פוליטי עדכונים פוליטיים

האם הדרמה הפוליטית - ביטחונית תסתיים אכן בהזזת גלנט ממשרד הביטחון

• כן

הצבעות: 416 69.3%
  • לא

הצבעות: 184 30.7%

• סה"כ מצביעים
    600
  • הסקר נסגר .

מנדל מנחם

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
למרות איומי יהדות התורה שלא להשתתף בהצבעה | מחר יונח על שולחן הכנסת הצעת החוק לתיקון תקציב 2024, ביום שני בשעה 11:00 יחל הצגת החוק ודיון במליאת הכנסת.

מנדל מנחם

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
עוצמה יהודית: ״יאיר לפיד, שהקים ממשלה בעזרת תומכי טרור מהתנועה האיסלאמית שמסרבים לגנות רצח של חיילים ותומכים בטרור — אין לו זכות להטיף מוסר לשר בן גביר וחברי עוצמה יהודית. יאיר, תמשיך ללחוץ ידיים לתומכי הטרור טיבי, עבאס ושאר החברים שאתה כל כך אוהב״.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
שלזינגר ב'ישראל היום': נראה שדרעי עובר תקופה קשה, זה אמנם לא אירוע מהסוג של בגין ו"איני יכול עוד", אבל אנשים ששוחחו עימו מעידים שהמצב הביטחוני, החומרים שאליהם נחשף והמפגשים עם משפחות חטופים ומשפחות שכולות השפיעו עליו מאוד.

עוד משלזינגר: נראה שדרעי לקח צעד לאחור, התנתק וממעט לצאת מביתו, שם הוא עובד. ישיבת הסיעה האחרונה לפני שבועיים לא התקיימה בכנסת או במטה המפלגה בהר חוצבים, אלא במרפסת בביתו. בנוסף, לאחרונה התחתן יועצו הקרוב, ודרעי בא לחופה והלך אחריה. ביום ראשון היה אמור לפתוח את הלימודים באחד ממוסדות רשת החינוך של ש"ס וביטל, כמו גם היעדרותו החריגה מחתונת בבצ'יק.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
מורן אזולאי: גורמים פוליטיים מעריכים כי הסכם הרוטציה בין שר האוצר סמוטריץ' ליו"ר ש"ס אריה דרעי, שאמור לצאת אל הפועל בינואר 2025, ככל הנראה לא יתממש.

תורה תמימה

משתמש צעיר

גנץ בתגובה ללחיצת ידו לבן גביר: "מה קרה? מה השנאה הזו?"​

בני גנץ, יו"ר מפלגת המחנה הממלכתי, עורר הדים ברשתות החברתיות בעקבות התייחסותו ללחיצת היד עם השר איתמר בן גביר. במסיבת העיתונאים שערך אמש עם גדי איזנקוט, אמר גנץ: "באתי להגיד מזל טוב – וכשמישהו מגיש לי את ידו, בן העם היהודי... אני לא אלבין את פניו, ואלחץ לו את ידיו... מה קרה? מה השנאה הזו, לאן אתם רוצים לקחת וממה אתם עושים כותרת??"​

שמוא דו

משתמש מקצוען
מיכאל שמש: קרב חריג בממשלה! שר הדתות מיכאל מלכיאלי בפניה ליועמ״שית ולמבקר המדינה - ״השר דודי אמסלם מונע ממני ליישם את מסקנות וועדת החקירה לאסון מירון, סוחט אותי, מפר אמונים ברף החמור ומסכן חיי אדם רבים בשל שיקולים פוליטיים צרים״.

נועה פוקס

משתמש צעיר
יאיר לפיד במתקפה חסרת תקדים על מבקר המדינה, במהלך פגישה עם צוות הבדיקה לאסון השבעה באוקטובר: ״אני לא מאמין בנקיון הכפיים של החקירה הזו. מדובר במבקר מטעם, שהורה על החקירה רק כדי לסייע לראש הממשלה נתניהו לחמוק מחובתו להקים ועדת חקירה ממלכתית. במקום לדבר על אחריות וחקירות אובייקטיביות, ראוי שהמבקר ידאג שבלשכת ראש הממשלה לא יגרסו וישנו פרוטוקולים״.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
סקר ערוץ 14: הליכוד עם 29 מנדטים, המחנה הממלכתי - 17, ישראל ביתנו - 13, יש עתיד - 11, הדמוקרטים - 11, ש"ס - 10, יהדות התורה - 8, עוצמה יהודית - 6, רע"מ - 6, הציונות הדתית - 5, חד"ש תע"ל - 4. בל"ד והימין הממלכתי לא עוברות את אחוז החסימה. בהתאמה לראשות הממשלה: נתניהו 43% בני גנץ 27%. מול לפיד, נתניהו 45% לעומת לפיד 29%.

תורה תמימה

משתמש צעיר
יאיר לפיד במתקפה חסרת תקדים על מבקר המדינה, במהלך פגישה עם צוות הבדיקה לאסון השבעה באוקטובר: ״אני לא מאמין בנקיון הכפיים של החקירה הזו. מדובר במבקר מטעם, שהורה על החקירה רק כדי לסייע לראש הממשלה נתניהו לחמוק מחובתו להקים ועדת חקירה ממלכתית. במקום לדבר על אחריות וחקירות אובייקטיביות, ראוי שהמבקר ידאג שבלשכת ראש הממשלה לא יגרסו וישנו פרוטוקולים״.
המבקר אנגלמן עונה ללפיד: ״מתקפה נגד מוסד מבקר המדינה - מסוכנת ופוגעת בשומרי הסף ובמארג הדמוקרטי של מדינת ישראל. כפי שהודעתי לא אחת - הביקורת עוסקת בכלל הדרגים: המדיני, האזרחי והצבאי״.

תורה תמימה

משתמש צעיר
יו"ר יהדות התורה, שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף התייחס לדברי לפיד: "אני רואה בחומרה את ההשתלחות חסרת הרסן של יו"ר האופוזיציה במבקר המדינה. כנציגי ציבור אנו מחויבים לשמור ולבצר את מעמדם של שומרי הסף במדינת ישראל, האמונים על שמירת החוק והסדר. מהיכרותי האישית עם המבקר, מדובר באדם ישר ונקי כפיים שעושה את מלאכתו נאמנה".

תורה תמימה

משתמש צעיר
יו״ר הימין הממלכתי, ח״כ גדעון סער ביקר גם הוא את לפיד: "המתקפה של יושב ראש האופוזיציה על מבקר המדינה – שגויה מיסודה. העובדה שמבקר המדינה נבחר בשעתו בתמיכת קואליציה מסויימת אינה הופכת אותו ל״מבקר מטעם״, בדיוק כמו ששומרי סף אחרים שנבחרו בתקופת ממשלות אחרות אינם ״מטעם״. גישה ממלכתית מחייבת כיבוד מוסדות המדינה בכלל ושומרי הסף בפרט. מעבר לכך – גם לא מצאתי בדברים תשתית עובדתית להטלת הדופי במר אנגלמן. גם אני נפגשתי עם צוות מטעם משרד מבקר המדינה והתרשמתי מגישה מקצועית ועניינית".

צחיאל

משתמש מקצוען
הבחירות לרבנות הראשית במהדורה המרכזית ב׳קול חי׳ - הפרשן יעקב ריבלין: ״כמו שכולנו יודעים סמוטריץ׳ רוצה את הרה״ג מיכה הלוי, אם הייתי צריך להמר מי ייבחר מבין כל המועמדים, אני חושב שהרב הלוי ייבחר בגלל התמיכה הרחבה שלו בגוף הבוחר״. הפרשן אבי בלום: ״החרדים בפ״ת סוכמים מאוד על כשרותו של הרב הלוי וזה אומר הכל, שמעתי דברים חזקים עליו מהגר״י רוזן. אם הוא ייבחר זה יהיה בשורה גדולה גם לציבור החרדי וגם לציבור הדתי לאומי״.

שמוא דו

משתמש מקצוען
הפרשן יעקב ברדוגו לבלום ב׳קול חי׳ על הקריאות לממשלת אחדות: ״הנשיא הרצוג מנסה לקדם דיל עם גנץ - שיחזור להיות שר הביטחון בתמורה לאיזה חוק גיוס דרדל'ה. יש לגנץ ואייזנקוט קשר עם חברי כנסת חרדיים. בני גנץ מנסה להחליף את גלנט. אנחנו רואים את הפגישה שלו עם ראש ממשלת קטאר - מדינת אויב של ישראל - בלי לעדכן את הממשלה״.
עוד מהפרשן יעקב ברדוגו לבלום ב׳קול חי׳ - ״בן גביר מפריע לעבודת הקואליציה, הוא שחקן שצריך לחשוב פעמיים אם לקחת אותו למהלכים פוליטיים״.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה