דרוש מידע מתפתח חרם צרכני גדול ומקיף על אסם

מצב
הנושא נעול.

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
לדוגמא אפשר לראות עד כמה עלו בשנה האחרונה מוצרים בסיסיים:
צפה בקובץ המצורף 1058002
מעניין שלא שמענו על ירידה דרסטית במחירי התה...
1643930958085.png

משתדלים

משתמש פעיל
למסקנה ברור שיש עליית מחירים משמעותית בעולם בכל התחומים וישראל מושפעת מכך כמו רוב העולם
האם זה אומר שצריך לעלות מחירים ?
לא בהכרח, הרי ברור שמדובר על תקופה שתגמר בעז"ה לא עוד הרבה זמן
החברות יכולות בחלק מהמקרים לספוג את העליות בחומרי הגלם והתובלה
ואם הם לא יכולות ברור שהם יעלו את המחיר

אבל בכל מקרה חשוב שהדיון יתנהל כאשר הנתונים על השולחן ולא בצורה פופוליסטית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כל אלו עולים לנו המון המון כסף ואין לנו טעמן בביגוד........
גם בביגוד יש חנויות זולות יותר כמו 'לידר', ולא חייבים לקנות ליום יום סטים לכל הילדים ב'קידי שיק'.

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
אמת
אבל זה לא משהו חדש זה משהו שקיים המון שנים
ולא משהו שניתן לטעון שהממשלה מעלה מיסים דווקא כעת ...
אפשר לבקש שיורידו אבל לא רק מס לדלק גם מע"מ ומס הכנסה והרשימה ארוכה

שאני משלם 10 ש"ח אז 4.7ש"ח זה מס
שאני משלם 20 ש"ח אז זה 9.4 ש"ח מס,
הדלק מתייקר בגלל הפחם נכון, אבל בפועל גם המס (בכסף) מתייקר,
ואל תגיד לי שהוצאות של המדינה גם מתייקרות, כי זה בדיוק הזעם הציבורי שהראשון שצריך לצמצם הוצאות זה המדינה.
(למשל............. לא נצטט את קימפני הבחירות של מרכז שמואל - ובנט, אבל 18 שרים אין חברי כנסת כפולים, ועוד)
לכל עלית מחירים יש תירוץ בדרך כלל ולא רק מס,
חוץ מזה שיש עלית מיסים על חד פעמי בצרה מיוסמת זה גורם להתיקרות,מימלא מייקר באופן טבעי את שאר המצורים כי עם עד יום לבעל המפעל היה לו X קונים והיום V אז יש 2 אופציות שהוא יספוג את עלית מס או שיכפיל את המחיר ומימלא V ישלם לו כל X, ומימלא כל מי שייך לקבוצה V צרכים לעלות מחירים בשביל שלא יפסידו מזה שהתייקר להם,

משתדלים

משתמש פעיל
שאני משלם 10 ש"ח אז 4.7ש"ח זה מס
שאני משלם 20 ש"ח אז זה 9.4 ש"ח מס,
הדלק מתייקר בגלל הפחם נכון, אבל בפועל גם המס (בכסף) מתייקר,
ואל תגיד לי שהוצאות של המדינה גם מתייקרות, כי זה בדיוק הזעם הציבורי שהראשון שצריך לצמצם הוצאות זה המדינה.
(למשל............. לא נצטט את קימפני הבחירות של מרכז שמואל - ובנט, אבל 18 שרים אין חברי כנסת כפולים, ועוד)
לכל עלית מחירים יש תירוץ בדרך כלל ולא רק מס,
חוץ מזה שיש עלית מיסים על חד פעמי בצרה מיוסמת זה גורם להתיקרות,מימלא מייקר באופן טבעי את שאר המצורים כי עם עד יום לבעל המפעל היה לו X קונים והיום V אז יש 2 אופציות שהוא יספוג את עלית מס או שיכפיל את המחיר ומימלא V ישלם לו כל X, ומימלא כל מי שייך לקבוצה V צרכים לעלות מחירים בשביל שלא יפסידו מזה שהתייקר להם,
אדוני טועה.
מס הבלו הוא במספרים מוחלטים ללא תלות במחיר חומר הגלם (בקיצר זה לא באחוזים)

בנש"ק אחד

משתמש פעיל

משתדלים

משתמש פעיל
אין לי מושג, וכנראה אתה צודק
אני קראתי כאן ממך שאתה מסכים שזה 47% לכן כתבתי את זה,
הרעיון היה בעיקר החלק האחרון
ברור שהממשלה צריכה לצמצם הוצאות ובפרט כעת וזה לגיטימי לגמרי לדרוש זאת
אך באתי להוציא מידי טעות שהממשלה מעלה כעת מיסים מיוחדים (למעט חד"פ וש"מ) וזה לא נכון

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
ברור שהממשלה צריכה לצמצם הוצאות ובפרט כעת וזה לגיטימי לגמרי לדרוש זאת
אך באתי להוציא מידי טעות שהממשלה מעלה כעת מיסים מיוחדים (למעט חד"פ וש"מ) וזה לא נכון
תחוברה, (עוד חודשים) ארנונה, מים (כן אני משלם מס על זה),
ארנונה- נכנס לתוקף
תחוברה- אטו טו

משתדלים

משתמש פעיל
תחוברה, (עוד חודשים) ארנונה, מים (כן אני משלם מס על זה),
ארנונה- נכנס לתוקף
תחוברה- אטו טו
זה לא מיסים.
תחבורה - ברגע שהדלק בעולם עולה מחיר נסיעה באוטובוס עולה גם - מה לא מובן ?
ארנונה - זו עלייה לפי מדדי מחירים וזה מעודכן כל שנה
מים - זה תלות במחירי החשמל שמשמשים להוביל את המים

לסיכום אין שום מיסוי חדש
וחוץ מזה, כל שנה יש עלייה או ירידה של 2-3 אחוז במחירי החשמל או המים
גם בארנונה יש עדכונים כל שנה

איש אופקים

משתמש מקצוען
לסיכום אין שום מיסוי חדש
דיייי
עוד רגע גם תגיד שאין קורונה וסתם אנשים חולים כמו כל שנה מוירוס...
אותי אישית לא מעניין מדד האנפלציה העולמית...
וגזה ם לא מעניין את אראלה מהבנק שמתקשרת אלי שיש מינוס והציק חוזר...
וזה לא גם מעניין את הפקידה של חברת חשמל שמתקשרת שיש חוב מטורף טרום ניתוק...
יש פה העלת מחירים מטורפת...
כן מיסים... כן עליות עולמיות...
ת'כלס מה ייצא לי מהמשכורת החודשית...???
כיכר וחצי ועוף לשבת???
שמשלמים משכנתא על איזה פאקינג חדפ"מ או ששית שתיה
או על חשמל בשביל חימום..
זה לא נארמלי...
מרגיש לי כמו הילד שמגיע לחנות עם 5 ש"ח והוא מתחיל לרוקן מדפים כאילו יש לו... מללא כסף...
תכל'ס כשהוא מגיע לקופה אתה מסביר לו חמודי יש לך כולה 5ש"ח אתה יכול לקחת בזה סוכריה וחטיף זהווו!!!
לכן נמאס לשמוע טענות שזה לא קשור לממשלה
ולא לאף אחד...
לבנתיים נראה לי שהמיסוי וההעלות וההשלכות קשורים ישר אליהם ולא לאף אחד אחר!!!
כי זה לא הגיוני שבן אדם ייצא עם מלפפון וחצי
ועוד בקבוק שתיה לשבת פלוס שרוול כוסות הכי פשוט בנזק של איזה 50 -100 ש"ח

נערך לאחרונה ב:

אומנות.

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
גם אם מר בנט יזיז את ראשו במהירות, אנו נמשיך להטיח בו שוב ושוב ושוב את חנית האשמה, על עליית המחירים, על המצב הכלכלי, על מצב העצמאים, על מצב השכירים, מעמד הביניים וכו'.
מסיבה פשוטה מאד: לפני הבחירות האיש רץ מאולפן לאולפן והצהיר אמונים לתוכנית סינגפור. ומהי אותה תוכנית? "לחתוך דרמטית את המיסים, שגורמים לחנק... תראה עליה במשק, תוכל להוריד מחירים..." וכעת שאלתנו אל מר בנט היא: איה סינגפור?
ההבטחות שלו שוות את קליפת השום (מי שלא יודע מה זה, שיחפש את הכיפה של רוה''מ)...
ומסיבה זו הוא אשם. אמר "תנו לי להגיע לשלטון ואז תראו... בלה. בלה. בלה."
איה סינגפור?

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
זה לא מיסים.
תחבורה - ברגע שהדלק בעולם עולה מחיר נסיעה באוטובוס עולה גם - מה לא מובן ?
ארנונה - זו עלייה לפי מדדי מחירים וזה מעודכן כל שנה
מים - זה תלות במחירי החשמל שמשמשים להוביל את המים

לסיכום אין שום מיסוי חדש
ארנונה כל שנה???????
בתקציב אחרון התייקר ארנונה ללא הנושא של מדדי מחירים,
מים..... תפסיק לחלק לירדן, מס המים התייקר שהיה מחסור,

ה' סליחה כי חלק מעלות החיים הגובה כאן אני משקיע את כספי בשביל לעשות עוד כסף,
מה אני יעשה שמס רכישה על דירה שניה זה 8% (היה עליה במס), על מי נראה לך זה נופל על הקונה?
לא, 1.5% על הקונה ו1.5% על השוכר, אז תבין לבד איך יש עלית מחירים בכל תחום בגלל המדינה

משתדלים

משתמש פעיל
ארנונה כל שנה???????
בתקציב אחרון התייקר ארנונה ללא הנושא של מדדי מחירים,
מים..... תפסיק לחלק לירדן, מס המים התייקר שהיה מחסור,

ה' סליחה כי חלק מעלות החיים הגובה כאן אני משקיע את כספי בשביל לעשות עוד כסף,
מה אני יעשה שמס רכישה על דירה שניה זה 8% (היה עליה במס), על מי נראה לך זה נופל על הקונה?
לא, 1.5% על הקונה ו1.5% על השוכר, אז תבין לבד איך יש עלית מחירים בכל תחום בגלל המדינה
הארנונה עולה כל שנה לפי מדד המחירים ומדד השכר הציבורי
ראה כאן https://www.gov.il/he/Departments/Guides/tax?chapterIndex=9
רק מה שהשתנה שעכשיו יש מי שמציף את זה

טבלת שיעור עליית הארנונה לפי שנים (מקור משרד הפנים)
1643959134075.png

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא
המס שהוטל על הפחם הוא קטן
מה שהשפיע הוא עליית מחירי הפחם ב 100%

מתוך דו"ח של המשרד להגנת הסביבה​

השפעת תמחור פחמן על חשבון החשמל של משק בית ממוצע תלויה בתמהיל הדלקים לייצור חשמל​

בוצעה הערכה מחמירה של ההשפעה של תמחור פחמן, בגובה העלות החיצונית, על הוצאות החשמל של משקי בית.[1] ההערכה זו תלויה בתמהיל האנרגיה לייצור חשמל ולכן נבחנו שלושה תרחישים.

ניתן לראות כי תוספת העלות עבור משק בית ממוצע, בתרחישים שנבחנו, נעה בטווח של 56-9 ש"ח לחודש. כמובן שככל שישנו שימוש רחב יותר באנרגיה מתחדשת כך תוספת העלות לחשבון החשמל של משק בית ממוצע קטנה. יש לציין כי במדינותOECD רבות נהוג לוודא שהעשירונים התחתונים יקבלו הטבות כלכליות בצורות שונות, על מנת לוודא כי אין פגיעה בהם ככל שמחילים מיסוי פחמן. הטבות אלו יכולות להופיע בצורות שונות, בהן תלושים לתחבורה ציבורית, צ'ק בדואר בסוף השנה, הטבות במע"מ וכדומה (ראו פירוט בהמשך).

[1] חשוב לציין כי גובה תמחור הפחמן עדיין לא נקבע, הערכה כאן מהווה סימולציה מחמירה לתמחור של פחמן בגובה מלא העלות החיצונית שלו.

משתדלים

משתמש פעיל
לגבי המים אני רואה שלאורך השנים המחיר דווקא יורד
ראה כאן (לפי מה שראיתי יש עלייה ממש מינורית ולא משמעותית ב2022 משהו כמו 20 אג' לקוב)

לגבי מים לירדן זה משהו שחלק ממנו זה חלק מהסכמי השלום וחלק ממנו זה זה מסיבות מדיניות ואינטרסים אזוריים

מעבר לכמות קטנה יחסית יש מגעים שירדן תשלם על מים נוספים שהיא תקנה מישראל

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ולא משהו שניתן לטעון שהממשלה מעלה מיסים דווקא כעת ...
אולי בזמן של כזו עליה, יפחיתו מיסים במקום להוסיף על עוד דברים?

הנה דוגמא לפעם כשהיו אנשים אחרים.

בחודש אוגוסט 2011 הוריד שר האוצר יובל שטייניץ את הבלו על הסולר המשמש לייצור חשמל באופן זמני, על מנת למנוע עליה חדה של תעריפי החשמל, בעקבות משבר הגז המצרי, שחייב יצור חשמל בכמות גדולה באמצעות סולר במקום גז טבעי. היות שפחם נצרך באופן כמעט בלעדי על ידי חברת החשמל לצורך ייצור חשמל, הבלו על הפחם הוא למעשה מס נסתר על החשמל.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לפי מה שראיתי יש עלייה ממש מינורית ולא משמעותית ב2022 משהו כמו 20 אג' לקוב
כמובן כי יש ממשלה חדשה שדואגת לנו. לכן רק השנה זה עלה.

הנה עוד ידיעה מעניינת

עמית סגל ב׳ידיעות׳: העלאות המחירים מצד יצרניות המזון נובעות משלל סיבות, אבל היקפן ועומקן נבעו מהעלאת המיסים של שר האוצר ליברמן לאחרונה. אסם וחברותיה ראו איך ייקור הכלים החד פעמיים עובר בשקט והתמלאו ביטחון. בנט עבר את אחוז החסימה רק בגלל אזרחים כלכליים שהאמינו לו ל״תוכנית סינגפור״. ליברמן, לפיד ובנט תפסו מאוחר את היקף האיום עליהם בסיפור יוקר המחיה. מי כמוהם יודע כמה רעה יכולה להיות פגיעתו של כיס ריק כשהוא משתלב עם בטן מלאה.

משתדלים

משתמש פעיל

מתוך דו"ח של המשרד להגנת הסביבה​

השפעת תמחור פחמן על חשבון החשמל של משק בית ממוצע תלויה בתמהיל הדלקים לייצור חשמל​

בוצעה הערכה מחמירה של ההשפעה של תמחור פחמן, בגובה העלות החיצונית, על הוצאות החשמל של משקי בית.[1] ההערכה זו תלויה בתמהיל האנרגיה לייצור חשמל ולכן נבחנו שלושה תרחישים.

ניתן לראות כי תוספת העלות עבור משק בית ממוצע, בתרחישים שנבחנו, נעה בטווח של 56-9 ש"ח לחודש. כמובן שככל שישנו שימוש רחב יותר באנרגיה מתחדשת כך תוספת העלות לחשבון החשמל של משק בית ממוצע קטנה. יש לציין כי במדינותOECD רבות נהוג לוודא שהעשירונים התחתונים יקבלו הטבות כלכליות בצורות שונות, על מנת לוודא כי אין פגיעה בהם ככל שמחילים מיסוי פחמן. הטבות אלו יכולות להופיע בצורות שונות, בהן תלושים לתחבורה ציבורית, צ'ק בדואר בסוף השנה, הטבות במע"מ וכדומה (ראו פירוט בהמשך).

[1] חשוב לציין כי גובה תמחור הפחמן עדיין לא נקבע, הערכה כאן מהווה סימולציה מחמירה לתמחור של פחמן בגובה מלא העלות החיצונית שלו.
לידיעתכם מס פחמן טרם חל יתחיל רק מ2023 ויעלה בהדרגתיות עד 2028
גם אז ההשפעה שלו על מחיר החשמל תהיה לא גבוהה מאד (1% לשנה סה"כ 5%) וככל שיהיה יותר ייצור באנרגיה מתחדשת אז ההשפעה שלו תפחת
באם לא יטילו מס פחמן יש מיסים שיוטלו על סחורות כשמיצאים סחורה לאיחוד האירופה שם נהוג מסחר בפחמן (זה אחד מהשיקולים המרכזיים להטלת מס פחמן)
אולי בזמן של כזו עליה, יפחיתו מיסים במקום להוסיף על עוד דברים?

הנה דוגמא לפעם כשהיו אנשים אחרים.

בחודש אוגוסט 2011 הוריד שר האוצר יובל שטייניץ את הבלו על הסולר המשמש לייצור חשמל באופן זמני, על מנת למנוע עליה חדה של תעריפי החשמל, בעקבות משבר הגז המצרי, שחייב יצור חשמל בכמות גדולה באמצעות סולר במקום גז טבעי. היות שפחם נצרך באופן כמעט בלעדי על ידי חברת החשמל לצורך ייצור חשמל, הבלו על הפחם הוא למעשה מס נסתר על החשמל.
טענה סבירה והגיונית
דרך אגב אז היה מצב שפתאום טרוריסטים פוצצו את צינור בגז ממצרים ולא היה תכנון להשתמש בסולר ועלות הבלו אז העלתה את מחירי החשמל בעשרות אחוזים, המקרה כאן קצת שונה כי הבלו על הפחם מעלה מינורית (נדמה לי שפחות מאחוז) את תעריף החשמל (1-2 אחוז)

משתדלים

משתמש פעיל
כמובן כי יש ממשלה חדשה שדואגת לנו. לכן רק השנה זה עלה.

הנה עוד ידיעה מעניינת

עמית סגל ב׳ידיעות׳: העלאות המחירים מצד יצרניות המזון נובעות משלל סיבות, אבל היקפן ועומקן נבעו מהעלאת המיסים של שר האוצר ליברמן לאחרונה. אסם וחברותיה ראו איך ייקור הכלים החד פעמיים עובר בשקט והתמלאו ביטחון. בנט עבר את אחוז החסימה רק בגלל אזרחים כלכליים שהאמינו לו ל״תוכנית סינגפור״. ליברמן, לפיד ובנט תפסו מאוחר את היקף האיום עליהם בסיפור יוקר המחיה. מי כמוהם יודע כמה רעה יכולה להיות פגיעתו של כיס ריק כשהוא משתלב עם בטן מלאה.
תעריף המים לא נקבע ע"י הממשלה אלא ע"י רשות המים שזו רשות עצמאית, גם משק המים בדומה למשק החשמל הוא משק כספים סגור (ההכנסות לא מגיעות לממשלה)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה