עזרה עוד חודש מתחילים לשלם שכירות. כסף מנלן?

שירה הדסה

משתמש פעיל
בעצם עד עכשיו יכלו לשים בחיסכון סכום ממש יפה,
אז אפשר להשתמש בו בחודשים שמרגישים שם מחנק

אבל הכנסה של 9K נטו לזוצ זה ממש יפה

יווווודה

משתמש חדש
היי! לגמרי מבינה את הלחץ, קפיצה כזו בהוצאות זה לא צחוק. אבל אל ייאוש, יש מה לעשות!

קודם כל, בואו נראה איפה אפשר לקצץ. תבדקו שוב את כל ההוצאות הקבועות, אולי יש איזה חשבון מיותר או ביטוח שאפשר להוזיל. גם בהוצאות היומיומיות, כמו סופר ובילויים, אפשר לחסוך פה ושם.

אם אפשר, תנסו להגדיל הכנסות. אולי בן/בת הזוג יכול/ה לעבוד קצת יותר, או שאת/ה יכול/ה למצוא איזה ג'וב קטן בצד, אפילו זמני, כדי לעזור לסגור את הפער. וגם תבדקו אם מגיע לכם איזה סיוע מהמדינה בגלל הלידה, לא תמיד יודעים על כל מה שמגיע.

לגבי הדירה, אם המעבר ריאלי, אולי תחפשו משהו יותר זול, אפילו אם זה אומר אזור פחות מרכזי. ואם ממש צפוף, אולי אפשר להשכיר חדר או לגור עם משפחה לכמה זמן, רק כדי להקל על העומס.

חוץ מזה, תקציב מסודר זה המפתח! תכתבו מה נכנס ומה יוצא, ככה תדעו בדיוק איפה אתם עומדים ותוכלו למנוע בזבוזים מיותרים. ואם אפשר, תנסו בכל זאת לשים בצד כמה שקלים כל חודש, אפילו קצת, למקרה שפתאום קופץ משהו.

אם אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה, יש יועצים פיננסיים שיכולים לתת לכם כיוון. ואל תתביישו לבקש עזרה מחברים או משפחה, לפעמים הם יכולים לעזור יותר ממה שחושבים.

האושר של החיים

משתמש רשום
ומה את עונה בזה בעצם?
שכל אחד ומה שההורים יכלו להתחייב, אחד נתנו דירה, אחד אוכל שנה ראשונה, אחד ביגוד ואחד שכירות, כל אחד נותן מה שהוא יכול, אז זה לא קשור כאן להיחנק, כי את לא יכולה לדעת את המכלול של מה שהם נותנים ומה לא

א. אדם

משתמש מקצוען
שכל אחד ומה שההורים יכלו להתחייב, אחד נתנו דירה, אחד אוכל שנה ראשונה, אחד ביגוד ואחד שכירות, כל אחד נותן מה שהוא יכול, אז זה לא קשור כאן להיחנק, כי את לא יכולה לדעת את המכלול של מה שהם נותנים ומה לא
אני הצטרפתי לשאלה של אחד הניקים, שטענה טענה הגיונית וצודקת (למה אם נשאר לכם כזה סכום כל חודש עד עכשיו לא שלמתם שכירות)
לא הבנתי את ההקשר של "גם לי שלמו"
כמו שציינת- כל אחד לפני היכולות שלו
ואין להקיש ממקרה למקרה

האושר של החיים

משתמש רשום
קופצת על האשכול החשוב.
ג"כ זו"צ (בלי תינוק.) מתחילים לשלם שכירות - 5K
הכנסות- 10K
הוצאות שוטפות- 5K
אשה עובדת , בעל בכולל.
איך מסתדרים עם זה - על הקשקש... !
מקבלים סיוע בשכ"ד?
וניסיתם לבדוק באמת ממה בדיוק נובעות ההוצאות שלכם? סתם, לעשות סדר, פעם אחת.
שכירות לזו"צ 5K נשמע יקר - תלוי כמובן גודל ואזור, ואם א"א להוריד, תנסו לחשוב מה כן אפשר להוריד
אנחנו ג"כ זו"צ (בלי ילד) ממוצע הכנסות 11K,
ממוצע הוצאות 4.5K - שכולל מלא חריגים כמו תרופות, ביגוד, מתנות, ועוד חריגים
עשינו לעצמנו סדר, בקובץ אקסל ממה בדיוק כל ההוצאות, ורואים, גם אם ירד לנו פתאום 7K הוצאות - יודעים מאיפה החריגה (אם האוכל, חשמל מים גז, שוטף וח.פ. כלי בית נשאר אותו דבר, זה משהו אחר. אנחנו בסדר, זה ההוצאה שחריגה :rolleyes:)
מה זה 'סתם כסף מזדמן לייד'?
נפל מהשמיים?
ובהכנסות חישבתם הכל, כולל עבודה, מילגת כולל, דתות, סיוע בשכ"ד, הורים וכו'?
אגב, בהודעה למעלה בהחלט נכתב שזה או כשיש יותר הכנסות או ש'חוסכים' עבור זה = הוי אומר מקצצים בהוצאות.

בעקבות כל הדיונים התעוררתי להתחיל לעקוב אחרי ההוצאות שלנו
איך אתם עוקבים אחרי זה? פשוט רושמים כל הוצאה ? נשמע מתיש
אולי יש תוכנה חינמית להנהלת חשבונות שאפשר למשוך בה דפי בנק ,דפי אשראי, להוציא דו"ח רווח והפסד? וכו'

יש להשיג מלא חינמיים ברשת

אני אישית בניתי לעצמי בתוכנת אקסל
חילקתי את כל ההוצאות ל4 - 5 תחומי עיקריים ועשיתי סיכום אוטומטי של כל הוצאות\הכנסות\מעשורת וכו
אנחנו גם בנינו נוסחא באקסל, וכל חודש פשוט מעתיקים גליון מרוקנים מחודש קודם וממלאים מחדש,
אפשר להוציא מכל בנק דוח תנועות באקסל וגם מקופות האשראי, פשוט עושים העתק - הדבק ומשייכים

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מקבלים סיוע בשכ"ד?
וניסיתם לבדוק באמת ממה בדיוק נובעות ההוצאות שלכם? סתם, לעשות סדר, פעם אחת.
שכירות לזו"צ 5K נשמע יקר - תלוי כמובן גודל ואזור, ואם א"א להוריד, תנסו לחשוב מה כן אפשר להוריד
אנחנו ג"כ זו"צ (בלי ילד) ממוצע הכנסות 11K,
ממוצע הוצאות 4.5K - שכולל מלא חריגים כמו תרופות, ביגוד, מתנות, ועוד חריגים
עשינו לעצמנו סדר, בקובץ אקסל ממה בדיוק כל ההוצאות, ורואים, גם אם ירד לנו פתאום 7K הוצאות - יודעים מאיפה החריגה (אם האוכל, חשמל מים גז, שוטף וח.פ. כלי בית נשאר אותו דבר, זה משהו אחר. אנחנו בסדר, זה ההוצאה שחריגה :rolleyes:)

אנחנו גם בנינו נוסחא באקסל, וכל חודש פשוט מעתיקים גליון מרוקנים מחודש קודם וממלאים מחדש,
אפשר להוציא מכל בנק דוח תנועות באקסל וגם מקופות האשראי, פשוט עושים העתק - הדבק ומשייכים
אני אישית פותחת מראש כמה גליונות באותו מסמך, ומעתיקה את הטבלה כשהיא ריקה
ואז לא צריך למחוק וכו', וגם נשאר לך המידע מחודש קודם

קבצים מצורפים

• 1717419908592.png
    1717419908592.png
    KB 3.4 · צפיות: 44

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
לצורך העניין:
ההכנסות שלנו פחות ממה שציינת,
משלמת שכירות מהרגע הראשון שהתחתנתי
[גרה בירושלים..]
אהה וגם אני זוצ"ה + דביבון קטן עם כל ההוצאות הנילוות...

לא חיים בעושר, כן באושר עענק ובס"ד עצווומה
ולא היה חסר לי שקל!!!!! אחד מתחילת נישואי בשום חודש
וכן מפרגנים לעצמינו מלא
מלאכול בחוץ ועד חו"ל...
אם יש לכם מיותר,
למה שלא תחסכו לעתיד??
ולהוצאות בלתי צפויות??

שבת

משתמש פעיל
לגבי פותחת האשכול אם אינך רואה מאיפה אתם יכולים לחסוך התשובה היא לחפש עוד הכנסות,
אולי תחפשי עבודה אחרת שתרויחי יותר? אולי בעלך יכול לעבור כולל או משהוא כזה,
אולי הוא יכול ללמוד עם בחורים?
אנחנו זוג+3 חשמל לחודשיים יוצא בין 700-900ש"ח
ביגוד לילדים כן קונה בד"כ בתחילת עונה (קשה לי לשאר מידות)
בגדים לעצמי ממש לא תמיד קונה,
גם אנחנו גרנו בירושלים אחרי החתונה רוב החברות שלי נשארו לגור שם אך אנחנו עברנו לעיר אחרת ולרגע לא היה לי קשה, כל הזמן אמרתי שאם בהמשך נעבור בכל מקרה אז למה לא לעשות את זה עכשיו?(אז) והיום אני לא מתחרטת על זה בכלל, גרים בשכונה שכולם צעירים כולם באותו שלב בחיים, אין כמו זה - לטעמי,
חושבת שכדאי לכם לחשוב על זה, יוזיל לכם את סעיף הדיור וגם אם לא ממש יוזיל לפחות תקבלו גודל יותר גדול
וגם אני אחרי הלידה הראשונה לא עבדתי הרבה הרבה זמן והיינו דחוקים מאד מאד!!!!! אבל יש ניסים וכל התקופה הזו לא נכנסו למינוס בכלל!! אין לך מה לדאוג תבטחי בה' ותראי שהכל מסתדר, תמיד אמרתי מה יהיה בהמשך לנצח נרויח את אותם הסכומים המינוס רק ילך ויתפח וראינו שהחיים דינמיים בעלי כבר לא באותו כולל ועושה עוד היום במסגרת תורנית ואני ב"ה התחלתי לעבוד,
הרבה הצלחה

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לגבי פותחת האשכול אם אינך רואה מאיפה אתם יכולים לחסוך התשובה היא לחפש עוד הכנסות,
גם אנחנו גרנו בירושלים אחרי החתונה רוב החברות שלי נשארו לגור שם אך אנחנו עברנו לעיר אחרת ולרגע לא היה לי קשה, כל הזמן אמרתי שאם בהמשך נעבור בכל מקרה אז למה לא לעשות את זה עכשיו?(אז) והיום אני לא מתחרטת על זה בכלל, גרים בשכונה שכולם צעירים כולם באותו שלב בחיים, אין כמו זה - לטעמי,
חושבת שכדאי לכם לחשוב על זה, יוזיל לכם את סעיף הדיור וגם אם לא ממש יוזיל לפחות תקבלו גודל יותר גדול
וגם אני אחרי הלידה הראשונה לא עבדתי הרבה הרבה זמן והיינו דחוקים מאד מאד!!!!! אבל יש ניסים וכל התקופה הזו לא נכנסו למינוס בכלל!! אין לך מה לדאוג תבטחי בה' ותראי שהכל מסתדר, תמיד אמרתי מה יהיה בהמשך לנצח נרויח את אותם הסכומים המינוס רק ילך ויתפח וראינו שהחיים דינמיים בעלי כבר לא באותו כולל ועושה עוד היום במסגרת תורנית ואני ב"ה התחלתי לעבוד,
הרבה הצלחה
במקביל לחסכון אני באמת מעלה הכנסות. משתדלת
בכל השאר- אהבתי מאוד את התגובה שלך

יהודיתו

משתמש מקצוען
הרבה הצלחה
תגובה מדהימה!
עזרת לא רק לפותחת האשכול אלא לכולנו :)
תודה

דבורה-

משתמש צעיר
אני משתמשת ביותר טיטולים ולא עולה לנו 600 ש"ח קניות.
לא נכון 600 זה לא הרבה ממוצע של 150 לשבוע נשמע סביר ואפילו פחות מזה...................
אני קוראת את ההודעות האלו ומנסה להבין איפה החור, אולי בתאריך?
פעם ב 30 ש"ח היו קונים לחם, חלב, ביצים, ירקות, היום יש מצלמות בכל מקום
פחות מ 150 ש"ח לשבוע לקניה שבועית?
לא ברור לי מה אתם קונים ומה אתם אוכלים או איך אתם מנקים
בלי למצמץ אני מגיעה ל 400 ש"ח לשבוע. רק ירקות, מינימום 100 שקל לשבוע, ואני ממש לא פזרנית.
ארוחת צהרים לעיתים מורכבת רק מקטניות ירקות ודגים
גם ירקות ודגים עולים כסף. לא תמיד פחות מעופות.

קודם כל, בואו נראה איפה אפשר לקצץ. תבדקו שוב את כל ההוצאות הקבועות, אולי יש איזה חשבון מיותר או ביטוח שאפשר להוזיל. גם בהוצאות היומיומיות, כמו סופר ובילויים, אפשר לחסוך פה ושם.
אני בעד הגישה הזאת, אפשר לחסוך בכל מני תחומים,
אבל
לגבי הדירה,
אולי אפשר להשכיר חדר או לגור עם משפחה לכמה זמן, רק כדי להקל על העומס.
התגובה הזאת באמת נכתבה ברצינות?
יש דברים שלא חוסכים בהם.

פלטפורמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
היי! לגמרי מבינה את הלחץ, קפיצה כזו בהוצאות זה לא צחוק. אבל אל ייאוש, יש מה לעשות!

אם אפשר, תנסו להגדיל הכנסות. אולי בן/בת הזוג יכול/ה לעבוד קצת יותר, או שאת/ה יכול/ה למצוא איזה ג'וב קטן בצד, אפילו זמני, כדי לעזור לסגור את הפער. וגם תבדקו אם מגיע לכם איזה סיוע מהמדינה בגלל הלידה, לא תמיד יודעים על כל מה שמגיע.

לגבי הדירה, אם המעבר ריאלי, אולי תחפשו משהו יותר זול, אפילו אם זה אומר אזור פחות מרכזי. ואם ממש צפוף, אולי אפשר להשכיר חדר או לגור עם משפחה לכמה זמן, רק כדי להקל על העומס.

חוץ מזה, תקציב מסודר זה המפתח! תכתבו מה נכנס ומה יוצא, ככה תדעו בדיוק איפה אתם עומדים ותוכלו למנוע בזבוזים מיותרים. ואם אפשר, תנסו בכל זאת לשים בצד כמה שקלים כל חודש, אפילו קצת, למקרה שפתאום קופץ משהו.

אם אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה, יש יועצים פיננסיים שיכולים לתת לכם כיוון. ואל תתביישו לבקש עזרה מחברים או משפחה, לפעמים הם יכולים לעזור יותר ממה שחושבים.
למה זה נשמע לי תשובה של רובוט ai?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה