שיתוף - לביקורת עוד לא אבדה תקוותינו...

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

עטרה ד

משתמש מקצוען
תקווה היא בת סודי. לכל מקום היא הולכת איתי, תמיד ביחד.

לכל מחשבה שלי היא עולה. מנפחת, מתנפחת, גורמת לי לרצות.

ובעצם, לקחת אותה, להטות - לקוות.

אמרו לי תמיד, תקווה היא טובה. היא לא מייאשת, היא מצמיחה. תהיי גדולה- בזכותה, רק תקשיבי לה.

לא אמרו לי שהיא בועה. בסך הכל בלון גדול מלא אוויר, שייתכן והוא יעוף, ואולי גם יתפוצץ לי בפנים.

וכך גדלנו, התיידדנו. אני והיא, היא ואני, כרתנו ברית שלום בינינו. היא גדלה מאוד מאוד, ואני שמחה מאוד מאוד.

עברו ימים, הלכנו יחד. קראו לי מדומיינת, אולי קצת בשקט 'לא מפוקסת'. אבל אני האמנתי בכל ליבי שהיא ואני, אני והיא לא נאכזב אחת השניה. אני דואגת לה למזון שתגדל תתנפח, והיא דואגת להתגשם. זה היה עיקרו של הסכם.

ואז הגיעו ימים מלאים, וקראתי לתקווה להצטרף למיזמים. היא הגיעה. אוהו הגיעה, נפנפה לי רוח, צבעה לי אודם, הפריחה סומק. אמרה בלי קול 'אני כאן ובגדול'.

שמחתי, נו מה, הנה הסכם חתום, דופק. זה היה חוזה טוב.

ולא חשבתי לרגע שהיא בסך הכל בועה, בלון גדול מלא אוויר. סיכה אחת ותתפוצץ, לא חשבתי, המשכתי.

ובום.

זהו. נפלתי שבורה, צעקתי עליה, חבטתי בה. אך היא נחתה לנגד עיניי עם רסיסי חידלון שהיו כלואים בתוכה.
שאגתי עליה, קראתי את שמה, היא לא הגיבה, פתאום נעלמה.

תקווה שאבדה ואיננה.

הלכתי לישון. מלאת כישלון, עצובה ממורמרת על תקווה שהלכה בלי להודיע מראש.

קמתי. שפשפתי עיניים, סילקתי כורים. והנה היא מולי נפוחה, תקווה. לרגע שמחתי, היא שבה חשבתי, ואז נזכרתי ביום האתמול.

הוצאתי לשון, ואף וגרון. והיא לא הלכה רק התיישבה לידי, סיפרה לי סיפור והרגיעה אותי.

ופתאום היא לא נראתה לי בלון, היא הייתה יציבה, שקולה אמיתית. חתמנו שוב על הסכם של שלום.

ושוב, בום.

ואלה החיים.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
וואו.
וואו.
וואו.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אהבתי את נקודת המבט המקורית. והכתיבה שלך טובה, מאוד.

אולי קצת בשקט 'לא מפוקסת'.
משהו לא מסתדר לי. כלומר, אני מבינה את הכוונה שלך במשפט, אבל אולי הסדר של המילים צריך להיות שונה? או להוסיף פסיקים?

היא גדלה מאוד מאוד, ואני שמחה מאוד מאוד.
טוב!

הוצאתי לשון, ואף וגרון.
כנ"ל.

ופתאום היא לא נראתה לי בלון, היא הייתה יציבה, שקולה אמיתית. חתמנו שוב על הסכם של שלום.
תיאור מושלם.

עטרה ד

משתמש מקצוען
אהבתי את נקודת המבט המקורית. והכתיבה שלך טובה, מאוד.
תיאור מושלם.
תודה תודה!

משהו לא מסתדר לי. כלומר, אני מבינה את הכוונה שלך במשפט, אבל אולי הסדר של המילים צריך להיות שונה? או להוסיף פסיקים?
כוונתי הייתה, שיש כאלה שאמרו בקול שאני מדומיינת, ובשקט הם אמרו שאני לא מפוקסת.
לא יודעת אם חסר פסיק האמת... לא הרגשתי צורך לשים.
אשמח אם תעדכני אותי אם אני טועה.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פשוט יפה!
פשוט ויפה! (או לא פשוט בכלל, ומאד יפה.)

הכותרת לא מסתדרת לי.

עטרה ד

משתמש מקצוען

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
כוונתי הייתה, שיש כאלה שאמרו בקול שאני מדומיינת, ובשקט הם אמרו שאני לא מפוקסת.
לא יודעת אם חסר פסיק האמת... לא הרגשתי צורך לשים.
אשמח אם תעדכני אותי אם אני טועה.
לא, הכוונה מובנת גם ככה. אפשר להוסיף פסיק, אבל לא קריטי.
אם את רוצה בכל זאת שיהיה קצת יותר ברור, אולי תנסי:
קראו לי מדומיינת, אולי קצת, בשקט, 'לא מפוקסת'.
קראו לי מדומיינת, אולי קצת בשקט 'לא מפוקסת'.
קראו לי מדומיינת, אולי קצת (ו)בשקט 'לא מפוקסת'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה