עזרה ראשונה! ניתוח לב באמצעות עט 0.4 אמת או המצאה?

מים אחרונים

משתמש פעיל
שמעתי על זה פעם משהו במעומעם...
יש למישהו מידע?
מה ששמעתי הוא:
שישנו מקרי חירום שמתנדבי ההצלה וכן הפרמדיקים, עושים ניתוח לב בשטח כגון שחרור חסימות בעורקי הלב... באמצעות עט 0.4!
יכול להיות?
או שזה המצאה?
אשמך אם יש למישהו מידע/מדריך/סרטון הדגמה.

avi++

משתמש מקצוען
שמעתי על זה פעם משהו במעומעם...
יש למישהו מידע?
מה ששמעתי הוא:
שישנו מקרי חירום שמתנדבי ההצלה וכן הפרמדיקים, עושים ניתוח לב בשטח כגון שחרור חסימות בעורקי הלב... באמצעות עט 0.4!
יכול להיות?
או שזה המצאה?
אשמך אם יש למישהו מידע/מדריך/סרטון הדגמה.
נראה לי שלא מדובר בניתוח לב... בכל זאת... כנראה מדובר בניקוז אוויר מהחזה, ובמקרים נורמליים מן הסתם יש איזה צינורית במקום עט...

avi++

משתמש מקצוען
ומה שהבאת לא מוזכר שם עט...
לפחות לא מצאתי...
פגיעת חזה אוויר ניתנת לטיפול מעכב בשטח על ידי החדרת טרוקר והחדרת נקז אם הן מאובחנות במהירות. לאחר היסגרות המקום בו קרום האדר נקרע, ניתן לבצע ניתוח הנקרא פלאורודזיס בו מפרידים את קרומי האדר ומדביקים אותם חזרה. אם ישנן בולות אוויר, מסירים אותן כדי למנוע אירועים חוזרים ונשנים של חזה אוויר.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נראה לי סיפור של חיים.ו ואחר כך הם נפגשים. סיפורים מהחיים

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מהה?
לא הבנתי כלום!
אני אשמח לפירוט!
היה סיפור על רוכב אופנוע שנפגע ורץ אליו רופא שבדיוק היה שם שלף את העט ויצר חור באיזה מקום שהציל את חייו. לאחר תקופה נפגשו האופנוען והרופא והעט.

Yes it's me

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
היה סיפור על רוכב אופנוע שנפגע ורץ אליו רופא שבדיוק היה שם שלף את העט ויצר חור באיזה מקום שהציל את חייו. לאחר תקופה נפגשו האופנוען והרופא והעט.
זה נכון, באמת היה סיפור כזה פעם של מוות קליני, מי שנפצע תאר את מה שחווה למעלה, ולאחר שנידון לחיים שוב הוא הרגיש חבטה בחזה, בזמן בו ביצע הרופא את הפעולה עם העט,
זה היה אחרי שהוא כבר "לא" היה בחיים

מים אחרונים

משתמש פעיל
זה נכון, באמת היה סיפור כזה פעם של מוות קליני, מי שנפצע תאר את מה שחווה למעלה, ולאחר שנידון לחיים שוב הוא הרגיש חבטה בחזה, בזמן בו ביצע הרופא את הפעולה עם העט,
זה היה אחרי שהוא כבר "לא" היה בחיים
נכון!
אני זוכר, נראה לי קראתי את זה ביתד...
השאלה היא למה נועד הטיפול וכו'
והאם ישנו מדריך בנושא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה