דרוש מידע ניקוי פמוטים

ברכתי

משתמש פעיל
אז מתוך ניסיון של שנים.. אני קיבלתי המלצה ממוכר ותיק של כלי כסף
ניקיון פשוט חסכוני ומהיר... חומר של כלי כסף נוזלי, (אני אישית משתמשת בחומר האמריקאי)
לשפוך על סמרטוט מיקרו -פייבר, להספיג את החומר טוב טוב בתוך הסמרטוט ויש לנו סמרטוט מיוחד לניקוי כלי כסף
עכשיו נשאר רק לעבור על הכלי, פשוט להבריק אותו ביד מלטפת...
כן אני עוברת על כלי הכסף בכל מוצ'ש לפני שנכנס לויטרינה ומרוויחה כלי כסף תמיד נוצצים! בהצלחה!!!

היה לי כלי כסף ירושה שלא נגעו בו שנים ונכנסתי לחנות לכלי כסף בכמה דקות חידשו אותו- חדש ממש!

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
היה לי כלי כסף ירושה שלא נגעו בו שנים ונכנסתי לחנות לכלי כסף בכמה דקות חידשו אותו- חדש ממש!
בערב פסח קניתי כלי כסף עתיק בשוק הפשפשים, היה שחור כמו נעל, וכיסוי עבה של חומצה ישנה,
לא היה אפשר להאמין שזה כסף בכלל.

בסיר עם סודה לשתיה, פלוס ניקוי עם חומרי ניקוי = יחד כשעה וחצי שעה עבודה,
יצא חדש לגמרי.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם הלכלוך הוא יותר כמו כתם חום על הכלי כסף, חומרי הניקוי לא כל כך יעזרו,
החנוכיה שלנו השנה הייתה נראית זהב אדום חלודה (בגלל אילוצי אחסון) והשתמשתי בספריי של יעקובי תוך רגע נהיה מבריק ונוצץ כביום קניתו.
החנוכיה עם פיתוחים ודוגמת יהלומים עליה.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
החנוכיה שלנו השנה הייתה נראית זהב אדום חלודה (בגלל אילוצי אחסון) והשתמשתי בספריי של יעקובי תוך רגע נהיה מבריק ונוצץ כביום קניתו.
החנוכיה עם פיתוחים ודוגמת יהלומים עליה.
הכתם שציינת אינו חומצה חיצונית, אלא שינוי מרקם חיצוני, וזה באמת אמור לרדת יחסית בקלות.
אתן לך דוגמא לכלי כסף ישן שחור - שחומר ניקוי לא יעזור.

001.jpg

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
אין שום צורך שכל הכלי יגע, אלא מספיק נקודת מגע אחת בלבד.

לא רק לעבור, אלא טיפה יותר חזק.
החומר מופרד מהכלי, אבל עדין מעט דבק בו, ולכן אני לוקח גרב מעט עבה, ועובר - אבל לא חזק מידי, שלא נעקם ח''ו את הכלי.

אם תעלו תמונה אוכל לזהות, לפי השם לא מזהה.
אין לי אפשרות להעלות תמונה- זה בקבוק כחול עם חומר ורוד.
אחרי שאני שמה את הפמוטים בסיר עם סודה לשתיה מיד אח"כ לעבור עם סמרטוט ורק אח"כ עם חומר?
הכתם שציינת אינו חומצה חיצונית, אלא שינוי מרקם חיצוני, וזה באמת אמור לרדת יחסית בקלות.

001.jpg
זה די דומה לזה רק קצת יותר בהיר.

פ. גינזבורג

זוצית ירושלמית לשעבר...
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים

001.jpg
מאיזה מוזאון זה?

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אין לי אפשרות להעלות תמונה- זה בקבוק כחול עם חומר ורוד.
אני חושב שיש לי בבית כחמשה בקבוקים כחולים עם חומר וורוד,
אנסה לחפש בגוגל אולי ידע על מה אתה מדבר.

אחרי שאני שמה את הפמוטים בסיר עם סודה לשתיה מיד אח"כ לעבור עם סמרטוט ורק אח"כ עם חומר?
אכן
ואם בכלי התבייש = כי לוקח זמן..
מרטיבים את המטלית במים שבסיר.

ולאחר מכן עם חומר.
אמור לצאת חדש לגמרי.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

001.jpg
בא לי לנסות על כזה דבר ....
לא תיעדתי את ה'פשע' ומצב החנוכיה אבל הוא היה מחריד
לא היה פינה אחת שנשארה כסופה o_O
אז אם המצב הוא כזה של אחסון בתת תנאים - - - למשך שנה
החומר אמור להספיק בע"ה.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בא לי לנסות על כזה דבר ....
ניסתי גם ניסתי
אני לא מחבב לעבוד שעות ארוכות ארוכות לחינם,
ומי שאוהב כסף עתיק, יודע שזה מחלה מדבקת שאין לה תרופה [לשמחתי]

ובלי ניקיון יסודי ועמוק, לעולם זה לא יהיה כסוף שוב.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כבר עלה לדיון פעמים רבות כאן בפורום
כחובב כלי כסף אני יכול לומר שהשאלה העיקרית מה המצב של הפמוטים, והאם הלכלוך הוא בצבע שחור או צבע חום שנראה כמו כתמים.

אם הלכלוך הוא בצבע שחור, כלומר חומצה חיצונית יותר, כל חומר ניקוי איכותי והברשה קלה תצליח להוריד את הצבע השחור, וכיום יש מטלית שמבריקים איתה את הכלי כסף אחרי הניקוי, והתוצאות פשוט מדהימות.
אם הלכלוך הוא יותר כמו כתם חום על הכלי כסף, חומרי הניקוי לא כל כך יעזרו, ואז יש צורך לעשות את הניקוי עם סודה לשתיה,
מה שאני עושה, לוקח סיר גדול, עוטף בנייר כסף, וממלא מים ומחמם, כרגיל מרתיח ומחכה שיתקרר מעט,
מוסיף סודה לשתיה בכמות סבירה, ועוד כפית מלח [מלח הורס את הכלי כסף, אבל כשזה פעם ב... זה לא נורא]
ואז מכניס את הכלי כסף פנימה, חשוב מאד עד הכרחי שהכלי יגע בנייר כסף, אחרת על עשינו כלום.

בלכלוכים רחבים, כדאי להשאיר כמה דקות, ואז לעבור עם סמרטוט בעדינות [אבל בנחישות] והכל ירד כמו חדש.

צריך להזהר שהסמרטוט יהיה חלק ולא עם פסי ברזל או דברים דומים, כי אז ח''ו יהיו שריטות על הכלי כסף,
אני לוקח גרב של גבר, גם קצת עבה, וגם ללא פסים שורטים.

לאחר הניקוי בסיר, אני עובר עם חומר לניקוי.

לפני תקופה רציתי להסריט איך עושים את זה, אבל אין פלטפורמה להעלות כיצד זה יצא... אז וויתרתי.
היו הרבה שכתבו בעבר, ששיטת הניקוי הזו השאירה כתמים בלתי הפיכים על כלי הכסף שלהם.
מאמינה שעל כלי כסף עתיק ושחור מיושן שווה לנסות,
אבל על סתם כלי כסף שהשחיר - לא הייתי מנסה.

אילה ג

משתמש פעיל
מכסף ???
הכי יפה-
לקחת חומר ניקוי כלי כסף, למרוח על הפמוט בנדיבות קלה, ולנגב עם נייר טואלט או נייר סופג, ולאחר הניגוב להעביר עוד ניגוב עם מעט לחץ (בזהירות!!!) ע"מ שזה יבריק.
הכי מהר-
לקחת כלי גדול, לשים חתיכה גדולה של נייר כס, כפית סודה לשתיה על כל ליטר מים רותחים (הכמויות לא מאוד משנות) ולטבול את הכלי כסף כחצי דקה בתוכו, להוציא ולנגב כנ"ל - נייר טואלט'סופג מעט בחוזקה. תוצאו מדהימות!!!!
עובד מצוין,
רק להיזהר,
שבר לי כיור (הכי טוב שיש...) בגלל שכלי הכסף היה רותח ומונח בכיור
ואגב,
מוריד את הפיתוחים השחורים
חייב שהכלי יגע בנייר כסף
אבל מספיק רק נקודת מגע אחת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה