מידע שימושי נכנסים למוד

אינספריישן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנה הגיעה הסצינה.
מה סצינה? ה-סצינה. הו-הו. ליבת הסיפור.
זו שדורשת השתפכות הנפש; בכי מטלטל; צמרור; תחושת בדידות מדוכאת. או דווקא צחוק מתגלגל; אושר צרוף; שלווה מרפאת. ולפעמים אפילו מתח עוצר נשימה; התכווצויות בטן; עור ברווז.
הידיים במרחק אפס מן המקלדת, מפזר חום קטן מסתובב סביב רגליכם ככלב שמירה, הטלפונים מושתקים. הכל מוכן ומזומן לרגע הדרמטי: ה-כתי-בה.
ו...אופס.
איכשהו הייתם שמחים מדי היום בשביל לתאר את בני המשפחה מצויידי הטישיו על הכיסאות הנמוכים. או להיפך, עצב מר כוסס בכם, מפריע לחגוג את חתונת בני ה-45 שסופסוף סבים סביב חופה בלויה לאחר 20 שנות ציפייה.
בכולופן, אין. לא הולך. תקוע. לא זז. חוסר הצלחה מובהק. כל שיום שיעלה בדעתכם.
גמרתם לדפדף על פרוג, להביע דעה נחרצת על מצוקת ילדכם החוששים מהשעה 8:30, לגרד נואשות חצ'קון חדש.
מבט אל השעון. הדד-ליין נושף.
וישועה מנין?

ובכן. כחכוח, כחכוח, אוקי.
זה הזמן לחבר אוזניות, רמקולים, מערכת הגברה או וואטאבר, ולגשש עם העכבר לתיקיית ההשראות.
כן! למה, רק לציירים מגיע?
אז בתיקיית ההשראות שלי יש מוזיקה. מכל המינים. שירים. מנגינות. טראנסים.

מעלה כאן, ואשמח שתעלו גם.

קבצים מצורפים

• ‏‏תיקיה חדשה.rar
    6.4 MB · צפיות: 92
  • 2‏‏תיקיה חדשה.rar
    3.3 MB · צפיות: 46
  • 4‏‏תיקיה חדשה.rar
    4.9 MB · צפיות: 31
  • 3‏‏תיקיה חדשה.rar
    10.5 MB · צפיות: 49

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
העצה שלי במקרה כזה - היא לחזור קצת לאחור, לקרוא את הפרקים הקודמים, להיכנס מחדש לאווירה של הסיפור ולכל מה שהוביל את הגיבורים לרגע השיא שבעלילה, ובעיקר לחוש מחדש את הגיבורים, כאילו הם ממש עומדים לידי, כאילו (או שבאמת) הם חלק ממני - ורק אז לכתוב את הקטע המבוקש, אחרי שכבר בעצמי הגעתי לשיא...

אינספריישן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
העצה שלי במקרה כזה - היא לחזור קצת לאחור, לקרוא את הפרקים הקודמים, להיכנס מחדש לאווירה של הסיפור ולכל מה שהוביל את הגיבורים לרגע השיא שבעלילה, ובעיקר לחוש מחדש את הגיבורים, כאילו הם ממש עומדים לידי, כאילו (או שבאמת) הם חלק ממני - ורק אז לכתוב את הקטע המבוקש, אחרי שכבר בעצמי הגעתי לשיא...
זה גם מה שאני עושה בד"כ. השאלה מה קורה כשצריך לתת טוויסט בעלילה שמנוגד למצב רוח.
אגב, זה מאוד תורם לאמינות הוייב בטקסט.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רעיון מצוין, אני בעד.
רק - לא הצלחתי להבין איך פותחים את התיקיות האלו...

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
זה גם מה שאני עושה בד"כ. השאלה מה קורה כשצריך לתת טוויסט בעלילה שמנוגד למצב רוח.
אגב, זה מאוד תורם לאמינות הוייב בטקסט.
זה מה שאני אומרת - כשקוראים שוב את כל העלילה או את רובה, כבר נכנסים למצב רוח אחר... כזה שמתאים לסיפור.
אבל כן, לפעמים אני מעדיפה להשאיר כתיבה של ספרים מסוימים לזמנים שבהם יש לי את מצב הרוח המתאים להם... (אבל אין לי דד-ליינים של עיתון וכדומה. זה משנה הרבה.)

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תודה אינספריישן.
אני תמיד כותבת עם מוזיקה,
והעלילה והמילים בתוכן מושפעות בתת מודע.
כי אני שמה מעורבב, בלי שליטה, (אפילו את הערוצים של קול חי)
ומדהים איך הכתיבה זורמת עם המנגינות,
משתנה, מקבלת קצב, עומק...
תלוי ביצירה.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נקודה להשראה:
לפעמים, כשהגיבור שלי צריך לעבור מהלך נפשי עדין ומורכב, ואני מתקשה לדייק אותו, אני מתיישבת מול הדף, ופותחת שיעור תורה על התחום או על תחום נושק. פעמים רבות מגיע רגע שבו פתאום אני אומרת "אני יודעת מה אני רוצה שיהיה כתוב פה!" והכל מתחיל לרוץ.
במקרים אחרים - אז כמובן, מוסיקה ושוב מוסיקה. לפעמים גם ציור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה