דיון נספח לאתגר דו שבועי- להתחיל מהסוף

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שלום אני הנספח של האתגר להתחיל מהסוף, האמת שזה לא כיף היות סתם נספח.
אבל אני סומך עליכם שתפיחו בי חיים.
תדונו בי, תתווכחו דרכי. אני מוכן להיות הבמה שלכם, להוציא את אשר על לבכם.
אז תתחילו
מהסוף...

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ווואוו, כמעט פתחתי פעם אתגר ברוח דומה, אפילו כתבתי לו פתיח בזמנו, פסלתי אותו על דברים של מה בכך.

הנה מה שכתבתי אי אז כשהייתי צעיר דיי כדי לקצור פרסים.

לא משאירים חלון ראווה ריק ממוצגים והכריכות האחוריות שוות לחלון ראווה קדמי, כך הפך הטקסט בכריכה האחורית לנוהל קבוע ולאפיק פרסום מרכזי, הוא לא עולה כסף ופונה ללקוחות עם פוטנציאל רכישה גבוה כי הם לקוחות שכבר קרובים לקופה ומתעניינים בסחורה הספציפית.

עידן המכירה הדיגיטלית מעניק דחיפה נוספת לגב הכריכה כי הקונה הדיגיטלי לא יכול לדפדף בחופשיות בספר – בכריכה כן.

כמתבקש מוקדשת הכריכה לסקירה קצרה ומפתה על נפלאות הספר.

הסקירה צריכה לצעוד על חבל דק – לתת הצצה של ממש אל שיאי העלילה אבל לשמור על אפס ספוילרים. משימה מתישה ולא קלה לביצוע.

עבור שאר אפיקי הפרסום יבחרו הסופר/ת וההו"ל גורמי מקצוע הבקיאים בתחומם. כאן לא תמיד, הרי הסופר הוא אשף כתיבה, למה לו לרעות בשדות זרים? וזו החלטה שגויה ברוב הפעמים.

אם היה מדובר בפרק לוואי לספר - אשרי הסופר ואשרי מקלדתו, אבל כאמור מדובר באפיק פרסום וככזה יש להפקידו בידי כותבים שיווקיים, כל עוד כותב הספר לא עוסק בתחום השיווקי – לא מומלץ להקריב ספר יקר-ערך עבור ניסויי הסטאז'.

ההנהגה של 'יהללך זר ולא פיך' מומלצת מסיבה נוספת: התקופה הארוכה של טוויית העלילה וכתיבתה בונה קשרים רגשיים בין הכותבים לדמויות והופכת את הסקירה לאישית, אמוציונלית ומנותקת מהקורא המזדמן, כתיבה שיווקית צריכה לראות מול עיניה רק נתחי שוק ומכירות.

תכננתי גם להדגים כאן סגנונות נפוצים של כריכות אחוריות, את אלה עם רשימת השאלות (מה מניע בחורה סטנדרטית מ'מאיר' להתעקש על שידוך עם מום בולט? )אלא שכאן קרה דבר נורא!

הערב הצצתי לפלדהיים, ובחנתי את מצב הכריכות במדפים, גיליתי שאני מדדה כמה שנים אחורה, אי שם בתקופות שהיה לי זמן לקרוא. לא מצאתי דוגמה אחת שלילית, כולם היו משובחים ומפתים. העולם השתנה.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
וואו, איזה אתגר מגרה! כבר פתחתי קובץ. :)
סתם להשראה, הטקסט 'מאחורה' הכי גאוני שפגשתי היה ב'תן לישון געציל' של @Natan Galant, לכו להציץ.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אתגר מצוין ומאתגר במיוחד!
השתתפתי באתגר דומה לפני זמן מה, וכתבתי גב אחורי לספר שאני דווקא מתכונת לכתוב אי-פעם... שאצרף אותו לאתגר כאן, או שאכתוב חדש?...

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אתגר מצוין ומאתגר במיוחד!
השתתפתי באתגר דומה לפני זמן מה, וכתבתי גב אחורי לספר שאני דווקא מתכונת לכתוב אי-פעם... שאצרף אותו לאתגר כאן, או שאכתוב חדש?...

תכתבי את מה שינצח ולא את מה שאת אוהבת. ככה זה בכתיבה שיווקית לא?

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
נזכרתי בטקסט הגב הגאוני של 'המדריך לימים הקרובים' - ספר של סופר ישראלי בשם יואב בלום.
הנה זה:

קוראים לך בן שוורצמן.​
אתה עומד עכשיו בחנות ספרים שעומדת להיסגר בעוד חמש דקות וקורא את כריכתו האחורית של הספר הזה. אתה תוהה אם הכריכה האחורית מדברת עליך.​
אז כן, היא מדברת עליך. ואליך. אתה במצב רגיש, ידידי. אם תעיף מבט ותסתכל מבעד לחלון הראווה של חנות הספרים, אל הרחוב, תראה שעומד שם מישהו. מישהו שעקב אחריך בחצי השעה האחרונה, לפחות.​
אין זמן להסברים. זו בסך הכול כריכה אחורית, כמות הטקסט כאן מוגבלת וחנות הספרים הזו נסגרת עוד מעט, כאמור.​
קח את הספר הזה, קנה אותו, שים אותו בתיק שלך ולך מכאן ישר לביתך. אל תסתכל לאחור, אבל קח בחשבון שמישהו כנראה עוקב אחריך. חזור הביתה וקרא אותי. זה יכול להיות עניין של חיים ומוות מבחינתך.​

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נזכרתי בטקסט הגב הגאוני של 'המדריך לימים הקרובים' - ספר של סופר ישראלי בשם יואב בלום.
הנה זה:

קוראים לך בן שוורצמן.​
אתה עומד עכשיו בחנות ספרים שעומדת להיסגר בעוד חמש דקות וקורא את כריכתו האחורית של הספר הזה. אתה תוהה אם הכריכה האחורית מדברת עליך.​
אז כן, היא מדברת עליך. ואליך. אתה במצב רגיש, ידידי. אם תעיף מבט ותסתכל מבעד לחלון הראווה של חנות הספרים, אל הרחוב, תראה שעומד שם מישהו. מישהו שעקב אחריך בחצי השעה האחרונה, לפחות.​
אין זמן להסברים. זו בסך הכול כריכה אחורית, כמות הטקסט כאן מוגבלת וחנות הספרים הזו נסגרת עוד מעט, כאמור.​
קח את הספר הזה, קנה אותו, שים אותו בתיק שלך ולך מכאן ישר לביתך. אל תסתכל לאחור, אבל קח בחשבון שמישהו כנראה עוקב אחריך. חזור הביתה וקרא אותי. זה יכול להיות עניין של חיים ומוות מבחינתך.​
אחרי כריכה כזאת הספר צריך להיות באמת שווה כדי שלא לאכזב...

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
הנה זה:

קוראים לך בן שוורצמן.​
וואו. מבריק.

I.Q

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
קצת הזכיר לי, אבל ההבדלים ברורים, לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה