בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כללים למשתתפים באשכול עדכונים זה:
• אשכול זה מיועד לדיווחים בלבד, עדכונים מהנעשה במלחמה, חדשות נקיות ומוסמכות.​
• האשכול אינו מיועד לדיונים, ציטוטים, בדיחות, פרשנויות, כתבות, תמונות, סרטונים, קבצים כלשהם, בקשות תפילה ותהילים (מלבד הפרק היומי), בקשות עזרה וחסד, סיפורי גבורה וניסים, בקשות מקור לדיווחים, שאלות ובירורים על דיווחים. כמו כן, אין להעלות ידיעות ושמועות אודות אירועים מיוחדים שאין עליהן מקור מוסמך, כמו נפילת חייל בקרב, שחרור חטופים, להקת כטב"מים לדימונה וכדו'. וכמובן שאין לכתוב הודעות הנוגדות את הצנזורה, או מכילות תוכן שאינו ראוי לאתר פרוג, או מכיל תוכן קשה לקריאה.​
• דירוג חיובי: נתקלתם בידיעה מרעישה, ציון דרך במלחמה, דרגו אותה בצד שמאל, וכך יוכלו לצפות בה בקלות בסינון ע"פ דירוג.
• דירוג שלילי: נתקלתם בהודעה כפולה? דרגו אותה במינוס, וכך תעזרו לנו לאתר בקלות הודעות כפולות ומיותרות. תודה מראש!

יש לקרוא כללים אלו היטב, משתמש שיעבור על הכללים - יאבד את הרשאת הכתיבה בפורום מיידית ללא אזהרה •
חדש!!! הפרק היומי של אשכול העדכונים, באשכול נפרד, הצטרפו אלינו, כל יום פרק, להצלחת כלל ישראל!
  • אשכול נספח שבועי לדיונים והרחבות + הסקר השבועי - בנספח בלבד.​
  • כללים חדשים בהרחבה - חובת קריאה - כאן.​
  • אשכול תפילות - כאן.​
  • הפרק היומי - כאן.​
  • תיעוד מהמלחמה באשכול הייעודי בלבד - כאן.​
  • רץ ברשת - חחחרבות ברזל - כאן.​
  • הודעות צבע אדום - כאן.​
  • שמות הנרצחים - כאן.​
  • הודעות פוליטיות הקשורות למלחמה - כאן.​
  • רוצים לקבל הרשאה בפורום חדשות ועדכונים?! לחצו כאן.​
  • חמ"ל פרוגיסטי לבקשות עזרה סיוע ומידע - כאן.​

אנו כאן בפרוג מתפללים לשובם לשלום של החטופים והחיילים, להחלמתם המהירה של הפצועים, ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם, ומייחלים יחד עם כל בית ישראל לביאת משיח צדקנו במהרה, אמן.
לבקשת רבים נצרף פה בל"נ מידי יום פרק תהילים בהודעה נעוצה, עצרו לרגע מהדיווחים ונקרא יחד את הפרק היומי!
• קראתם, סמנו חיובי להודעה זו. כך נספור כמה משתמשים השתתפו בקריאה •
(אנא, אל תדרגו חיובי/שלילי הודעה זו מלבד סימון לאמירת התהילים)

הפיתרון
מזמור לתודה! קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ...

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
‏שר האוצר בצלאל סמוטריץ', בוועידת ירושלים של ערוץ 14, שולח מסר לרה"מ בעקבות עסקת הכניעה המסתמנת:
"ממשלה שהולכת להביא ניצחון לסינוואר - זו ממשלה שאין לה זכות קיום. אם נתניהו ייקח אותנו למקום של כניעה ותבוסה - אנחנו לא נהיה שותפים לדבר הזה דקה אחת"

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המשתמש נחסם
אבו צאלח
לבנון מקור לבנוני, איראן העבירה מסר ברור לארה"ב באמצעות גורם שלישי, כל מהלך התקפי נגד חיזבאללה כדי להביא להחלשה של הארגון יכניס את כל האזור למערכה גדולה ואיראן תהיה חלק ממנה.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רני מצגר, בנו של יורם שנהרג בשבי חמאס, הבהיר בריאיון היום (שלישי) לחדשות 12 כי הוא ומשפחתו לא מוכנים לסכן חיי חיילים בכדי לחלץ את גופת אביו.
אמש הודיע דובר צה"ל כי מצגר יחד עם חבריו חיים פרי, עמירם קופר ונדב פופלוול נהרגו בשבי חמאס.
"שואלים אותי אם אני כועס, אם הצבא בטעות פגע בהם", אמר רני, בנו של יורם מצגר. "נסיבות המוות בוודאי מעניינות אותנו, חשוב לנו לדעת מה היה עם אבא, עד לרגע האחרון".
עוד אמר: "נרצה שהצבא יחזיר את גופתו, אבל אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן שבשביל הגופה של אבא יסכנו חיילים או כל מישהו אחר. אנחנו מבינים שיכול להיות שייקח זמן עד שנבין מה קרה עם אבא. לי אין שום כעס על הצבא, זה לא כל כך רלוונטי או חשוב לי אם זה קרה בנסיבות כאלה ואחרות. חמאס חטף את אבא שלי מהבית, רצח אותו, מחזיק את גופתו. אין שום צד ישראלי בסיפור הזה".
"לא מסכנים חיי אדם בשביל גופה, גם אם בסופו של דבר לא יהיה לנו קבר לעלות אליו. אנחנו מבינים את ההשלכות של זה, אבל לא מוכנים לסכן, גם לא בפציעה, אף חיים או מצב בריאותי של אדם אחר. אמרנו למקבלי ההחלטות את הדבר הזה, אנחנו מצפים שהם יעמדו מאחורי זה. אנחנו מבינים שיש משפחות אחרות שאולי ירצו דברים אחרים".
"אם יסתייע אנחנו מאוד נשמח, חשוב לנו שהוא יחזור בסופו של דבר לארץ, אבל תחת המגבלה של חייהם ובריאותם של האנשים שאמורים לעשות את המשימה הזאת".

על התחושות בבוקר שאחרי ההודעה הקשה אמר: "אנחנו עוברים סיוט, זה בוקר קשה. לצערנו הרב זה לא הסוף, אנחנו יודעים שזה מחכה לעוד משפחות. זה לא סוף הסיפור, ואם אין סוף לסיפור, צפויים לנו עוד קשיים לא פשוטים. מה-7.10 חיפשנו את אבא ואמא".
"כשיוכבד ליפשיץ חזרה, היא סיפרה שראתה אותם חיים. זה נתן איזושהי תקווה. אחר כך אמא חזרה ולצערנו העסקה שלה לא נמשכה. מי שקיבל החלטות להפסיק את העסקה, יכול מאוד להיות שגרם לזה שאבא לא חזר. היה אפשר להציל הרבה אנשים. זו תקופה חשוכה, עובר עוד יום ועוד יום".
"אשתי איילה מנהלת מאבק ברחובות. לאט לאט, בצורה מאוד רגישה, נעימה והגיונית, אכ"א והמודיעין מודיעים לנו שהחשש כבד, שהסיכויים פוחתים. התהליך הסתיים אתמול כשהגיע קצין מודיעין ואמר לנו: 'זהו, זה נגמר'. אין לזה נקודת סיום, הגופה לא תחזור עכשיו. לא תהיה הלוויה כנראה. נשארנו עם שכול תלוי באוויר".

שלומי מרום

משתמש מקצוען
העיתונאי ינון מגל, המקורב לראש הממשלה רמז בתוכניתו ב'רדיו ללא הפסקה', כי ישראל עשויה לצאת במתקפת מנע בלבנון. "אנחנו הולכים לקראת ימים קשים וכשזה יתפוצץ, נצטרך המון אורך רוח."

לאחר ששוחח עם תושב כפר גלעדי גילה מגל כי שוחח בימים האחרונים עם "גורמים בכירים" והם דיברו רק על הדרום, מה שגורם לי לחשוב שיש להם מה להסתיר על הצפון".

בפוסט בטוויטר הוא הוסיף עוד כי "זה הזמן להיות חזקים להיות סבלניים להיות נחושים כשתתחיל המלחמה כולכם תבינו.. לאט לכם אנחנו בנתיים רק בפרומו חשוב לשמור על קור רוח ברגעים הקשים במזרח התיכון מנצח מי שיש לו עוז רוח וסבלנות השם עוז לעמו יתן".

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המשתמש נחסם
מועצת הדבש וארגון מגדלי הדבורים בישראל: עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מירי חיזבאללה ההערכה היא כי עשרות כוורות נשרפו כליל הדבוראים השתתפו בכיבוי השריפות וטרם הצליחו להגיע לכל הכוורות ממועצת הדבש נמסר כי, השריפות שהשתוללו אמש (3.6) ובשבוע שעבר, בגליל העליון וברמת הגולן, כילו עשרות אלפי דונם של מרעה צופני, חורש ומטעי פרי המהווים מקור צוף (מזון) לדבורה. בנוסף נשרפו עשרות כוורות, אך בשל האש אשר עדיין דולקת בחלק מהאזורים, לא ניתן להגיע לכל השטחים השרופים ולאמוד את הנזק. הדבוראי תלם גלילי ממכוורת איילת השחר בגליל העליון אשר השתתף בכיבוי מספר שריפות, אומר כי בימים האחרונים התגברו אירועי השריפות כתוצאה מירי חיזבאללה, "מראות השטחים השרופים שהתגלו לנו עם עלות השחר קורעים את ליבנו. אמש חזינו בשריפה הכואבת ביותר שכיסתה בעננה שחורה את כל הגליל העליון וכילתה שטחי מרעה רבים, וכנראה גם עשרות כוורות של חברי הדבוראים, אנו ממתינים שהאש תיכבה לגמרי והדבוראים יוכלו להגיע לבדוק את מצב כל הכוורות בגליל ובגולן. מאחר ואנו הדבוראים הראשונים שנמצאים בשטחים החקלאים, הצטיידנו מזה זמן רב במפוחים אישיים לכיבוי שריפות בסיוע של מועצת הדבש וארגון השומר החדש, ואנו מסייעים בכיבוי השריפות והכוונת הכוחות". אופי רייך, מנכ"ל מועצת הדבש: "שטחי מרעה שנשרפו, ואובדן של כוורות דבורים מהווים פגיעה אנושה בפן האקולוגי והחקלאי, ועדיין לא ידוע לנו האומדן הסופי של הנזק אשר טרם התגלה ויבחן בימים הקרובים. חשוב לזכור, כי ייצור דבש הינו רק אחד מתפקידיה של דבורת הדבש, אך המטלה העיקרית, המרכזית והחשובה הינה האבקת (הפרייה) של הגידולים החקלאיים. בכל פעם שנשרפות כוורות, שטחים חקלאיים ושטחי מרעה צופני, נהרס גם ייצור המזון מן הצומח. על ממשלת ישראל לשים את ענף החקלאות והפיצויים לכלל הדבוראים והחקלאים בראש סדר העדיפויות, בדרך לשיקום המדינה".

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המשתמש נחסם
דובר צה״ל: בהמשך להתרעות על חשש לחדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ, מדובר בזיהוי שווא. התרעה על ירי רקטות וטילים הופעלה בעקבות מיירט ששוגר לעבר המטרה שהתבררה כשווא

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המשתמש נחסם
השר בן גביר ביקר בקרית שמונה: ״לא יכול להיות שחבל ארץ שלנו מטווחים אותו ויהיה שקט בלבנון - צריך לשרוף את כל מעוזי החזבאללה, להשמיד אותם. מלחמה!״השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר ביקר הבוקר, יום שלישי, כ״ז באייר, 4 ביוני, בעיר הצפונית ביותר במדינת ישראל, קרית שמונה וקיים הערכת מצב בחפ״ק המחוז הצפוני של כבאות והצלה, בהשתתפות נציב כב״ה, קיבל סקירה בשטח, נפגש עם ראש העיר אביחי שטרן ועם השוטרים שפרוסים בעיר.השר לביטחון לאומי בקרית שמונה:״סיימנו הערכת מצב וביקור בקרית שמונה, אני חושב שמדהים לראות כבאים מוסרי נפש, שוטרים שנמצאים כאן 24/7.ועכשיו התפקיד של צה״ל זה להשמיד את החזבאללה.לא יכול להיות שחבל ארץ שלנו מטווחים אותו, פוגעים בו, אנשים כאן מתפנים, לא יכול להיות מצב שיהיה שקט בלבנון.הם שורפים כאן, צריך לשרוף את כל מעוזי החזבאללה, להשמיד אותם. מלחמה!״בהערכת המצב השתתפו: נציב כב״ה רב טפסר אייל כספי, ממ״ז צפון בכב״ה טפסר יאיר אלקיים, ממ״ז צפון במשטרה ניצב שוקי חתאוכה, המזכיר הביטחוני תנ״צ משה פינצ׳י, ראש אג״מ בכב״ה טפסר ניסים טוויטו, ממ״ר כינרת תנ״צ רן לוי, נציגי פיקוד העורף ונציגים נוספים מכב״ה.

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המשתמש נחסם
אבו צאלח
הם פשוט לא מבינים מה מחכה להם ... אני אתחיל דווקא מאצלנו מישראל, קיבלתי בחודשים האחרונים בערך 21764 הודעות כמה אנחנו סמרטוטים וחלשים ולא מסוגלים לנצח בשום דבר, לא הבאנו את החטופים, אנחנו חוטפים בדרום וקורעים אותנו בצפון. וואלה אתם צודקים... חיזבאללה וחמאס עושים לנו בית ספר. הלבנונים בדיוק אותם משפטים, ישראל חלשה, סופה של ישראל קרוב, בלה בלה בלה. אני להבדיל ממכם חושב אחרת ממכם והלבנונים, אנחנו לא מנצחים כי לא נותנים לצה"ל לנצח . פוליטיקה מסריחה מנהלת את המלחמה . שום גורם ממשלתי רשמי לא יוצא לעם המרוסק הזה ומרים לו את המורל...אתם אפסים. צה"ל חזק, יש לנו צבא חזק, ועוד לא הראנו את כוחינו. מתי יופעל הכוח הזה שאני מדבר עליו כל כך? כן לצערנו, הוא יופעל רק כשאנחנו נחטוף כאן באבי אבינו, רק אז יוסרו הכפפות ולא דקה לפני, הלבנונים, חיזבאללה וכל מבקשי רעתנו באמת לא מבינים מה הולך לקרות כאן אני חי באמונה שלמה שזה יקרה כי הגענו לפי תהום. לצערי הרב, כמו שציינתי אין לעם ישראל רועה, ואין מחליף ראוי בעת הזאת, זו האמת זו המציאות, כולם מוקיונים. אם צה"ל היה מופעל כמו שהיה אמור להיות באמת אנחנו כבר זמן היינו עם החטופים בבית , שלא יספרו לכם סיפורים. זה לא קרה , כל שדרת הפיקוד חייבת ללכת הביתה אתמול, כן גם בזמן מלחמה מחליפים פיקוד. ובנימה אישית, אין לי אוויר האמת, אני מקבל הודעות שקורעות אותי, קורעות אותי כי אני לא יכול לעזור, קורעות אותי כי אני רואה לאן זה הולך, היסורים האלה שכולנו עוברים אולי ימתיקו לנו את הדינים מעל כל עם ישראל. אין לכם שמץ של מושג עם מה אני נתקל כל יום כל היום עד השעות הקטנות של הלילה. חושה ברצינות לקחת הפסקה מכל הטרללת הזו... 🤔 כמה תפילות אנחנו צריכים...

בא לי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המשתמש נחסם
שירית אביטן: ח"כ מיכאל ביטון התריע כבר לפני שבועיים בפני ראש הממשלה והקבינטים מפני הסכנה שבשריפות בצפון כתוצאה מהירי. במכתב ששלח שוב ביום ראשון כתב בתחזית מצמררת למדי: "לאור תרחישי הייחוס ברור לכל שכוחות הכיבוי לא יוכלו להגיע אל זירות הבעירה... יישוב שיישרף יהיה מכה אנושה בנפש ומוראלית".

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
סוכנות הידיעות הרוסית ספוטניק: צה"ל מנסה להצית שריפות באזור כפר שובא בדרום לבנון באמצעות ירי פגזים ופצצות תאורה

אולי מעניין אותך גם...