תרופה עדכון לנשים בהריון - הדיקלקטין הופך ל-בּוֹנְגֶ'סְטָה BONJESTA. (מידע מחסדי אילה)

KOSMOS

משתמש פעיל
זה הודעה שהגיעה מארגון "חסדי אילה" ואולי זה חשוב למישהו פה:

מידע חשוב לכל אלו שמשתמשות בדיקלקטין, על החלפת הדיקלקטין ב - בּוֹנְגֶ'סְטָה (BONJESTA)

חב' דושני (Duchesnay), היצרן של דיקלקטין, החליפו בתקופה האחרונה את תרופת הדיקלקטין להקלה בבחילות בהריון, בתרופה אחרת בשם "בונג'סטה".

מכיוון שחל בלבול בנושא, נשתדל בעז"ה להסביר את העניינים:

עד היום היה בשוק 2 כדורים:
הסוג הראשון -
דיקלקטין (קנדי/מקורי) - הכדורים שמכרו בבתי מרקחת, במחיר כ7 ש"ח לכדור בלי ביטוח משלים, ו - כ3.5 עם ביטוח משלים (ברוב הקופות. בלאומית 1.5 ש"ח).

הסוג השני - כדורי רוקחות אישית ("דיקלקטין ישראלי").
הקפסולות הללו נמכרו במחיר 1.5 ש"ח בגמחי"ם ברחבי הארץ.

שני הכדורים הללו הכילו בעקרון את אותו החומר הפעיל.

ההבדל היחיד היה שלדיקלקטין היה מנגנון שחרור מושהה - כלומר שהחומר הפעיל היה משתחרר באיטיות, ואילו ברוקחות אישית החומר היה משתחרר מייד.

מה שקרה עכשיו שהיצרן החליט לשדרג את הדיקלקטין. ומעכשיו הם הפסיקו את הייצור של דיקלקטין והם מייצרים כדור חדש בשם "בּוֹנְגֶ'סְטָה".

מה יש בבונג'סטה?

בונג'סטה הוא כדור כפול, שמשלב את הדיקלקטין עם ה"רוקחות אישית".
כלומר, בכל כדור של בונג'סטה יש מנה כפולה של החומר הפעיל. מנה אחת שמשתחררת מייד, ומנה נוספת בשחרור איטי.
ולכן, מי שלקחה עד היום 4 כדורי דיקלקטין ביום, צריכה לקחת במקומם 2 כדורי בונג'סטה.

למעשה זה יגרום בעייתיות להרבה נשים, הן כאלו שהספיק להם עד היום כדור 1 של דיקלקטין ביום שכעת ייאלצו ליטול מנה כפולה (הבונג'סטה הוא כדור שלא מיועד לחצות אותו).

כמו כן, יש כאלו שהמנה בלי השחרור מושהה גרמה להם לעייפות חזקה.

נקווה שימצא להם פתרונות.

בכ"א זה העקרון של התרופה החדשה.

מה שקורה עכשיו בבתי המרקחת זה שיש קצת בלאגן בגלל ההחלפה.

למשל בכללית - נכון לעכשיו, בחלק גדול מבתי המרקחת אין לא דיקלקטין ולא בונג'סטה.

בשאר בתי המרקחת, יש מקומות שיש עדיין דיקלקטין ויש מקומות שעברו כבר לבונג'סטה.

יש עוד נקודה - של המחיר. למרבה הצער, כמה שהמחיר היה גבוה, החליטו כעת להעלות את המחיר.

היחידים מכל קופות החולים שפרסמו (נכון לעכשיו) את המחיר של בונג'סטה, זה מכבי, והמחיר של דיקלקטין (לחברי מגן זהב) היה 340 ש"ח לחבילה, ואילו בונג'סטה עולה 427 ש"ח - עליה של 25%.

מה שקרה הוא שהיצרן העלה את המחיר מ680 ₪ ל712 ש"ח, ומכבי העלו את ההשתתפות העצמית מ50% ל60%...

(ההשוואה בין המחירים היא בין אריזה של דיקלקטין לבין אריזה של בונג'סטה, כשאריזת דיקלקטין מכילה 100 כדורים ובונג'סטה מכילה 50 כדורים, אך זה בהתאמה כי כל כדור בונג'סטה מכיל כמות כפולה).

העליה הזו לא מוצדקת ואנחנו מקווים שמישהו יעצור את העליה הזו. הגענו למצב שזה יכול להגיע לאלפי ש"ח להריון.

פנינו למכבי ע"מ שיתנו סבסוד גבוה יותר. נקווה שיענו לטובת הציבור...

בכל אופן זה העדכון נכון לעכשיו.

נשמח מאוד אם תעדכנו אותנו במייל w086558804@ gmail.com
על פרטים נוספים מנסיונכם, לתועלת הציבור:
* בתי מרקחת שיש חוסר בכדורים
* המחירים של בונג'סטה בקופות החולים השונות
* היעילות של בונג'סטה ביחס לדיקלקטין
ועוד...

בברכה
"חסדי אילה"

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
זה הודעה שהגיעה מארגון "חסדי אילה" ואולי זה חשוב למישהו פה:

מידע חשוב לכל אלו שמשתמשות בדיקלקטין, על החלפת הדיקלקטין ב - בּוֹנְגֶ'סְטָה (BONJESTA)

חב' דושני (Duchesnay), היצרן של דיקלקטין, החליפו בתקופה האחרונה את תרופת הדיקלקטין להקלה בבחילות בהריון, בתרופה אחרת בשם "בונג'סטה".

מכיוון שחל בלבול בנושא, נשתדל בעז"ה להסביר את העניינים:

עד היום היה בשוק 2 כדורים:
הסוג הראשון -
דיקלקטין (קנדי/מקורי) - הכדורים שמכרו בבתי מרקחת, במחיר כ7 ש"ח לכדור בלי ביטוח משלים, ו - כ3.5 עם ביטוח משלים (ברוב הקופות. בלאומית 1.5 ש"ח).

הסוג השני - כדורי רוקחות אישית ("דיקלקטין ישראלי").
הקפסולות הללו נמכרו במחיר 1.5 ש"ח בגמחי"ם ברחבי הארץ.

שני הכדורים הללו הכילו בעקרון את אותו החומר הפעיל.

ההבדל היחיד היה שלדיקלקטין היה מנגנון שחרור מושהה - כלומר שהחומר הפעיל היה משתחרר באיטיות, ואילו ברוקחות אישית החומר היה משתחרר מייד.

מה שקרה עכשיו שהיצרן החליט לשדרג את הדיקלקטין. ומעכשיו הם הפסיקו את הייצור של דיקלקטין והם מייצרים כדור חדש בשם "בּוֹנְגֶ'סְטָה".

מה יש בבונג'סטה?

כלומר, בכל כדור של בונג'סטה יש מנה כפולה של החומר הפעיל. מנה אחת שמשתחררת מייד, ומנה נוספת בשחרור איטי.
ולכן, מי שלקחה עד היום 4 כדורי דיקלקטין ביום, צריכה לקחת במקומם 2 כדורי בונג'סטה.

למעשה זה יגרום בעייתיות להרבה נשים, הן כאלו שהספיק להם עד היום כדור 1 של דיקלקטין ביום שכעת ייאלצו ליטול מנה כפולה (הבונג'סטה הוא כדור שלא מיועד לחצות אותו).

כמו כן, יש כאלו שהמנה בלי השחרור מושהה גרמה להם לעייפות חזקה.

נקווה שימצא להם פתרונות.

בכ"א זה העקרון של התרופה החדשה.

מה שקורה עכשיו בבתי המרקחת זה שיש קצת בלאגן בגלל ההחלפה.

למשל בכללית - נכון לעכשיו, בחלק גדול מבתי המרקחת אין לא דיקלקטין ולא בונג'סטה.

בשאר בתי המרקחת, יש מקומות שיש עדיין דיקלקטין ויש מקומות שעברו כבר לבונג'סטה.

יש עוד נקודה - של המחיר. למרבה הצער, כמה שהמחיר היה גבוה, החליטו כעת להעלות את המחיר.

היחידים מכל קופות החולים שפרסמו (נכון לעכשיו) את המחיר של בונג'סטה, זה מכבי, והמחיר של דיקלקטין (לחברי מגן זהב) היה 340 ש"ח לחבילה, ואילו בונג'סטה עולה 427 ש"ח - עליה של 25%.

מה שקרה הוא שהיצרן העלה את המחיר מ680 ₪ ל712 ש"ח, ומכבי העלו את ההשתתפות העצמית מ50% ל60%...

(ההשוואה בין המחירים היא בין אריזה של דיקלקטין לבין אריזה של בונג'סטה, כשאריזת דיקלקטין מכילה 100 כדורים ובונג'סטה מכילה 50 כדורים, אך זה בהתאמה כי כל כדור בונג'סטה מכיל כמות כפולה).

העליה הזו לא מוצדקת ואנחנו מקווים שמישהו יעצור את העליה הזו. הגענו למצב שזה יכול להגיע לאלפי ש"ח להריון.

פנינו למכבי ע"מ שיתנו סבסוד גבוה יותר. נקווה שיענו לטובת הציבור...

בכל אופן זה העדכון נכון לעכשיו.

נשמח מאוד אם תעדכנו אותנו במייל w086558804@ gmail.com
על פרטים נוספים מנסיונכם, לתועלת הציבור:
* בתי מרקחת שיש חוסר בכדורים
* המחירים של בונג'סטה בקופות החולים השונות
* היעילות של בונג'סטה ביחס לדיקלקטין
ועוד...

בברכה
"חסדי אילה"

גם בבונג'סטה וגם בדקלקטין, החומרים הפעילים הם אותם חומרים - 1. פירידוקסין 2. דוקסילמין.
הדוקסילמין הוא זה שגורם לעייפות הקשה. ולכן יש נשים שמעדיפות לקחת את הפירידוקסין לבדו - שנמכר ללא מרשם, ככדורי 'ויטמין B6'.

הפירידוקסין=ויטמין B6, מגיע במינון של 100 מ"ג.
זה מינון גבוה מאוד שהגוף ממילא לא משתמש בכולו, ולכן מומלץ לחצות את הכדור לשניים, ולבלוע כל כמה שעות 50 מ"ג. (לא לעבור את ה-150-200 מ"ג ליום).

ההשפעה על חלק מהנשים מבחינת הקלה על הבחילות - זהה לתרופות הקיימות.
הרווח לעומת התרופות הקיימות - מחיר זול, וללא תופעות לוואי (שנגרמות מהדוקסילמין).

KOSMOS

משתמש פעיל
גם בבונג'סטה וגם בדקלקטין, החומרים הפעילים הם אותם חומרים - 1. פירידוקסין 2. דוקסילמין.
הדוקסילמין הוא זה שגורם לעייפות הקשה. ולכן יש נשים שמעדיפות לקחת את הפירידוקסין לבדו - שנמכר ללא מרשם, ככדורי 'ויטמין B6'.

הפירידוקסין=ויטמין B6, מגיע במינון של 100 מ"ג.
זה מינון גבוה מאוד שהגוף ממילא לא משתמש בכולו, ולכן מומלץ לחצות את הכדור לשניים, ולבלוע כל כמה שעות 50 מ"ג. (לא לעבור את ה-150-200 מ"ג ליום).

ההשפעה על חלק מהנשים מבחינת הקלה על הבחילות - זהה לתרופות הקיימות.
הרווח לעומת התרופות הקיימות - מחיר זול, וללא תופעות לוואי (שנגרמות מהדוקסילמין).
עצה מעניינת!
בקיצור כל אחת צריכה לנסות מה מתאים לה...

פיג

משתמש פעיל
שאלה: אני בהריון קודם לקחתי וזה לא ממש עזר מה גם שהיה לי באותו הריון סיבוך קטן עם חשש למומים שלא היה לי בשאר ההריונות (4 הריונות ב"ה תקינים) והייתי צריכה הרבה בדיקות בגלל זה , ב"ה נולדה תינוקת בריאה ושלימה
בהריון הנוכחי אני חוששת לקחת בגלל כל מה שקרה לי בהריון הקודם .
מישהי שמעה על בעיות שיוצר הכדור הזה?

leale levi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
על הדרך קופצת על האשכול:
נשארו לי 25 כדורים של דיקלקטין (בב"ב מרכז)
מי שמעונינת לקנות ב- 50 ש"ח.

e b p

משתמש מקצוען
שאלה: אני בהריון קודם לקחתי וזה לא ממש עזר מה גם שהיה לי באותו הריון סיבוך קטן עם חשש למומים שלא היה לי בשאר ההריונות (4 הריונות ב"ה תקינים) והייתי צריכה הרבה בדיקות בגלל זה , ב"ה נולדה תינוקת בריאה ושלימה
חומצה פולית יותר קשורה לבעיות של מומים

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
דיקלקטין זה אחד התרופות הבטוחות יותר להריון.
היא תרופה שמיועדת להריון, בניגוד לזופרן ושות'. כך שקשה לקשור לכך את הסיבה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
חומצה פולית יותר קשורה לבעיות של מומים
חומצה פולית קשור לסוג מאוד מסויים של מומים.

לצערנו ישנם הרבה סיבות שיכולים להיות מומים החל מבעיות גנטיות תורשתיות (דור ישרים לא בודקים את כל הבדיקות המומלצות), דרך זיהומים בתחילת ההריון, וכלה בבעיות בהעתקה הכרומוזומלית.

4 הריונות תקינים לא אומר כלום, גם 10 הריונות תקינים לא מוכיח כלום.

קצת מיתוסי להפיל משהו על כדור מסויים (או על חיסון מסויים) כשלא שללתם את הנ"ל, וכן כל עוד לא יצא מההסתברות הסטטיסטית.

בכלל במקרה שלכם אין בכלל שאלה, כי אם בסוף נולדה תינוקת בריאה זה אומר שהכל היה רק חשש, ממילא ברור שהכדור לא עשה כלום.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
הוריד שמתחבר עם השיליה היה ימני ולא שמאלי שזה היה הפוך ממה שבד"כ וזה נוצר רק בתחילת הריון ובתחילת ההריון לקחתי את הדיקלקטין , אני לא יודעת אם יש קשר אבל לדעתי אם אפשר בלי כדור -כדאי בלי ואני בקושי אכלתי הגעתי למשקל של תת תזונה .
עכשיו אני מעדיפה לא לקחת כי עדיין מדובר בכדורים לא טבעיים.... גיסתי שסובלת מבחילות קשות לקחה b6 וזה מאוד עזר לה.
זו דעתי וכל אחד תעשה מה שנכון לה.
ומי אמר לך שלהגיע לתת תזונה זה עדיף?
רק מניחה כאן

פיג

משתמש פעיל
זה עדיין לא נמצא בבתי המרקחת.
מתי יגיע?גם דידקלקטין אזל.......
ממש בעיה...
אני לא יודעת כי במקרה שלי הכדור לא עזר אבל אני חוששת שזה בגלל התקופה שלקחתי אותו כי בהריונות קודמים הייתי במצב לא טוב מבחינת משקל אך לא היו בעיות ב"ה.
שוב לא שוללת את הכדור רק אומרת שראיתי שזה הפך להיות אצל הרבה כדור של לכתחילה וזה לא צריך להיות כך לדעתי.

Hbendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מי שמעוניינת בדיקלקטין, יש לי למכירה בערך חצי קופסא (+/-) בירושלים.
(מוכרת ב-2.5 ש"ח לכדור)

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מה יש בבונג'סטה?

תשובה מקצועית לנושא סיכון בלקיחת הכדור דיקלקטין.

בקופסא כתוב לקחת רק אחד ביום. למה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה