עוסק פטור לאברך עבור קרה"ש

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שלום,
אני רוצה לפתוח קרה"ש לאברך כעצמאי-עוסק פטור,
מה ההשלכות?
האם מאבדים את ההכרה כבן ישיבה-מבחינת הצבא? (בגיל 27 זה כבר לא משנה ?)
מפסיקים לקבל דתות?
ביטוח לאומי משלמים יותר (כרגע 128 ש"ח)?
מה העלות של רואה חשבון שיטפל בכל הטפסולוגיה?
אודה על כל תשובה.

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
איני מבין מה זה אומר לגבי קרן השתלמות (אם פתחתי נכון את ראשי התבות), אך מנסיוני ידוע לי מעט לגבי עו"פ ואתייחס לשאלת פתיחת עו"פ ללא קשר לקרן השתלמות.
אני מדבר על מי שרשום פחות מ-60.000 לשנה.
1. חייבים חשבון נקי לחלוטין ללא צקים ומזומנים הנכנסים ללא תיעוד ומקור (יחסית עובדים עצמאיים נבדקים יותר משכירים). גם צריך בסוף השנה הראשונה להצהיר הצהרת הון. גם משולם כל חודש ביטוח לאומי ובריאות וכדלהלן. והתופינים הם מענק העבודה המכסה את כל תשלומי הביטו"ל.
2. אני (מעל 30) כך שזה לא רלוונטי לגבי.
3. במשך שנתיים הייתי רשום וקבלתי מהדתות למרות שאני רשום כעו"פ.
4. צריך לשלם כל חודש לביטו"ל כ-6 אחוז מהמשכורת המדווחת כך שזה תלוי רק בזה.
5. יש רואי חשבון הלוקחים 200 ש"ח לחודש ויש מנהלי חשבונות הלוקחים 600-800 לשנה (היה כאן לאחרונה בפורום) אני בכל אופן עושה את זה כבר לבד לאחר שקלטתי ב"ה את הענין שכלל אינו מסובך (אולי בגלל שבשנתי הראשונה הייתי מיוצג ע"י רו"ח שאותו שאלתי את כל השאלות) יש גם עלות פתיחת תיק שעלתה לי למעלה מ-500 שח ואני חושב שגם זה הייתי יכול לעשות לבד. לא בדקתי.
לגבי הפרשות לפנסיה. אם אתה מעוניין בזה רק בגלל כי כך חייבים ע"פ חוק אז תדע שניתן לא להפריש כל עוד לא מרויחים מעל סך מסויים (נ"ל כ-60.000 לשנה) והמדינה לא אוכפת ע"כ באופן רשמי ושלא רשמי, רק מעל סכום זה יש קנס מסויים (נ"ל כ-500 שקלים לשנה)

מקווה שסייעתי

נערך לאחרונה ב:

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
איני מבין מה זה אומר לגבי קרן השתלמות (אם פתחתי נכון את ראשי התבות), אך מנסיוני ידוע לי מעט לגבי עו"פ ואתייחס לשאלת פתיחת עו"פ ללא קשר לקרן השתלמות.
אני מדבר על מי שרשום פחות מ-60000 לשנה.
1. חייבים חשבון נקי לחלוטין ללא צקים ומזומנים הנכנסים ללא תיעוד ומקור (יחסית עובדים עצמאיים נבדקים יותר משכירים). גם צריך בסוף השנה הראשונה להצהיר הצרת הון. גם משולם כל חודש ביטוח לאומי ובריאות וכדלהלן. והתופינים הם מענק העבודה המכסה את כל תשלומי הביטו"ל.
2. אני (מעל 30) כך שזה לא רלוונטי לגבי.
3. במשך שנתיים הייתי רשום וקבלתי מהדתות למרות שאני רשום כעו"פ.
4. צריך לשלם כל חודש לביטו"ל כ-6 אחוז מהמשכורת המדווחת כך שזה תלוי רק בזה.
5. יש רואי חשבון הלוקחים 200 על חודש ויש מנהלי חשבונות הלוקחים 600-800 לשנה (היה כאן לאחרונה בפורום) אני בכל אופן עושה את זה כבר לבד לאחר שקלטתי ב"ה את הענין שכלל אינו מסובך (אולי בגלל שבשנתי הראשונה הייתי מיוצג ע"י רו"ח שאותו שאלתי את כל השאלות) יש גם עלות פתיחת תיק שעלתה לי למעלה מ-500 שח ואני חושב שגם זה הייתי יכול לעשות לבד. לא בדקתי.
לגבי הפרשות לפנסיה. אם אתה מעוניין בזה רק בגלל כי כך חייבים ע"פ חוק אז תדע שניתן לא להפריש כל עוד לא מרוחים מעל סך מסויים (נ"ל כ-60000 לשנה) והמדינה לא אוכפת ע"כ באופן רשמי ושלא רשמי, רק מעל סכום זה יש קנס מסויים (הנ"ל כ-500 שקלים לשנה)

מקווה שסייעתי
תודה רבה.
אני רוצה לפתוח עוסק פטור כדי להפקיד כספים לקרן השתלמות ולא לשלם על הרווח מס רווחי הון.
יכולה להפקיד בערך 18K שח לשנה לקרה"ש ולא לשלם על זה בכלל מס שזה משתלם מאד.
השאלה -האם זה לא כאב ראש גדול מידי לפתוח עוסק פטור פיקטיבי?
אני צריכה לפתוח חשבון בנק שינוהל רק עבור זה ויהיו בו הכנסות פיקטיביות?

עיצוביישן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אפשר לקבל דתות במקביל
אבל אם יעלו עליך זה הסתבכות גדולה

לגבי גיל 27 אין שום בעיה מבחינת הצבא

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לג

לגבי דתות זה שאלה מה יהיו גובה ההכנסות מהעסק
זה יהיה עוסק פטור עם מינימום הכנסות, עדיין מפסידים את הדתות?

השאלה האם הצער שווה בנזק המלך,
אם אני מפסידה דתות + לשלם לרואה חשבון + לשלם יותר ביטוח לאומי ,
זה יוצא איזה 1000 ש"ח בחודש.
ז"א 12K לשנה כפול 20 שנה - 240K ,
כשהרווח עבור ההפקדה של 1500K בחודש כפול 20 שנה הוא בממוצע 430K והמס מתוכו הוא 100K.
כבר לא נשמע משתלם מידי,
מישהו התנסה בזה? יודע להגיד מה כדאי?

עיצוביישן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

הנורמלי

משתמש פעיל
זה יהיה עוסק פטור עם מינימום הכנסות, עדיין מפסידים את הדתות?
אני מקבל דתות! עצמאי מדווח על הכנסה באזור ה 1000 ש"ח חודשי - לא מעכב
צריך לשאול רו"ח או יעוץ מס הם יודעים לומר את הסכום המדויק
מה שכן הסכום בביטוח לאומי עולה מתלמיד לעצמאי משלמים באזור ה 170 - 180 ש"ח לחודש

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מי שאזרח אמריקאי יש לזה עוד השלכות

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי כדאי יותר לפתוח לאישה, אין בעיה עם דתות וכך מקבלים גם דמי לידה...
זה ברור, כבר יש לי, אני שכירה.
עכשיו אני מנסה לפתוח לבעלי.
רק עדיין לא הבנתי האם זה על חשבון הדתות או לא, חלק רשמו שכן וחלק רשמו שלא,
מה באמת?

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
השאלה -האם זה לא כאב ראש גדול מידי לפתוח עוסק פטור פיקטיבי?
אני צריכה לפתוח חשבון בנק שינוהל רק עבור זה ויהיו בו הכנסות פיקטיביות?
אם את משלמת כמה מאות שקלים לשנה לרואה חשבון זה ממש לא כאב ראש גדול, בעוסק פטור פעם בשנה צריך להגיש את הקבלות של ההכנסות ואת כל ההוצאות.
אין צורך לפתוח חשבון בנק בכלל, אם זה בסכומים קטנים ההכנסות יכולות להיות במזומן ואז לא צריך שום הכנסות פיקטיביות.

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
רק עדיין אלא הבנתי האם זה על חשבון הדתות או לא, חלק רשמו שכן וחלק רשמו שלא,
מה באמת?
אין בעיה עם הדתות, זה לא קשור אחד לשני, אם הוא "עובד" קצת שעות ועדיין שומר על מסגרת השעות של הכולל הוא מקבל דתות.

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
את יכולה להיות שכירה וגם עצמאית.
(צריך לראות כמה את מרויחה שלא יפגע לך במענק עבודה)
אני לא רוצה להיות עצמאית.
אני רוצה שבעלי יהיה,
ומעדיפה עסק מינימלי ולא לקבל מענק עבודה.

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בגדול הבנתי את ההשלכות.
תודה רבה לכם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עסק מינימלי, לא אמור לפגוע בדתות.
ועסק פשוט, ניתן לעשות את הכל לבד ללא רו"ח, אולי להצהרת הון כדאי לקחת ח"פ שירות של רו"ח.
ביטוח לאומי מעסק שמרוויח למשל 1000 ש"ח בחודש, יוצא יותר זול 5.97% מהרווח, שבמקרה והעסק מרוויח 1000 ש"ח בחודש, דמי ביטוח לאומי יהיו 59.7 ש"ח לחודש, שזה פחות ממה שהוא משלם בתור אברך.
ולעשות עסק אמיתי ולא מזויף.

RRRRR

משתמש מקצוען
עסק מינימלי, לא אמור לפגוע בדתות.
ועסק פשוט, ניתן לעשות את הכל לבד ללא רו"ח, אולי להצהרת הון כדאי לקחת ח"פ שירות של רו"ח.
ביטוח לאומי מעסק שמרוויח למשל 1000 ש"ח בחודש, יוצא יותר זול 5.97% מהרווח, שבמקרה והעסק מרוויח 1000 ש"ח בחודש, דמי ביטוח לאומי יהיו 59.7 ש"ח לחודש, שזה פחות ממה שהוא משלם בתור אברך.
אולי יש סיכוי להדרכה
אנ כבר חצי שנה בדרך לעשות את זה
ולא זזה כי לא יודעת בדיוק איך ופוחדת מהבלאגן

אולי מעניין אותך גם...