נדרשת רק תשומת לב

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י פקאן;1242494:
לא נעים לומר, אבל זה שוב רק בערים החרדיות.
אני גרה בעיר מעורבת ואין מצב שלא עוצרים לי במעבר חציה אפילו אם עוד לא החלטתי סופית לעבור.. (אגב גם בשבת, שאז זו בעיה הלכתית)

ובב"ב ועוד יותר בירושלים- לא שמעו על דין קדימה להולכי רגל במעבר חציה. לא ברור למה אין אכיפה על זה. היכן שאני גרה יש מארבים על זה של משטרת התנועה.
מעניין מה שאת אומרת, כי אני לא ראיתי שום הבדל בין איזורים חרדים ללא חרדיים בעניין הזה. ולגבי האכיפה - אני שמחה מאוד לשמוע! אף פעם לא ראיתי כזה דבר, ותמיד תהיתי למה לא אוכפים זאת.

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הדבר הכי בולט בבני ברק, זה אנשים המטיילים על כבישים, ומכוניות החונות על מדרכות. גרתי בעבר בעיר מעורבת, שם לא היו דברים כאלו!!! אנשים חצו אך ורק במעבר חצייה (ברוב המקרים), והמתינו בסבלנות לרמזורים, (שוב, גם זה ברוב המקרים).

מצד שני, אין מה להשוות. בעיר מגוריי לא היה מצוי כמו בב"ב, שהמדרכות שבורות, צרות והרוסות. וכל בניין שבונים חוסם את המדרכה וגם חלק מהכביש. סיוט לעבור ברחובות. במיוחד קטעים מסויימים. לדוג' בהשומר לפני קוקה קולה. יש קטע מדרכה צר ביותר, ליד כביש שוקק מכוניות, עד כדי כך שאישה המטיילת עם עגלה בודדת, אפילו לא תאומים, מרגישה שהיא עומדת ליפול לכביש. גם הקטע של האולמות החדשים שבונים בהשומר, שצריך לטייל על הכביש ממש, וגם הקטע הנוראי אחרי גן ורשא, היכן שבונים את מכבי. אז אפשר לאמר שבחלק ממקרי הטיול על הכביש העירייה אשמה.

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GRN;1242509:
מעניין מה שאת אומרת, כי אני לא ראיתי שום הבדל בין איזורים חרדים ללא חרדיים בעניין הזה. ולגבי האכיפה - אני שמחה מאוד לשמוע! אף פעם לא ראיתי כזה דבר, ותמיד תהיתי למה לא אוכפים זאת.

גם אני לא רואה שום הבדל בבית שמש הותיקה לרמה ב'. אולי כי אני חרדית אז הנהגים מבית שמש הותיקה יודעים שבשבילי לא צריכים לעצור? ;)

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י GRN;1242509:
מעניין מה שאת אומרת, כי אני לא ראיתי שום הבדל בין איזורים חרדים ללא חרדיים בעניין הזה.

לצערינו הרב, רובם של החרדים לא מצייתים לחוקי תנועה!
נכון, יש גם חילונים שלא מצייתים, ויש חרדים שכן נוסעים לפי כל כללי החוק. אבל יש רבים רבים שלא!
יצא לי לפני כמה שנים לנסוע עם נהג בבני ברק, כשהוא אומר תוך כדי נהיגה "תמרור עצור זה רק בגדר המלצה, נכון?" ובצומת הבאה - "תמרור שאוסר פרסה, זה אומר שרק צריך לבדוק שאין משטרה בשטח".
זה היה בתקופה שהוצאתי רישיון, והייתי פשוט מזועזעת! והיום כשאני נוסעת הרבה בבני ברק, אני פשוט משתגעת כל פעם מחדש לראות את הנהגים שפשוט מצפצפים על חוקי התנועה.
ואני נוסעת המון בשאר כבישי הארץ, ורואה נהגים שעוברים על חוקים. וגם לי קרה שעברתי על חוקי תנועה, אבל לא ברמה של זלזול כזה דוקא אצל ציבור שאמור לדעת את ערך החיים, ואחד החוקים שצריך לזכור הוא "ונשמרתם"!

ארי בראון

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ח פוגל;1242532:
. סיוט לעבור ברחובות.

סיוט לנהוג ברחובות.

במיוחד בב"ב צריך לנהוג לאט עם יד על הדופק ובשעה שהילדים חוזרים ממוסדות הלימוד.. עם 2 ידיים על הדופק, לך תנהג ככה: )

אבל אין לי ממש טענות כלפי הולכי רגל, אם על המדרכות יש פחים ומרפסות ודירות שהורחבו
אז איפה הם ילכו?

carambola

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פקאן;1242494:
לא נעים לומר, אבל זה שוב רק בערים החרדיות.
אני גרה בעיר מעורבת ואין מצב שלא עוצרים לי במעבר חציה אפילו אם עוד לא החלטתי סופית לעבור.. (אגב גם בשבת, שאז זו בעיה הלכתית)

ובב"ב ועוד יותר בירושלים- לא שמעו על דין קדימה להולכי רגל במעבר חציה. לא ברור למה אין אכיפה על זה. היכן שאני גרה יש מארבים על זה של משטרת התנועה.

בבני ברק, עד שלא מורידים רגל לכביש (שזה סכנת נפשות מבחינתי) הנהגים לא יעצרו.
פעם עמדתי וחיכיתי כמה דקות במעבר חציה, וכשראיתי שזה המצב פשוט ירדתי לכביש ואז לא היתה לנהגים בררה אלא לעצור. וזה הפחיד אותי. אם אני כך בתור אדם בוגר, אז מה ילד שצריך לחצות את הכביש.
כמה פעמים אני עושה הלוך ושוב במעבר חציה עם ילדים, כי הנהגים עוברים ולא מסתכלים ולא מתכוונים לעצור?!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י Nיכל;1242536:
לצערינו הרב, רובם של החרדים לא מצייתים לחוקי תנועה!
לא דיברתי על כלל חוקי התנועה אלא על החוק לעצור להולכי רגל במעבר חציה. חייתי את רוב חיי באזורים לא חרדיים ולא ראיתי שום הבדל. תמיד חשבתי שמי שעוצר לי עושה לי טובה, עד שהתוודעתי לעובדה שהחוק הוא שחייבים לעצור לי.
בנוסף, לדעתי לשון החוק שהחובה לעצור מתקיימת רק כאשר הולך הרגל מוריד את רגלו לכביש מסוכנת מאוד, בייחוד לגבי ילדים, וכוונתי כמובן לכאלו שהם מעל גיל 9.

יש לחברה החרדית, כמו לכל חברה בעולם, חסרונות שונים. אני לא חושבת שבעניין הזה זה חיסרון שמיוחד לה. הבה נהיה הוגנים.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני גם משתגעת לראות את חוסר הזהירות בדרכים, דווקא באיזורים החרדיים, אני נוסעת עם בעלי הרבה בכבישי הארץ, והוא תמיד מתלונן שהוא פוחד לנהוג בשכונות החרדיות, אנשים לא שומרים על חייהם!!!
כמובן שלא כולם כך, אבל באופן כללי מתקבל הרושם שזה כולם, מה לעשות?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י grafix;1242640:
אני גם משתגעת לראות את חוסר הזהירות בדרכים, דווקא באיזורים החרדיים, אני נוסעת עם בעלי הרבה בכבישי הארץ, והוא תמיד מתלונן שהוא פוחד לנהוג בשכונות החרדיות, אנשים לא שומרים על חייהם!!!
כמובן שלא כולם כך, אבל באופן כללי מתקבל הרושם שזה כולם, מה לעשות?

הולכי הרגל החרדים, באחוזים גבוהים מאד, לא יודעים בכלל איך נראה הכביש מנקודת המבט של הנהג.
אין להם מושג מה הוא רואה, כמה זמן לוקח לו להגיב, ובכלל - מישהו מודע לזה ששדה הראיה של הנהג מוגבל, והרכב עצמו לא רואה אותו, גם אם הוא רואה את הרכב?
די ברור שזו אחת הסיבות.

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גלבוע;1242656:
הולכי הרגל החרדים, באחוזים גבוהים מאד, לא יודעים בכלל איך נראה הכביש מנקודת המבט של הנהג.
אין להם מושג מה הוא רואה, כמה זמן לוקח לו להגיב, ובכלל - מישהו מודע לזה ששדה הראיה של הנהג מוגבל, והרכב עצמו לא רואה אותו, גם אם הוא רואה את הרכב?
די ברור שזו אחת הסיבות.

תמיד הייתי נבהלת מהמצב בכבישים
אבל ברגע שבעלי עשה רשיון הבנתי משהוא בסיסי.
לחלק גדול מאד מתושבי בני ברק אין רכבים ולכן הם וילדיהם אין להם צל של מושג איך ההתנהגות שלהם נראית מבפנים
וכמה פעמים במהלך אחר צהריים אחד פורחת לנהג הנשמה!!!

נראה לי שההסברה הטובה ביותר למגזר שלנו הוא פשוט להקרין להם סרט של שעה + נסיעה בבני ברק מתוך תא הנהג

ואז, כל מילה מיותרת!
חשבתי לפנות עם הרעיון הזה לארגונים העוסקים בזה"ב

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י MV25;1242668:
נראה לי שההסברה הטובה ביותר למגזר שלנו הוא פשוט להקרין להם סרט של שעה + נסיעה בבני ברק מתוך תא הנהג

ואז, כל מילה מיותרת!
חשבתי לפנות עם הרעיון הזה לארגונים העוסקים בזה"ב

רעיון פצצה.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
בדיוק עכשיו חזרתי מסיבוב קניות- אישה עם עגלה ושלושה חבר'ה מסביב דנה בלהט עם בעלה לגבי איזה מוצר או המשך המסלול... ילדון עם עיני דבש שלא נראה בן למעלה משנה וחצי דהר אל הכביש...

אני באתי ממול הילד, עזבתי את עגלתו של בני (על מעצור, בכל מצב-) וזינקתי אל הילד.

וההורים עוד לא שמו לב - - -

עד שאחת המכוניות נתנה צפירה מיראת ואז האב התעורר ושאג, שאג!!! על התינוק!!!

ובמו עיני ראיתי (יו אני מקוה שהאמא לא מסתובבת כאן בפורום-) איך האבא מרוב בהלה לקח את התינוק הצידה ונתן לו שתי סטירות מצלצלות... עצמתי ת העיניים בפחד...

מה אשם הינוקא אם אתה ואשתך מרחפים, פשוטו כמשמעו??

לא ברורה לי תגובת האם לענין- היא חייכה.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מילה בסלע;1242674:
בדיוק עכשיו חזרתי מסיבוב קניות- אישה עם עגלה ושלושה חבר'ה מסביב דנה בלהט עם בעלה לגבי איזה מוצר או המשך המסלול... ילדון עם עיני דבש שלא נראה בן למעלה משנה וחצי דהר אל הכביש...

ובמו עיני ראיתי (יו אני מקוה שהאמא לא מסתובבת כאן בפורום-) איך האבא מרוב בהלה לקח את התינוק הצידה ונתן לו שתי סטירות מצלצלות... עצמתי ת העיניים בפחד...

לעתים מחייכים מהלם או מבוכה.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
אני במקומך הייתי צורחת על האבא...
ואני דווקא מקווה שהאמא מסתובבת כאן בפורום...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

מפחיד!

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים

אמאל'ה :(
אבאל'ה :(

ה' ישמור!

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י GRN;1242583:
לא דיברתי על כלל חוקי התנועה אלא על החוק לעצור להולכי רגל במעבר חציה. חייתי את רוב חיי באזורים לא חרדיים ולא ראיתי שום הבדל. תמיד חשבתי שמי שעוצר לי עושה לי טובה, עד שהתוודעתי לעובדה שהחוק הוא שחייבים לעצור לי.
בנוסף, לדעתי לשון החוק שהחובה לעצור מתקיימת רק כאשר הולך הרגל מוריד את רגלו לכביש מסוכנת מאוד, בייחוד לגבי ילדים, וכוונתי כמובן לכאלו שהם מעל גיל 9.

יש לחברה החרדית, כמו לכל חברה בעולם, חסרונות שונים. אני לא חושבת שבעניין הזה זה חיסרון שמיוחד לה. הבה נהיה הוגנים.

אין לי ענין להאשים סתם חברה שאני חלק ממנה, אני מספרת את העובדות- מנקודת המבט שלי.
הנהגים אצלנו ממש מחפשים את הולכי הרגל לעצור להם ולא מחכים שיורידו רגל לכביש. זה בעיני מאד יפה וגם הוגן, אתה הנהג יושב ברכב ממוזג/מחומם ומגיע בדקות ממקום למקום לעומתי הולך הרגל שצועד בגשם/בשמש עם חבילות וכו' זכות הקדימה מאד ברורה פה.

יכול להיות שזה לא ענין של ערים חרדיות אלא של תרבות של הנהגים בערים מסוימות/ אכיפה באותה עיר/ האקלים.. לא יודעת לומר.

המציאות בשטח שאני כאשה בוגרת ממש מתקשה לחצות רחובות ראשיים בב"ב ובירושלים (היכן שלא מרומזר) ואם אני ככה- מה עם ילדים מגיל 9 ומעלה שהם נמוכים ופזיזים יותר ואין להם סבלנות?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא יודע אם זה זה באמת מאפיין את הערים החרדיות או לא
אבל לנהוג בבני ברק זה סיוט אמיתי, ולו בגלל התשתיות המוזנחות, והכבישים הצפופים
בערים אחרות (אשדוד, אשקלון, מודיעין ומודיעין עילית לדוגמא) לא מרגיש הבדל בין חילונים לחרדים
בני ברק היא עיר נוראית מהבחינה הזאת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היום הלכתי בבני ברק, גם זה קורה לפעמים :)
וזמני היה קצוב ולחוץ במיוחד.
הלכתי ברחוב רש"י, ומצאתי את עצמי על הכביש.
איך ולמה?
א. תשתיות.
ב. אוירה חברתית :D
בעיר מגורי לא עולה בדעתי לצעוד בכביש...

1ֹ_RACHEL

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י פקאן;1242727:
הנהגים אצלנו ממש מחפשים את הולכי הרגל לעצור להם ולא מחכים שיורידו רגל לכביש. /QUOTE]

אני מרגישה בדיוק ההיפך.
רוב!! הנהגים (החרדים לצערנו, באיזורים חרדיים) לא עוצרים בכלל במעבר חציה!
והרבה מהם בצורה מאד מפחידה אפילו לא מאיטים את הנסיעה לפני המעבר חציה, אלא ממשיכים בדהירה!
זה נורא ממש.
ואלו שכן עוצרים - עוד מרגישים נחמדים שכאילו עשו פה טובה ענקית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה