מידע שימושי עוגות לסוכות...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בקר
ביסקוויטים = מרגרינה
ואני שוב חוזרת על כך שחבל שאין לך בלוג!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י happy;1772553:
תודה רבה!
בדיוק באתי לעשות את העבודה ואני רואה שעשית את זה בשבילי!
דווקא מעניין אותי מה הבסיס של העוגה שאת עשית.

זו העוגה שאני העליתי. שוב מי שלא אוהבת חמאת בוטנים- לא מומלץ להכין. וזה יחסית עוגה מתוקה אז חותכים לקוביות קטנות. קבלתי הרבה פידבק חיובי באישי מכאלו שהכינו את העוגה הזו אבל גם אחת שאמרה שזה מאוד מתוק.... אז מי שלא אוהבת חמאת בוטנים ומתוק- שלא תכין.

עוגת חמאת בוטנים ושוקולד- סוף הדרך [לא מומלץ למי שבדיאטה כי אין מצב לעמוד בפני העוגה הזו]

1 ו 1/2 כוסות קמח
2/3 כוס סוכר חום
1/2 כפית אבקת אפיה
1/2 כפית מלח
1/2 כפית סודה לשתיה
2/3 מרגרינה [לא ניסיתי להמיר לשמן בעוגה זו]
1 ביצה
1 כפית וניל

במיקסר מערבבים את כל החומרים הנ"ל ולבצק אחיד. משטחים בתבנית רגילה [לא תנור] מרופדת בניר אפיה] אופי ב 180 מעלות כ-15 דקות

מכינים מלית:
1 ו 1/4 כוסות אבקת סוכר
50 גרם מרגרינה
1 ו 1/2 כוסות חמאת בוטנים
1 כפית וניל

מערבבים במיקסר לקרם ומורחים על הבצק על האפוי.

שופכים על המלית 1/2 שקית [150 גרם] שוקולד צ'יפס ומחזירים לתנור לבערך דקה עד שהשוקולד צ'יפס נמס. מוציאים, מחכים כ 5 דקות ואז מורחים את השוקולד לשכבה אחידה. פורסים בעזרת סכין חדה ולחה רק אחרי מעט קירור [לא הקפאה] שלאחריו מוציאים את העודה לשיש וממתינים מספר דקות.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י GRN;1772566:
בקר
ביסקוויטים = מרגרינה
ואני שוב חוזרת על כך שחבל שאין לך בלוג!

חמודהלה- לא ביסקויטים אלא עוגיות ביסקוטי [או בישקוטי- עם חולם בק] זה שם העוגיות ואין בהם ביסקויטים....

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י start;1772559:
בקר, אשמח לעוגיות הללו ותודה מראש!

בבקשה:

3 ביצים
1.25 כוסות סוכר
1 כוס שמן
2 כפיות אבקת אפיה
1 כף סוכר וניל
4.5 כוסות קמח
1/2 חבילה שוקולד צ'יפס [או יותר....אי שמה יותר...]

במיקסר מקציפים ביצים שלימות עם סוכר במשך כ-5 דקות עד שמתקבלת תערובת תפוחה ובהירה. מוסיפים שמן, א. אפיה, ווניל. מורידים את מהירות ההקצפה ומוסיפים קמח ובסוף שוקולד צ'יפס.
בעזרת ידיים משומנות יוצרים 3 נקניקים מהעיסה. הידיים צריכות להיות משומנות היטב בכדי שהעיסה לא תדבק אליהן.
מניחים בתבנית במרווח אחד מהשני [מומלץ לחלק ל-2 תבניות בתבנית אחת 1 ובשניה 2] הנקניקים מתפשטים באפיה.

מערבבים 2 כפות סוכר ו 1/2 כפית קינמון ומפזרים על הנקניקים.
אופים ב 180 מעלות כ-1/2 שעה עד להשחמה נאה. אם צריך מחליפים בין 2 התבניות בזמן האפיה.
מוציאים מהתנור ומצננים מעט. פורסים לפרוסות ברוחב של כ 1.5 אצבעות ומניחים את העוגיות על צידן. מכניסים לתנור להמשך ייבוש לעוד בערך 8-10 דקות.
העוגיות צריכות להתקרר ואז הן נעשות פריכות....

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י hbecker;1772584:
בבקשה:

3 ביצים
1.25 כוסות סוכר
1 כוס שמן
2 כפיות אבקת אפיה
1 כף סוכר וניל
4.5 כוסות קמח

במיקסר מקציפים ביצים שלימות עם סוכר במשך כ-5 דקות עד שמתקבלת תערובת תפוחה ובהירה. מוסיפים שמן, א. אפיה, ווניל. מורידים את מהירות ההקצפה ומוסיפים קמח ובסוף שוקולד צ'יפס.
בעזרת ידיים משומנות יוצרים 3 נקניקים מהעיסה. הידיים צריכות להיות משומנות היטב בכדי שהעיסה לא תדבק אליהן.
מניחים בתבנית במרווח אחד מהשני [מומלץ לחלק ל-2 תבניות בתבנית אחת 1 ובשניה 2] הנקניקים מתפשטים באפיה.

אופים ב 180 מעלות כ-1/2 שעה עד להשחמה נאה. אם צריך מחליפים בין 2 התבניות בזמן האפיה.
מוציאים מהתנור ומצננים מעט. פורסים לפרוסות ברוחב של כ 1.5 אצבעות ומניחים את העוגיות על צידן. מכניסים לתנור להמשך ייבוש לעוד בערך 8-10 דקות.
אם איני טועה פעם קראו לזה קאמיש?

barr

משתמש רשום
בקר, כשאני קוראת את המתכונים שלך, ואת הנמרצות שיש לך
אני לרגע תוהה אם זו לא אמאשלי...:D:D:D
אני ממליצה לכל אלו שלא אוהבים מתוק מידי (כמוני:)) להפחית בכמויות של הסוכר והשוקולד , מנסיון לא קורה כלום,
ומי שלא משתמש באגוזים אפשר להמיר בקוקוס

תמי1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הני כגנס;1772564:
יש למישהי אולי מתכון מוצלח של מקלות מלוחים?

מקלות שומשום מוצלחים מאוד. ללא מרגרינה.

4 כוסות קמח
1/2 כוס שמן
1 ורבע כוסות מים פושרים
1 אפיון
1 וחצי כפיות מלח
1/3 כוס סוכר
3/4 כוס שומשום

ללוש הכל יחד לבצק נוח
לחלק ל-4 כדורים ולרדד כל אחד למלבן דק.
לחתוך רצועות ולאפות על 180 מעלות עד שמשחים מעט.

צ'יק צ'ק עבודה, תפוקה יפה. זהירות! ממכר...

אני, אגב, אופה עם טורבו, שייבש את זה עוד יותר ואז נהייה פריך מאוד.

בהצלחה!

Cheerio

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י happy;1772249:
אני הכנתי את זה ויצא מאוד טעים!!
אין לי זמן לתרגם לעברית עכשיו. אעשה את זה יותר מאוחר.
גם אני הכנתי (מזמן) ויצא מקסים!ממליצה...

Cheerio

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י hbecker;1772584:
בבקשה:

3 ביצים
1.25 כוסות סוכר
1 כוס שמן
2 כפיות אבקת אפיה
1 כף סוכר וניל
4.5 כוסות קמח

הי יש לי בדיוק אותה מתכון!! נחטפים! שוב ממליצה:)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
אחרי שהמקפיא קצת התרוקן, התחלתי לאפות קצת לסוכות. התחלתי בדברים הקלים והפשוטים. 2 עוגות קלות מאוד להכנה. וטעימות.

עוגה ראשונה:
שכבות בראוניס וקוקוס

200 גרם קוקוס
1/2 כוס סוכר
2 ביצים
1/2 כוס ריצ'
1.25 כוסות קמח

מערבבים את כל החומרים. אין צורך להקציף! מתקבלת עיסה דביקה. משטחים בתבנית A4 מרופדת בניר אפיה.

שכבה שניה:
4 ביצים
1.5 כוסות סוכר
1 כוס שמן
3/4 כוס קקאו
1.5 כוסות קמח

שופכים על בצק הקוקוס. משטחים. אופים ב 180 מעלות כ-30 דקות עד ששכבת השוקולד מתייצבת. בודקים בקיסם שהוא יוצא יבש. זהירות מאפיית יתר. שיישאר נימוח.
מקררים.

ציפוי:
מחממים בסיר 1/2 כוס ריצ'. מוסיפים 200 גרם שוקולד מריר. יוצקים על העוגה. פורסים רק אחרי שהגנאש התקשה ובסכין לחה.
צפה בקובץ המצורף 255371

צפה בקובץ המצורף 255372

עוגה שניה:
קציפת שוקולד וקוקוס

3/4 כוס שמן
1.5 כוסות סוכר חום
1/2 כוס סוכר לבן
3 ביצים מופרדות
2 כוסות קמח
1.5 כפיות אבקת אפיה
1/4 כפית סודה לשתיה
1.5 כוסות שוקולד צ'יפס
1.25 כוסות קוקוס
3/4 כוס אגוזים קצוצים [לא חובה, אני לא שמתי]

מערבבים 1/2 כוס סוכר להן, 1/2 כוס סוכר חום, ושמן בקערה. מוסיפים חלמונים מקציפים לקבלת תערובת אורירית מעט [לא ממש נהיה אבל קצת]. מוסיפים קמח, א. אפיה וסודה לשתיה. משטחים בתבנית A4 מרופדת בניר אפיה.
מפזרים מעל שוקולד צ'יפס, קוקוס ואגוזים.

מקציפים חלמונים עד לקבלת קצף יציב ומוסיפים את יתרת הסוכר חום [1 כוס] ממשיכים להקציף עוד קצת. מורחים בזהירות מעל הקוקוס והשוקולד צ'יפס. [בזהירות כדי שלא יהיה בלאגן והשוקולד צ'יפס יעלה מעל הקצף].

אופים ב 180 מעלות כ-40-45 דקות.
פורסים לאחר שהעוגה התקררה בסכין לחה מעט.

צפה בקובץ המצורף 255373

בהמשך אנסה להעלות עוד עוגות [כשאכין...]

נחמדת

משתמש מקצוען
קודם כל, המון תודות על המתכונים המעולים!!! עשיתי גם את עוגת החמאת בוטנים שלך וגם מנה אחרונה ויצא מצוין!
לגבי המתכונים שעכשיו הבאת, האם הקוקוס מורגש בטעם? כי אני לא כ"כ אוהבת טעם של קוקוס. אם כן, יש לך רעיון במה אפשר להמיר אותו? תודה!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י נחמדת;1775180:
קודם כל, המון תודות על המתכונים המעולים!!! עשיתי גם את עוגת החמאת בוטנים שלך וגם מנה אחרונה ויצא מצוין!
לגבי המתכונים שעכשיו הבאת, האם הקוקוס מורגש בטעם? כי אני לא כ"כ אוהבת טעם של קוקוס. אם כן, יש לך רעיון במה אפשר להמיר אותו? תודה!

בברואניס עם הקוקוס נראה לי אפשר אגוזים טחונים אבל אל יהיה כל כך לבן. אולי שקדים מולבנים טחונים ואז יהיה לבן. בעוגה השניה אפשר נראה לי לוותר ולהשאיר רק את האגוזים והשוקולד צ'יפס, אבל לא ניסיתי.

ותודה על הפידבק- זה עושה חשק לפרגן עוד מתכונים.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בקר, הכנתי המון סוגים של עוגות ועוגיות, נשארו לי כמה דברים שאני רוצה לגמור, המתכונים פה למעלה עוזרים לי, אבל יש עוד דברים

רשימה:
שוקולד צ'יפס 4\3 חבילה
4\1 1 מרגרינה
2\1 קצפת
2\1 שמנת מתוקה
4\3 ק"ג קמח מנופה...
4\3 קופסת חמאת בוטנים
4 חב' שוקולד מריר

2 חב שוקולד מריר משובח
סוכר חום (דמררה)
שוקולד ממולא בליקר\צימוקים\ג'לי

אשמח לרעיונות!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
עוד משהו נחמד:

הכנתי לראש השנה קעריות בצק פילו למילוי במוקפצים. נשאר לי קצת בצק פילו והיות ואני לא אוהבת להקפיא אותו שוב אחרי ההפשרה- למרות שאפשר, אז מהר שלחתי ילד לקנות מלית דובדבנים והכנתי את הגליליות האלו:

צפה בקובץ המצורף 255383

צפה בקובץ המצורף 255384

[מאוד טעים, קל להכנה- מניחים 3 רצועות פילו אחד על השני [בערך רוחב 15 ס"מ. שמים מלית דובדבנים [או כל מלית אחרת] בקצה, סוגרים בצדדים ומגלגלים. אופים ב 180 מעלות עד להשחמה. מפזרים אבקת סוכר ומזלפים שוקולד לבן- יאמי! טעים מאוד לצד גלידת וניל. לא רצוי להקפיא אבל נשמר היטב בקופסא אטומה [לא מדי הרבה זמן]. כמובן שהכי טעים טרי טרי....]

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י שושיה;1775213:
בקר, הכנתי המון סוגים של עוגות ועוגיות, נשארו לי כמה דברים שאני רוצה לגמור, המתכונים פה למעלה עוזרים לי, אבל יש עוד דברים

רשימה:
שוקולד צ'יפס 4\3 חבילה
4\1 1 מרגרינה
2\1 קצפת
2\1 שמנת מתוקה
4\3 ק"ג קמח מנופה...
4\3 קופסת חמאת בוטנים
4 חב' שוקולד מריר

2 חב שוקולד מריר משובח
סוכר חום (דמררה)
שוקולד ממולא בליקר\צימוקים\ג'לי

אשמח לרעיונות!

רוצה עוגיות חמאת בוטנים? זה יעזור לך לחסל את החמאת בוטנים, קמח, שוקולד צ'יפס והמרגרינה...מאוד קל ומאוד מאוד טעים [אין לי תמונה.....אבל בפעם הבאה שאכין, אזכור לצלם] אגב, לא היית את שביקשת מתכונים בלי קצפות ומרגרינה???? אז איך זה שיש לך?

ארות

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עוגת קוקוס ושוקוצ'יפס

לבצק: 1 מרגרינה
1 כוס סוכר
8 חלמונים
3 כוסות קמח
1.5 אב' אפיה
1 שקית סוכר וניל

קצף: 10 חלבונים
1.5 כוסות סוכר
2 כפות קפה
כוס וחצי שוקוצ'יפס
כוס וחצי אגוזים קצוצים
כוס וחצי קוקוס

לשטוח את הבצק בתבנית, לשפוך מעליו את תערובת הקצף ולאפות בתבנית חד פעמית ענקית כחמישים דקות.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י hbecker;1775233:
רוצה עוגיות חמאת בוטנים? זה יעזור לך לחסל את החמאת בוטנים, קמח, שוקולד צ'יפס והמרגרינה...מאוד קל ומאוד מאוד טעים [אין לי תמונה.....אבל בפעם הבאה שאכין, אזכור לצלם] אגב, לא היית את שביקשת מתכונים בלי קצפות ומרגרינה???? אז איך זה שיש לך?

חיכיתי למתכונים פה, עד שהעלו, כבר חיפשתי בדפים שאני תולשת מעיתונים, אז זה מה שהיה, הכנתי פשוט פחזניות, מה לא לפנק את הבעל?
מה הוא אשם שאני נגד? ושאני בדיאטה?

(לא שאני אוכל משהו, ברעיון...)

אדריכל

משתמש צעיר
hbecker הרעיונות שלך מעולים!!!!
כל מתכון עושה חשק להכין (במיוחד שבא בצרוף עם תמונה :)...)
יש לך במקרה קינוח קליל קליל??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה