סטודיו לגיל 3

• פותח הנושא hagy
  • פורסם בתאריך

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הבחירה היא איזה תמונות יהיו באלבום. בדיסק אני יכולה להוסיף תמונות מעניינות שלא באלבום.
אבל זה בחירה משמעותית כי זה אלבום הדבקה שאי אפשר לשנות.

הוספה:
נזכרתי שגם בחבילות שלא כלול בהם דיסק- אני בוחרת. אז אחינועם צודקת חלקית. :)
בגלל שהפורום הזה פתוח גם לצלמות וגם ללקוחות אני לא יכולה לכתוב פה עוד דברים מעניינים שלמדתי על בחירת תמונות.

ובנוגע לכיבוד הלקוח- נראה לי שאני עושה יותר מאשר

נכתב ע"י hagy;1044678:
במידה ונצליח לתת להורים, את מלא תשומת הלב, מיד בהגיעם לסטודיו, גם אם זה בבית, סטודיו ערוך ומוכן לקבל את הקליינט גם אם דקות קודם עזבה משפחה אחרת, גם אם יש טלפון, או טרדות שונות, לקבל את המוזמנים בחיוך, ובהתחשבות לצרכיהם, בחורף היכן להניח את המעילים, את הציוד והבגדים אם הם הביאו איתם, תעסוקה לילדודס עד שיגיע תורם... וכו'

הרבה יותר מזה. :)

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רוזמרין, את אומרת ללקוחות מראש שאת בוחרת להן את התמונות?
אני שואלת, כי אני כאם, שמבינה מעט גם בצילום (כמובן לא כמו הצלמות, אבל כמעצבת) בחיים לא הייתי מסכימה שהצלמת לבד תבחר לי את התמונות, גם לא לאלבום דיגיטלי! כשאני הולכת לצילום, אני חייבת לאהוב כל תמונות של הילדים שלי! ומה אם תבחרי לי תמונה שאני לא מי יודע מה אוהבת, או שהפרצוף של הילד לא לטעמי או שהאף שלו בולט בה, ואותה תשימי על עמוד שלם באלבום?! לא מגיע לי שאני אוהב כל תמונה בכל עמוד?
מה שכן, הייתי שמחה להתיעץ עם הצלמת ולשמוע את דעתה, כי היא בהחלט מבינה יותר ממני.
וכמה שאני סומכת על הצלמת, יש דברים אישיים שרק אני רואה
זה כמו בעיצוב - אני המבינה, ואני מעצבת ללקוח כמיטב הבנתי ומקצועיותי. אך לעולם לא נדפיס עבודה בלי שהוא עובר עליה ואוהב ומאשר (ומתקן), נכון?
בצילום ניו בורן האחרון שעשיתי (אצל eg, תמונות מדהימות אחת אחת!) בחרתי לי 12 תמונות (מתוך יותר מחמישים. זו היתה בחירה מאד קשה..). אחר כך הצלמת התקשרה אלי, ואמרה לי על כמה תמונות שהיה עדיף לבחור אחרות במקומן, חלק כי הזוית יותר מוצלחת, או התאורה וכולי. אז דיברנו על זה ובאמת החלפתי כמה בחירות, כמובן היא צדקה בהן. היתה תמונה אחת שהיא מאד המליצה ואני פשוט לא אהבתי כי הפנים של התינוקת יצאו נורא שמנות וזה הפריע לי. אז אותה לא לקחתי. (וגם קיבלתי בונוס של 2 תמונות שהצלמת לא ויתרה עליהן, ואני הרוחתי...)
ובאמת הרגשתי שחשוב לצלמת שהתמונות שאני אקבל יהיו מצד אחד לטעמי, ומצד שני הטובות והמקצועיות ביותר.

מילכי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י ביקי;1044740:
אני שואלת, כי אני כאם, שמבינה מעט גם בצילום (כמובן לא כמו הצלמות, אבל כמעצבת) בחיים לא הייתי מסכימה שהצלמת לבד תבחר לי את התמונות, גם לא לאלבום דיגיטלי! כשאני הולכת לצילום, אני חייבת לאהוב כל תמונות של הילדים שלי! ומה אם תבחרי לי תמונה שאני לא מי יודע מה אוהבת, או שהפרצוף של הילד לא לטעמי או שהאף שלו בולט בה, ואותה תשימי על עמוד שלם באלבום?! לא מגיע לי שאני אוהב כל תמונה בכל עמוד?
מה שכן, הייתי שמחה להתיעץ עם הצלמת ולשמוע את דעתה, כי היא בהחלט מבינה יותר ממני.
וכמה שאני סומכת על הצלמת, יש דברים אישיים שרק אני רואה
זה כמו בעיצוב - אני המבינה, ואני מעצבת ללקוח כמיטב הבנתי ומקצועיותי. אך לעולם לא נדפיס עבודה בלי שהוא עובר עליה ואוהב ומאשר (ומתקן), נכון?
בצילום ניו בורן האחרון שעשיתי (אצל eg, תמונות מדהימות אחת אחת!) בחרתי לי 12 תמונות (מתוך יותר מחמישים. זו היתה בחירה מאד קשה..). אחר כך הצלמת התקשרה אלי, ואמרה לי על כמה תמונות שהיה עדיף לבחור אחרות במקומן, חלק כי הזוית יותר מוצלחת, או התאורה וכולי. אז דיברנו על זה ובאמת החלפתי כמה בחירות, כמובן היא צדקה בהן. היתה תמונה אחת שהיא מאד המליצה ואני פשוט לא אהבתי כי הפנים של התינוקת יצאו נורא שמנות וזה הפריע לי. אז אותה לא לקחתי. (וגם קיבלתי בונוס של 2 תמונות שהצלמת לא ויתרה עליהן, ואני הרוחתי...)
ובאמת הרגשתי שחשוב לצלמת שהתמונות שאני אקבל יהיו מצד אחד לטעמי, ומצד שני הטובות והמקצועיות ביותר.

אל תהיו כאן קיצוניות..
בדיוק בשביל זה יש טלפון :)
אמא שמעוניינת גם באלבום דיגיטאלי לבחור לבד - אני מסכימה בכייף. רק נותנת תיקיה עם כל התמונות שאי הייתי לוקחת לעיצוב...
כבר קרה לי פעמיים - והלקוחות לא הוסיפו או החליפו אפילו תמונה אחת (!)
אני חושבת שהחכמה בלהיות איש מקצוע, וזה לא משנה אם מדובר בצלמת / ציירת / שפית/ מעצבת וכו', היא קודם כל להקשיב ללקוח, לדעת מה הוא מחפש, ומה חשוב לו!
יום נפלא :)

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;1044638:
לי דווקא נראה שהשורה התחתונה מהשרשור הזה הוא שחשוב שגם האמא וגם הצלמת יאהבו את האלבום.
לכן אני אישית הלכתי על שיטה שבה אני מסננת קודם ואז האמא בוחרת, וככה בעצם שתינו אוהבות את האלבום, אפילו שבעצם שתינו קצת התפשרנו (אם הייתי נותנת לה לבחור ישר מחומר הגלם - בטח היא היתה בוחרת גם תמונות שאני בעצם העפתי בסינון הראשוני. ואם הייתי בוחרת בעצמי את התמונות לאלבום - הייתי בוחרת תמונות אחרות ממה שהיא בחרה. אז האלבום הוא איפשהו בין הטעם שלי לטעם שלה, ככה ששתינו מאוד מרוצות).

צלמת שנאלצת להוציא אלבום שהאמא אוהבת והיא (הצלמת) ממש לא - כנראה יש בעיה בצורת העבודה שלה.

לא ממש הבנתי למה חתכת את הציטוט שלי...
זה בדיוק מה שכתבתי. :)
לא יצא לי אף פעם להוציא אלבום שאני לא אוהבת - בגלל שאני עושה את הסינון הראשוני..
אבל אם שואלים אותי - בעיניי האמא קודמת אליי.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י RacheliM;1044873:
לא ממש הבנתי למה חתכת את הציטוט שלי...
זה בדיוק מה שכתבתי. :)
לא יצא לי אף פעם להוציא אלבום שאני לא אוהבת - בגלל שאני עושה את הסינון הראשוני..
חתכתי כדי להגיד שהשורה שלך שלדעתך מסכמת את השרשור ("השורה התחתונה" לדברייך) היא לא מדוייקת ולא מייצגת את הנאמר בשרשור.
אבל בהמשך ההודעה שלך כן דייקת יותר, לדעתי.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ביקי;1044740:

כן. וגם שולחת לאישור לפני ההדפסה תמיד. לא מדפיסה עד שאין אישור.
בפעמים שיש ללקוח בעיה עם תמונה מסויימת ואני בוחרת לו אחרת. גם אותה צריך לאשר.

נכתב ע"י RacheliM;1044873:

נכון

נכתב ע"י מילכי;1044777:
אני חושבת שהחכמה בלהיות איש מקצוע, וזה לא משנה אם מדובר בצלמת / ציירת / שפית/ מעצבת וכו', היא קודם כל להקשיב ללקוח, לדעת מה הוא מחפש, ומה חשוב לו!

אני קודם כל בודקת מה אני אוהבת. ומה חשוב לי.
חשוב לי שיהיה לי יד חופשית לגמרי בצילום.

שלב 2: למצוא לקוחות שיש לנו אינטרסים זהים. לקוחות שאוהבים צלמת שבוחרת לבד תמונות.

שלב 3: VINVIN. כולנו הרווחנו. :):):)

כל אחת מהצלמות כאן עשתה את הבחירה שלה באיזה צורה לעבוד.

הדגשה למי ששכחה- בצילום מוצרים אני צילום לצורך מסחרי- הלקוח בוחר כאוות נפשו.

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

צריכה להיות פה חלוקה בין אנשים שמבינים לאנשים שלא.
גם את ביקי, אומנם לא צלמת אך מעצבת. בהחלט שאת יכולה לבחור את התמונות. ודי לקלוע.
לעומת זאת יש אנשים שלא מבינים בצילום - בשבילם בהחלט צריך לסנן ולתת להם את התמונות המסוננות והטובות וכך, מתוכם הם אמורים לבחור. ואז מתוך כל התמונות הטובות - הם יבחרו מה שהם אוהבים, שהתינוק שלהם לא יראה שמן/רזה והאף לא ארוך/קצר וכו'.
בהחלט שצריך לשמר את המקצועיות ולהוציא החוצה רק 'דברים טובים'

מתלמדת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
חלק מהצלמות כאן, חושבות שהלקוחות שלהן משרתות אותן, ולא להפך. את אוהבת לצלם, אז את רוצה להתפרנס מזה, בבקשה שתבוא הלקוחה, תביא לך אובייקטים לצילום, תשלם לך ממיטב כספה, תעשה לך פרסומת ע"י התמונות שאת אוהבת, וגם תאפשר לטעם האישי שלך וליצירתיות שלך לפרוץ החוצה.
וכל זה למה? כי היא הרי ראתה מראש את סגנון הצילום שלי, והיא ידעה לאיזה פח היא נופלת.
אז טוב לדעת. אני למשל אדע להינצל מהפח שלך. גם אם התמונות שלך נהדרות, האגו שלך מרתיע אותי. וכשאני הולכת לצלם את ילדי, אני מצפה להיות הנושא. לא הצלמת ולא הטעם שלה. ואפילו לא היוקרה והפרסומות שלה על גבי.
אם את דואגת ליוקרה שלך - תסנני פשלות מביכות. הטעם שלך? לא רלוונטי!

מילכי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י מתלמדת;1045248:
חלק מהצלמות כאן, חושבות שהלקוחות שלהן משרתות אותן, ולא להפך. את אוהבת לצלם, אז את רוצה להתפרנס מזה, בבקשה שתבוא הלקוחה, תביא לך אובייקטים לצילום, תשלם לך ממיטב כספה, תעשה לך פרסומת ע"י התמונות שאת אוהבת, וגם תאפשר לטעם האישי שלך וליצירתיות שלך לפרוץ החוצה.
וכל זה למה? כי היא הרי ראתה מראש את סגנון הצילום שלי, והיא ידעה לאיזה פח היא נופלת.
אז טוב לדעת. אני למשל אדע להינצל מהפח שלך. גם אם התמונות שלך נהדרות, האגו שלך מרתיע אותי. וכשאני הולכת לצלם את ילדי, אני מצפה להיות הנושא. לא הצלמת ולא הטעם שלה. ואפילו לא היוקרה והפרסומות שלה על גבי.

אני חושבת שזה השרשור הכי הוגן ומכובד שהיה אי פעם בפורום צילום.
פשוט דובר כאן על דרכי עבודה, ולא על שום פח שמישהי טומנת ללקוחות.
את מוזמנת להגיד את דעתך בשמחה ואפשר גם בנעימות :)
(יווווווו איזה אופטימית ורגועה אני נשמעת.. תכלס' אני היפראקטיבית ;))

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מתלמדת;1045248:

וואו. זה שדה מוקשים כאן. כל פסיעה לא זהירה יכולה לפוצץ פצצה. :eek:

מתלמדת. סליחה אם האגו שלי דרך עליך. אני אשמור אותו קרוב אלי פעם הבאה.
מצד שני אני רואה שתחום התמחותך הוא ציור וצביעה, ספרות וכתיבה.
אז תדעי-
כשאני באה לקנות ציור- אני רוצה לראות ציירת שציירה את מה שהיא אוהבת, ולא ניסתה לקלוע לטעם של אף אחד. ציור אמיתי מהלב- מדבר אלי.

וכן סיפור- הרבה יותר מעניין אם הכותב זורם עם עצמו בלי להתחשב ובלי להרשים. נכון- יכול להיות שחלק מהקוראים לא יאהבו, אבל מי שמתחבר לסגנון- יאהב את זה עד הסוף.

אז כשאני אהיה לקוחה שלך- הטעם שלך רלוונטי ביותר. :)

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
וכשאני הולכת לצלם את ילדי, אני מצפה להיות הנושא. לא הצלמת ולא הטעם שלה. ואפילו לא היוקרה והפרסומות שלה על גבי.
גלשתם. לא מדברים על טעם. מדברים על מקצועיות. וזה שתי דברים שונים.
גם בנושא העיצוב, יש דברים שקשורים לטעם ואז באמת זה ענין הלקוח. אך בד"כ מדברים על כללי עיצוב ולא מה לטעמי. יש כללים, קומפוזיציות, טיפוגרפיה, צבעים וכו'. כמו שבעבודה גרפית - הלקוח לא מתערב במהלך העבודה אלא אומר את מה שצריך ורוצה כך גם בצילום - טעמו של הלקוח יבוא לידי ביטוי בבחירה שלו מתוך התמונות הטובות של הצלם - שרק הוא החליט עליהם.

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני צופה פסיבית בכל הדיונים הסוערים, קוראת ומרותקת לכל מילה ומשהו לא מסתדר לי במציאות.
צילמתי את ילדי כבר 4 פעמים אצל 3 צלמות. צלמת אחת היא חברה טובה שלי כך שיוצא לי לשמוע ממנה על לקוחות ודברים שמעצבנים (כמו בכל עסק. גם בעבודה שלי יש סיפורים) אף פעם לא ניתקלתי בסגנון שכזה. הצלמות שקיבלתי מהן שרות היה להן מאד איכפת שאהיה מרוצה, כל אחת עם החבילה שלה ותנאי הבחירה השונים (יש הבדל בין חבילת צילום זולה ומהירה לתחפושות לפני פורים לצילום יחידני אישי של ילד אחד)
אבל כולן תמיד רצו שאהיה מרוצה, לכולן היה סבלנות וכולן הקשיבו לי הלקוחה מה מעניין אותי ועל מה אני חולמת
לא נראה לי שהצלמות כאן הן שונות, אולי הן פשוט משחררות כאן קיטור, זה הכל...

אולי מעניין אותך גם...