בקשה עדויות ניסיות מהמלחמה

nech4

משתמש פעיל
בתגובה קודמת ישנה התייחסות
בימים האחרונים גם שמעתי מכלי שני
שהרב יעקב פרידמן, מראשי הישיבה, סיפר לפני כמה שבועות בשיעורו בירושלים
על משאית מחבלים שנכנסה למושב ועשתה רוורס.
כלומר: זו לא היתה שמועה כפי שחשבתי.

זה יכול להתחבר עם סיפורו של הרב זאיד.
ותודה למי שהביא את השמות שמאחורי הסיפור. זה מחזק את אמינותו.

nech4

משתמש פעיל
בתפרח יש מצלמות??????????????
אני מדבר על הסירטון של המצלמות...

בתפרח יש מצלמה בכניסה.
יש גם קצין ביטחון.
ויש נהלי ביטחון כמו בכל סביבה של בדואים (לא חלמו על מחבלים..)
ולשאלתכם-
אין שום סיכוי שמישהו בעל סמכות יאשר שהיתה משאית
המדיניות היא להמעיט בהפחדות לציבור.
(וכמו שכתבתי לעיל- הרב פרידמן שליט"א ציין זאת בשיעורו. הסיר לי את שארית הפקפוק)

גם כשהיה מחבל/ מחבלים סמוך לאשל הנשיא, כמה ימים אחרי שמחת תורה,
ואנשים ממושב תפרח הסמוך שמעו את הקריאה ברמקולים להסתגר, וראו את המשטרות
עדין פיקוד העורף והמשטרה טענו בתוקף שאין שום ארוע.

יהורם

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בימים האחרונים גם שמעתי מכלי שני
שהרב יעקב פרידמן, מראשי הישיבה, סיפר לפני כמה שבועות בשיעורו בירושלים
על משאית מחבלים שנכנסה למושב ועשתה רוורס.
כלומר: זו לא היתה שמועה כפי שחשבתי.

זה יכול להתחבר עם סיפורו של הרב זאיד.
ותודה למי שהביא את השמות שמאחורי הסיפור. זה מחזק את אמינותו.
איזה שמות?
ואיפה ר' יענקב פרידמן דיבר?

nech4

משתמש פעיל
איזה שמות?
ואיפה ר' יענקב פרידמן דיבר?
כפי שכתבו בציטוט:
שלום. לפני כמה ימים שלחנו סרטון של הרב זאיד על הנס של ישיבת תפרח. כעת זה גם כתוב, ופרשן צבאי שלח זאת (הרב אבישי אפרגון).

ור' יענקב דיבר בשיעורו בירושלים.
אם חשוב התאריך- אברר.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

יהורם

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פורסם אתמול
פורסם לפני חודש..

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
עכשיו בעדכונים:
חמאס תכנן להקריס מגנן (ביצור צבאי) עם מאות חיילים בשאטי ע''י מנהרות תופת | הפעולה נמנעה בעקבות מציאת התוכניות.

תרשימי קרב מדויקים שנמצאו מנעו ברגע האחרון הקרסת הביצור עם מאות חיילים בשאטי ע"י מנהרות תופת. המגנן האוגדתי פונה בבהילות ובכך נמנע אסון גדול מימדים.

א.G.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
1703786489228.png

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
"צא משם עכשיו!": הסיפור המצמרר ממסיבת הטבח ברעים
יוני אלפונטה וגלעד חבאני היו במסיבה ברעים בשבת שמחת תורה ב-7 באוקטובר. באורח נס ובחסדי ה' הם ניצלו מהטבח האכזרי של חמאס-דאעש וכעת הם משחזרים את רגעי האימה.

יוני אלפונטה וגלעד חבאני, הגיעו לרקוד ולשמוח במסיבה ברעים, אך לא תיארו לעצמם שעוד מעט יתחיל הסיוט של חייהם. באורח נס ובהשגחה פרטית עליונה הם ניצלו מהטבח האכזרי של מחבלי חמאס-דאעש, וכעת הם משחזרים את רגעי האימה באותה השבת ומספרים על הרגעים מסמרי השיער ומלאי הפחד והאמוק.

"בשש וחצי התקבלה הודעה של צבע אדום", מספר יוני, "לא עיכלתי את כל מה שעברנו שם, לא הבנו עדיין איפה אנחנו נמצאים, עד שקיבלתי טלפון מחבר ב-07:30 ואמרתי לו שלא יבוא למסיבה כי הכל התפוצץ ואני נוסע למסיבה השניה."

לתשובה הבאה יוני לא ציפה ולא תיאר לעצמו את ממדי האירוע המתנהל. "החבר בתגובה מיד אמר לי לעזוב את כל מה שאני עושה וצעק: "תעוף משם עכשיו!". יש לי צמרמורת אפילו כשאני אומר את זה."

"ב-360 פשט הורידו כל מי שבא להם לעינית של הנשק, טיל הכתף או רימונים שהם זרקו על אנשים. הם סתם עשו את הדברים האלו והתעללו ורצחו, סתם."

"היה איזה רגע כזה שאמרתי לעצמי שאני חייב לנסוע משם ואין מצב שאני נשאר עוד שנייה בשטח וממשיך לראות את החברים שלי מתים וגופות. היה בי רגע כזה שהיה לי קשה מאוד לראות את המחבל מסתכל עליי והורג אנשים מסביב, שהם חברים שלי."

"אנחנו היינו ברחבה המרכזית", מספר גלעד, הניצול הנוסף מהמסיבה, "מהר מאוד התחלנו לפנות את כל האנשים מהרכב לרכבים שלהם. יצאנו החוצה, שם נכנסנו לתוך פקק של רכבים, כשהמחבלים בעצם מאגפים אותנו משני צידי הכביש ופשוט יורים על הרכבים בלי סוף."

"אנחנו פורקים מהרכב ובורחים לתעלות. שם אנחנו מחכים שהאש של המחבלים תדעך. ברגע הנכון, כשזיהיתי איזושהי הפוגה מהירי, אמרתי לכולם שאנחנו חייבים לרוץ ולברוח משם."

"התחלנו לברוח לשטח הפתוח והגענו לאיזושהי נקודה בתוך היער, איפה שניתן להיות יותר חבויים וסמויים. חבר שלי שם נכנס לאיזשהו הלם ואני צריך לעצור להוציא אותו מההלם הזה."

"בדרך נפגשנו עם שוטר ושאלתי אותו אם הוא יודע שהשטח פתוח? הוא ענה לי שלא. אמרתי לו שאני אוביל תנועה ואפתח את הציר והוא יאבטח אותי. וככה היה באמת. לאט לאט מלא אנשים התחילו לראות שוטר ליידי ולהיאסף לידנו."

לצפייה בסרטון

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

הנס המצמרר בעזה: הלוחמים ניצלו בזכות תפילת מנחה​

הרב זאביק הראל, רב אולפנת צביה חפץ חיים, פרם היום (שלישי) בפוסט מיוחד שכתב, את הנס הגדול שפקד את גיסו מלכיאל בן יוסף, לוחם במילואים, וחבריו לפלוגה בעת הלחימה בעזה.

בפתח הדברים כתב הרב הראל: "היה לנו נס. גיסי, מלכיאל בן יוסף נמצא בעזה. אתמול הוא היה עם פלוגת המילואים שלו באיזור שכבר טוהר ממחבלים ושדחפורים הרסו שם את התשתיות."

עוד הוא הוסיף כי "היה להם הפוגה של כמה דקות וכולם התיישבו לנוח. גיסי שראה שהשמש שוקעת ניצל את ההפוגה להתפלל תפילת מנחה".

לדבריו, "הוא הסתובב להתפלל לכיוון ירושלים בעוד שכל החיילים ישבו עם הגב לכיוון הזה. בעודו בתוך תפילת שמונה עשרה הוא פתאום רואה להפתעתו שעולה מהקרקע מחבל עם R.P.G כנראה מפיר מנהרה שלא התגלה."

על הרגע הדרמטי והגורלי הזה סיפר הרב כי "גיסי מספיק לתת צעקה לכל החברים ויורה לעבר המחבל החברים הצטרפו אליו לירי וחיסלו את המחבל".

בכות הנס הגדול הזה גדל קידוש ה' בעולם, כאשר הפלוגה כולה קיבלה על עצמה קבלה מרגשת. לדבריו של הרב "היתה התרגשות גדולה בפלוגה. החברה 'עפו' על מלכיאל שהציל את כולם והחברה של הפלוגה קיבלו על עצמם שמחר כולם עוצרים להתפלל מנחה".

צפו

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

נס גלוי: פגיעה ישירה בבית הסתיים ללא נפגעים

נס בקרית שמונה: במהלך מטח של עשרות רקטות לעבר העיר פגע טיל פגיעה ישירה בבית משפחת גבאי בקריית שמונה שבחסדי שמיים ניצלו

צפו

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

ואיך הגיב הרב גלזר על סיפור "המופת"..
חזק...!

מושבניק

משתמש חדש
טוב, לא באמת חשוב הויכוח.
אבל מידיעה שלי הדבר לא היה ולא נברא.
אדרבא, נשמח לשמוע...
אני גר במושב תפרח ועברנו על מצלמות האבטחה ולא ראינו כלום.
וכן לא שמענו שום מידע מודיעני כל שהוא.
כמו"כ זכיתי ואני כבן בית אצל הרב יעקב פרידמן שליט"א ולא שמעתי ממנו שום דבר כזה
בשורות טובות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה