ניקוד המילה "ותערב" בתפילת שלוש רגלים

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מציק לי כבר זמן רב ה"וְתֵעָרֵב" שבמחזורים. הרי אנו אומרים יום-יום "וערבה לה' מנחת יהודה" וגו', ולא: ונערבה! מן הראוי אפוא לבטא: וְתֶעֱרַב.
icon4.gif

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י אפכא מסתברא;264766:
מציק לי כבר זמן רב ה"וְתֵעָרֵב" שבמחזורים. הרי אנו אומרים יום-יום "וערבה לה' מנחת יהודה" וגו', ולא: ונערבה! מן הראוי אפוא לבטא: וְתֶעֱרַב.
icon4.gif

גם לי הציק דבר זה, ואכן במחזור כל בו וילנא מנוקד כסברתך.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אמנם אני ספרדי, אבל יצא לי להתפלל הרבה פעמים בחגים עם אחינו האשכנזים, ומימי לא שמעתי שאומרים וְתֵעָרֵב אלא תמיד וְתֶעֱרַב

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
התפללתי כבר בהרבה בתי כנסיות (אשכנזיים) ומעולם לא שמעתי "וְתֶעֱרַב", וכשניסיתי לשכנע את בני ואת חתני להגות כן הם לא העזו, או שהתבלבלו ויצא להם "וְתֶעָרַב" או לשון סורסי אחר.מה עוד שהניגון הידוע של בעלז מנציח את צורת נפעל.

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אני מקנא בצאצאיך, אני אישית יש לי בעיה הפוכה, כאשר אני רוצה לעשות קידוש והבדלה כדבעי, במלרע, בבית חותני או אבי, אני מאמץ את כולם בלהבליע פרצי צחוק...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה