עדשת 24-70 למי יש נסיון?

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אני רוצה לסטודיו בעז"ה
יש 2 עדשות 24-70 עם צמצם שונה. מישהו יכול להגיד לי אם מלבד ההבדל של הצמצם יש גם הבדל באיכויות בינהם. (אם אני לוקחת את שתיהם ומצלמת על צמצם 4 באותם תנאים יש פערים?)
תודה!
http://www.cameramia.co.il/מוצר-3043,1559-עדשת-זום-Canon-EF-24-70mm-f-4-0L-IS-USM.aspx
והשנייה -
http://www.cameramia.co.il/מוצר-2743,1559-Canon-EF-24-70mm-f2-8L-II-USM.aspx

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקי פרידמן;1215731:
אני רוצה לסטודיו בעז"ה
יש 2 עדשות 24-70 עם צמצם שונה. מישהו יכול להגיד לי אם מלבד ההבדל של הצמצם יש גם הבדל באיכויות בינהם. (אם אני לוקחת את שתיהם ומצלמת על צמצם 4 באותם תנאים יש פערים?)

יש אתר באינטרנט שבו אפשר לראות את האיכות של כל עדשה מול עדשה אחרת.

אין לי הבנה בעדשות קנון הנ"ל, אבל יש לי הבנה (מעטה) באופטיקה, שחושב שזה שייך גם כאן.
חשוב שתבינו דבר בסיסי:
צמצם משפיע רק על עומק השדה!
החדות של העדשה בנקודת הפוקוס שנמדדת בכושר הפרדה למילימטר, שונה בין כל עדשה ועדשה, שלא לדבר על חברות שונות.
בעדשות 2.8 משקיעים באיכות וליטוש העדשה, מבחינת מבנה העדשה וצלילות הזכוכית. (אספריות).

כל עדשה מגיעה לחדות מיטבית או ה"נקודה המתוקה" של הצמצם האידיאלי, הוא ב2-3 תחנות מתחילת הצמצם.

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1215772:
יש אתר באינטרנט שבו אפשר לראות את האיכות של כל עדשה מול עדשה אחרת.

אין לי הבנה בעדשות קנון הנ"ל, אבל יש לי הבנה (מעטה) באופטיקה, שחושב שזה שייך גם כאן.
חשוב שתבינו דבר בסיסי:
צמצם משפיע רק על עומק השדה!
החדות של העדשה בנקודת הפוקוס שנמדדת בכושר הפרדה למילימטר, שונה בין כל עדשה ועדשה, שלא לדבר על חברות שונות.
בעדשות 2.8 משקיעים באיכות וליטוש העדשה, מבחינת מבנה העדשה וצלילות הזכוכית. (אספריות).

כל עדשה מגיעה לחדות מיטבית או ה"נקודה המתוקה" של הצמצם האידיאלי, הוא ב2-3 תחנות מתחילת הצמצם.
תודה! יש קישור לאתר?

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
תודה שלמה מעניין אותי לשמוע גם מנסיון אישי. אף אחד לא משתמש בה לסטודיו?
משום מה יש אותה גם המון ביד 2 .. זה גורם לי לתהות על האיכות שלה.
אני חייבת עדשת זום (לא קבועה)לסטודיו.
עם מה אתם משתמשים?

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקי פרידמן;1216335:
תודה שלמה מעניין אותי לשמוע גם מנסיון אישי. אף אחד לא משתמש בה לסטודיו?
משום מה יש אותה גם המון ביד 2 .. זה גורם לי לתהות על האיכות שלה.
אני חייבת עדשת זום (לא קבועה)לסטודיו.
עם מה אתם משתמשים?

אצלי כל העדשות הן 2.8
יש גם בונוס! בגלל המפתח הרחב, המיקוד הרבה יותר מהיר מעדשה רגילה.
הערה נוספת:
לקחת בחשבון שלא תקבלי שטח אמיתי בעדשת 24-70. אלא 35 - 105 (בערך).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה