הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כללים למשתתפים באשכול עדכונים זה:
• אשכול זה מיועד לדיווחים בלבד, עדכונים מהנעשה במלחמה, חדשות נקיות ומוסמכות.​
• האשכול אינו מיועד לדיונים, ציטוטים, בדיחות, פרשנויות, כתבות, תמונות, סרטונים, קבצים כלשהם, בקשות תפילה ותהילים (מלבד הפרק היומי), בקשות עזרה וחסד, סיפורי גבורה וניסים, בקשות מקור לדיווחים, שאלות ובירורים על דיווחים. כמו כן, אין להעלות ידיעות ושמועות אודות אירועים מיוחדים שאין עליהן מקור מוסמך, כמו נפילת חייל בקרב, שחרור חטופים, להקת כטב"מים לדימונה וכדו'. וכמובן שאין לכתוב הודעות הנוגדות את הצנזורה, או מכילות תוכן שאינו ראוי לאתר פרוג, או מכיל תוכן קשה לקריאה.​
• דירוג חיובי: נתקלתם בידיעה מרעישה, ציון דרך במלחמה, דרגו אותה בצד שמאל, וכך יוכלו לצפות בה בקלות בסינון ע"פ דירוג.
• דירוג שלילי: נתקלתם בהודעה כפולה? דרגו אותה במינוס, וכך תעזרו לנו לאתר בקלות הודעות כפולות ומיותרות. תודה מראש!

יש לקרוא כללים אלו היטב, משתמש שיעבור על הכללים - יאבד את הרשאת הכתיבה בפורום מיידית ללא אזהרה •
חדש!!! הפרק היומי של אשכול העדכונים, באשכול נפרד, הצטרפו אלינו, כל יום פרק, להצלחת כלל ישראל!
  • אשכול נספח שבועי לדיונים והרחבות + הסקר השבועי - בנספח בלבד.​
  • כללים חדשים בהרחבה - חובת קריאה - כאן.​
  • אשכול תפילות - כאן.​
  • הפרק היומי - כאן.​
  • תיעוד מהמלחמה באשכול הייעודי בלבד - כאן.​
  • רץ ברשת - חחחרבות ברזל - כאן.​
  • הודעות צבע אדום - כאן.​
  • שמות הנרצחים - כאן.​
  • הודעות פוליטיות הקשורות למלחמה - כאן.​
  • רוצים לקבל הרשאה בפורום חדשות ועדכונים?! לחצו כאן.​
  • חמ"ל פרוגיסטי לבקשות עזרה סיוע ומידע - כאן.​

אנו כאן בפרוג מתפללים לשובם לשלום של החטופים והחיילים, להחלמתם המהירה של הפצועים, ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם, ומייחלים יחד עם כל בית ישראל לביאת משיח צדקנו במהרה, אמן.
לבקשת רבים נצרף פה בל"נ מידי יום פרק תהילים בהודעה נעוצה, עצרו לרגע מהדיווחים ונקרא יחד את הפרק היומי!
• קראתם, סמנו חיובי להודעה זו. כך נספור כמה משתמשים השתתפו בקריאה •
(אנא, אל תדרגו חיובי/שלילי הודעה זו מלבד סימון לאמירת התהילים)

הפיתרון
הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ...

משתמש משודרג

משתמש מקצוען

התאילנדים ששבים לעבוד בישראל למרות הטבח

אחרי מתקפת ה-7 באוקטובר במהלכה הותקפו אף התאילנדים שעבדו בקיבוץ נחל עוז, חזרו בובי סוראפוט וחבריו לתאילנד. אחרי חודשיים וחצי הם קנו כרטיסי טיסה על חשבונם וחזרו לישראל

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
ישראל כהן חושף ב׳קול ברמה׳:
עצרת תפילה ענקית תתקיים ביום חמישי הקרוב ערב ר״ח אדר א׳ ברחבת הכותל המערבי בראשות גדולי הדור, האדמו״רים וראשי הישיבות חברי מועצות גדולי וחכמי התורה לרגל המצב הקשה ובתחינה לישועת עם ישראל, פדיון שבויים ורפואת כל הפצועים.

החכם מכולם החלופי

משתמש מקצוען
דפנה ליאל: משפחות חטופים שהגיעו לכנסת זועמות על כך ששוב שלא מכניסים אותן לדבר בפני סיעת הליכוד אף שמדובר בשבוע משמעותי, ואף שהופיעו בפני שאר סיעות הכנסת. לדבריהן גם בשבוע שעבר הישיבה בוטלה כדי למנוע מהם לדבר.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
רועי קייס:

‏דיווח לבנוני: שלושה פעילים בתנועת אמל השיעית נהרגו בתקיפה ישראלית בכפר בית ליף בדרום לבנון. ההתקאמבקות הצבאית של תנועת אמל לא בלתי מעניינת

טאבו

משתמש סופר מקצוען
נתניהו: "נהרוג את הנהגת החמאס, אסור לסיים את המלחמה לפני כן. זה ייקח חודשים, לא שנים".
ראש הממשלה נתניהו בישיבת סיעת הליכוד:

בעניין החטופים - שיחררנו כבר 110 מחטופינו, אנחנו ממשיכים לפעול בנושא הזה אבל יש לחמאס דרישות שלא נסכים להן. מפתח השחרור צריך להיות דומה להסכם הקודם. הניסיון הזה לא יתממש בכל מחיר.

פזגז חשמל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

בן גביר: ביידן לוחץ להכניס דלק שמגיע בסוף לחמאס​

השר לביטחון לאומי ויו״ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר התייחס בפתח ישיבת הסיעה בכנסת, על הראיון בוול סטריט ג'ורנל בו תקף את ביידן על כך שלא מסייע לישראל • בן גביר שיגר מסר לנתניהו
השר לביטחון לאומי ויו״ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר התייחס בפתח ישיבת הסיעה בכנסת, על הראיון בוול סטריט ג'ורנל בו תקף את ביידן על כך שלא מסייע לישראל.

בן גביר הציג עובדות ואמר: "העובדה הראשונה היא שרוב הציבור במדינת ישראל אכן מוטרד, מאוד, מהמגבלות וההנחיות שממשל ביידן שם עלינו ובמיוחד מהכנסת הסיוע ההומניטרי לעזה – שכולנו יודעים שזה הולך לידי החמאס. הישראלים גם מוטרדים מאוד מהכנסת הדלק, שלמעשה נותן אנרגיות לחמאס ולמעשה, מאז פרסום הראיון קיבלתי אלפי הודעות מאזרחי ישראל שדורשים ממני, להמשיך ולומר את מה שהישראלים חושבים, מבקשים ממני להיות חזק ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל וכך אנחנו בעוצמה יהודית, נעשה".

בן גביר הוסיף: "העובדה השניה היא שגם באולפנים וגם בליכוד לא אוהבים את הביקורת שהעברתי. אין לי זמן לראות את כל המפרשים והפרשנים, אבל אני מקבל מפעם לפעם את הקטעים הרלוונטיים ואני גם יודע שיש גורם בסביבת ראש הממשלה שפשוט פנה לחברי הכנסת של הליכוד ואמר להם "תתקפו אותו". ניסה לדרבן אותם. אני רוצה להגיד לאותו גורם ואני רוצה להגיד לאותם חברי כנסת ואני רוצה להגיד לאותם פרשנים. אני בדרכי שלי הולך, לא ממצמץ, לא מתקפל, ממשיך להציף את הדברים שכואבים לישראלים: יש בעיה עם אופן ההתמודדות של הקבינט הקטן מול הממשל האמריקאי, לא משנה כמה יתקפו אותי בתקשורת, לא משנה כמה יתקפו אותי יועצי ראש הממשלה. הציבור מבין את הבעיה. אנחנו מעריכים את אמריקה, אוהבים את הממשל, אבל צריך לשנות את דרך הפעולה וצריך לומר את הדברים. אין לי מטאטא, אני לא מטאטא את המציאות המורכבת מול ממשל ביידן מתחת לשולחן. אמריקה היא בת ברית שלנו, ידידה שלנו, אבל ממשל ביידן חייב להפסיק ללחוץ עלינו, להכניס דלק וציוד הומניטרי שהולך בסוף לחמאס. הומניטרי רק תמורת הומניטרי".

לסיום שיגר מסר לראש הממשלה: "ראש הממשלה, אני יודע שאתה ניצב היום על פרשת דרכים. אתה יכול וצריך לבחור. יש דרך אחת שהיא דרך של הקבינט הקטן, דרך הקונספציה, דרך ההכלה, דרך של אי הכרעה, דרך שנקבל כעובדה מוגמרת מדינה פלסטינית, דרך שהוכיחה פעם אחר פעם את הטעויות שלה. ויש דרך אחרת, דרך של עוצמה יהודית, דרך של הכנעה, דרך של הכרעה, דרך של כתישת החמאס, דרך של להפסיק לתת להם דלק, דרך שבכל מדינה אחרת הייתה מתקבלת, לבוא ולומר: אתם רוצים הומניטרי? תביאו לנו את החטופים שלנו. אתם רוצים הומניטרי? רק תמורת הומניטרי. אני מקווה שראש ממשלת ישראל יכריע ויבחר בדרך של עוצמה יהודית, לא בדרך של לפיד וגנץ.

פזגז חשמל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

ראה"מ ללוחמים: "כבר השמדנו למעלה ממחצית כוח החמאס"​

ראש הממשלה נתניהו למפקדי וחיילי גדוד 8104, ביד לשריון-לטרון: "תמצית המדיניות שלנו – ניצחון מוחלט על החמאס. לפי החישוב שלנו עד היום כבר השמדנו – זאת אומרת או שהרגנו, או שפצענו – למעלה ממחצית הכוח שלהם; אנחנו מוטטנו 18 מתוך 24 גדודים שלהם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום בגדוד 8104 של חטיבה 179, ביד לשריון-לטרון.

ראש הממשלה קיים שיח עם מפקדי הפלוגות של הגדוד, בראשם קצין שריון ראשי תא"ל אוהד מאור, וקיבל מהם סקירה על פעילות הגדוד מפרוץ המלחמה ועד היום. כמו כן, נפגש רה"מ נתניהו עם מפקדי ולוחמי הגדוד וביקר באנדרטת ההנצחה לנופלי חיל שריון לדורותיו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מסיים פה עכשיו ביקור עם המפקדים שלכם ואתכם, ואני מתרשם התרשמות אדירה מרוח הלחימה, מאחדות הלחימה וממטרת הלחימה. סיפרתי למפקדים שלכם שלפני כמה ימים קיבלתי כובע ועליו שתי מילים: "ניצחון מוחלט". זה תמצית המדיניות שלנו – ניצחון מוחלט על החמאס.

הניצחון המוחלט הוא חיוני משום שהוא מבטיח את ביטחון ישראל. ניצחון מוחלט – זו הדרך היחידה שבה נוכל להבטיח עוד הסכמי שלום היסטוריים, שעומדים בפתח. ניצחון מוחלט ינחית את המכה האנושה על ציר הרשע של איראן, חיזבאללה, חות'ים וכמובן החמאס.

לכן אין תחליף לניצחון המוחלט, וצריך רק לחשוב מה קורה, אם לא יהיה ניצחון מוחלט: המפונים לא יחזרו, הטבח הבא זה רק עניין של זמן ואיראן, חיזבאללה ואחרים פשוט יחגגו כאן וימוטטו את המזה"ת, ולכן אין תחליף לניצחון המוחלט.

אני רוצה להגיד לכם אחרי שאני פוגש אתכם, פוגש את המפקדים שלכם, כמה פעמים בתוך השטח ברצועת עזה – אני מתרשם מהגבורה שלכם, מהעוצמה שלכם, מהנחישות שלכם ומהיכולת שלנו להשיג את הניצחון הזה, והוא בדרך. לפי החישוב שלנו עד היום כבר השמדנו – זאת אומרת או שהרגנו, או שפצענו – למעלה ממחצית הכוח שלהם; אנחנו מוטטנו 18 מתוך 24 גדודים שלהם; אנחנו עוסקים בטיהור אקטיבי, בפשיטות נגד המחבלים שנותרו ואנחנו ממוטטים ומשמידים את התת-קרקע. אנחנו בדרך לניצחון המוחלט, ואני רוצה להגיד לכם שאנחנו מחויבים לזה ואנחנו לא נוותר על זה. אנחנו לא נסיים את המלחמה בלי השגת היעד הזה של הניצחון המוחלט, שיחזיר את הביטחון גם לדרום וגם לצפון.

אני רוצה להצדיע לכם, אתם מדהימים, פשוט אריות. אריות, אין מילה אחרת. כולם היום יודעים את זה, וכל העם עומד מאחורינו. אז ברכות, ולהמשיך הלאה עד לניצחון המוחלט".

אל ראש הממשלה התלוו ראש הסגל צחי ברוורמן, המזכיר הצבאי של רה"מ אלוף אבי גיל, קצין שריון ראשי תא"ל אוהד מאור ומח"ט 179 אל"מ איציק אלפסי.

פזגז חשמל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

עם סין ורוסיה: התרגיל של איראן שמדאיג את ישראל​

איראן הודיעה הבוקר כי תקיים בהמשך השנה תרגיל ימי רחב היקף עם כוחות של סין ורוסיה • בהודעה נכתב כי מטרת התרגיל החריג היא לוודא שאיראן יכולה להמשיך לספק סיוע ל"מדינות וגופים שצריכים את עזרתנו"
איראן הודיעה הבוקר (שני) כי תקיים בהמשך השנה תרגיל ימי רחב היקף עם כוחות של סין ורוסיה.
התרגיל הימי יתקיים על רקע המתקפות ההולכות וגוברות של ארצות הברית וחברות הקואליציה על מטרות של מיליציות פרו-איראניות באזור – ובפרט הפעילות בים האדום נגד מתקפות החות'ים.

"האסטרטגיה הכי חשובה שלנו היא לשמור על האינטרסים הכלכליים של איראן בים", נכתב בהודעת הצי האיראני. בהודעה נכתב כי מטרת התרגיל החריג היא לוודא שאיראן יכולה להמשיך לספק סיוע ל"מדינות וגופים שצריכים את עזרתנו".
התרגיל האיראני-רוסי-סיני מתרחש לאור הכוונה ליישם דוקרטינה אמריקנית חדשה שממשלו של הנשיא ג'ו ביידן מתכוון ליישם באזור בשנה הקרובה. זאת, במטרה למנף את התמורות המשמעותיות שמחוללת המלחמה בעזה לכדי שינוי משמעותי בסדרי הכוחות במזרח התיכון.
הבוקר דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי קידום הדוקטרינה הזו – שעיקרה בלימת ההשפעה האיראנית – נמצאת בלב ביקורו הנוכחי של מזכיר המדינה אנתוני בלינקן במדינות האזור בימים אלה.

אולי מעניין אותך גם...