עזרה נתקעתי באמצע עלילה

אוראל סולטן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אז זהו שגם סיפור הוא דרך בין נקודה א' לנקודה ב'. ואם הנקודות לא היו ברורות לפני תחילת הכתיבה, רוב הסיכויים שהכביש / הסיפור יגיע לשומקום.
אני דווקא מתחיל לפעמים בלי מתווה כ"כ ברור, והפריטים מתחברים לי בעצמם בהמשך. כך לדוגמה ב"נשק הימלטות" שבהתחלתו לא ידעתי אפילו מה יהיה פרק אח"כ, אבל ב"ה לאחרונה החלו הפרטים להסתדר לי בראש ולקבל צורה וצבע (מה שכנראה יגרום לי למחוק מספר פרקים מיותרים בספר הסופי.), אבל יכול להיות שלפעמים הכביש אה... הסיפור יגיע לשומקום.

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מניסיון שלי, לפעמים עוזר לזנוח את הסיפור לאיזשהי תקופה. הזמן מרענן את החשיבה, ומביא רעיונות חדשים.
ואפשר גם לספר את הרעיון לאנשים אחרים, לפעמים סגנון מחשבה אחר, ייתן כיוונים מפתיעים שלא חשבנו עליהם.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@אוראל סולטן, נהניתי מאוד מהקטעים של @הדוויג שהעלית. תודה.
איך נרשמים לרשימת התפוצה?
חחח
לגמרי.
אם אני אנסה יש מצב שאתבלבל בין האיש לכלב שלו...
מניסיון שלי, לפעמים עוזר לזנוח את הסיפור לאיזשהי תקופה. הזמן מרענן את החשיבה, ומביא רעיונות חדשים.
ואפשר גם לספר את הרעיון לאנשים אחרים, לפעמים סגנון מחשבה אחר, ייתן כיוונים מפתיעים שלא חשבנו עליהם.
תיאורטית, אולי זה נכון.
פרקטית לי זה לא ממש עובד.
(אם כבר זה עובד בשירים. יכול להתחיל להיכתב לי שיר, להיתקע ואז כשאני מתייאשת ונוטשת אותו, בא המשך [בד"כ כשאני עולה לישון... מבעד לערפילי השינה הכול צף, רעיונות, תזכורות, שטויות שכתבתי במבחן וכו'])

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תיאורטית, אולי זה נכון.
פרקטית לי זה לא ממש עובד.
(אם כבר זה עובד בשירים. יכול להתחיל להיכתב לי שיר, להיתקע ואז כשאני מתייאשת ונוטשת אותו, בא המשך [בד"כ כשאני עולה לישון... מבעד לערפילי השינה הכול צף, רעיונות, תזכורות, שטויות שכתבתי במבחן וכו'])

זה טיפ מהסוג שמנסים אחרונים... מאחלת לכולם שלא יגיעו לזה...
אני כמעט ולא כותבת שירים, ככה שהניסיון שלי הוא מסיפורים בלבד, והמון רעיונות המצאתי במיטה...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שירים אני כותב לרוב מתוך כאב פנימי, כמין תרפיה כזאת שעוזרת לגוף להירגע.
גם אני.
לכן אם אני נתקעת אני לא מתעקשת לנסות.
מרגיש לי לא נכון.
אם בא, בא.
אם לא, זה נשאר כמה שורות.

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שירים אני כותב לרוב מתוך כאב פנימי, כמין תרפיה כזאת שעוזרת לגוף להירגע. אבל בשירים רגילים, בד"כ כנ"ל.
לפעמים אני יכולה למלא דף שלם בשירים קצרים סתם שיכולים לעלות מאיזה מילה של מורה או כל דבר אחר, אבל בדר"כ הם באמת מגיעים מתוך כאב פנימי, לכן אני גם לא כ"כ משתפת בשירים, מידי אישי מבחנתי.
לפעמים אני גם עושה תחרות כיבה עם חברה שלי, זנ מאד עוזר לי לפעמים, פשוט מבקשים מבת אחת לתת לנו נושא ומחילים לכתוב על זה שיר או סיפור, מה שעולה לי בראש.
תנסו לכתוב שיר על המילה מיטה לדוגמא, מה לעשות שזה מה שהיה לאחת הבנות בראש.. ;)
זה גם גורם לי להיות יצירתית. בקיצור, מומלץ בחום.

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ומי שבאמת נתקע יכול תמיד להעזר בנוחעם, המומחה מספר אחד לתקיעות 😉

יוסף יצחק פ.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
שוב זה קורה לי... התחלתי לכתוב עלילה (או להמציא...) ונתקעתי באמצע בלי רעיונות להמשך...

אשמח לרעיונות איך מוצאים רעיונות ואיך ממשיכים עלילה 'תקועה':)
שוב זה קורה לי (ואין לי כוח לפתוח על זה אשכול)... התחלתי לכתוב עלילה (או להמציא), ונתקעתי באמצע עם יותר מדי רעיונות להמשך....
אשמח לרעיונות איך להמשיך באותה התלהבות שיש לי עם כל רעיון חדש, ולסיים עלילה אחת לגמרי.

אוראל סולטן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
א) אתה יכול לנדב לי רעיונות... ;)

ב) תזרום עם העלילה איך שנראה לך שהיא תתחבר עם הפרטים הקודמים, מקסימום את הרעיונות האחרים תכניס אח"כ, בפרקי ההמשך.

ג) הדרך העיקרית כשיש לך הרבה רעיונות, לדעתי, היא כמו שכתבתי לעיל (וזה לא אני אמרתי, זה נחמן גרשונוביץ אמר ב"מאחורי הקלעים" של פתח מילוט על מישהו, ואני לקחתי את זה לכיוון שלי.) לחשוב על מה הקורא היה רוצה שיקרה עכשיו ולא מה הסופר רוצה שיקרה בשביל לסדר את העלילה כפי מחשבתו.

תמרוז

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שוב זה קורה לי (ואין לי כוח לפתוח על זה אשכול)... התחלתי לכתוב עלילה (או להמציא), ונתקעתי באמצע עם יותר מדי רעיונות להמשך....
אשמח לרעיונות איך להמשיך באותה התלהבות שיש לי עם כל רעיון חדש, ולסיים עלילה אחת לגמרי.
גם לי זה קורה.
צריך לסנן מה יותר הגיוני, יפה, מעניין, חדשני וכו' עד שמגיעים לתוצאה. (ולא תמיד מגיעים, אז נותנים לאחרים לעזור)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה