפְסַל קוֹלוֹ, אִם נִשְׁמַע כְּאִלּוּ הוּא מרתת וְשָׁבוּר, פָּסוּל. עוֹד כָּתַב, אִם שְׁנֵי חַזָּנִים שָׁוִים, כֹּהֵן קוֹדֵם לְלֵוִי, לֵוִי לְיִשְׂרָאֵל. וְתַלְמִיד חָכָם קוֹדֵם לְעַם הָאָרֶץ אֲפִלּוּ הוּא כֹּהֵן, וְכָל שֶׁכֵּן לֵוִי

איך הייתם מנקדים את המילה מרתת.

חברה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
נכתב ע"י milk;1639010:
קטע ממשנה ברורה סימן נ"ג

כָּתַב שְׁיָרֵי כְּנֶסֶת הַגְּדוֹלָה בְּשֵׁם תְּשׁוּבַת רִ"י בְּרוּנָא, שְׁלִיחַ צִבּוּר שֶׁנִּפְסַל קוֹלוֹ, אִם נִשְׁמַע כְּאִלּוּ הוּא מרתת וְשָׁבוּר, פָּסוּל. עוֹד כָּתַב, אִם שְׁנֵי חַזָּנִים שָׁוִים, כֹּהֵן קוֹדֵם לְלֵוִי, לֵוִי לְיִשְׂרָאֵל. וְתַלְמִיד חָכָם קוֹדֵם לְעַם הָאָרֶץ אֲפִלּוּ הוּא כֹּהֵן, וְכָל שֶׁכֵּן לֵוִי

איך הייתם מנקדים את המילה מרתת.
לכאורה מְרֻתָּת

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לכאורה המילה מרתת מתייחסת לאדם ולא לקול.
אי לכך יש לנקד פתח צירה.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

זו מילה ארמית ולכן אני חושב שלא נכון להכניס אותה למשקלים עבריים. אבל אני לא בקיא בארמית לגמרי, אבל אני מנקד מִרְתַּת.

milk

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני הייתי סבור בדיוק כך, אך חששתי לשלב מילה ארמית בקטע של לשון הקודש, אך באמת זה לא כ"כ נדיר למצוא שבעל החפץ החיים זי"ע שילב מילים ארמיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה