תח"צ עגלות או מנשאים: מה עדיף באוטובוס?

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
לפי מה שאני יודע תינוקות יותר קטנים בדרך כלל עם הפנים לגוף
ויותר גדולים עם הפנים החוצה
ייתכן וזה גם מנשאים שונים..
אפשרי לשאת תינוקות גדולים עם הפנים החוצה במנשאים שמיועדים לזה, אבל זו לא תנוחה מומלצת לא לתינוק ולא להורה. זה הרבה יותר "סחיבה" מאשר כשהתינוק עם הפנים להורה.

מה יש

משתמש מקצוען
מנשא זה מעולה.
אבל, בקיץ החם והדביק לא נעים להסתובב זמן ממושךעם תינוק שנדבר אלי מזיעה שלי ושלו.
בגיל הקטן זה בוודאי יותר נח מלסחוב עגלה.
מה שכן חשוב למצוא מנשא נח גם לאמא וגם לתינוק
ורב התינוקות עד גיל 4 חודשים לפחות יעדיפו מנשא ולא עגלה
ומנשא טוב לא מזיק לגב ולא גורם לכאב.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עומס הנוסעים בתחבורה ציבורית הוא תופעה מוכרת ומתסכלת. צפיפות, עמידות ארוכות וחוסר מקום
במיוחד בערבי ומוצאי שבתות וחגים

עלה לי רעיון שעשוי להציע פתרון חלקי לבעיה:
שימוש במנשאים לתינוקות במקום בעגלות.

נמאס לכם להידחף באוטובוס עמוס עם עגלה? גם לתינוק לא הכי כיף. אז אולי הגיע הזמן לנסות משהו חדש: מנשאים!
מעלה פה יתרונות וחסרונות של הנושא

יתרונות:
  • שומרים על העגלות: נגמרו הימים שהעגלה שלכם נשרטת ונדפקת מכל עבר. עם מנשא, היא נשארת בבית יפה וחדשה.
  • יותר בטוח: תינוק במנשא פחות נוטה ליפול או להיפגע בבלימה פתאומית.
  • ידיים חופשיות: סוף סוף אפשר להחזיק את הילד השני, את התיק, ואפילו את הטלפון בלי בעיה! וכמובן לתקף את הרב קו
  • עולים ויורדים מהר יותר: בלי עגלה מסורבלת, קל יותר לעלות ולרדת מהאוטובוס, וחוסכים זמן יקר לכולם.
  • חיסכון בתא מטען: העגלות תופסות מקום רב בתא מטען
חסרונות:
  • יכול להיות קצת מעיק: נשיאת תינוק לא תמיד נוחה, במיוחד אם יש לכם גב רגיש.
  • לא כל התינוקות אוהבים את זה: יש תינוקות שפשוט לא מסתדרים עם מנשאים.
  • וכמובן "סיפסאט נישט" (לא מתאים..): כרגע פחות רואים את זה בציבור החרדי ובטח שלא גברים עם מנשא,
  • שימוש נוסף לעגלה: הרבה פעמים העגלה משמשת גם כעריסה בבית שמתארחים בו
מה שבטוח שזה פתרון חלקי, שניתן ליישם באופן מידי בלי הרבה מורכבות..
אשמח שתגיבו האם יוכל לתפוס בציבור, וכן עוד תבונות שלכם
שאו ברכה..
אם זה היה תלוי בי...(-:
הייתי עושה את אחד מהשניים:
1.להחזיר את החוק המחייב לקפל מעגלות באוטובוס עירוני.
2.לנתב תחבורה ציבורית ייעודית לנוסעים עם מטען שכזה (קרי עגלת ילדים, קניות, משנת משה וכ').
זה פשוט במחילה תופעה בלתי נסבלת!

גימפעל

משתמש מקצוען
אם זה היה תלוי בי...(-:
הייתי עושה את אחד מהשניים:
2.לנתב תחבורה ציבורית ייעודית לנוסעים עם מטען שכזה (קרי עגלת ילדים, קניות, משנת משה וכ').
זה פשוט במחילה תופעה בלתי נסבלת!
הבעיה שאלו שמחליטים לא נוסעים בתח"צ

ᕄᘕᑊꗪ

משתמש צעיר
באמת כשהיו חייבים לשלם על העגלה לא מקופלת זה היה אחרת
עכשיו אני רואה אנשים עם ילדים בגיל 3 עגלה כי למה לא

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
לי יש מנשא של ארגו בייבי. מוכרים בשילב.
זה אחד הקניות הכי מוצלחות שעשיתי הרבה לפני עגלת הבוגבו שלי
לא יודעת איך הסתדרתי בילד הראשון בלי מנשא

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא היה חוק כזה
היה חוק שצריך לשלם על עגלה פתוחה
ובאמת זה רעיון טוב שיהיה
אם זה יגרום לאנשים עם עגלה ריקה/שיש בה ילד גדול וכו' לקפל
כשאני אעלה לאוטובוס עם תינוק
אני אעדיף לשלם ולא לקפל את העגלה שלו

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא היה חוק כזה
היה חוק שצריך לשלם על עגלה פתוחה
ובאמת זה רעיון טוב שיהיה
אם זה יגרום לאנשים עם עגלה ריקה/שיש בה ילד גדול וכו' לקפל
כשאני אעלה לאוטובוס עם תינוק
אני אעדיף לשלם ולא לקפל את העגלה שלו
איך אני אוהבת את אלו שיורדים לקטנות.
זה בדיוק החוק המדובר-עניינית זה חייב אנשים לקפל עגלה כי רק מה שבאמת חייב השאיר פתוח ושילם.
כיום באוטובוס בני ברק ממוצע יש 3 עגלות טיולון + עגלת קניות ולפעמים שתיים ובתחנה הבאה עולה אישה עם עגלת תאומים-כשלכולם ברור שהם צריכים לעלות על האוטובוס הזה עם העגלה שלהם פתוחה וזמינה.
ועכשיו תדמיינו מה קורה כשמישהו מאחור צריך לרדת..
אז הוסיפו מדלת שלשית למילוט, וזה היה רעיון טוב עד שהיגע ה''חכם'' הראשון שהבין שגם לשם אפשר להכניס עגלה.

לזה בדיוק קוראים קטסטרופה.
אישית כשאני מגיעה לבני ברק בלי/עם עגלה, אני מלכתחילה פשוט מעדיפה ללכת ברגל וזהו.

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
לרגל בין הזמנים והעומס בתחבורה הציבורית,
מקפיץ את האשכול
בתקווה שיהיה לתועלת,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה