ניתוח קיסרי אצל רופא פרטי

מגדים

משתמש צעיר
מישהי שיודעת מראש לפי ההיסטוריה הרפואית שלה שתצטרך ניתוח קיסרי.
עד כמה מומלץ\מחויב לקחת רופא פרטי?
האם זה תלוי\משנה לפי הבית חולים? (יש לה אפשרות בחירה של בתי הרפואה של ירושלים- בני ברק).
יש לכם שמות מומלצים? (או לחילופין את מי לא כדאי לקחת - עדיף בפרטי)

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לא לכל ניתוח קיסרי חייבים רופא פרטי, תלוי מה הבעיה, ניתוח מתקדם או ראשון. אני בכל אופן ממליצה מאד על פרופסור עזרא מעין כרם- יש לו ידי זהב.
והמחיר? נראה לי כיום בסביבות 20K

אפרוח

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שמעתי מרופא מומחה שעובד גם בפרטי:
"רופא פרטי אין צורך לקחת בקיסרי,
יש צורך לקחת רופא פרטי בלידה רגילה אחרי קיסרי"

stk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם כבר הולכים לפרטי לבקש תפרים פנימיים נמסים.
כדאי לבקש גם ממנתח לא פרטי אבל לא כולם יודעים לבצע.

inspiration

משתמש צעיר
נכתב ע"י אפרוח;2281157:

הוא אמר את זה כנראה למישהי ספציפית. בטח שלא בתור הכרזה לציבור...
הוא מכיר את התיק הרפואי של כל נשות עמ"י?
תמהני.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כל ילדיי נולדו בקיסרי. פרטי.
השיקול אם לקחת פרטי או לא משתנה מאישה אחת לשניה.
יש הרבה נתונים שצריכים להילקח בחשבון:
למה יש צורך בקיסרי? ניתוח ראשון? ניתוח חוזר? האם האישה בריאה בד"כ או סובלת מאיזו שהיא מחלת רקע? ועוד...
אני מאמינה שבמקרים שבהם אין שום בעיות רקע והסיבה לניתוח היא רק מצג או משהו כזה אז לא כל כך משנה הרופא ובסופו של דבר ניתוח פרטי עולה כסף והרבה.....
לא תמיד יש צורך בפרטי. אבל כשלא לוקחים פרטי צריך לקחת בחשבון שגם סטאז'ר יכול לנתחי [בפיקוח רופא אחר בחדר ניתוח].

אישית ילדתי בעין כרם- לקחתי את פרופסור יוסי עזרא לחלק מהניתוחים [הראשונים] ואחר כך את ד"ר רחל פיקאר [הרופאת נשים שלי]. תכל'ס היה לי מעולה עם שתיהם.
בירושלים יש בשערי צדק גם רופאים מצויינים [למשל סמואלוב].
בהדסה יש עוד הרבה מאוד טובים. ואני מאמינה שגם בבתי חולים אחרים.

שירה בנט

משתמש צעיר
נכתב ע"י אפרוח;2281157:
אני עברתי ארבע קיסרים.פעמיים תאומים ולא לקחתי רופא פרטי.גם אני באופן אישי חושבת שאין צורך בפרטי וגם האדמור שלנו ענה לבעלי שאין צורך להוציא כסף על פרטי
כמובן שכל אחת לגופה אני רק מביעה את סיפורי שלי הפרטי

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י inspiration;2281169:
הוא אמר את זה כנראה למישהי ספציפית. בטח שלא בתור הכרזה לציבור...
הוא מכיר את התיק הרפואי של כל נשות עמ"י?
תמהני.

בלידה רגילה אחרי ניתוח קיסרי אכן יש סיכון מוגבר לסיבוכים [קרעים ברחם וכיוצ"ב] ולכן לא מופקע שרופא ימליץ על לידה פרטית בלידה ראשונה אחרי ניתוח.
אם היו לידות רגילות לפני הניתוח, זה קל יותר. במקרה שזה לידה רגילה אחרי ניתוח קיסרי שהיה לידה ראשונה ללא לידה לאחר מכן אז באמת יש מקום לשקול לידה פרטית.
אני מכירה מישהי, אישה בראיה לחלוטין, לא בעיות רקע, שילדה לידה ראשונה בניתוח [דופק שירד] ובלידה שלאחר מכן ילדה בלידה רגילה ולמרות אזהרת הרופא לא לקחה רופא פרטי, משיקולים כלכליים, ולצערה הרב מאוד בלידה השניה נקרע לה הרחם בצורה כזו שהיא לא יכולה ללדת עוד ילדים.
בלידה שבה היו לידות רגילות לפני הקיסרי, הבעיה פחותה בהרבה כי הרחם רגילה לתהליך.

stk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לפני ניתוח שלישי התייעצנו עם הרב מורגנשטרן
הפנה אותנו לשערי צדק לא פרטי
לדבריו תמיד נמצאים 2 מנתחים מומחים בניתוח

מגדים

משתמש צעיר
לפי מה שהבנתי, עקב 3 לידות קודמות בניתוח, אין לה סיכוי ללידה בלי ניתוח.
גם באופן כזה יש סיכון לרחם בלקיחת לא פרטי?

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם משנה דבר קטן
אם הניתוח היה חרום וחתכו T הפוך (זה פנימי ולא רואים חיצוני) אסור ללדת רגיל גם אם זה לידה אחת קיסרי

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מגדים;2281240:
לפי מה שהבנתי, עקב 3 לידות קודמות בניתוח, אין לה סיכוי ללידה בלי ניתוח.
גם באופן כזה יש סיכון לרחם בלקיחת לא פרטי?

במקרה כזה היא באמת צריכה ניתוח כי ללדת רגיל זה סיכון מאוד גבוה לפגיעה בלתי הפיכה ברחם.
יש עוד סיבות לקחת מנתח פרטי שהם לא דווקא לניתוח עצמו באופן ישיר אלא בעקיפין. מה למשל?
הרבה פעמים אחרי ניתוח [בד"כ] נוצרים הצטלקויות ברחם. רופא מומחה [וכזה תוכלי לוודא שיהיה רק בפרטי, אחרת לא יודעים מי באמת מנתח וגם אם יש בחדר עוד מומחה הוא לא בהכרח מנתח אם זה לא פרטי, אלא נמצא שם לפקח ועל כל צרה שלא תבוא] שנלקח פרטי יעשה את כל המאמצים למנוע ככל האפשר את ההצטלקויות או למזער אותן. רופא לא פרטי או כזה שאינו מומחה [שוב כי לא יכולת לבחור כי זה לא פרטי] אין לו בהכרח את המיומנות הזו. זה דבר שדורש הרבה מאוד מיומנות.
הצטלקויות [או הדבקויות, כפי שנקראות לעיתים] עלולות לפגוע ביכולת להרות.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י stk;2281167:
אם כבר הולכים לפרטי לבקש תפרים פנימיים נמסים.
כדאי לבקש גם ממנתח לא פרטי אבל לא כולם יודעים לבצע.

כל תפר פנימי הוא תפר נמס.
אולי את מתכוונת למשהו אחר?!

stk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י שירו;2281420:
כל תפר פנימי הוא תפר נמס.
אולי את מתכוונת למשהו אחר?!

כן הכוונה היתה פנימי= נמס

בכל 3 הניתוחים שעברת ראיתי מסביבי נשים סובלות מסיכות ומתפרים חיצוניים וממש חבל
אמנם הסבל הקטן של הניתוח אבל אפשר לחסוך גם אותו

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י poto12;2281241:
גם משנה דבר קטן
אם הניתוח היה חרום וחתכו T הפוך (זה פנימי ולא רואים חיצוני) אסור ללדת רגיל גם אם זה לידה אחת קיסרי

אני ילדתי את אחד הבנים שלי בקיסרי חירום ואח"כ שניים אחריו רגיל.
איך הייתי אמורה לדעת או לא לדעת אם יש שם T הפוך?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
רק ממש לאחרונה גיליתי מידע מדהים (חתומים עליו שני רופאים בכירים, אחד בשיבא והשני נראה לי בוולפסון):
יולדת בקיסרי מתקדם שמגיעה לבית חולים, בציבורי רגיל, תקבל את הרופא מס' 1 במחלקה. מקסימום, אם הוא ממש לא יכול, את מס' 2.
תבדקו את זה עם בית החולים שאתן עומדות ללדת בו, לפני שאתן רצות לשלם.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני שאלתי גם רב וגם עסקנים רפואיים.
למקרה הספיציפי שלי - התשובה היתה - שבמעיייני הישועה, בניתוח מוזמן חבל לשלם על פרטי.
ממילא אין סטז'רים. ממילא בניתוחים חוזרים הם נותנים (כפי שכתבה גלבוע) את טובי הרופאים (כי הם לא לוקחים סיכון).

בנוגע לתפרים -
הפנימיים ודאי נמסים.
החיצוניים - בד"כ סיכות.
בניתוח השני שלי תפרו לי בתפרים נמסים - ההרגשה שונה לחלוטין.
לידי שכבה אישה שלקחה רופא פרטי (ושילמה 10000 ש"ח) רק מהסיבה הזו. ואני קיבלתי את זה בחינם.
בניתוח השלישי - כשהגעתי למרפאה הטרום ניתוחית, אמרה לי ד"ר הראל - פעם שעברה תפרו לך בחוט, תבקשי גם הפעם.
רק בחדר ניתוח התברר לי למה הם לא עושים זאת לכולן - הניתוח ארך כמעט חצי שעה יותר.
שאלתי את המנתח למה זה לוקח כ"כ הרבה זמן אז הוא אמר לי - ביקשת חוט, לא?!

עוד משהו - בשלושת הניתוחים - ניתחו אותי טובי הרופאים של ביה"ח. ב"ה לא היו סיבוכים ואחרי הניתוח לא היו כאבים בלתי נסבלים.
במיוחד בניתוח השלישי, שהיה מוזמן, נותחתי ע"י רופא מומחה ביותר. קמתי אחרי הניתוח כאילו לא נותחתי. האחות שעמדה לידי שאלה אותי אם אני בטוחה שעברתי ניתוח. אחרי שראתה מי המנתח היא כבר הבינה...

בשורות טובות
תעברי את זה בשלום
חני

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י RacheliArt;2281435:
אני ילדתי את אחד הבנים שלי בקיסרי חירום ואח"כ שניים אחריו רגיל.
איך הייתי אמורה לדעת או לא לדעת אם יש שם T הפוך?

את יכולה לראות את זה בדו"ח ניתוח.
(את אמורה לקבל אותו עם מכתב השחרור מביה"ח. שם כתוב כל תהליך הניתוח - מי הרדים, מי חתך, מי תפר. איך חתך, איך תפר, כמה איך ולמה, אלו הסתבכויות היו, כמה הדבקויות ואיפה....)

חני

stk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בכל 4 בתי החולים בירושלים המצב הוא לא כזה (לפחות לא היה כזה לפני שנתיים כשעברתי את הניתוח האחרון) כמעט לקחתי מנתח פרטי רק בשביל התפרים הפנימיים...

בכל בתי החולים לא הסכימו לומר לי מראש שיתפרו בתפרים פנימיים. ובחלקם גם רופאים מאוד מומחים אמרו לי שהם לא יודעים לעשות את זה....

הניתוח שלי שהיה מוזמן לשעות הבוקר התעכב בגלל ניתוחי חירום ועבר לשעות אחהצ ואז הגיעה מנתחת נוספת והצוות אמר לי שהיא יודעת לעשות ושאבקש ממנה.
היא אמרה לי שאם לא הייתי מבקשת היא לא היתה עושה את זה כי זה באמת לוקח יותר זמן.

ומענין לענין באותו ענין:
ב2 הניתוחים הראשונים לקחתי אופטלגין לשיכוך כאבים ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח. מה שאכן עזר לשיכוך כאבים.
אך משום מה נתקפתי בקוצר נשימה.
לאחר זמן קראתי שיש רגישים לאופטלגין וזאת אחת הרגישויות.
בניתוח השלישי נזהרתי ולא לקחתי אופטלגין. כשהיה צורך במשכך האקמול יחסית התגבר על כאבים רגילים אך על כאבי הגזים הוא לא גבר. יומיים אחרי הניתוח בכיתי מרוב גזים שלחצו לי מאוד באזור הכתפיים.
משהי מכירה את התופעה ויכולה להציע רעיון חלופי לאופטלגין?

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלידת התאומים שהיתה בניתוח אמרה לי אחת המיילדות הותיקות בשערי צדק שהיא מכרה טובה שלנו שאין צורך ברופא פרטי לניתוח היות שתמיד יש רופא מומחה בשטח, ביחוד אם זה לא ניתוח חירום.
מה שכן- דווקא ללידת תאומים הומלצתי לקחת רופא מיילד פרטי, היות שזו לידה שעלולה ח"ו להסתבך, מה שאין כן בניתוח בד"כ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה