ניסוח משפט בודד

לו יצוייר

משתמש סופר מקצוען
המשפט הזה לא מתנסח לי משום מה:
לַמֶּלַח יֶשְׁנָם שִׁמּוּשִׁים נוֹסָפִים בְּנוֹסָף לְתִבּוּל וְלִטְבִילַת הַפַּת.
איזו מילת קישור אפשר לרשום במקום המילה "בנוסף"? מלבד? חוץ מ...?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אפשר גם לשנות את התחביר:
בנוסף לתיבול ולטבילת הפת, למלח ישנם שימושים נוספים:

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
פרט ל

imb

משתמש מקצוען
אולי הוא התכוון שצ"ל ישנו
אבל זה לא נכון כלל
כי ה'ישנם' מתכוון לשימושים לא למלח.

אלחנן אריאל

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י אברהם;665339:
אפשר גם לשנות את התחביר:
בנוסף לתיבול ולטבילת הפת, למלח ישנם שימושים נוספים:

לדעתי שחלקו הראשון של משפט זה שגוי. שאין משמע מן המשפט, שמתייחסים לתיבול במלח ולטבילת הפת במלח. ואף לא לזה שהמלח הוא המשמש כאן.
אם היינו רוצים להשתמש בתחביר זה, היינו צריכים לכתוב: בנוסף לתיבול במלח ולטבילת הפת בו, ישנם למלח שימושים נוספים.

ונתבונן בדוגמתו:
בנוסף לצביעת צמר ולמאכל, לחילזון ישנם שימושים נוספים. - אין זה נשמע שהנושא הוא שימוש החילזון.

אני יודע שאני לא מספיק ברור. ואם שגיתי איתי תלין משוגתי.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עדיף: למלח יש עוד שימושים נוסף על וגו'. ('בנוסף על' - הב' מיותרת, וכן 'נוספים' ו'נוסף על' זו חזרה)

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י אלחנן אריאל;665379:
כבודו התכוין שהמלח יחיד, וישנם רבים.
ולא השכיל שישנם חוזר על השימושים.
:)
למה חשבת שכבודי התכוין להבדל של יחיד ורבים. התכוונתי לתמוה איך מייחסים את השימושים לעצמם על ידי הסיומת "נם" - אחרי שייחסום כבר למלח על ידי ל' השימוש, וכפי שהעיר איפכא שיש לכתוב "למלח יש".

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
למלח שימושים נוספים, לבד מתיבול וטבילת הפת.

אלחנן אריאל

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י געוואלדיג;665707:
למה חשבת שכבודי התכוין להבדל של יחיד ורבים. התכוונתי לתמוה איך מייחסים את השימושים לעצמם על ידי הסיומת "נם" - אחרי שייחסום כבר למלח על ידי ל' השימוש, וכפי שהעיר איפכא שיש לכתוב "למלח יש".

קבל התנצלותי!

דניאל נ

משתמש מקצוען
מזכיר לי יהודי נכבד שנפל וצעק : נפלנו נפלנו . וחברו משיב לו אז תעזרו אחד לשני לקום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה