סקריפט - מבטל מיקוף בכל הספר

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כידוע, בספרים תורניים לא מקובל בד"כ לעשות מיקוף (hyphenation), ולפעמים, בעוד שאצלך ביטלת את המיקוף כברירת מחדל, אתה מקבל קבצים שיש בהם מיקוף, מחמת חוסר ידיעה של המעמד הקודם וכדו'.
דא עקא, שאתה יכול לבטל באופן כוללני רק את המיקוף מכאן ולהבא, ומה תעשה עם 1800 עמודים שבכולם חלאים רעים מכל מיני מקפים ממקפים שונים, ב8-9 תיבות טקסט לעמוד, וללא שרשור?

סקריפט!

הסקריפט הזה, ללא דיאלוג, מבטל את אופציית המיקוף בכל הפסקאות בקובץ.
(מצאתיו בפורומים של אדובי, ואני מצרפו כאן לתועלת הקהל הקדוש, השימוש בו על אחריותכם האישית בלבד, רצוי לנסות קודם על פרוייקט-דמה)

קוד:
app.activeDocument.stories.everyItem().texts[0].hyphenation = false;

var PStyle = app.activeDocument.allParagraphStyles;

for ( p = 1; p < PStyle.length; p++) PStyle.hyphenation = false;

alert("Hyphens removed!");

הוראות:
להעתיק לקובץ טקסט פשוט, ולשמור עם סיומת .JSX
ולהעתיק את הקובץ לתיקיית הסקריפטים שבתוך תיקיית תוכנת אינדיזיין, וככל הידוע לכולם.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אגב. לי יש אחד שמבטל ברמה
כידוע, בספרים תורניים לא מקובל בד"כ לעשות מיקוף (hyphenation), ולפעמים, בעוד שאצלך ביטלת את המיקוף כברירת מחדל, אתה מקבל קבצים שיש בהם מיקוף, מחמת חוסר ידיעה של המעמד הקודם וכדו'.
דא עקא, שאתה יכול לבטל באופן כוללני רק את המיקוף מכאן ולהבא, ומה תעשה עם 1800 עמודים שבכולם חלאים רעים מכל מיני מקפים ממקפים שונים, ב8-9 תיבות טקסט לעמוד, וללא שרשור?

סקריפט!

הסקריפט הזה, ללא דיאלוג, מבטל את אופציית המיקוף בכל הפסקאות בקובץ.
(מצאתיו בפורומים של אדובי, ואני מצרפו כאן לתועלת הקהל הקדוש, השימוש בו על אחריותכם האישית בלבד, רצוי לנסות קודם על פרוייקט-דמה)

קוד:
app.activeDocument.stories.everyItem().texts[0].hyphenation = false;

var PStyle = app.activeDocument.allParagraphStyles;

for ( p = 1; p < PStyle.length; p++) PStyle.hyphenation = false;

alert("Hyphens removed!");

הוראות:
להעתיק לקובץ טקסט פשוט, ולשמור עם סיומת .JSX
ולהעתיק את הקובץ לתיקיית הסקריפטים שבתוך תיקיית תוכנת אינדיזיין, וככל הידוע לכולם.
של הסגנון פסקה. לא מקומית. אפשר להורידו חינם מהבלוג שלי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה