דיון נספח לאתגר - פרק א'

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@מוריופ אולי זה לא המקום לכך, אבל חשבת אולי להוציא את הספר שלך לאור? או לפחות לכתוב ספר? (קראתי רק עכשיו את ציידי היתונשים, וכשזה מצטרף לקטע שקראתי עכשיו, אני חושב שאת חייבת לעשות עם זה משהו. רעיון לדוג': להפוך את הפרק באתגר לפרק ראשון בסיפור על הכנפנאים, משהו שיסביר איך הם נוצרו, לצורך העניין)
באמת: שאפו ענק!!!
תודה לה' ותודה רבה!
לכתוב ספר זה החלום הקבוע של כל חברי קהילת הכתיבה, נראה לי...
לגבי ציידי היתונשים בדווקא- אני אישית חושבת שהוא אולי לא סיפור רע אבל הוא לא חרדי... הוא לא אלגוריה, אין בו יהדות, ואפילו אזכור של הקב"ה אין בו!
בנוסף - הוא קצר מאוד מאוד...

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
תודה לה' ותודה רבה!
לגבי ציידי היתונשים בדווקא- אני אישית חושבת שהוא אולי לא סיפור רע אבל הוא לא חרדי... הוא לא אלגוריה, אין בו יהדות, ואפילו אזכור של הקב"ה אין בו!
ב"ה

אבל יש בו כל כך הרבה...
אהבה, נאמנות, חברות, טרגדיה, כאב, מתח, פנטזיה -
פשוט כל הרכיבים במינון מושלם, רק לערבב ולהגיש.

זה לא שיש לי רעיון איך להאריך אותו, אבל הוא סיפור איכותי בקנה-מידה.

אולי למישהו בקהילה כאן יהיה רעיון מבריק לסיפור הזה?

ודרך אגב, גם הסיפור השני שפרסמת פה, עם המכשפה, הוא יפיפה ונוגע ללב. גם הוא חייב לצאת לפרסום - לא משנה איפה.

וממש מחכים לסיפור שלך, חדש, בהמשכים..

חגי שהם

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תודה לה' ותודה רבה!
את לא חייבת להוציא דווקא את הציידים, את יכולה לפתח את הסיפור החדש או לכתוב ספר חדש (סומכים עלייך)
אם את רוצה מייל של הוצאה לאור, אתן לך באישי
אני כבר שוקל להצטרף אל האתגר רק כדי לעשות אתגר אחריו להמשיך את הפרקים מהאתגר הקודם...

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@מוריופ אני מתגעגעת נואשות לסיפורים שלך! דחוף פרק ב!
מצטרפת מכל ליבי.
לא משנה פרק ב' של מה, העיקר המשך.
@מוריופ, אשמח לתיוג כשזה יקרה.
זה לא שיש לי רעיון איך להאריך אותו, אבל הוא סיפור איכותי בקנה-מידה.
אולי למישהו בקהילה כאן יהיה רעיון מבריק לסיפור הזה?
הסיפור מותאם לפרסום דיגיטלי.
לדעתי האישית והענייה, העובדה שהוא מתנהל רק בקו וחצי של עלילה, היא הבונוס הגדול לקריאה דיגיטלית, והיא זו שגורמת לו לא להתאים לפרסום בכתב.
אם העולם שבו מתרחשת העלילה יפותח יותר, ויקבל פנים מכמה זוויות וקווי עלילה מצטלבים - הוא יוכל בהחלט לפרנס ספר.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@לוטם הצלחת למתוח אותי עד הקצה...
מי שהציע כאן להעלות את אתגר פרק ב' כאתגר הבא בתור - אני בעד...

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הצלחתי למתוח גם את עצמי....:cool:

גם אני בעד :D כל שיתוף מותח ומסקרן בפני עצמו.
הבעיה תהיה עם מי שלא השתתף ב'פרק א' וירצה להשתתף ב'פרק ב'.
מה הוא יעשה? יצטרך להשתמש רק בפוסטים הקיימים באתגר 'פרק א''?

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הבעיה תהיה עם מי שלא השתתף ב'פרק א' וירצה להשתתף ב'פרק ב'.
מה הוא יעשה? יצטרך להשתמש רק בפוסטים הקיימים באתגר 'פרק א''?
יפרסם את פרק א' בפוסט נפרד?
תחת הקטגוריה של "שיתוף לביקורת"?

בהחלט רואה כאן המון פוטנציאל להרבה מאוד סיפורים בהמשכים איכותיים.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אולי יעלה בנספח...

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
את האמת שכתבתי פרק לאתגר וכשבאתי להעלות ראיתי שאין לי הרשאות (בצדק! בצדק! לא הייתי פעילה הרבה זמן)
עכשיו קיבלתי את האפשרות להגיב והאתגר נעול, אז מצרפת כאן לפחות :)
אם עדיין אפשרי לצרף לאתגר זה יהיה נחמד

סוג של דיסטופיה שאולי פעם העלתי כאן פעם את גרעין הרעיון שלו..

עמדתי בתחנה הלוהטת. מבטי נדד בכמיהה לספסל הפנוי שעמד שם פנוי מלוא רוחבו.
לא עלה על דעתי לשבת עליו.
לא כשארבעה שקיות סופר צהובות נכלמות על הרצפה לידי.
נשענתי בתשישות על דופן התחנה,
מביטה באישה צעירה המתקרבת אליה בקלילות. היא בטוח תשב. חשבתי בליבי. שנאתי אותה. את השקיות הירוקות שהיא נשאה בשלווה.
צדקתי. היא התיישבה מעודנות. הצג הדיגטלי מעל המושב שלה התעורר. הוא זרח בירוק: 55
לרגע עלה בי זכרון עמום לחיים ישנים, לפני שמהפכת הבריאות העולמית השתלטה על חיינו.
חיים בהם שאלת המשקל הייתה שאלה אישית לחלוטין.
חיים בהם יכולת לשבת על ספסל בתחנה בנחת בלי שהמשקל שלך יוצג לעיני כל, כחלק מהעידוד הקולקטיבי לשמירת משקל מאוזן ובריא.
אני מודה שזה לא מנומס אבל בהיתי בחפיסת השוקולד שהציצה מהשקית הירוקה של האישה המעצבנת.
הוא ממש היתה שם. שוב מבטי נדד לספרות המהבהות בירוק. נשכתי את שפתי בעצבנות בלעתי את רוקי בשקיקה.
נו באמת, ברור שהיא יכולה להרשות לעצמה.
כמות הקלוריות השבועית שניתן לרכוש כשאת עם צ׳יפ צהוב קטנה למדי. ואני לא רוצה אפילו לחשוב מה עובר על האדומים. למעשה, אם אני חושבת על זה, כבר הרבה זמן לא ראיתי כאן בסביבה מישהו כזה.
מישהו בעל קול עדין קרא בשמי.״מירי?״
״ארי! מה אתה עושה פה?״ שמחתי לראות את בעלי צועד לקראתי במרץ.
״החלטתי לחזור ברגל, להוריד עוד כמה קלוריות, את יודעת.״
חייכתי אליו בחיבה. שנינו עושים מאמצים משותפים להפוך את המאזן המשפחתי שלנו לירוק.
״בואי נלך ברגל. הנה אני אסחוב את הקניות.״ ארי הציץ בשקיות. אלופה את אישתי! לא יאומן איזה מגוון את מצליחה לקנות במכסה!״
״הרבה חישובים״ חייכתי. ״וגם פורום ״אימהות צהובות ונהנות״ נותן לי הרבה השראה ורעיונות.״
צעדנו יחד מגבירים מהירות, מתנשפים קלות. ״מירי״ ארי חייך אלי, מבטו צופן סוד ״השגתי לך משהו״
הוא הכניס את ידו לכיס מכנסיו והוציא אותה קמוצה. אחר הביט לצדדים בחשדנות. וכשראה שאף אחד לא מביט עלינו הוא החליק לכף ידי נייר כסף מרשרש. ארי! לחשתי אליו בנזיפה מרוגשת. מ.. מאיפה השגת? ללא ספק ארי העביר עכשיו לכף ידי שתי קוביות שוקולד משובחות.
״ששש״ ארי היה קצת לחוץ. ״מישהו ירוק הביא לכויילל שיברכו לעילוי נשמת חמיו. שמרתי לך.״
חיפשתי מילים להודות לו רק אלוקים יודע כמה התגעגעתי לחום המתוק הזה כששנינו נעצרנו בבהלה.
משטרת המהפכה התנפלה על גבר כבד גוף שהלך בצעדים מהירים.
ארבעה שוטרים חסונים הקיפו אותו בבת אחת:
״את הצ׳יפ בבקשה״ רעם הגבוה
הגבר הגדול לא זז. יד ימין שלו היתה טחובה עמוק מתוך כיסו. יד שמאל ניסתה להחביא מאחורי גבו הרחב שלל שקיות צהובות. עיניו התרוצצו לכל עבר בבהלה.
שוטר חסון שלף את ידו של הגבר בתנועה חדה. צ׳יפ אדום כדם הבהב ממנו.
עצמתי את עיני לא רוצה לראות איך גוררים אותו לניידת. הספיק לי לשמוע את הזעקה שלו, את השתיקה שבאה אחריה.
דממנו לכמה רגעים ואז הרהרתי בקול: ״מעניין איך הוא הצליח לשלם בקופה הצהובה עם צ׳יפ אדום?״
״יש שיטות״ אמר ארי. רחמים בעיניו. מיהרנו להעלם משם בצעדים גדולים. ״את יודעת ששמעתי שמשפחות שנשארות אדומות מעל חצי שנה, לוקחים אותם למחנה הבראה מיוחד״
הצטמררתי. נזכרתי בתקופות אפלות בהסטוריה..
״מירי, זה הולך ומחמיר מיום ליום״המבט המרחם בעינו התכולות של ארי הפך לזועם.
״חייבים למחות. חייבים לעשות משהו״ קצות אוזניו האדימו.
קצות אוזניים אדומות אצל ארי, זה סימן רע אני מכירה אותו היטב.
ארי! נעצרתי. שוקלד יקר מפז נמס בכיס החצאית שלי. הבטתי בעצבנות לצדדים. ״שלא תעז!״ לחשתי לו. ״אל תחשוב אפילו להצטרף ל...״
״אה כי מה שקורה כאן נראה לך ממש נורמלי אה?״
״לא״ לחשתי. מתנשפת מנסה לעמוד בקצב המהיר שארי החל לצעוד בו פתאום. חולפת לצד מאפייה בעלת ניחוחות מגרים מאירה בצבעי ירוק בוהקים.
״לא!״ הגברתי מעט את קולי
״זה בגלל שהכל כל כך לא נורמלי. וארי, אין מצב שאני שורדת בלעדיך. אפילו לא ללילה אחד.
אז בבקשה אני מתחננת. פשוט - אל!״
ארי הביט בי במבט עצוב. אני מתארת לעצמי שאיכזבתי אותו. אבל באמת נראה לו שפעילות המחתרת המוקפקת הזו תשפיע משהו על המפלצת הגדולה של המהפכה?
״נדבר בבית״ חתם ארי את הוויכוח. נרעדתי. ארי באמת ירחיק לכת? אני יודעת כמה הוא זהיר ושקול.
מיששתי את המלבן הרך בכיס החצאית שלי.
מצד שני אף פעם לא האדימו קצות אוזניו של ארי כשהוא דיבר על המהפכה.
וזה היה סימן.
נשמתי עמוק נכנסתי הביתה
הגפתי תריסים שלפתי מלבן חום נמס ורך ורגע לפני, עצרתי
הטמנתי אותו בעדינות
ליבי אמר לי,
שעוד יבואו רגעים.

נערך לאחרונה ב:

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעז"ה

היי @לוטם , פרק באמת מוצלח:)
הבאת כאן משהו מעניין, מעלה לטובת כולנו:)
מתח נוצר על ידי תרחיש מפתיע, שיוצר לנו פער (פער- חוסר ידע, שאלה), ומבטיח לנו תשובה בהמשך.

בפרק מתח טוב, ככה שמתי לב, אמורים להיות שני פערים כאלו. לא משנה מה אורך הפרק. פער אחד במהלך הפרק, פער אחד ממש בסופו- הוא זה שגורם לנו להמשיך לפרק הבא.
את הכנסת לפרק שלך לפחות ארבעה פערים:

1. הילד מנסה להתאבד
2. מישהו -לא טוב, כנראה- מעוניין בו
3. הוא מת
4. המוות שלו נגרם על ידי משהו לא ידוע

אלו ארבעה תרחישים שלא ציפינו אליהם, הם מפתיעים אותנו, ומעלים לנו שאלות שמבטיחות תשובות בהמשך.
שוב, היה ניתן לגרום למתח גם על ידי שני פערים בלבד מתוך הארבעה (למשל- הילד מנסה להתאבד ומישהו לא טוב מעוניין בו), אבל העובדה שישנם ארבעה- גורמת לפרק להיות מסקרן במיוחד.
אהבתי ממש!

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
בעז"ה

היי @לוטם , פרק באמת מוצלח:)
הבאת כאן משהו מעניין, מעלה לטובת כולנו:)
מתח נוצר על ידי תרחיש מפתיע, שיוצר לנו פער (פער- חוסר ידע, שאלה), ומבטיח לנו תשובה בהמשך.

בפרק מתח טוב, ככה שמתי לב, אמורים להיות שני פערים כאלו. לא משנה מה אורך הפרק. פער אחד במהלך הפרק, פער אחד ממש בסופו- הוא זה שגורם לנו להמשיך לפרק הבא.
את הכנסת לפרק שלך לפחות ארבעה פערים:

1. הילד מנסה להתאבד
2. מישהו -לא טוב, כנראה- מעוניין בו
3. הוא מת
4. המוות שלו נגרם על ידי משהו לא ידוע

אלו ארבעה תרחישים שלא ציפינו אליהם, הם מפתיעים אותנו, ומעלים לנו שאלות שמבטיחות תשובות בהמשך.
שוב, היה ניתן לגרום למתח גם על ידי שני פערים בלבד מתוך הארבעה (למשל- הילד מנסה להתאבד ומישהו לא טוב מעוניין בו), אבל העובדה שישנם ארבעה- גורמת לפרק להיות מסקרן במיוחד.
אהבתי ממש!
תודה על הניתוח :)
מעניין לא פחות מהפרק א' שלי... ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה