ספר בית לחם יהודה - פתיה

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם מישהו מכיר מאן דהוא שרוצה למכור/למסור את הטקסט המוקלד של ספר "בית לחם יהודה" מאת הרב יהודה פתיה?

***יודגש מפורשות: אינני צריך אותו לצורך הדפסה מחדש של הספר בשום צורה (גם לא הפצה במאגר אלקטרוני), אין לי שום עניין להתחרות בנכדים שלו או לגרום להם נזק כספי חלילה, שהם מדפיסים בצורה יפה מאוד מאוד את הספרים, אלא אני צריך את זה לצורך לימודי בלבד***

נערך לאחרונה ב:

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
יש להבדיל בין חוקי המדינה לחוקי התורה.
זו גם הסיבה למשל שאין מהדירים את השדי חמד.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
(לכאורה לגבי זכויות יוצרים - סבורני שלכאורה מותר (הקלדה מהטפסים המקוריים של הספר), שכן עברו הן 70 שנה מפטירת המחבר (שב"ת), והן 70 שנה מהדפסת הספר (רצו"ת). אם אני טועה, אשמח אם מאן דהוא יעמידני על טעותי)
עד כמה שאני יודע מצד ההלכה הזכויות שייכות לנכדים, וכל שהם עוסקים בכך ומדפיסים את הספר מחדש אסור להדפיסו ללא רשותם, לא?
ואגב אני דווקא מאד לא מרוצה מהמהדורה שלהם, מלאה שיבושים ושגיאות למכביר. גם הפיסוק [כולל ע"ח עצמו] מוטעה [ומטעה] לחלוטין.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עד כמה שאני יודע מצד ההלכה הזכויות שייכות לנכדים, וכל שהם עוסקים בכך ומדפיסים את הספר מחדש אסור להדפיסו ללא רשותם, לא?
יש להבדיל בין חוקי המדינה לחוקי התורה.
זו גם הסיבה למשל שאין מהדירים את השדי חמד.
ציינתי מפורשות - איני מעוניין להדפיס או להפיץ את הספר בשום צורה, לא כולו, ולא חלקו, אלא ללמוד בו.
אני יודע שזה נשמע טיפשי, אבל תשאירו את זה לי.

נערך לאחרונה ב:

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה סיפור בפני עצמו, לדעתי, אין כיום אפילו מהדורה אחת שבה דברי האר"י מוגהים במאת האחוזים, ואפילו לא ב80%.
עם זאת, העדיפה ביותר מכולם לדעתי, היא מהדורת אהבת שלום (החדשה, לא הישנה) של ח' שערים, דא עקא - שאלו ח' שערים, ולא עריכת הרמ"ף.
כמו כן, רוב ההגהות שהרימ"פ הגיה בבל"י או בע"ח שלו (שהדפיס הרב בצרי) - רובם ככולם ניתן למצוא אותם, ועוד כהנה וכהנה, בע"ח כת"י שלמד בו הרש"ש (שהדפיס הרב טבילה מצפת).
לא ניכנס לנושא ארוך ומורכב זה.
לגבי מהדורת הבלח"י הנ"ל, כתבתי מה שכתבתי גם יחסית לשאר המהדורות המצויות.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
***יודגש מפורשות: אינני צריך אותו לצורך הדפסה מחדש של הספר בשום צורה (גם לא הפצה במאגר אלקטרוני), אין לי שום עניין להתחרות בנכדים שלו או לגרום להם נזק כספי חלילה, שהם מדפיסים בצורה יפה מאוד מאוד את הספרים, אלא אני צריך את זה לצורך לימודי בלבד***
... [אסור לעשות כאן אימוג'י מגלגל עיניים...]
[יש למישהו אולי את הטקסט של ה'שדי חמד'? אני צריך אותו ל'צורך לימודי'...]

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זאת מנין?
אדרבה, מכל שבכל פעם שהדפיסו ספר, היו צריכים לקבל את הסכמת גדולי הדור על כך שאסור להדפיסו למשך השנים הקרובות, משמע שאין מושג של זכויות יוצרים בהלכה.
בכל אופן, יש על זה אשכול ארוך ב'פורום אוצר החכמה'.
וחבל על התורה שנמנעת מכלל ישראל, בגלל אותו אדם שעסוק במשך עשרות שנים ב'הדפסת השדי חמד'.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
... [אסור לעשות כאן אימוג'י מגלגל עיניים...]
[יש למישהו אולי את הטקסט של ה'שדי חמד'? אני צריך אותו ל'צורך לימודי'...]
[/COLOR]
נו באמת.
יש למישהו טענה יותר רצינית?
מישהו יודע בכלל במה אני עוסק?

נערך לאחרונה ב:

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זאת מנין?
אדרבה, מכל שבכל פעם שהדפיסו ספר, היו צריכים לקבל את הסכמת גדולי הדור על כך שאסור להדפיסו למשך השנים הקרובות, משמע שאין מושג של זכויות יוצרים בהלכה.
וחבל על התורה שנמנעת מכלל ישראל, בגלל אותו אדם שעסוק במשך עשרות שנים ב'הדפסת השדי חמד'.
מה שהיה היה, היום זה לא עובד ככה (כי משום מה דווקא בענייני זכויות יוצרים קיי"ל "דינא דמלכותא דינא"), היום אתה לא יודע מאיפה יצוץ איזה שועל, עם צו עיכוב מבי"ד עלום. לכן גם ציינתי מה שציינתי וכת"ר צחק מזה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
על כל פנים, אם זה משנה למישהו, הסתדרתי.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
(כי משום מה דווקא בענייני זכויות יוצרים קיי"ל "דינא דמלכותא דינא")
אם הולכים אחר המלכות, הרי אחרי 70 שנה אין הגנה של 'זכויות יוצרים'.
מה שקורה כאן, זה 'ארכביה אתרי רכשי'...

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
זאת מנין?
מה שידוע לי שאין שדי חמד מוקלד, זולת בעלי תוכנת תא שמע שניסה לגייס את הציבור להקלדה, וקטע קטן בויקיטקסט.
יש מצב שבזמן הקרוב תצא מהדורה חדשה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה