ספר האקורדים היהודי - חלק א' - להורדה בחינם!

• פותח הנושא Srool
  • פורסם בתאריך

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לכל מי שביקש העלאה לג'מבו מייל - ראו את ההודעה הקודמת.
כנראה בגרסה החדשה של הפורום שכחו להגביל גודל קובץ מצורף, אז יצא לנו טוב :)
תודה YASMIN.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אפשר להעלות זה שוב
תודה רבה !!

בנוסף יש לי שאלה
אני מנגן באורגן בעיקר על פי שמיעה ופחות ע"פ תווים וסולו יותר קל לי לנגן אבל אקורדים אני לא יודע
יש איזו שהיא דרך (מדריך או חוברת לימוד) שאני יכול ללמוד אקורדים וסלומות כדי שבפעם הבאה שאני אנגן שיר אני יוכל לשלב לו את האקורד הנכון ?

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ברוך, ראה 3 הודעות מעליך. יש קובץ להורדה ישירות מהפורום ללא צורך באתר חיצוני.
לשאלתך - יש הרבה חוברות ללימוד נגינה שמלמדות גם אקורדים.
אני באופן אישי למדתי הרבה מהחוברת 'אורגנית עם כל שיר' חלק א' וב'.
מציע ללכת לחנות כלי נגינה כלשהי או לגלפז בבני ברק ולבחור משהו מתאים מהמלאי.
בהצלחה!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@Srool יש לי 'אורגנית עם כל שיר' חלק א' וזה מלמד אותי אולי רק איך מנגנים את האקורד אבל איך אני אדע באיזה קטע בשיר צריך לשים את האקורד ?
איך יודעים אם צריך לשים Am או Dm ?

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
זה עניין של פיתוח שמיעה. זה לא בא ביום אחד אלא בתרגול של חודשים לשירים פשוטים ושנים לדברים מורכבים יותר.
מתחילים בנגינה מחוברות ובהדרגה מתנתקים מהן.
אחרי שנים של נגינה מגיע רגע כזה של הארה שאתה קולט פתאום שאתה מרגיש ושומע את האקורדים ואתה כבר לא צריך לראות אותם מול העיניים.

הייי

משתמש מקצוען
דבר ראשון אני מצטרף לפוסטים שלפני, אכן יש אנשים שבלעדיהם העולם היה מקום פחות יפה!!!

דבר שני, שאלה- איך ניתן לנגן את השירים בסולם Am, (השירים בספר נכתבו על הסולמות המקוריים ואני לא יודע להמיר אותם לסולם הפשוט שהוא Am). אשמח להסברים מהמבינים. בתודה מראש!

ושוב תודה לדניאל ישי המדהים!!! יישר כוחך!

BEST STUDIO

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
דבר ראשון אני מצטרף לפוסטים שלפני, אכן יש אנשים שבלעדיהם העולם היה מקום פחות יפה!!!

דבר שני, שאלה- איך ניתן לנגן את השירים בסולם Am, (השירים בספר נכתבו על הסולמות המקוריים ואני לא יודע להמיר אותם לסולם הפשוט שהוא Am). אשמח להסברים מהמבינים. בתודה מראש!

מצטרף להנ"ל

הייי

משתמש מקצוען

יש מישהו שיכול לעזור בזה?

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
בשביל להחליף סולם, צריך לבדוק באיזה אקורד מתחיל ומסתיים השיר (בדרך כלל זה אותו דבר, ואם לא אז הסוף בדרך כלל קובע) מאותה האות של אקורד, רושמים את ה-A B C לפי סדר, סך הכל 7 אותיות, האותיות הקיימות באקורדים הן A-G. כך, שאם הגעתם לאות G באמצע הסדרה, עליכם לחזור ל-A ולהמשיך משם. בשלב זה עליכם להעתיק ליד כל אות את הסימן המצוי לידה בשיר. למשל- m - מינור או 7 וכן הלאה חוץ מ-# או b השייכים לסולם. בשביל לדעת מה שייך לסולם ומה לא, אפשר להסתכל ליד סימן המפתח על סימני ההתק.
כעת רישמו מתחת לשורה זו את רצף האותיות מ-A עד G, זה בעצם הסולם אליו אתם רוצים להעביר (Am ).
הגענו לשלב האחרון: עוברים על השיר, ומחליפים את האקורדים מהשורה העליונה באלו שבשורה התחתונה. דוגמא:
זו סדרת הצלילים בסולם המקורי לפי סדר ה- ABC, עם הסימנים שהופיעו במקור:
Em, F#0, G. Am, B7, C, D
Am, B0 , C, Dm, E7 , F, G
אם ככה, בכל פעם שמופיע Em רושמים במקומו Am, ובמקום B7 רושמים E7 וכן הלאה.

הייי

משתמש מקצוען
בשביל להחליף סולם, צריך לבדוק באיזה אקורד מתחיל ומסתיים השיר (בדרך כלל זה אותו דבר, ואם לא אז הסוף בדרך כלל קובע) מאותה האות של אקורד, רושמים את ה-A B C לפי סדר, סך הכל 7 אותיות, האותיות הקיימות באקורדים הן A-G. כך, שאם הגעתם לאות G באמצע הסדרה, עליכם לחזור ל-A ולהמשיך משם. בשלב זה עליכם להעתיק ליד כל אות את הסימן המצוי לידה בשיר. למשל- m - מינור או 7 וכן הלאה חוץ מ-# או b השייכים לסולם. בשביל לדעת מה שייך לסולם ומה לא, אפשר להסתכל ליד סימן המפתח על סימני ההתק.
כעת רישמו מתחת לשורה זו את רצף האותיות מ-A עד G, זה בעצם הסולם אליו אתם רוצים להעביר (Am ).
הגענו לשלב האחרון: עוברים על השיר, ומחליפים את האקורדים מהשורה העליונה באלו שבשורה התחתונה. דוגמא:
זו סדרת הצלילים בסולם המקורי לפי סדר ה- ABC, עם הסימנים שהופיעו במקור:
Em, F#0, G. Am, B7, C, D
Am, B0 , C, Dm, E7 , F, G
אם ככה, בכל פעם שמופיע Em רושמים במקומו Am, ובמקום B7 רושמים E7 וכן הלאה.

אין מילים עזרת לי מאוד!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה