מידע שימושי עומס במעלית - זורקת רעיון...מה דעתכם?

מצב
הנושא נעול.

גיטריסט בנשמה

משתמש רשום
בחלק הכספי הגיוני יותר לחייב בעלות גן או עסק פעיל בתשלום גבוה יתר (בגין מעלית וחשמל). זה לא פותר את הזמינות שנפדעת קשות בשעות מסוימות.
אבל אולי אם זה יקרה הם יודיעו שלא להשתמש במעלית בכללי משפחתונים לדעתי אמורים להיות בקומת קרקע - זה כמו גן לכל דבר!

תלללה

משתמש צעיר
יש היום מצוקה מעצבנת מאד על הגבול הקטסטרופה,
של בניינים גבוהים יחסית 7/8 קומות עם מעלית אחת! שהדיירים בקומות העליונות יכולים לחכות למעלית רבע שעה בשעות העומס רק כי ילד עצל מקומה 2 החליט שהוא חייב לרדת במעלית ולא במדרגות (סתם דוגמה)..

מי מדבר נניח על מודיעין עילית שם כל דייר בנה 2 יחידות דיור על הגג לפחות!!!
אבל גם במקום מסודר כמו אחיסמך נניח זה סיוט, או בית שמש בהמון בניינים ועוד ועוד...

האם לדעתכם היה יכול להיות מועיל שיוזילו משמעותית בדמי ועד הבית למשפחות מהקומות הנמוכות שמתחייבות לא להשתמש כלל במעלית, למעט כמובן שיש עגלות ילדים וכדו, אבל סתם כך לעלות ולרדת ברגל.

האם זה יכול לעבוד?
א. תפקיד וועד הבית לפתוח את עיני הדירים מקומה 1 \2 ואפילו 3 וללמד אותם שניתן לרדת בבוקר במדרגות כשהם ללא עגלות וכדו'
ב. תפקיד הגננות (פחות נוגעה למטפלות שהתינוקיים בעגלה)לרדת למטה לקבל את הילדים מ 8 עד 8:15 וכן בשעת הסיום. זה יגרום לשכנים שהמעלית תחזור לשימושם.
ג. בעיה נוספת אותם ההורים שעולים עם התינוק למטפלת ויחד איתם עוד 2 ילדים שתופסים חצי מעלית. ולפעמים מגדילים לעשות שאותם ה 2 ילדים עם אופנים\קורקינט וכדו' . בקיצור שאר הילדים יכולים לחכות למטה שתי דקות .וכך גם ההורה שעלה עם העגלה יוכל לרדת אחרי שהכניס את הילד לגן במדרגות וגם לא יתפוס חצי מעלית.
ד. לא לשלוח את הילדים להזמין את המעלית וכשהיא מגיע לעצור אותה 2 דקות עד שנתארגן כי 2 דקות מעלית תפוסה בבוקר יש כאלו שעבורם זה סוג של נצח.מאחרים לעבודה לכולל

יואו

משתמש צעיר
הלוואי והיו כ"כ הרבה גנים ומשפחתונים באזורי...
ואני גרה בשכונה סופר חרדית...
אם היה אחד בבנין היה עוזר לי מאוד
אני לוקחת את הילדים מרחק של בין כמה בנינים לרחוב ליד (יותר נכון בעלי לוקח 🤦‍♂️)
כל השכנים של הגנים- חשבתם פעם גם לשמוח על הנוחות שבענין- יש לכם מסגרות לילדים בצמוד לבית!
בלי להזיע בדרך עם העגלות או לחלופין להתעטף ולעטוף את הילדים בחורף+ להסחב עם מטריה בנוסף לצאצאים...
כשקרה שנה אחת שהיתה לי מטפלת בבנין הייתי כ"כ מאושרת!
אז בבוקר לפעמים הייתי יורדת במדרגות (4 קומות) ובצהריים קצת מחכה...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
איפה הוא פסק את זה ? שיש ייחוד במעלית ?
יש לך מקור לדברים ?
מעניין אותי לראות בפנים
נראה לי המקור הוא לא הרב וואזנר, אלא מר' משה שאול קליין שליט"א (כך שמעתי מפי תלמידו חביבו)
בכל אופן הפתרון פשוט- להפוך למעלית שקופה!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
איפה הוא פסק את זה ? שיש ייחוד במעלית ?
יש לך מקור לדברים ?
מעניין אותי לראות בפנים
שבט הלוי חלק ג' סימן קפ"ב
ובצל החכמה ח"ב סימן ע'
ושו"ת מהרי"ל דיסקין ס' ה ס"ק ר"ו

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
ובצל החכמה ח"ב סימן ע'
נראה לי המקור הוא לא הרב וואזנר, אלא מר' משה שאול קליין שליט"א (כך שמעתי מפי תלמידו חביבו)
בכל אופן הפתרון פשוט- להפוך למעלית שקופה!
ר' משה שאול קליין אמר שבכל אופן זה אסור מדין חצי שיעור אסור מן התורה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ובצל החכמה ח"ב סימן ע'
עייני פה שכתוב שגם לדעת הרב וואזנר שאם לא יגיע לשיעור ייחוד אז פשוט שאפשר להקל

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
רוב אלו שמחמירים זה בעיקר בגלל הרחק מן הכיעור
והרבה מגדולי פוסקי דור האחרון שדנו בעניין המעלית, אף שרובם הצירוף הרבה מהם כתבו שעדיף להימנע ורק במקומות כמו בתי חולים ובניינים גדולים הקילו.

שבט הלוי ח’’ג:
Screenshot_20240922-000736_Gallery.jpg

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
רוב אלו שמחמירים זה בעיקר בגלל הרחק מן הכיעור
והרבה מגדולי פוסקי דור האחרון שדנו בעניין המעלית, אף שרובם הצירוף הרבה מהם כתבו שעדיף להימנע ורק במקומות כמו בתי חולים ובניינים גדולים הקילו.

שבט הלוי ח’’ג:
צפה בקובץ המצורף 1779051
לא נכון לצטט רק חלק מה שנוח לכם
הנה ציטוט אחר כמוני
1726954067320.png

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כמה מטפלות כבר יש בבנין?
ממתי זה נהיה מקצוע כ"כ מבוקש?
יכול להיות גם 5-6 משפחתונים בבנין

הלוואי והיו כ"כ הרבה גנים ומשפחתונים באזורי...
ואני גרה בשכונה סופר חרדית...
אם היה אחד בבנין היה עוזר לי מאוד
אני לוקחת את הילדים מרחק של בין כמה בנינים לרחוב ליד (יותר נכון בעלי לוקח 🤦‍♂️)
כל השכנים של הגנים- חשבתם פעם גם לשמוח על הנוחות שבענין- יש לכם מסגרות לילדים בצמוד לבית!
בלי להזיע בדרך עם העגלות או לחלופין להתעטף ולעטוף את הילדים בחורף+ להסחב עם מטריה בנוסף לצאצאים...
כשקרה שנה אחת שהיתה לי מטפלת בבנין הייתי כ"כ מאושרת!
אז בבוקר לפעמים הייתי יורדת במדרגות (4 קומות) ובצהריים קצת מחכה...
לא בטוח שהיה עוזר לך, יש לי בבנין שלי ובבניינים לידי יותר מ2 מטפלות בבנין (יכול להיות גם 5-6) ואני ועוד 4 מהאזור שלי שולחות למטפלת במרחק רבע שעה - 20 דק' הליכה (ו6 קומות לעלות בלי מעלית)
אישית זה מבחירה כי רציתי אותה, אבל האחרות (והן לא היחידות) זה כי לא נשאר להם מקום בכל השפע מטפלות שיש...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה