דרוש מידע סיגריות בפסח

יש למישהו מידע אם דובק זה באמת כשר או שמי שנתן את ההכשר סובר שלא צריך הכשר?
והאם מישהו מכיר עוד סיגריות עם כשרות?
תודה רבה.

מירי84

משתמש פעיל
אם לא התחדש משהו שאני לא יודע אך כך.
טיים ודאי שלא כשר.
נובלס גם לא כשר אך יותר קל משום שאין בו תמציות.
כמו"כ גם סגריות שרתון.

היסטוריה.
כל השנים היינו מעשנים חברת דובק על סמך כשרות שהיתה שם.
למעשה כיום ידוע שההכשר לא היה על מרכיבי הסיגריה שכן התמציות מגיעות מוכנות, אלא ההכשר היה רק על כך שהעובדים לא יאכלו חמץ במקום. מה שאומר שורה תחתונה שטעינו במה שהשתמשנו בדובק בפסח.
בכל מקרה כבר למעלה מעשר שנים שהמשגיח נפטר, וכיום אין שם שום כשרות.
בכל ערב פסח מגיעים למנהל דובק כל מיני רבנים ואולי גם אדמו"רים לקנות טבק ללא תמציות והוא נותן בשמחה.

כפי ששמעתי הסגריות בהכשר של הרב עמרם פריד ניכר שלא עברו תהליך מקצועי, מה שמעלה את הסברא שאין בהם חמץ. עדיין לא הצלחתי למצוא מישהו בייצור שאני מכיר ואפשר לסמוך עליו על כן אין לי מידע. ושוב אני חוזר. לפי איך שתיארו את זה, זה נשמע טוב.
יש כמובן תחליף טוב באלקטרוניות בכשרות העדה"ח.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
אם לא התחדש משהו שאני לא יודע אך כך.
טיים ודאי שלא כשר.
נובלס גם לא כשר אך יותר קל משום שאין בו תמציות.
כמו"כ גם סגריות שרתון.

היסטוריה.
כל השנים היינו מעשנים חברת דובק על סמך כשרות שהיתה שם.
למעשה כיום ידוע שההכשר לא היה על מרכיבי הסיגריה שכן התמציות מגיעות מוכנות, אלא ההכשר היה רק על כך שהעובדים לא יאכלו חמץ במקום. מה שאומר שורה תחתונה שטעינו במה שהשתמשנו בדובק בפסח.
בכל מקרה כבר למעלה מעשר שנים שהמשגיח נפטר, וכיום אין שם שום כשרות.
בכל ערב פסח מגיעים למנהל דובק כל מיני רבנים ואולי גם אדמו"רים לקנות טבק ללא תמציות והוא נותן בשמחה.

כפי ששמעתי הסגריות בהכשר של הרב עמרם פריד ניכר שלא עברו תהליך מקצועי, מה שמעלה את הסברא שאין בהם חמץ. עדיין לא הצלחתי למצוא מישהו בייצור שאני מכיר ואפשר לסמוך עליו על כן אין לי מידע. ושוב אני חוזר. לפי איך שתיארו את זה, זה נשמע טוב.
יש כמובן תחליף טוב באלקטרוניות בכשרות העדה"ח.
ממש לא!!!
הרב זריצקי בודק את כל התמציות
וטיים כשר
ויש עוד כמה
כמו"כ, יש מכתב של הרב יחיאל אבוחצירה (אין לי מושג מי זה)
שכותב שהכל נבדק ואין חשש חמץ או קטניות

מירי84

משתמש פעיל
ממש לא!!!
הרב זריצקי בודק את כל התמציות
וטיים כשר
ויש עוד כמה
כמו"כ, יש מכתב של הרב יחיאל אבוחצירה (אין לי מושג מי זה)
שכותב שהכל נבדק ואין חשש חמץ או קטניות
איך הוא בודק?
הוא נמצא במפעל שמייצרים אותם?

המקלדת והמסך וכן העלונים למיניהם סובלים הכל, אין שום בעיה לכתוב גם שהשמש זורחת ממערב.
"הכל נבדק", איך, איפה, קצת פרטים. זה לא חכמה להגיד כשר וגמרנו.

האם אינך מודע לכך שבעבר היה משגיח בדובק? תשאל אנשים בני 40,50 אין מי שלא שמע על כך.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
איך הוא בודק?

המקלדת והמסך וכן העלונים למיניהם סובלים הכל, אין שום בעיה לכתוב גם שהשמש זורחת ממערב.
"הכל נבדק", איך, איפה, קצת פרטים. זה לא חכמה להגיד כשר וגמרנו.

האם אינך מודע לכך שבעבר היה משגיח בדובק? תשאל אנשים בני 40,50 אין מי שלא שמע על כך.
מה זה קשור?
היום יש יהודי (מוסמך מאד בענינים אלו של פרקטיקה בגופי כשרות וכד') שאומר, חותם ומצהיר שהוא בדק את הנושא וזה ללא חשש,
אני אמור לבדוק עכשיו באלו דרכים הוא בדק?
פעם שאלת איך 'ועדת מהדרין של תנובה' בודקים את המוצרים ומשגיחים על המחלבות?
ידוע לך בכלל מי הם?
למה לא?
המפעל בפתח תקוה.

מירי84

משתמש פעיל
המפעל שמייצרים את התמציות לא נמצא בארץ.
אין יותר משתי אפשרויות.
1. שהוא נסע לחו"ל ובדק במפעל שעושים את התמציות, כמובן שצריך לזה שיתוף פעולה של המפעל. דבר שהוא לא סביר בכלל בלשון המעטה.
2. שהוא לא נסע לחו"ל אלא סומך על כך שאולי בכלל לא צריך הכשר לסגריות בפסח, ולהידור אולי הוא עשה בדיקות מעבדה או איזשהו שיטה בסגנון הזה שלא מקובל בהכשרים המהודרים כשנותנים כשרות לפסח.

אני לא מכיר אפשרות שלישית, מה שאומר שלפי שתי האפשרויות אם חמץ בסגריות אוסר את הסגריות. הסגריות של דובק לא כשרות.
לגופו של ענין אם חמץ אוסר או לא, לא נראה לי שזה מענינו של אשכול זה. אשכול זה נפתח בשאלה במידה וכן צריך הכשר וחמץ בסגריות כן אוסר את הסגריות האם יש משהו כשר. וא"כ התשובה היא: דובק לא כשר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ח

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַגִּתִּית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ אֲשֶׁר תְּנָה הוֹדְךָ עַל הַשָּׁמָיִם:ג מִפִּי עוֹלְלִים וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב וּמִתְנַקֵּם:ד כִּי אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ מַעֲשֵׂי אֶצְבְּעֹתֶיךָ יָרֵחַ וְכוֹכָבִים אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה:ה מָה אֱנוֹשׁ כִּי תִזְכְּרֶנּוּ וּבֶן אָדָם כִּי תִפְקְדֶנּוּ:ו וַתְּחַסְּרֵהוּ מְּעַט מֵאֱלֹהִים וְכָבוֹד וְהָדָר תְּעַטְּרֵהוּ:ז תַּמְשִׁילֵהוּ בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ כֹּל שַׁתָּה תַחַת רַגְלָיו:ח צֹנֶה וַאֲלָפִים כֻּלָּם וְגַם בַּהֲמוֹת שָׂדָי:ט צִפּוֹר שָׁמַיִם וּדְגֵי הַיָּם עֹבֵר אָרְחוֹת יַמִּים:י יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל הָאָרֶץ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה