שיתוף - לביקורת עַל הַמְּחַשְׁבוֹת

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
לפני הכול אציין שהרעיון אינו שלי אלא שייך ל @יאן באשכול המדורג ביותר בפורום - תורת האבולוציה. מכיוון שלא ראיתי שם ביטוי לאחד הדיונים הפופולריים בקהילת תכנות - ניסיתי להציג אותו באותה התבנית.
עריכה: העירו לי שרעיון פירוט הלייקים שייך ל @רודיום, בכל מקרה אינו שייך לי :)

אשכול נפתח: "מה אתן אומרות, איזו תוכנית לימודים הכי טובה? בר בי רבה או כל כבודה?" (2 לייקים של ניקיות בנות י"ב).

תגובה 5: "לא רוצה להתערב לך אבל שמעתי שבכל כבודה מסתובב הרבה ויטמין פי...אולי כדאי לשקול שוב". (2 שכוייח מחסרות ויטמין פי, כועס אדום מביתה של אחת המארגנות).

עמוד 3, הגבר היחיד באשכול: "בלת"ק חלקי ואיני רוצה חלילה להתערב, רק להזכיר את מאמר חזל: 'כל כבודה בת מלך פנימה'. (לייק אחד מגבר נוסף שהציץ לעזרת הנשים הלא רשמית בפרוג, התעלמות מוחלטת מצד שאר הניקיות ואדום כועס מפמיניסטית אחת).

עמוד 8: "ברצינות??? באמת??? ומה תעשה הבחורה המסכנה תשב בבית עד שילבינו שערות ראשה? אנשים איבדו את זה!!! (שמונה שכוייח מנערות סמינר רווקות, 2 עצובים של ניקיות נשואות שמשלמות משכנתא, לייק אחד של ניקית שלא בטוחה שהבינה על מה מדברים אבל לייקה כי יש מלא סימני קריאה).

עמוד 9: פוסט כלשהו על קושי המשכנתא, צרות היקום, כפיות הטובה של הדור הצעיר והגלות המתארכת. (5 לייקים עצובים).

עמוד 10, תגובה לפוסט הנ"ל: "ישר כוח כפול. במהרה בימינו אמן! מי ייתן ובעינינו נחזה". (4 שכוייח נלהבים ממבחר הניקיות העצובות של הפוסט הקודם, החמישית הלכה לרפרש את 'מה חדש').

תחילת עמוד 11: "חושבני שלא הובנתי נכון ועל כן ערכתי לפניכם מעט מחשבותיי השקולות וההגיוניות. הרי הן לפניכן....

....

....

סוף עמוד 11. (11 לייקים של ניקיות נכבדות, 5 שכוייח של ניקיות מפרגנות יותר, 8 וואו של ניקיות שיצאו עכשיו מהסמינר).

עמוד 13: ***ציטוט מניקית X*** "מה אגיד לך שמעתי כבר על רב גדול מאד שאמר לדרוש Y, אתם כנראה מנותקים מהסביבה שלכם". (אודם כועס מניקית X, שלושה לייקים ממורה, צלמת ועקרת בית).

עמוד 18: "לא קשור לנושא. אבל מישהי יכולה לעזור כאן קצת בריאקט? בתשלום כמובן תודה! <לא ניתן לפרסם מיילים בצורה פומבית> " (אין לייקים – התעלמות אלגנטית).

עמוד 19: "בלת"ק...".

עמוד 25: "בלת"ק חלקי...".

עמוד 32: "לפני הכול הייתי חייבת להגיב!!! יישר כוח לנשים הצדיקות כאן! נ.ב: מה זה בלת"ק?".

הדיון נמשך כמובן עד עצם היום הזה ורק שינו כינויין, עבודתן ותכניותיהן.

ועכשיו למסקנות:)

חוק גודווין קובע כי ככל שדיון מקוון מתארך, ההסתברות שתתקיים הקבלה הקשורה לנאצים או להיטלר מתקרבת לאחת (ודאות מוחלטת).

ובכן אין לי צורך להרחיק עד לגודווין כשזכור לי כי @yonatanr ניסח כלל על בסיס החוק הנ"ל ובו קבע כי ככל שדיון בפרוג מתארך ההסתברות שיגיע לדיון על מותו של יקוואל שואפת לאחת. (או ניסוח דומה כלשהו).

הרשו לי ברוח הימים האחרונים לצרף לחוק סעיף נוסף (או פשוט לקרוא לו על שמי, גם זה אפשרי בוודאי):

ככל ודיון הקשור במישרין, בעקיפין, ובקשר בני דודים שלישיים לנושא המקודש תכנות, ההסתברות שיגיע לבעיית הדור, קרי: זוצ"ים, התחייבות הוריהם ושאר פרות וירקות - שואפת לאחת.

אין באמור לעיל לייצג את מחשבות הכותבת ו/או את דעותיה או לתת במה לדעות מסוג זה או אחר. הנכתב לא עבר קמפול. ט.ל.ח.

נערך לאחרונה ב:

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
@משולש ברמודה
אשכולות מסוג הומור פנימי של פרוג, אינם אהודים בלשון המעטה על ניהול הקהילה, ואשכולות רבים וטובים נמחקו בנושא, ובחלק מהם אף כותביהם הורחקו. בלי להזכיר שמות שכבר הוזכרו פה...

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
@משולש ברמודה
אשכולות מסוג הומור פנימי של פרוג, אינם אהודים בלשון המעטה על ניהול הקהילה, ואשכולות רבים וטובים נמחקו בנושא, ובחלק מהם אף כותביהם הורחקו. בלי להזכיר שמות שכבר הוזכרו פה...
תודה על ההבהרה.
אין לי כל הרבה הבנה בפוליטיקה הפנימית של הקהילה:) כוונתי הייתה פשוטה ולא ראיתי שסותרת את הכללים הידועים לי.
מניחה שאם האשכול אינו מתאים לאחד מכללי הקהילה - המנהלים ימחקו אותו בעצמם.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
גיליתי שחלק מהגאונות בכתיבה זה לגנוב רעיונות.
הרעיון זהו בסך הכל נצנוץ של השראה,
כל זמן שאתה לוקח את זה לכיוון שלך, עם המילים שלך,
היצירה הסופית לא קשורה לרעיון הבסיסי, היא רק מאירה אותו.
(מקווה שלא תשימו אימוג'י כועס, כי אתם הרי חלק מהשוד לאור יום הזה)
(ואשמח להזדהות כלשהי - רמז שכויח קטן)
(אפשר גם דוגמאות להשראה... אהם... גניבה?! שצצות כפטריות אחר הגשם
בפורום שכל כולו נועד לפתח את חוש היצירה (ההשראה - הבנתם את כוונתי - סמנו בלייק)
ואסיים בלט"ק - בלי לקרוא טורים קודמים, ובלי לחפור תודות לאנשים.
אם העליתם חיוך על השפתיים יש מקום לדווח.
ואם לקחתם את הרעיון הלקוח משכבר הימים אז אל תסמנו וואו כי אתם כבר בעניין.
אם כל המצב הזה לא לרוחכם נשאר לכם אימוג'י אחד לרפואה.
תאלצו לנתח את התוצאות.
כמובן קחו בחשבון את הלא מגיבים הרשמיים.
יום מלא השראות! והרשאות!!!
(סימני הקריאה נועדו להוסיף דרמטיות לקביעת העובדה הראשונית
ולייצר סימן קריאה (תרתי משמע))

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
גיליתי שחלק מהגאונות בכתיבה זה לגנוב רעיונות.
הרעיון זהו בסך הכל נצנוץ של השראה,
כל זמן שאתה לוקח את זה לכיוון שלך, עם המילים שלך,
היצירה הסופית לא קשורה לרעיון הבסיסי, היא רק מאירה אותו.
(מקווה שלא תשימו אימוג'י כועס, כי אתם הרי חלק מהשוד לאור יום הזה)
(ואשמח להזדהות כלשהי - רמז שכויח קטן)
(אפשר גם דוגמאות להשראה... אהם... גניבה?! שצצות כפטריות אחר הגשם
בפורום שכל כולו נועד לפתח את חוש היצירה (ההשראה - הבנתם את כוונתי - סמנו בלייק)
ואסיים בלט"ק - בלי לקרוא טורים קודמים, ובלי לחפור תודות לאנשים.
אם העליתם חיוך על השפתיים יש מקום לדווח.
ואם לקחתם את הרעיון הלקוח משכבר הימים אז אל תסמנו וואו כי אתם כבר בעניין.
אם כל המצב הזה לא לרוחכם נשאר לכם אימוג'י אחד לרפואה.
תאלצו לנתח את התוצאות.
כמובן קחו בחשבון את הלא מגיבים הרשמיים.
יום מלא השראות! והרשאות!!!
(סימני הקריאה נועדו להוסיף דרמטיות לקביעת העובדה הראשונית
ולייצר סימן קריאה (תרתי משמע))
למרות הכתיבה הארוכה והיפה התקשיתי קצת להבין מה דעתך בנושא. אשמח להסבר קטן.
ובקשר לנושא עצמו:
ציינתי כבר בתחילת הקטע שזה לא הרעיון שלי וכל מה שעשיתי היה להשתמש בתבנית קיימת.
אגב לא המצאתי את הגלגל ברשתות חברתיות כמו טוויטר לדוג' - שימוש מחודש בתבניות קיימות הוא אחד המאפיינים של הרשת.
אישית לא רואה בזה דבר רע כשאנשים מפתחים רעיונות חדשים על תבניות מוכרות אבל זהו וויכוח עתיק יומין שאין לי כל רצון להתחיל לפתח אותו.
בכל מקרה, אם מישהו חושב שיש כאן בעיה כלשהי מוזמן לדווח על האשכול ואקבל את מחיקתו בהבנה.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
התקשיתי קצת להבין מה דעתך בנושא.
דעתי שאין שום בעיה לקרוא משהו ולקחת את הרעיון ולפתח אותו
באופן שונה - בדרך כלל נוצר משהו חדש לחלוטין.
(אלא אם כן מדובר בהעתק הדבק)
אם הכתיבה שלך טובה אז הרעיון יקבל תפנית שונה לחלוטין וטובה.
(כמו שעשית)

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
@משולש ברמודה
עד כמה שידוע לי, הבעיה לא נעוצה בהומור פנימי. זה דווקא חיובי - יעיד האשכול של @יאן .
ספציפית לאשכול זה - אל דאגה, אני לא רואה סיבה לעיקום חוטם כלשהו בחדר ההנהלה.

לגופו של אשכול -
יש איזה כלל אצבע: כשאתה מחקה קלאסיקה, אתה צריך להתעלות עליה.
זה נכון בכל תחום.
בקאבר מוזיקלי, בהכנת הקרעפלעך של סבתא, וגם בכתיבה, ובהומור במיוחד.
הומור מבוסס על אלמנט ההפתעה - אם אנחנו כבר מכירים את הבדיחה, זה צריך להיות 'יציאה-יציאה' בשביל להצדיק את עצמו.
זו דעתי לא היתה לי ברירה. נכתב מתוך הערכה רבה לכשרון הכתיבה של פותחת האשכול.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
לגופו של אשכול -
יש איזה כלל אצבע: כשאתה מחקה קלאסיקה, אתה צריך להתעלות עליה.
זה נכון בכל תחום.
בקאבר מוזיקלי, בהכנת הקרעפלעך של סבתא, וגם בכתיבה, ובהומור במיוחד.
הומור מבוסס על אלמנט ההפתעה - אם אנחנו כבר מכירים את הבדיחה, זה צריך להיות 'יציאה-יציאה' בשביל להצדיק את עצמו.
מקבלת.
אולי אציין שקטע זה נכתב לאחר השתתפות פעילה באשכולות מן הסוג המתואר. בערב תוך כדי שטיפת כלים (פעולה מלאת השראה יש לציין) תהיתי לעצמי מה גורם לחבורת אנשים נכבדה להמשיך ולדון בנושא הלעוס הנ"ל ואיך זה שעדיין לא נכתבה איזו פראודיה נחמדה על העניין... אופס נכתבה פראודיה משובחת דומה אז למה לא להמשיך אותה? ומפה לשם סגרתי את הברז והעליתי אותה :)
אבל מסכימה ומקבלת שאכן אין כאן חידוש מסוים או אלמנט הפתעה.

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
עד כמה שידוע לי, הבעיה לא נעוצה בהומור פנימי. זה דווקא חיובי - יעיד האשכול של @יאן .
ספציפית לאשכול זה - אל דאגה, אני לא רואה סיבה לעיקום חוטם כלשהו בחדר ההנהלה.
מה נעשה, והאשכולות שנמחקו בנושא, אינם יכולים להעיד, עקב היותם גלויים רק ליודעי ח-ן...
שאזכיר לכם כמה מהם?...

מתרגשת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ככל ודיון הקשור במישרין, בעקיפין, ובקשר בני דודים שלישיים לנושא המקודש תכנות, ההסתברות שיגיע לבעיית הדור, קרי: זוצ"ים, התחייבות הוריהם ושאר פרות וירקות - שואפת לאחת.

רק מקיימת את ההסתברות‍♀️:geek:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ז

א שִׁגָּיוֹן לְדָוִד אֲשֶׁר שָׁר לַיהוָה עַל דִּבְרֵי כוּשׁ בֶּן יְמִינִי:ב יְהוָה אֱלֹהַי בְּךָ חָסִיתִי הוֹשִׁיעֵנִי מִכָּל רֹדְפַי וְהַצִּילֵנִי:ג פֶּן יִטְרֹף כְּאַרְיֵה נַפְשִׁי פֹּרֵק וְאֵין מַצִּיל:ד יְהוָה אֱלֹהַי אִם עָשִׂיתִי זֹאת אִם יֶשׁ עָוֶל בְּכַפָּי:ה אִם גָּמַלְתִּי שׁוֹלְמִי רָע וָאֲחַלְּצָה צוֹרְרִי רֵיקָם:ו יִרַדֹּף אוֹיֵב נַפְשִׁי וְיַשֵּׂג וְיִרְמֹס לָאָרֶץ חַיָּי וּכְבוֹדִי לֶעָפָר יַשְׁכֵּן סֶלָה:ז קוּמָה יְהוָה בְּאַפֶּךָ הִנָּשֵׂא בְּעַבְרוֹת צוֹרְרָי וְעוּרָה אֵלַי מִשְׁפָּט צִוִּיתָ:ח וַעֲדַת לְאֻמִּים תְּסוֹבְבֶךָּ וְעָלֶיהָ לַמָּרוֹם שׁוּבָה:ט יְהוָה יָדִין עַמִּים שָׁפְטֵנִי יְהוָה כְּצִדְקִי וּכְתֻמִּי עָלָי:י יִגְמָר נָא רַע רְשָׁעִים וּתְכוֹנֵן צַדִּיק וּבֹחֵן לִבּוֹת וּכְלָיוֹת אֱלֹהִים צַדִּיק:יא מָגִנִּי עַל אֱלֹהִים מוֹשִׁיעַ יִשְׁרֵי לֵב:יב אֱלֹהִים שׁוֹפֵט צַדִּיק וְאֵל זֹעֵם בְּכָל יוֹם:יג אִם לֹא יָשׁוּב חַרְבּוֹ יִלְטוֹשׁ קַשְׁתּוֹ דָרַךְ וַיְכוֹנְנֶהָ:יד וְלוֹ הֵכִין כְּלֵי מָוֶת חִצָּיו לְדֹלְקִים יִפְעָל:טו הִנֵּה יְחַבֶּל אָוֶן וְהָרָה עָמָל וְיָלַד שָׁקֶר:טז בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל:יז יָשׁוּב עֲמָלוֹ בְרֹאשׁוֹ וְעַל קָדְקֳדוֹ חֲמָסוֹ יֵרֵד:יח אוֹדֶה יְהוָה כְּצִדְקוֹ וַאֲזַמְּרָה שֵׁם יְהוָה עֶלְיוֹן:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה