עוצו עצה לגבי כיריים קרמיות

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י גינגית;691972:
אני מכירה מישהי שקנתה כיריים חשמליות קרמיות, והיא מרוצה מהנקיון, אבל אחד מהסירים שלה נשרף בתחתית והתעגל מהחום ויצא מהשימוש, וכמו כן, יותר קשה לווסת טמפרטורה של מאכלים וגם הבישול עצמו לוקח יותר זמן.
זה מה שנאמר לי.

ועוד דבר, אי אפשר להשתמש בזה גם לחלבי וגם לבשרי וחשמל הוא כידוע, יותר יקר מגז.

צריך להבדיל בין סוגי הכיריים הקרמיות השונים כשמדברים על סירים מיוחדים וכו'.
רק בכיריים מסוג "אינדוקציה" (היקרים ביותר מבין סוגי הכיריים החשמליות השונים), יש צורך להשתמש בסירים מיוחדים. בשאר סוגי הכיריים החשמליות אין בעיה להשתמש בסירים רגילים.

לגבי וויסות טמפרטורה של מאכלים - דווקא בכיריים חשמליות הכי קל לווסת את החום לגובה הרצוי.
לדוגמא: המסת שוקולד בבן-מארי. בכיריים חשמליות פשוט מכוונים את הכייריים על חום נמוך מסויים ואין סיכוי שהשוקלד יישרף גם אם זה ייקח שעה שלמה לטבול בו פטיפורים וכו' - מה שאין כן בכיריים של גז - יש רק שני מתבים, חום נמוך יכול לא להיות מספיק חם בשביל המסת השוקולד ויגרום להתקשותו וחום גבוה יכול לגרום להישרפותו וכל הזמן צריך לשחק עם החום של הכיריים כדי לשמור על השוקולד נמס.

לגבי משך זמן הבישול - אין ספק שלא עבד עם כיריים חשמליות - אחרת היית רואה עד כמה משך זמן הבישול קצר משמעותית מהבישול בגז.

לגבי בעייתיות בבשר וחלב, יש פוסקים הסוברים כי חומם של בכיריים מכשיר אותם באופן תמידי ובעצם הוא מעין תהליך ליבון שהכיריים עוברות כל זמן שהן עובדות.
אפילו לגבי פסח יש פוסקים הסוברים כי אפשר להפעיל את הכיריים החשמליות כשעה על החום הגבוה ביותר ו"כבולעו כך פולטו" - הכיריים מוכשרות.

וכך כתוב בילקוט יוסף, סימן פ"ט, סעיף ע"ז:
"מותר לבשל על כיריים של גאז מאכלי בשר ומאכלי חלב, ואין צורך שיהיו כיריים נפרדים לבשרי ולחלבי. וגם אם גלש מהחלב על הכיריים [מקום האש], אין צריך להכשירם קודם שבא לבשל מאכל בשרי, דבודאי מה שנשפך על הכיריים נשרף וכלה, וגם בהדלקת הכיריים הרי הוא עושה ליבון קל, ועוד, דכלי מכלי אינו בולע אלא באמצעות רוטב, וממילא אין הקדרה המונחת על הכיריים בולעת מהכיריים. והוא הדין לחצובות כיריים חשמליים שעליהם מעמידים את הסירים, כיון שהאש שורפת גם את מה שנשפך על החצובה." [ילקוט יוסף איסור והיתר כרך ג' עמוד תסז].

רעות כהנא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רות מיכל;692124:
אני כל כך מזדהה איתך, כי גם אצלי קיימת התופעה שאת מתארת, וחשבתי שאולי הכיריים שקנינו עשויות מחומר איכותי פחות.

אבל אנחנו קנינו כיריים יקרות מאוד!
כך שאני לא מאמינה שהזכוכית שם לא משהו,מה עושים?

התקשרתי לשרות לקוחות של החברה, והיא אמרה לי שהם לא חברת נקיון (!?)ואם אני רוצה אפשר להזמין טכנאי (בתשלום כמובן )לראות את הכיריים.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש חומרים מיוחדים לניקוי כיריים קרמיות בטמבוריות למינהן, כמו"כ יש שפכטל עדין לקילוף לכלוכים קשים.
כעיקרון אם מקפידים להעביר סמרטוט אחרי כל בישול לא אמור להצטבר לכלוך קשה על הכיריים.

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רעות כהנא;692350:
אבל אנחנו קנינו כיריים יקרות מאוד!
כך שאני לא מאמינה שהזכוכית שם לא משהו,מה עושים?

התקשרתי לשרות לקוחות של החברה, והיא אמרה לי שהם לא חברת נקיון (!?)ואם אני רוצה אפשר להזמין טכנאי (בתשלום כמובן )לראות את הכיריים.
של איזה חברה הכיריים שלך?
כיריים גז משטח זכוכית, אני משתמשת שנים ואין שום בעיה לנקות עם סקוטש וסבון כלים, איני נזקקת לשום חומר מיוחד.
לגבי הכיריים של חברת "רוזייר" הזכוכית שלהן באמת יותר קשה לנקיון כי היא מחוספסת ולא חלקה. אבל נראה לי שאין שום בעיה להשתמש במסיר שומנים כמו סנט מוריץ ודומיו.

רות מיכל

משתמש פעיל
נכתב ע"י eden7115;692360:
יש חומרים מיוחדים לניקוי כיריים קרמיות בטמבוריות למינהן, כמו"כ יש שפכטל עדין לקילוף לכלוכים קשים.
כעיקרון אם מקפידים להעביר סמרטוט אחרי כל בישול לא אמור להצטבר לכלוך קשה על הכיריים.
אחרי כל בישול אני מעבירה סמרטוט, וכשהשרוף לא יורד מעבירה סקוץ, וכשזה לא יורד, מעבירה צמר פלדה בחשש רב! ועדיין זה לא תמיד יורד.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
ומה עושים בעלי הכיריים הקרמיות בשבת?
מסתמא אי אפשר להשתמש בבלעך?

רעות כהנא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י dk;692374:
של איזה חברה הכיריים שלך?
כיריים גז משטח זכוכית, אני משתמשת שנים ואין שום בעיה לנקות עם סקוטש וסבון כלים, איני נזקקת לשום חומר מיוחד.
לגבי הכיריים של חברת "רוזייר" הזכוכית שלהן באמת יותר קשה לנקיון כי היא מחוספסת ולא חלקה. אבל נראה לי שאין שום בעיה להשתמש במסיר שומנים כמו סנט מוריץ ודומיו.

השתמשתי בסנט מוריץ ועדין...
חוץ מזה החצובות שלי קבלו כאלו כתמים בצבע כהה שאני לא יודעת איך מורידים אותם.
והכתמים האלו לא נוצרו מאוכל שגלש מהסיר ממש לא!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה