עבודה רווחית ומתגמלת ביותר לאברך כולל?

גימפעל

משתמש מקצוען
אני לא הצלחתי להבין למה שורבבו המילים 'אברך כולל' בתוך הכותרת.

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
כי אברך רוצה ללמוד שני סדרים, ועם זאת להספיק להרוויח יפה במעט שעות שנותרו.

בן עמרם

משתמש פעיל
אני אישית רכשתי ספר תורה
ולמרות שאני ליטאי, לקחתי סופר חסידי כדי שיהיה מישהו שמקפיד על טבילה מידי יום
ולגבי עליית המחירים, אכן הסוחר שדרכו קניתי את הספר אמר לי שהמחיר התייקר ב40 אלף שקל מחתימת החוזה ועד שקיבלתי את הס"ת שנה אחרי.
מה היתה הבעיה לקחת סופר ליטאי ולסכם איתו בחוזה שיטבול כל יום? המון עושים את זה.

100לפת

משתמש רשום
זה גם העבודה הכי כשרה שיש.
בלי סביבת אינטרנט וכ"ו....

סקאלה

משתמש רשום
יש לקחת בחשבון מה אומר העבודה הזאת
לשבת מידי יום במשך כמה שעון רכון על שולחן כתיבה במרחק של כ15 ס"מ בין העיינים לשולחן...
זה עבודה מייגעת ומתישה ושוחקת
לא בכדי יש נשירה גבוהה בתחום זה.
לפני שנה בתקופה זו היה כנס ענק לסופרי סת"ם באשדוד, אחד הנושאים המרכזיים שדוברו שם זה - איך להתמודד עם השחיקה בעבודה זו. סופרים רבים נוטשים את המקצוע לאחר כמה שנים.

HILEL1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הרבה אנשים שלמדו את זה נושרים בגלל הנושא של 'העמדת קולמוס', יש עוד דברים לעשות חוץ מלשבת ולכתוב [אבל יש לזה פתרונות]...

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
היום כבר הרוב משתמשים בקולמוס קרמי, כך שאין צורך בהעמדת קולמוס.

רק לציין, שלא פורט באשכול פה, האם האברך ירצה לכתוב כתב אשכנזי או ספרדי,
זה מאוד מאוד משנה, כי זה כתיבה אחרת לחלוטין, ושוק ומחירים אחרים.
אני התייחסתי לכתב אשכנזי.

סקאלה

משתמש רשום
לדעתי הנשירה לא נובעת רק מהקושי בהעמדת הקולמוס אלא מעצם אופי העבודה הזאת ומהסיבות שכתבתי למעלה

אלי @@@

משתמש מקצוען
מה עם מכון עליה, מישהו מכיר איך הם?
מעולה למי שרוצה ללמוד הלכות גרוע למי שרוצה לכתוב
וכאן המקצוע הוא הכתיבה הכי מומלץ זה משמרת הסת"ם וכאלה וגם תלוי עם הוא אשכנזי או ספרדי גם לכתיבה וגם זה הבדל בפרנסה היום מזוזה ספרדים אפשר למצוא החל מ 90 ש"ח ואילו אשכנזי 300 ומעלה
לכן חשוב מכון שמקצועי מאוד בטכניקות כתיבה

אלי @@@

משתמש מקצוען
יש לקחת בחשבון מה אומר העבודה הזאת
לשבת מידי יום במשך כמה שעון רכון על שולחן כתיבה במרחק של כ15 ס"מ בין העיינים לשולחן...
זה עבודה מייגעת ומתישה ושוחקת
לא בכדי יש נשירה גבוהה בתחום זה.
לפני שנה בתקופה זו היה כנס ענק לסופרי סת"ם באשדוד, אחד הנושאים המרכזיים שדוברו שם זה - איך להתמודד עם השחיקה בעבודה זו. סופרים רבים נוטשים את המקצוע לאחר כמה שנים.
דרך אגב הכנס מתקיים שוב כנראה ב-כב' טבת באשדוד להרשמה 0722706080 קול הסופר

לחיעכ

משתמש חדש
ולא, אף סופר שאני מכיר לא טובל במקווה, ובוודאי לא כל יום. וגם קוני הסת"ם ואני מכיר המון אברכים יר"ש כאלה לא מבררים על הטבילה ולא חשוב להם עניין זה. זה אולי חסידים, אולי, וזה קהל יעד שונה, עם כתב האר"י וכו', כלומר מזוזה שנמכרת לליטאים לא תמכר בכל מקרה לחסידים
בארחות רבינו מובא שהחזו"א נשאל על כך האם יש להקפיד על כך שהסופר טובל טבילת עזרא והשיב החזו"א שטבילת עזרא היא לתורה ותפילה

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
בארחות רבינו מובא שהחזו"א נשאל על כך האם יש להקפיד על כך שהסופר טובל טבילת עזרא והשיב החזו"א שטבילת עזרא היא לתורה ותפילה
שים לב לתאריך

יאנקאלע

משתמש מקצוען
מובא בקה"ס בשם הירושלמי שכתיבת השם צריכה להיות בטהרת הגוף
מובא בחיד"א שטוב לסופר הטבילה תמידית

מלאכת השם

משתמש רשום
לדעתי עדיף אצל אנשין, מכיוון שאין אצל רובינשטיין הלימודים יכולים להיות כפול זמן, אומנם כנראה יוצאים יותר בשלים, אבל זה גם עניין של ניסיון, מאמין שעם הזמן זה די משתווה.
הבעיה היא שלפני שלומדים, לא יודעים אם יצליחו ויתמידו, ככה שנראה לי שלהשקיע בלימוד במכון 'אנשין' זה מספיק ברמה, ולא כדאי להשקיע עוד יותר,
גם מבחינת השקעה כספית, אני חושב שיש הבדל משמעותי ביניהם (אבל אולי אצל רובינשטיין לא צריך להתחייב לגמור, ואצל אנשין צריך לשלם מראש).

לגבי שילוב אם כולל,
השאלה היא מאיזה בחינה, לדעתי לכתיבה זה כדאי מאוד, מכיוון שזה שומר על סדר יום, ועל חברת אנשים, וכמובן כמובן לימוד התורה,
לגבי הכולל, אם זה לימוד של שני סדרים מלאים עם שמירת סדרים הדוקה, וכו' וכו' צריך לבדוק אם יש מספיק זמן לזה,
וכבר התבאר לעיל.

אני צריך לסיים, נשאר לי עוד הרבה לכתוב... :sneaky:
וגם צריך להספיק לישון הלילה...

מקווה שיהיה לתועלת (אמרו לי שאני כותב יפה
רק רוצה להוסיף לגבי רובינשטיין שאין ספק שהתלמידים שלו יוצאים אחד אחד ברמה גבוהה אבל מצד שני הוא דורש מהתלמידים הרבה השקעה ומצוינות וקשה מאוד למי שלא מאוד מוכשר לעמוד בדרישות שלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה