דרוש מידע ספרים תיעודיים על השואה - שיתוף מידע

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מה זה מביא לקרוא כל הספרים הקדושים האילו, אנו כל כך דור חלש, זה לא מביא שמחה וכדו'

אולי אני טועה

אני מדבר רק מה שזה עשה לי לא טוב על הלב לא אוכל לפרט,

בוודאי שצריכים לזכור אבל לילך ולחפש ספרים שמדברים על זה

ובכל אופני המיתות ושריפות בשביל מה???

אבל בוודאי שצריכים דעת תורה על זה
באירוע מסוים שנערך לזיכרון על השואה, נאמר על ידי החזן תפילת קל מלא רחמים שחוברה (ע"י הרה"ר) על השואה.
לאחר התפילה ניגש לחזן פרופסור מכובד והעיר לו שאמנם הוא מאד נהנה, אבל המילים "שנהרגו ונטבחו ונשרפו וכו'" הם יותר מדי בשבילו.
"גם בשבילם" השיב החזן "כנראה שזה היה יותר מדי".....

אין ספק שזה לא קל לקרוא את התיאורים האלו, אבל אם יש חובה לזכור, אין משמעות לזכירה אם אתה לא זוכר כמו שצריך.
מדובר בסך הכך לקרוא תיאורים, נכון, הם מזעזעים ומעוררי חרדות. אבל לא נורא אם אדם בוגר יקרא את זה ואולי יבין אלפית ממה שעבר על סבא שלו לפני כמה עשרות שנים.
ואגב, הספרים האלו לא קדושים משום כיוון.

קמחית

משתמש פעיל
איך אף אחד עוד לא כתב את הספר "בת 15 הייתי בגיהינום הנאצי " ספר מפחיד לא זוכרת בדיוק באיזה רמה ,
קראתי אותו לפני הרבה שנים .
"כי אש קדחה באפי" מלווה בתמונות (לא זוכרת ממש מדויק את התוכן) אבל כבר להביט בתמונות של יהודים בשואה מדכא בלי קשר אפילו אם התמונות לא מזעזעות...אגב זה ספר מצוין למי שעושה עבודה או פרויקט על השואה למשל בנות סמינר וכ'ו בגלל שזה מלווה בתמונות.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בכללי אני חושבת שבני נוער יותר מצליחים לקרוא ספרות על השואה מאשר מבוגרים.

בתור נערה ובחורה קראתי כמעט את כל ספרי השואה שקיימים, כולל כמעט כל אלו שמוזכרים כאן באשכול.
לא הבנתי למה אמא שלי אומרת שהיא לא רוצה ולא יכולה לקרוא על השואה, אפילו שאמא שלה ניצולת שואה.
טענתי שהם עברו את זה על בשרם, ואנחנו אפילו לקרוא לא מסוגלים? זה המינימום מצידינו...

עד שהפכתי בעצמי לאמא.
היום, לא רק שלא מסוגלת לקרוא ספרות על השואה אלא לא מסוגלת לשמוע או לחשוב או בכלל לגעת בנושא הזה.
לא כי אני מפונקת ולא כי אני מתעלמת אלא כי רק בתור אמא אני מבינה מה זה החורבן הזה ומה זה אומר המילה ''שואה''.
זה מטריף את הדעת ומפחיד כל כך ומציאותי כל כך וגם קרוב כל כך.
לא מבינה איך בני נוער קוראים את זה בתור עוד ספרות מתח מצערת ותו לא.
וואו את ממש צודקת.
בתור נערה בלעתי ספרי כמויות שואה בלי למצמץ.
כשהפכתי לאמא גם השואה הפכה אצלי לבלתי נתפסת, אני כבר לא מסוגלת לקרוא הכל בכל זמן רק כשאני ממש חזקה ובתקופה טובה. (לא במצב מיוחד למשל)
המחשבה איך אמא כמוך עם כמה ילדים, עומדת עם עולליה ביער גשום כשהנאצים טובחים אחד אחרי השני, או אמא לילדים בגטו שרואה את ילדיה מתים וגוועים ברעב. זה לא משהו שהלב שלך יכול לקרוא אותו ולהמשיך כרגיל.

בץ.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
איך אפשר להשיג את הספר עדות?

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
בכללי אני חושבת שבני נוער יותר מצליחים לקרוא ספרות על השואה מאשר מבוגרים.

בתור נערה ובחורה קראתי כמעט את כל ספרי השואה שקיימים, כולל כמעט כל אלו שמוזכרים כאן באשכול.
לא הבנתי למה אמא שלי אומרת שהיא לא רוצה ולא יכולה לקרוא על השואה, אפילו שאמא שלה ניצולת שואה.
טענתי שהם עברו את זה על בשרם, ואנחנו אפילו לקרוא לא מסוגלים? זה המינימום מצידינו...

עד שהפכתי בעצמי לאמא.
היום, לא רק שלא מסוגלת לקרוא ספרות על השואה אלא לא מסוגלת לשמוע או לחשוב או בכלל לגעת בנושא הזה.
לא כי אני מפונקת ולא כי אני מתעלמת אלא כי רק בתור אמא אני מבינה מה זה החורבן הזה ומה זה אומר המילה ''שואה''.
זה מטריף את הדעת ומפחיד כל כך ומציאותי כל כך וגם קרוב כל כך.
לא מבינה איך בני נוער קוראים את זה בתור עוד ספרות מתח מצערת ותו לא.
מאז ומעולם לא הייתי מסוגלת לקרוא על השואה.
ניסיתי פעם לקרוא את החלק הראשון של הסדרה "יסור יסרני"- זה מדבר על החיים לפני השואה, וזה הכניס אותי לדיכאון.
לכן אני מנסה למצוא ספר שמדבר על השואה בצורה עקיפה כמו ילדים במנזר או אנשים שברחו וכדו'.
(זה גם מאד מאד קשה לי לקריאה אבל יותר קל מאשר הספרים האחרים עם התיאורים על המחנות והגטאות)

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מישהו קרא את הספר- ניצולה ללא מספר?
כן, ספר חזק ומזעזע. מתאר ניצולת שואה מזן אחר, לא מחנות ולא גטאות אבל עברה שואה מסוג אחר.
את מבינה שכל הגויים אותו דבר אכזריים, גם שוויצרים וגם אוקראינים אין הבדל.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ספרים סביב השואה לנשים ואנשים רגישים: (לא נראה לי שמותר לקרוא בט' באב)

יתומה לשתי אמהות- סיפור של ילדה שהתחבאה ביער עם עוזרת הבית הצועניה. משולב בסיפורה האישי כמאומצת על כרחה של האמא, ומציאת האמא הביולוגית. מרגש אבל ללא תאורים מפחידים. מתאר מאד את הונגריה של לפני המלחמה.

לידינגה- סיפור של הבית לילדות ונערות אחרי השואה. קצת מפחיד כי מבינים מה הן עברו, אבל לא גרוע כמו ספרים על המחנות וכדו'

ספרים שקראתי בעבר, אבל לא זכור לי הסיפור/סגנון:
אי שם הרחק מן הבית
להתראות, ילדים

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים

Sped

משתמש פעיל
זה ספר קשה לקריאה? יש בו תיאורים קשים?
אולי בגלל שאני אמא, בכיתי המון כשקראתי אותו, אבל זה לא מפחיד. פשוט מאוד, מאוד, מאוד עצוב לקרא ןלהבין מה היא עברה בתור ילדה וגם בתור מבוגר.

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שם הספר:
עלים שעלו מן האפר-של הגב' שרה ביינהורן ע"ה (נכתב ע"י יהודית גולן)
רקע לספר
נמצא בספריות וכו'
באשכול אחר היה כתוב שניתן להגיש אצל ביתה- גולדמינץ מבית וגן.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
זה ספר קשה לקריאה?
לא קשה ברמה של מוות ועינויים.
יותר עינויי נפש שילדה קטנה עוברת, פשוט כלואה לה בתוך משפחה גוייה שנחשבה שעשתה חסד עם ילדי הקינדר טרנספורט שנשלחו מהמלחמה לארצות נייטרליות. ואם את מכירה את סיפור סינדרלה, על הילדה שגדלה אצל האמא החורגת והיא התעללה בה בכל הזדמנות, אז זה ממש אחד לאחד. רק שבסוף סינדרלה היהודיה לא מתחתנת עם הנסיך אלא עם בחור ישיבה, ומקימה בית יהודי טהור, ממש יש מאין. (כי היא היתה בטוחה שהיא נוצריה לחלוטין).

Sped

משתמש פעיל
אני מחפשת ספר לבתי בת 10, שמאוד רגישה ולא טוב לה מתח או ספר מפחיד. בכ"ז אני רוצה שהיא תקרא ספר אמיתי שייתן לה הבנה מה שהעם שלנו עברה בשנים האלו.

פרטנרית

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני מחפשת ספר לבתי בת 10, שמאוד רגישה ולא טוב לה מתח או ספר מפחיד. בכ"ז אני רוצה שהיא תקרא ספר אמיתי שייתן לה הבנה מה שהעם שלנו עברה בשנים האלו.
מלכהלה,
אביגיל מייזליק כתבה את הספר הזה על אמה
שגדלה בצרפת בזמן השואה.

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני חושבת שמותר בהחלט לקרוא את יתומה לשתי אימהות ואת מאחורי החומות בט' באב.
הספרים עצובים מאד ומספרים על חורבן יהדות אירופה פלוס החורבן האישי של הדמויות, והאובדן שהן חוות,
אבל בלי תיאורים יותר מדי מזעזעים, עד כמה שאפשר.

לא הייתי ממליצה לתת אותם לילדה בת 10, בטח לא רגישה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה