סוכן חכם

• פותח הנושא dem
  • פורסם בתאריך

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הי,
יש כאן מישהו שכתב כזה דבר? למי שלא מכיר, הכוונה לשירות התראות במייל עם תוכן מוגדר לפי בחירות המשתמש.
במקרה שלי זה אמור להיות לפי חיפושים שהוא עושה באתר...

יש לי כיוון, אבל הייתי שמחה לשמוע מבעלי ניסיון.
אולי אפילו יש פלאגין לוורדפרס שיכול לעזור בעניין? (חוץ משליחת המיילים בעצמם) - ארגון העדפות המשתמש

המון תודה ;)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הממממ.......
הייתי ממליץ לך מאוד לנסח בצורה הרבה יותר ברורה...

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
לא מספיק חכם כדי להבין מה הסוכן החכם אמור לעשות

בלי שתתן דוגמה, קשה להבין סיסמאות

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
טובבבבבב:eek:
המומחיות שלי זה בלקצר ...
אז ככה, קשה לי להאמין שלא נתקלתם בזה! יש שירות סוכן חכם בכל מיני אתרים, למשל בלוח דרושים )http://www.alljobs.co.il/User/Agents/)
בכל אופן הכוונה ל״סוכן״ ששולח משרות/פריטים שפורסמו ומתאימים להעדפות החיפוש שהמשתמש הגדיר (אזור, תחום עיסוק)
בקיצור כמו newsletters עם קישורים לפוסטים....
מקווה שעכשיו מובן :)
אוקיי אז אני יודעת פחות או יותר איך לעשות את זה, רציתי רק לדעת אם יש כלים / נסיון שיכול להקל ולקצר את הקוד
.....
תודה על הנסיון לעזור ;)

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
מבחינה טכנית, הגולש ממלא טופס עם התחומים המועדפים עליו, והפרטים נכנסים לדאטה בייס.
בנוסף יש לך טבלה עם כל המשרות מחולקות לפי קטגוריות.
פעם ביום את עושה cron job שעובר על הטבלה של המשתמשים, שולפת את הקטגוריות, לוקחת מהטבלה של המשרות את המשרות המתאימות לקטגוריות הללו ושולח למשתמש מייל עם קישור למשרות הנ"ל.

מקווה שהובנתי.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אהה
אוקיי
זה כמו שיש ב"יד2" עם SMS

אם זה מייל, אז אכן פעם ביום מספיק
אם זה SMS, יש מי שירצה לקבל רק בשעות מסויימות

כמו"כ, בכל משרה/פריט חדש שנכנס למערכת, יהיו שירצו לקבל התראה מיידית "חמה"

ולבסוף, יש לנהל את "מי קיבל מה" כדי לא לשלוח למישהו שוב ושוב מייל זהה.

לא משהו מסובך מדי

יצרתי משהו כזה שכולל SMS

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אוקי אז אני מסכמת:
להכניס לדטה בייס את העדפות המשתמש. (טבלה עם כל השדות של הבחירות + מ.ז. המשתמש + העדפות שליחה)
פעם ביום בשעה מסוימת עוברים על כל המשתמשים, אם הם בקשו פעם ביום אוספים לכל אחד את הפריטים המתאימים ע״י שאילתא על טבלת הפריטים.
בכל פעם שנכנס פריט חדש, צריך לעבור על המתשתמשים שבקשו התראה מיידית, לבדוק התאמה ולשלוח.
בנתיים אני לא מתעסקת עם sms.
אוקיי, יש משהו נוסף?
שאלה: אני עובדת על וורדפרס, אם בכל פעם שנכנס פוסט חדש אני אריץ את האלגוריתם השני, זה לא יאט את זמן פרסום הפוסט? כלומר למשל אם אני אשתמש ב hook של save_post, המשתמש יחכה זמן רב יותר עד לפרסום הפוסט- עד שהדף יפסיק לטעון?

טנקס

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י dem;1202994:
שאלה: אני עובדת על וורדפרס, אם בכל פעם שנכנס פוסט חדש אני אריץ את האלגוריתם השני, זה לא יאט את זמן פרסום הפוסט? כלומר למשל אם אני אשתמש ב hook של save_post, המשתמש יחכה זמן רב יותר עד לפרסום הפוסט- עד שהדף יפסיק לטעון?

טנקס

החשש הוא נכון בהחלט.
חוץ מזה, זה מיותר לעשות HOOK כזה באופן גלובלי. כי הרי מן הסתם ירצו לשמור פוסטים נוספים במערכת שלא קשורים לענין מודעות. ואין טעם לתקוע את הכל.

אני הייתי הולך בדרך אחרת, להפעיל CRON כל דקה ברקע. ובשביל שהוא לא יעבוד קשה, כדאי לעשות לו "שיעורי בית" - הרי יש לך איזו פונקציה (יתכן AJAX) ששומרת את מודעה חדשה (או שאתם עושים את זה מפאנל הניהול?), אז אחרי שמתקבלת מודעה, ופונקציה זו מופעלת - לרשום במקום מיוחד בDB, שכעת יש לCRON מה לעשות.
דרך אחרת היא (אם זה עובד עם AJAX), אחרי שהמודעה מתקבלת, לשלוח תשובה לדפדפן, שהכל בסדר, להמשיך לעבד את הנתונים. זה קצת מסובך. אף פעם לא עשיתי את זה, אבל נראה לי אפשרי, ראי למשל כאן.

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
אני לא מתעסק עם וורדפרס, אבל ככה הייתי עושה את זה:
שולח Ajax עם הפוסט לשרת, אחרי שהפוסט נקלט במערכת (succees), שולח פונקציה ששולחת את המיילים המתאימים.

דוגמה:
PHP:
$.ajax({
url:SomeUrl,
data:{SomeData},
success: function(){
sendMailToUsers()
}
});

בצורה כזו הגולש מקבל הודעה שהפוסט נקלט בהצלחה, והוא יכול להמשיך לגלוש להנאתו - בעוד הסקריפט שנשלח ממשיך לעבוד ברקע.

לא יצא לי לעשות את זה, אבל אני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד.

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י s976;1203265:
החשש הוא נכון בהחלט.
חוץ מזה, זה מיותר לעשות HOOK כזה באופן גלובלי. כי הרי מן הסתם ירצו לשמור פוסטים נוספים במערכת שלא קשורים לענין מודעות. ואין טעם לתקוע את הכל.

אני הייתי הולך בדרך אחרת, להפעיל CRON כל דקה ברקע. ובשביל שהוא לא יעבוד קשה, כדאי לעשות לו "שיעורי בית" - הרי יש לך איזו פונקציה (יתכן AJAX) ששומרת את מודעה חדשה (או שאתם עושים את זה מפאנל הניהול?), אז אחרי שמתקבלת מודעה, ופונקציה זו מופעלת - לרשום במקום מיוחד בDB, שכעת יש לCRON מה לעשות.
דרך אחרת היא (אם זה עובד עם AJAX), אחרי שהמודעה מתקבלת, לשלוח תשובה לדפדפן, שהכל בסדר, להמשיך לעבד את הנתונים. זה קצת מסובך. אף פעם לא עשיתי את זה, אבל נראה לי אפשרי, ראי למשל כאן.

תודה רבה
בעקרון הפוסט שאני רוצה להתייחס אליו הוא מטיפוס מסוים, ותכננתי לבדוק את זה בפונקציה של הhook כך שהטעם הראשון לא תקף.
באמת כדאי להפעיל cron כל דקה?
אני אבדוק בקשר לאפשרות השניה.
תודה שוב :)

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני בכלל בניתי אותו בשרת אחר
הוא נכנס כל שעה למסד הנתונים והפעיל עליו שאילתה שהחזירה לו מה לשלוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  25  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה