השקעות ננסה לעזור לאריה שעוד לא התחיל להשקיע

יוסיK

משתמש מקצוען
אני מבין שאוריה כבר קיבל תשובות לכל השאלות, ננסה לעזור גם לאחרים.....

אריה הוא משפר דיור, מכר דירת 3 חדרים וקנה 4 באותו אזור, לשם כך הוא היה צריך לקחת משכנתא עבור פער מחירים של 330K פלוס 80K לשיפוץ מאוד חלקי וריהוט, סה"כ 410,000 ש"ח.
היות ואריה [ליתר דיוק, אשתו] ראה בפרוג הרבה המלצות על השקעות במדדים פסיביים וכיוון שגם הוא רואה בעיני רוחו הוצאות עצומות של נישואי ילדים [עוד 10/12 שנים] ואין לו שום חיסכון לצורך כך, הוא חשב אולי לקחת משכנתא גדולה יותר, נניח, עוד 200K לשים אותה במחקה מדד S&P, ולתת לכל באי עולם לעבוד בשבילו.
נכון הרווח לא יהיה מושלם, הוא הרי ישלם כ 5% ריבית על המשכנתא, אבל לפי מה שהוא רואה כעת, זו הדרך היחידה לעשות משהו.
כדאי לציין, אריה חושב שהוא יוכל לשלם מתוך ההכנסה הקיימת את כל המשכנתא, אם ככה איך זה שעד עכשיו הם לא חסכו כלום? שאלה! אבל זו כנראה המציאות.
כמובן שאפשר לעשות את זה הפוך, במקום לקחת הלוואה, להפקיד כל חודש סכום שתואם להחזר המתוכנן, אבל במקרה כזה כנראה שהתשואה תהיה נמוכה יותר.
אריה הוא אברך רציני, לא מתאים לו התעסקות בהשקעות או בשכירות, בעיניו משהו פסיבי זה המקסימום שהוא יכול ומוכן לעשות.

צדדים לשיקול:
לחיוב:
א. הוא מאוד רוצה לעשות משהו בשביל העתיד, נראה לו שזו האפשרות הריאלית מבחינתו.
ב. סה"כ זה לא רע לקוות לקבל 5% תשואה על כסף לא שלך.
ג. היות ומדובר על טווח של למעלה מ 10 שנים, הסיכון מצטמצם לעומת הסיכוי
לשלילה:
א. זה כסף שיהיה מאוד צורב להפסיד אותו, או חלק ממנו, כן, לשלם משכנתא על כסף מופסד זה כואב!!!!
ב. סיכון לעומת הסיכוי - יש כאן שחיקה וודאית של כ 5% שנתי [הריבית] הוי אומר, אם הציפיה היא לרווח של 10%, אריה יכול לצפות רק לרווח של 5% עם לפחות אותם סיכונים.

בנוסף, אריה גם לא לקח בחשבון את עניין המיסוי, הגיוני, הוא מעולם לא שילם מס הכנסה ולא חשב שהם אמורים להתערב לו בעסקים, צריך להחכים אותו גם בתחום הזה.
הוא יוכל לקזז את הריביות מהרווח כדי לשלם פחות מס?

תכלס' זה שווה?
זה מומלץ?

גילוי נאות: אישית אני מאוד רחוק משוק ההון, בעיקר רעיונית, מעשית, כמו כולם יש לי קרן פנסיה, גמל, השתלמות ועוד, כך שעל כרחי אני שם.
לא הייתי מעלה את השאלה אלמלא מעשה שהיה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כאן

א"א

משתמש פעיל
D I G I T A L
בעיני לא נכון לקחת הלוואה עם ריבית להשקעה בשוק ההון

דאבל

משתמש מקצוען
לסיכום כל האשכולות הרבים בנושא,
כאן בפורום לא ממליצים על עסקאות נדל"ן לעומת שוק ההון
ולא על השקעות ממונפות בשוק ההון (בריבית של היום)
כך שזוג שרוצה לדאוג לעתידו ועתיד ילדיו,
האופציה היחידה שלו היא לחסוך מתוך הכנסה פנויה, ולשים לטווח ארוך במכשירי השקעה שונים,
ולהסתמך על התשואה שבין 7-10% בהתאם למידת האופטימיות.
בחישוב פשוט יש צורך בכמה אלפי שקלים טובים מאוד בכל חודש, כדי להגיע לחתונות הילדים עם סכומים מספיקים
פספסתי משהו?

ירחמיאלל

משתמש צעיר
בנוסף, אריה גם לא לקח בחשבון את עניין המיסוי, הגיוני, הוא מעולם לא שילם מס הכנסה ולא חשב שהם אמורים להתערב לו בעסקים, צריך להחכים אותו גם בתחום הזה.
הוא יוכל לקזז את הריביות מהרווח כדי לשלם פחות מס?
@השקעות R הון
יש כזה מושג?
לקזז ריביות ממס?

דאבל

משתמש מקצוען
יש בפורום מגוון דעות לא כמו שאתם מציגים.
אשמח מאוד להפניה.
אני עוקבת די קבועה, וזו ההבנה שקיבלתי
בנוסף, אם יש לך משהו להוסיף אשמח לפניה בפרטי.

לא צריך כמה אלפים מספיק כמה מאות...
חישוב במחשבון לא מוכיח את זה.
אלא אם כן מישהו מתכנן לחתן ילדים כשיהיו בני 30

טוב מאוד

משתמש מקצוען
חישוב במחשבון לא מוכיח את זה.
אלא אם כן מישהו מתכנן לחתן ילדים כשיהיו בני 30

חישבתי תשואה על השקעה של 500 ש"ח במדד ה-S&P 500 למשך 21 שנה, בהתבסס על התשואה הממוצעת שלו ב-20 השנים האחרונות. מה דעתך על התוצאה? 427,000!!!

Screenshot_20240619_135204_Chrome.png

נערך לאחרונה ב:

דאבל

משתמש מקצוען
ביצעתי חישוב משלי.
בהנחה שאני מתחילה לחסוך מיד כשהילד נולד
ובהנחה שהריבית לא עומדת על 10.5 אחוז אלא ממוצע 8
מדובר בהפקדה של 700 לחודש לילד לפני מס
אז כן, מדובר באלפים משמעותיים
(אם כי לא לא-אפשריים)
(וכל זאת בעוד הנחה, שהסכום הזה מספיק לי, השארתי כך כי יתבצע איזון כלשהו בין הבנים לבנות...)
ומה יהיה על הגדולים שכבר אין 21 שנה עד לחתונתם?
1718797870000.png

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה