דרוש מידע נטחן לאחר הפסח?!

רקפת3

משתמש סופר מקצוען
סתם מעניין
לא מבין איך דווקא ההדפסות ניסוי, מגיעים דווקא לאיזה חרדי שמעורר את העיניין!

למה זה לא הגיע לאיזה חנות בתל אביב? מה שם אף אחד לא קונה קמח? וכל הקמח מגיע רק לצרכנים חרדים ?
נקודה למחשבה
מדובר בקמח מנופה, לא?!
לא חושבת שמי שאינו שומר כשרות משתמש במצרך כזה.

לארג'

משתמש מקצוען
קניתי ארגז שמן קנולה ויש מדבקה על הקרטון כשר לפסח-העדה החרדית
ועל הבקבוקים בד"ץ העדח לא כולל פסח.

227

משתמש פעיל
לא. התחרות יצרה את ה'חומרה'.
הסטייפלער למשל לא הסכים לאכול קמח שנטחן אחרי פסח.
קשקוש.
יש רבנים שמורים לכתחילה להחמיר בזה, וגם אם היום החברה זלזלה במשהו שבעיניך הוא לא חשוב, מחר זה יהיה גם בדברים שחשובים לך

שמחה פותחת

משתמש צעיר
המשתמש נחסם

יאנקאלע

משתמש מקצוען
לא כזה ברור
עובדה שיש כאלה שמשתגעים ומחפשים רק מה שנטחן לאחר הפסח
ברור שזה מותר
וברור שזה חומרה יתירה
וברור שמה שיוצא מהמחסנים אחרי שהפסיקו לבדוק את התאריכים אם היה אצל סוכן פרטי או הוחזר לחברה מאיזה חנות חילונית בחשש הרבה יותר גדול ממה שנמכר כדת וכדין על ידי יהודי שומר תורה ומצוות
וברור שמחפשים

נכנסתי פעם לחנות אחרי פסח ולקחתי פתיתים או משהוא דומה
והמוכרת צעקה לי זה מלפני פסח
ושאלתי האם הם עשו מכירת חמץ?
והתשובה הייתה וודאי שכן והנה התעודה...
שאלתי נו??? מה???
התגובה אלי הייתה כמו אל גוי גמור (לידיעתכם גוי אינו יכול להיות גוי גמור)
אבל בחוסר ברירה מכרו לי את המוצר!!!
למיטב זכרוני היה די טעים

יאנקאלע

משתמש מקצוען
טוב, לא נראה לי שנשנה את דעת אי מי מהאנשים בנושא.
זה מסורת ואין מה לנסות לשנות..
מסורת של כמה עשרות שנים אחרונות
נכנס לציבור ע"י הכשר בעלזא שרבותיהם הקפידו על זה (נראה לי רק עד שבועות)
ואומץ בחום בעיקר אצל הליטאים (שכן כתוב על הגר"א במעשה רב שהחמיר לעצמו ולא לאחרים)
את וועד הכשרות עדה"ח זה בכלל לא מעניין
וייתכן שלכן יש כל כך הרבה פאשלות אצלם

שמחה פותחת

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
מסורת של כמה עשרות שנים אחרונות
נכנס לציבור ע"י הכשר בעלזא שרבותיהם הקפידו על זה (נראה לי רק עד שבועות)
ואומץ בחום בעיקר אצל הליטאים (שכן כתוב על הגר"א במעשה רב שהחמיר לעצמו ולא לאחרים)
איי נוו.
אבל לך תשנה את הציבור.

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
קניתי ארגז שמן קנולה ויש מדבקה על הקרטון כשר לפסח-העדה החרדית
ועל הבקבוקים בד"ץ העדח לא כולל פסח.
מבחינת בד"ץ העד"ח זה קטניות.

נערך לאחרונה ב:

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם יש רבנים חשובים שאומרים שכל נאפה לאחר הפסח זה חומרה יתירה
אפשר לאכול גם נמכר לגוי (כשיש שטר מכירה מגוף כשרות מוכר)
סיפר לי חבר שקהילת הרב זילברמן שליט"א קונים את המוצרי חמץ אחרי פסח מבעל מכולת ערבי בעיר העתיקה ברובע המוסלמי בירושלים
כמובן בודקים שזה היה אצלו בפסח ולא קיבל אחרי פסח

יאנקאלע

משתמש מקצוען
סיפר לי חבר שקהילת הרב זילברמן שליט"א קונים את המוצרי חמץ אחרי פסח מבעל מכולת ערבי בעיר העתיקה ברובע המוסלמי בירושלים
סיפר לי בעל חנות שביקשו ממנו כמה לקוחות להביא לפני פסח הרבה ממוצר חמץ מסוים שהיה להם חיוני ולמכרו כדת וכדין
כי אחרי פסח יש מחסור
וכך הם יוכלו להשיגו
למכור לבד לגוי הם לא רצו
וגם אותו אחד לא הסכים לקנות בשביל למכור
אלא למכור מה שיש לו

תגובתי

משתמש מקצוען

סיפר לי בעל חנות שביקשו ממנו כמה לקוחות להביא לפני פסח הרבה ממוצר חמץ מסוים שהיה להם חיוני ולמכרו כדת וכדין
כי אחרי פסח יש מחסור
וכך הם יוכלו להשיגו
למכור לבד לגוי הם לא רצו
וגם אותו אחד לא הסכים לקנות בשביל למכור
אלא למכור מה שיש לו
ברור
אין אחד שמחמיר לא לקנות מגוי לאחר הפסח ומי שמבין יודע שגם אין סיבה
לעומת זאת למכור חמץ לגוי לפסח ע"ז כל הפולמוס, פעם אנשים פרטיים לא היו מוכרים רק בעלי עסקים,
אגב רעק"א והגר"א ועוד החמירו בזה מי שבאמת רוצה להבין את הנושא בעייני אמת יכול להתקשר לקו המידע של הרב חיים כ"ץ שליט"א 03-6171144
יש שם שיעורים מאוד ברורים בנושא אז קודם תבדקו טוב את הנושא לפני שאתם כותבים שטויות

שמעון963852741

משתמש פעיל
ברור
אין אחד שמחמיר לא לקנות מגוי לאחר הפסח ומי שמבין יודע שגם אין סיבה
לעומת זאת למכור חמץ לגוי לפסח ע"ז כל הפולמוס, פעם אנשים פרטיים לא היו מוכרים רק בעלי עסקים,
אגב רעק"א והגר"א ועוד החמירו בזה מי שבאמת רוצה להבין את הנושא בעייני אמת יכול להתקשר לקו המידע של הרב חיים כ"ץ שליט"א 03-6171144
יש שם שיעורים מאוד ברורים בנושא אז קודם תבדקו טוב את הנושא לפני שאתם כותבים שטויות
עד כמה שידוע לי רוב החנויות היום קונות בקומיסיון, כלומר שבמידה מסוימת הסחורה נשארת בבעלות החברה המייצרת, והחנות משמשת כעין מתווך, לכן לקנות מחנות של גוי לא בהכרח פותר את העיה.

יאנקאלע

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי רוב החנויות היום קונות בקומיסיון, כלומר שבמידה מסוימת הסחורה נשארת בבעלות החברה המייצרת, והחנות משמשת כעין מתווך, לכן לקנות מחנות של גוי לא בהכרח פותר את העיה.
החברה המייצרת אם יש לה כשרות הכל בסדר כי הם דואגים גם למכירת חמץ
הבעיה היא בעיקר סוחרים פרטיים
וחזרות מחנויות שלא מכרו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה