סיפור בהמשכים סערת הרבעים

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
האישיות של גאטסאם מאוד מורכבת, ויש לי תחושה שלא הצלחתי לבטא אותה לחלוטין, לפחות בינתיים. הוא אומנם נראה אדיש במבט חיצוני, וגם הרגשות שלו מאוד לא ברורים- אבל הוא לא אמור להיות אדיש עד כדי התעלמות מעוול- בייחוד שמדובר על עוול שמכוון גם אליו.
השאלה היא, אם זה הגיוני שהוא מאמין לו, ואם זה אכן לא הגיוני- אני אשתדל לסדר את דבריו של ליאם כך שיהיו יותר אמינים.

אכן. נשמטה לי המילה.
ב"ה

לא אמין לדעתי.
אני לא הייתי משתכנעת. גבב מילים שלא אומר לי כלום, בלי הוכחות, בלי כלום, וסתם נפל עליו באמצע החיים.
לא היה ביניהם קשר של אמון, ולא קשר בכלל.
למה שירצה לקשור את גורלו עם הליאם הזה?
לי זה הרגיש שהןא מסכים כי הוא מתכנן משהו נגדו, לא כי הוא השתכנע בטוהר כוונותיו ואצילותו ואמינות סיפורו של ליאם.

שירת הכוכבים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ב"ה

לא אמין לדעתי.
אני לא הייתי משתכנעת. גבב מילים שלא אומר לי כלום, בלי הוכחות, בלי כלום, וסתם נפל עליו באמצע החיים.
לא היה ביניהם קשר של אמון, ולא קשר בכלל.
למה שירצה לקשור את גורלו עם הליאם הזה?
לי זה הרגיש שהןא מסכים כי הוא מתכנן משהו נגדו, לא כי הוא השתכנע בטוהר כוונותיו ואצילותו ואמינות סיפורו של ליאם.
גאטסאם תמים מכדי לתכנן משהו בזמן קצר כל כך. לכל הפחות, אולי, הגיוני שהוא יסכם בינו לבין עצמו לחקור את העניין לעומק. מה שכן, נראה שאתן אכן צודקות ואצטרך לחדד יותר את השיחה שלהם, בייחוד שליאם כן מתכנן להראות לגאטסאם הוכחות- בפרקים הבאים.

שירת הכוכבים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מאהלי דרום
סאנדמיאל: בחור בן שמונה עשרה, יתום מאביו. אימו חולה במחלה קשה. יש לו אח קטן, אישה ובן והם מתגוררים חמישתם באותו האוהל. הוא יצא למסע אל עמק השחור על מנת להביא תרופה לאימו. בדרכו עבר במדבר לימואן, ולאחר מכן הגיע אל העיר ליאשאר.
אימו של סאנדמיאל: חולה מאוד במחלה קשה.
פרק 24
הסמטה הייתה ריקה.
הצלצול שהשמיעו המטבעות הרעיש לדקה ארוכה, והקירות הסמוכים החזירו הד קצר.
סַאנְדְמִיאֵל החזיר את ידו למקומה, מחכה.
הזקן נאנח. "אני אגיד לך את סודם של אנשי העיר. רק קודם הבט ימינה ושמאלה, ווודא שאיש לא מתקרב".
סַאנְדְמִיאֵל הביט לצדדים. "יש בית מאחוריך" הוא אמר אחר כך, בהיגיון. "וחלון קרוב מאוד. ייתכן ויש מי ששומע אותנו כרגע".
הזקן גיחך. "הבית מאחוריי? זה הבית שלי. יש בו חדר אחד, למקרה שאתה שואל. אבל בסדר, העלית רעיון מצוין. הבה ניכנס פנימה".
סַאנְדְמִיאֵל נותר לרגע דומם, ואחר הניד בראשו. "בסדר". הרי לא באמת חשב שהזקן גר ברחוב. הגיוני שהוא יישב ליד ביתו.
הזקן נטל את המטבעות מן הצלחת, והתרומם באיטיות. סַאנְדְמִיאֵל נתן לו יד, ועזר לו להיעמד.
הם פסעו לעבר הדלת. "לא יותר רווחי מבחינתך לעמוד ליד השוק? עוברים שם הרבה יותר אנשים".
הזקן פתח את הדלת. "פעם ניסיתי. אני עדיין מנסה לפעמים, כשאני חש בבוקר רענן מתמיד. אבל זה לא באמת לכוחות שלי, איש צעיר. וגם כאן עוברים אנשים בדרך כלל, בשעות מסוימות. רק שלא תמיד הם עשירים כל כך" הוא לכסן מבט לעבר המטבע הכסוף שבידו.
סַאנְדְמִיאֵל חייך חיוך קטן. "אני לא עשיר בכלל, זה המארח שלי נתן לי. סוג של דמי כיס, מסתבר".
הזקן הקדיר את פניו. "המצב גרוע משחשבתי" הוא מלמל, סוגר תוך כדי את הדלת מאחוריהם.
סַאנְדְמִיאֵל מצמץ שוב ושוב לרגע ארוך. האפלולית בפנים הקשתה על ראייתו.
"בוא" הזקן תפס בזרועו, מוביל אותו אל מרכז החדר.
סַאנְדְמִיאֵל זיהה קווי מתאר של שני כיסאות נמוכים, כנראה שרפרפים, וביניהם מן ריבוע גדול וגבוה יותר- כנראה סוג של שולחן.
הזקן התיישב על אחד מן השרפרפים, וסַאנְדְמִיאֵל התיישב בהיסוס על השרפרף הנוסף.
"פה אנחנו בטוחים, נדמה לי" לחשש הזקן. "הסיפור הוא כזה: לפני מאה וחמישים שנה, בערך, כשהייתי ילד קטן-".
סַאנְדְמִיאֵל השתנק. "מה??".
הזקן פרץ בצחוק. "סתם, סתם... כשסבא שלי היה ילד. הגיעו חמישה אורחים אל הכפר. כן, כן, אני מבין את התמיהה שלך. אז, בזמן ההוא, זה היה כפר. כפר גדול, מטופח ומרווח. אבל כפר. בעצם הוא היה גם עשיר, לפחות באופן יחסי.
בכל אופן, אף אחד לא רצה לארח אותם. כולם התעלמו מהם. היחיד שהסכים לארח אותם דרש מהם סכומים שלא היו להם. הם הלכו לישון ברחוב".
סַאנְדְמִיאֵל נשך את שפתו. "מסכנים..." מלמל. הלכו בדרך ארוכה, ועד שהגיעו לעיר- תקוותיהם לקצת מנוחה נכזבו.
"מאוד" אישר הזקן, "לי לפחות יש את מזרן הקש שלי, וארבע קירות שמגינים מן הרוח... ובעיקר מחיות".
"חיות?" סַאנְדְמִיאֵל הצטמרר, עיניו גדלו. ידיו נאחזו בשרפרף. אצבעותיו התהדקו על העץ.
הזקן הניף יד בביטול. "הן מגיעות רק בלילה, וגם זה לא הרבה... ובכן, אותם אורחים ישנו בחוץ, ובבוקרו של יום מצאו אותם מתים".
"מתים?!" סַאנְדְמִיאֵל נחרד.
הזקן הנהן בתוך החושך, נראה בעיקר בזכות זקנו הלבן. "זקן הכפר כעס מאוד. הוא אמר, שעכשיו קללה נחתה על הכפר, ועל תושביו להרבות בהכנסת אורחים. ככל שהאורחים יהיו מרוצים יותר, מאושרים יותר, וישהו זמן רב יותר- כך ירבה מזלו של המארח, והקללה תסור אט-אט מן הכפר".
סַאנְדְמִיאֵל השתעל. "זהו? זה מה שהם רוצים? מזל?!".
הזקן גיחך. שוב. נראה היה שהוא לקח את הגיחוכים כדרך חיים, כמעט. "פחות או יותר, כן. מאז עברו מאה וחמישים שנה, כאמור, אבל התושבים כבר נאחזו באמונה שאורחים מביאים מזל. אני לא יודע אם הם מודעים בכלל לסיפור, חלקם אולי רק לקללה...
אך הם מתעקשים כבר שנים לארח כל אחד כמו מלך, בערך, ולנסות לגרום לו להשאר כמה זמן שרק ניתן..." הוא נשם עמוק, "אורחים הם אנשים נדירים פה, בלִיאַשְׁאָר. אין הרבה דרכים להגיע לכאן. או דרך מדבר לִימוּאָן, או בדרך בִּיאַלוּג, או דרך נוֹגֶלֵה".
סַאנְדְמִיאֵל הנהן לאט. מעניין מה מבין שני המקומות שהוא לא מכיר הוא דרכו הלאה.
"ושלושת המקומות לא נחמדים כל כך, ולא מלאים כלל באנשים" סיכם הזקן. "אומנם יש כאן עוד כמה כפרים במרחק של כמה ימים הליכה, אבל בדרך כלל הם לא מגיעים הנה- וגם אם הם מגיעים, התושבים מכירים אותם, והם לא נחשבים לאורחים".
"רגע, מה הכוונה 'מכירים אותם'? לכן לא רצו בני הבית שאומר להם את שמי?" סַאנְדְמִיאֵל החל לחבר בין מקרים.
"בדיוק לכן" אישר הזקן במנוד ראש, "רגע, ואיך קוראים לך, בעצם? אני רִינוּם".
סַאנְדְמִיאֵל חייך. "ואני סַאנְדְמִיאֵל, אתה יכול לייעץ לי איך אני יוצא מכאן?".
רִינוּם שתק לרגע ארוך. עיניו ננעצו בעיניו של סַאנְדְמִיאֵל, וזה החזיר לו מבט מבקש.

שירת הכוכבים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
רִינוּם נאנח. "זה קשה, מסובך... ואני לא יודע מה עוד, אבל אני בטוח שיש עוד".
סַאנְדְמִיאֵל שלח את ידו אל ארנקו, ממשש אחר מטבע נוסף.
רִינוּם הניח יד על זרועו של סַאנְדְמִיאֵל. "כבר אמרתי לך, אני לא נצלן".
סַאנְדְמִיאֵל הרים גבה, "אתה לא נצלן, אבל אתה מק-" הוא עצר. זה פוגע מדי.
רִינוּם שתק שתיקה ארוכה.
"סליחה" לחש סַאנְדְמִיאֵל, "אני לא התכוונתי לפגוע בך".
רִינוּם שמט את ידו מזרועו של סַאנְדְמִיאֵל. "אני לא נצלן. אני בסך הכל רוצה לחיות".
סַאנְדְמִיאֵל השפיל את מבטו. הוא חש שכל מילה שיוסיף תהיה גרועה יותר מחברתה שקדמה לה.
רִינוּם נעמד. "ויש לי גם נכד. ילד בן שתיים עשרה. שני ההורים שלו נפטרו. אני צריך לדאוג לו".
סַאנְדְמִיאֵל פתח את פיו, ואז סגר אותו. אחר אמר בשקט: "הייתי מציע לך להצטרף אליי במסע על מנת לצאת מהמקום הזה, אבל אני לא בטוח שתרצה לעבור איתי את דרך החתחתים שאני אמור לעבור".
רִינוּם שתק. דלת הבית נפתחה, וריבוע של אור נוצר בחדר, בסמוך לפתח. ילד נכנס פנימה. "סבא?".
"הו, לוֹרִישׁ" רִינוּם הביט בילד, "בוא הנה. איפה היית?".
הילד פסע פנימה, סוגר אחריו את הדלת. "למה לא פתחת את החלון, סבא?".
"הייתה לי סיבה" רִינוּם עפעף, "לוֹרִישׁ, תכיר. זהו סַאנְדְמִיאֵל. בעוד יומיים הוא יוצא צפונה, ואתה בא איתו".
סַאנְדְמִיאֵל הופתע, אך לא שאל מאומה, מחשש לפגוע בילד.
"אה" נראה היה שלוֹרִישׁ דווקא לא הופתע כלל, "בסדר". הוא פתח את החלון באחת, ואור יום חדר פנימה.
באור נראה היה החדר מאובק וחסר כל.
השולחן התברר כשבור-רגל, הקירות התבררו כמקולפים. שני מזרני קש ניצבו ליד הקיר, ולצידם עמדה שידת עץ מעוקמת, לה שלוש מגירות בעלות ידיות שבורות.
בצידו האחר של החדר היו שני מדפים שעליהם כלים, ועוד שידת עץ גבוהה שנראה שמשמשת כמטבח- בקצה היא עשויה מתכת שעליה ניתן להדליק אש.
לוֹרִישׁ התעסק עם משהו מאחת המגירות, ואז קם ויצא מן הבית, סוגר אחריו את הדלת.
סַאנְדְמִיאֵל הביט ברִינוּם. "אממ...".
רִינוּם חייך. "אל תדאג. יש לילד דוד שמתגורר בקוּרְטֶאשׁ, כפר שנמצא במרחק שלושה ימים מכאן, ממש בסמוך לדרך בִּיאַלוּג. לוֹרִישׁ שלי כבר ידאג שאכן תצא בעוד יומיים, ומלבד זאת- אף אתה תרגיש מחויב לצאת בזמן. עניין נוסף הוא, שזו תהיה סיבה נהדרת עבור בעל הבית שלך".
סַאנְדְמִיאֵל הנהן לאיטו, על אף שסיבה נהדרת כבר יש לו. אמא מחכה לו באוהל. "איפה זה דרך בִּיאַלוּג?".
רִינוּם צחקק בשקט, "תברר ותדע. אני בעצמי לא יודע בדיוק איפה, אף פעם לא נסעתי אל הכפר ההוא, בקושי יצאתי מן העיר... שיהיה לך יום טוב, סַאנְדְמִיאֵל".
סַאנְדְמִיאֵל הבין את הרמז, וקם מן השרפרף. הוא פנה אל הדלת, ופתח אותה. היא חרקה קלות.
"המטבע שלך!" קרא רִינוּם מאחוריו.
סַאנְדְמִיאֵל לא סובב את ראשו. "תשאיר אותו אצלך".

....

קנה סוף

משתמש רשום
כתיבה ספרותית
האמת שלא ממש הבנתי את הסיבה. מה מעכב אותו מלבד אי הנעימות שלו ממארחו? על אי נעימות אפשר להתגבר בקלות, כאשר הסיבה שהוציאה אותך למסע חמורה יותר, והסיבה שלו היא בהחלט כזו. לא כל כך הבנתי את הקטע הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה