עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י פירות יער;n5006469:
אני גננת מעל 20 שנה אצל אותו מעסיק כל כמה שנים הוא מחליף שם לעמותה כדי שלא יצטרך לשלם וותק, אני לא מוצהרת במשרד החינוך כי הוא לא מוכן לחתום לי על הוותק, המשכורת מינימום{!!} 3500 שח, לא נדבר על זה שאין הבראה אין וותק ואין מעונות, למרות שבתלוש תיאורטית הכל כתוב
דורשים ממנו לעמוד בכל הדרישות הכי מחמירות של משרד החינוך אבל תכלס משכורת הכי מינימלית

מקסים. מקסים. מקסים.
ותנו לי לנחש הימור פרוע ובטח ממש ממש אבל ממש ממש רחוק מהמציאות:
יש לו זקן רבני ארוך, והוא תורם בשמחה למטרות צדקה וחסד, ומתהדר בלבוש על גבול הרבני. מדוייק?
והוא נותן משכורת מקוצצת כי כל שקל שהוא נותן בכלל לא מגיע לכם. זה רק חסד. ויש גבול כמה חסד אפשר לעשות עם עובדת אחת. יש עוד מצוות לעשות. למשל לתרום ב'דינר' ולקבל בוד ותעודת הוקרה, למשל.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י פנס בערפל;n5007754:
מקסים. מקסים. מקסים.
ותנו לי לנחש הימור פרוע ובטח ממש ממש אבל ממש ממש רחוק מהמציאות:
יש לו זקן רבני ארוך, והוא תורם בשמחה למטרות צדקה וחסד, ומתהדר בלבוש על גבול הרבני. מדוייק?
והוא נותן משכורת מקוצצת כי כל שקל שהוא נותן בכלל לא מגיע לכם. זה רק חסד. ויש גבול כמה חסד אפשר לעשות עם עובדת אחת. יש עוד מצוות לעשות. למשל לתרום ב'דינר' ולקבל בוד ותעודת הוקרה, למשל.

נימה אנטישמית בניחוח אנטיחרדי.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י efrat1;n5007766:
נימה אנטישמית בניחוח אנטיחרדי.

לא חושבת
לאנשים הרבה יותר קל לתת ולתרום למוסדות שיוקירו אח"כ וישלחו מתנות מושקעות כל חג
מאשר לתת לעובדת עוד כמה שקלים
היצה"ר עובד שעות נוספות בנושא הזה

ומנסיון של אנשים שמתעסקים עם עשירים פעמים רבות - לעיתים הם קמצנים ברמות שלא ניתן לתאר
הם ידקדקו על האגורה, כשזה נוגע לתשלום למישהו אחר
לא כשזה נוגע לנוחיות פרטית

ויש להם תיאבון של.. נו אני לא אטנף את פי ולא אזכיר את שם בעה"ח הטמא שרציתי להזכיר
ואלו לא מילים שלי.. אלא של מישהו קרוב אלי שמכיר קצת והתעסק קצת ויודע קצת יותר מקצת

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי קפלר;n5006241:

מחפירות שלי, נראה לי שאני לא טועה וזו לא חכמה לכתוב סתם אתה טועה בלי להוכיח.

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי קפלר;n5006301:
כך זה גם אצל החרדים.

אבל במבו דיברה על סייעת.

בעבר הביאו פה משכורת של עובדות עירייה סייעות וזה היה כמעט אותו סכום.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י cha123;n5007479:
זה בדיוק נקרא הלבנת הון..
כי זה נחשב הוצאה
וההכנסה היא בשחור - ככה שזה בעצם התחמקות מתשלום מס על ההכנסה הזו

זו העלמת מס.
זו לא הלבנת הון - שבהגדרה פשטנית נאמר שזה לקחת כסף שהגיע ממקורות פליליים (סחר בסמים לדוגמא) והפיכתו להכנסה ממקור כשר.

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י פירות יער;n5006469:
אני גננת מעל 20 שנה אצל אותו מעסיק כל כמה שנים הוא מחליף שם לעמותה כדי שלא יצטרך לשלם וותק, אני לא מוצהרת במשרד החינוך כי הוא לא מוכן לחתום לי על הוותק, המשכורת מינימום{!!} 3500 שח, לא נדבר על זה שאין הבראה אין וותק ואין מעונות, למרות שבתלוש תיאורטית הכל כתוב
דורשים ממנו לעמוד בכל הדרישות הכי מחמירות של משרד החינוך אבל תכלס משכורת הכי מינימלית

מה פתאום לא יכול להיות, זה סתם תלונה, בלי תלוש אין זכות להתלונן.
המעסיק הוא אדם ישר הגננות סתם מתלוננות.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני לא באה לסנגר על אף אחד
אבל- לא חשבתם למשל שמנהל העמותה צריך מזומנים גם בשביל דברים שקשורים בעמותה??
נגיד לשלם לריתמיקאית שאין לה חשבונית?
לא שלכן מותר לו לגנוב- אבל להוציא תלוש מוגדל שלא מגיע לעובדת תמורתו ולבקש ממנה להחזיר את ההפרש (שוב שלא מגיע לה)
ואולי גם בדרך היא תקבל חופשת לידה מוגדלת???
לא שזה מותר חוקית- אבל ודאי המחשבה הראשונה היא- גנב. וזה ממש לא מחייב.

ולגבי זו שמידי פעם מפוטרת-
כללית- זה לא תקף בחק אם היא התקבלה לאותו מקום עבודה יש לה רצף לכל דבר וענין.
אבל- אולי אפשר גם לחשוב אחרת?
שהעמותה באמת בקשיים, והיו הוצאות לא צפויות, וגנים שלא קבלו רשיון מסיבה זו או אחרת, והעמותה פשוט נסגרה, ונפתחה תחתיה עמותה אחרת?

ואולי- תחשבו אחרת-
אולי אתם הייתם רוצים שמנהלי הרשתות יעסיקו רק גננות צעירות וחסרות נסיון כי אין להן ותק והעלות שלהן נמוכה?
ואז כל הגננות הותיקות ילכו לחפש עבודה בממ"ד כי אף מעסיק לא ירצה אותן כי הן יקרות לו ואיןלו כסף לתת להן?
ואז גם בגן של הבת שלכם תפגשו רק גננות שסיימו שנה שעברה או מקסימום לפני שנתים כי הן זולות יותר- ובמחיר שלהן יכול המנהל לעמוד ולא במחיר של אלו הותיקות והמנוסות?

שוב- אני לא מצדיקה מעשים לא הגונים או גניבות
רק תנסו לחשוב מהצד השני של הסיפור.

אבל אני חושבת שכל הדיון הזה מגוחך- כי בכל ענף אחר אתן מקבלות שלמעסיק מותר לעשות מה שהוא רוצה
וכאן- משום מה לא מובן לכן שמנהל העמותה הוא מנהל עסק לכל דבר וענין וזכותו להעסיק כל עוד זה במסגרת החק איך שנראה לו.

ואם אתן רוצות להתעשר בקלות (לדעתכן) תפתחו גם רשת גנים ותתחילו "לגנוב"!

macro

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אבל אני חושבת שכל הדיון הזה מגוחך- כי בכל ענף אחר אתן מקבלות שלמעסיק מותר לעשות מה שהוא רוצה
וכאן- משום מה לא מובן לכן שמנהל העמותה הוא מנהל עסק לכל דבר וענין וזכותו להעסיק כל עוד זה במסגרת החק איך שנראה לו

עד כמה שידוע לי, מנהל עמותה הוא לא כמנהל עסק!!!
מבחינה חוקית עמותה אינה מיועדת למטרת רווח אישי
מנהל עמותה אמור להוציא לעצמו משכורת מבוקרת
וכל הרווחים שיש לעמותה הם לצרכי העמותה ולא לצרכים אישים.

ויותר מכך כאן מדוברעל עמותה שמתבססת על כספים ממשלתיים- כספי ציבור.
כך שברור שמנהל עמותא לא יכול לעשות מה שעולה בדעתו כמנהל עסק

A052

משתמש סופר מקצוען
משכורת של מנהל עמותה יכולה להיות גם ששים אלף ש"ח בחודש וזה יכול להיות תקין!!! לפי גודל מחזור הכספים של העמותה.
שלא לדבר שאשתו יכולה להיות מזכירה ואחותו עוזרת מנהל וכו'...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אני וביתי;n5007036:
אם מנהל עמותה צריך מזומן ולא משנה מה הסיבה ומוציא דרך עובד זה לא הלבנת הון?

נכתב ע"י cha123;n5007479:
זה בדיוק נקרא הלבנת הון..
כי זה נחשב הוצאה
וההכנסה היא בשחור - ככה שזה בעצם התחמקות מתשלום מס על ההכנסה הזו

לא, זו לא הלבנת הון.
הכסף של העמותה לבן. הוא לא הגיע ממקומות פליליים.
והלבנת הון אינה התחמקות מתשלום מס, להפך: בהלבנת הון 'אמיתית', המלבינים מעדיפים לשלם מס הכנסה על הכספים, כדי להלבין אותם.

נכתב ע"י שירי12;n5007431:
למשוך מזומן מהעמותה דרך משכורות?
למה למנהל העמותה משתלם לעשות זאת? הרי הוא צריך לשלם עלות שכר על הכספים האלו. (לפחות מס שכר, אם הוא מגדיר את זה כרכיב תוספות וכו').

גם לדעתי זה לא משתלם לו. אבל אם כולם כאן טוענים שזה הנוהג, כנראה שיש למנהלי העמותות סיבה לעשות זאת.

נכתב ע"י אני וביתי;n5007500:
כנראה שהמס שהוא אישית משלם יותר גבוה.

קשה לי מאד להאמין שמנהל עמותה, חמדן ככל שיהיה, משתמש במזומנים האלו לעצמו. זה לא עובד ככה. לכאורה הוא צריך אותם בשביל הוצאות שאין נגדן קבלה רשמית.

נכתב ע"י דעתי;n5007879:
מחפירות שלי, נראה לי שאני לא טועה וזו לא חכמה לכתוב סתם אתה טועה בלי להוכיח.

מעבודה של שנים בחשבויות שכר ובהנהלות כספים של מוסדות חינוך, העיריה לא 'משלימה מה שמשרד החינוך לא נותן'. אין תקצוב שוטף כזה.
יש דברים ספציפיים שעיריות משלמות לבתי ספר, וגם זה בקמצנות גדולה.
לתיכונים הן לא משלמות כלום (אולי כמה פרוטות עבור שיעורי עזר לבנות לקויות למידה, או פה ושם תקציבון לרכישת כמה מחשבים, וגם זה אחרי מסע חתחתים- ולא כתקצוב שוטף).
אם יש לך דוגמא לתקצוב השלמה שניתן מטעם העירייה למפעילי מוסד, נשמח לראות קישור/צילום מסך (היום כל התקציבים פתוחים לעיון הציבור).

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n5008207:
לא, זו לא הלבנת הון.
הכסף של העמותה לבן. הוא לא הגיע ממקומות פליליים.
והלבנת הון אינה התחמקות מתשלום מס, להפך: בהלבנת הון 'אמיתית', המלבינים מעדיפים לשלם מס הכנסה על הכספים, כדי להלבין אותם.

גם לדעתי זה לא משתלם לו. אבל אם כולם כאן טוענים שזה הנוהג, כנראה שיש למנהלי העמותות סיבה לעשות זאת.

קשה לי מאד להאמין שמנהל עמותה, חמדן ככל שיהיה, משתמש במזומנים האלו לעצמו. זה לא עובד ככה. לכאורה הוא צריך אותם בשביל הוצאות שאין נגדן קבלה רשמית.

מעבודה של שנים בחשבויות שכר ובהנהלות כספים של מוסדות חינוך, העיריה לא 'משלימה מה שמשרד החינוך לא נותן'. אין תקצוב שוטף כזה.
יש דברים ספציפיים שעיריות משלמות לבתי ספר, וגם זה בקמצנות גדולה.
לתיכונים הן לא משלמות כלום (אולי כמה פרוטות עבור שיעורי עזר לבנות לקויות למידה, או פה ושם תקציבון לרכישת כמה מחשבים, וגם זה אחרי מסע חתחתים- ולא כתקצוב שוטף).
אם יש לך דוגמא לתקצוב השלמה שניתן מטעם העירייה למפעילי מוסד, נשמח לראות קישור/צילום מסך (היום כל התקציבים פתוחים לעיון הציבור).

הקצאות בבני ברק לרשתות גנים לא קיים???

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י macro;n5008091:
עד כמה שידוע לי, מנהל עמותה הוא לא כמנהל עסק!!!
מבחינה חוקית עמותה אינה מיועדת למטרת רווח אישי
מנהל עמותה אמור להוציא לעצמו משכורת מבוקרת
וכל הרווחים שיש לעמותה הם לצרכי העמותה ולא לצרכים אישים.

ויותר מכך כאן מדוברעל עמותה שמתבססת על כספים ממשלתיים- כספי ציבור.
כך שברור שמנהל עמותא לא יכול לעשות מה שעולה בדעתו כמנהל עסק

הוצאת לי את המילים מהפה!
וכוכב, אם משפט אחד מכל מה שכתבת אכן היה נכון ומציאותי אז המצב היה טוב.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אני וביתי;n5009189:
הקצאות בבני ברק לרשתות גנים לא קיים???

הקצאת קרקע היא מושג שונה מתקצוב. בוודאי מתקצוב כספי שוטף.

כאן דיברו על תקצוב עירוני שוטף למוסדות, כהשלמה למה שמשרד החינוך לא נותן. ודבר כזה אין, בוודאי לא באופן גורף.

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י רותי קפלר;n5009311:
הקצאת קרקע היא מושג שונה מתקצוב. בוודאי מתקצוב כספי שוטף.

כאן דיברו על תקצוב עירוני שוטף למוסדות, כהשלמה למה שמשרד החינוך לא נותן. ודבר כזה אין, בוודאי לא באופן גורף.

תחום הקצאות הקרקע והבינוי "נעול" בפני משתמשים חדשים...

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
מחפירות שלי זה מה שמצאתי, עיינו בעמודים 2 למטה 6 ו-9 אולי יש עוד לא היה לי כח להמשיך.
מודגש אני לא מבין בניהול חשבונות וכדו' כך שוודאי שאני לא יכול להחליט סופית לפי הממצאים האלו.
(אני מקווה שאני לא מעלה סתם שטויות)

קבצים מצורפים

• מוכר שאינו רשמי.pdf
    KB 901.4 · צפיות: 131

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י דעתי;n5009470:
מחפירות שלי זה מה שמצאתי, עיינו בעמודים 2 למטה 6 ו-9 אולי יש עוד לא היה לי כח להמשיך.
מודגש אני לא מבין בניהול חשבונות וכדו' כך שוודאי שאני לא יכול להחליט סופית לפי הממצאים האלו.
(אני מקווה שאני לא מעלה סתם שטויות)

עמוד 2 מדבר על חוק נהרי. נתייחס אליו בהמשך.

בעמוד 6 כתוב מה שאמרנו קודם, שהפרופיל לגני 3-4 נקבע לפי ממוצע (הם לא כותבים איזה, אבל מדובר על ממוצע של 'מוסמך' + ותק 13), ושהמוכש"ר מקבלים 90% מימון, פרט לגני חובה.

בעמוד 9 כתוב שהרשות המקומית מתקצבת בעיקר מינהל (שרתים ומזכירים). נכון. זה עדיין לא תקצוב - זה תשלום ספציפי עבור הנושאים האלו.

ושם מופיע שכל רשות משתתפת בתקצוב תוכניות לימודים, פעילויות וצרכים נוספים, על פי 'יכולתה וסדרי העדיפויות שלה'.
יכולתן וסדרי העדיפויות של עיריות רבות, לא ממש כוללים תקצוב מוסדות.

בהמשך מאוזכר שוב חוק נהרי, שנכנס - תוקן - עוקר מתוכנו - בוטל - נכנס שוב לחוק ההסדרים: בקצרה, החוק מחייב את הרשות לתקצב מוסד מוכש"ר, בשיעור יחסי למה שהיא מתקצבת מוסד 'רשמי' באותה עיר, לפי יחס תקצוב המוכש"ר.
החוק לא מחייב את הרשות לתקצב מוסד רשמי בסכום כל שהוא.
בפועל, היו מוסדות שזה רק הרע את מצבם. למעשה, לא מדובר על תקציב מסודר ושוטף, אלא שוב - על החלטות של העירייה, לפי יכולת, סדרי עדיפות, מה שמתחשק. מחר יוציאו מכרז על תקצוב חדר מחשבים, אתמול נתנו סכומים לפעילות קיץ. לא משהו מסודר ש'דופק' על פי חוק, לא משהו שמוסד יכול להסתמך עליו.
(מצ"ב קישור לחוק, בעמוד האחרון)

http://knesset.gov.il/Laws/Data/law/2096/2096.pdf

ובוודאי שלא מדובר על 'העירייה משלימה כל שקל שמשרד החינוך לא נותן'.

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נראה לי שאם הגננות היו מקבלות 90 אחוז מהמשכורת לא הייתה קמה כאן צעקה כזו גדולה.
התקצוב של העירייה גם אם זה רק את הדברים הספציפיים האלו עדיין זה מוריד מהרשת כל מיני הוצאות שלמעלה טענו שלכן הרשת מורידה מהגננות.
לגבי סדרי העדיפויות צריך לבדוק אם באמת הם לא משלמים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה