עזרה מתנה לבעל לפסח

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
באמת, זו מתנה? כמו שבעל יקנה לאשתו גרביים.
איך פריט לבוש בסיסי הופך למתנה?
כמובן שמדובר לא בחולצה בסיסית אלא בחולצה יפה.
ומנסיון שלי [-גם אני בעל...] שאשתי קונה לי כמה חולצות חדשות אני מאד שמח.

SRADT

משתמש פעיל
מעמד למצה, אני קניתי משהו כזה מזכוכית:
1679303712901.png

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אם זו חולצה לשבת זו חולצה יפה. עדיין זה בגדר לבוש בסיסי שהבעל זקוק לו. זה שונה משמלה שבד"כ יקרה בלי השוואה
ובגד לאשה יפה לשבת זו לא מתנה?
[אני מתחיל להילחץ...:ROFLMAO:]

SRADT

משתמש פעיל
אם זו חולצה לשבת זו חולצה יפה. עדיין זה בגדר לבוש בסיסי שהבעל זקוק לו. זה שונה משמלה שבד"כ יקרה בלי השוואה
דוקא בדיוק בעלי ביקש חולצות יקרות לכבוד החג, זה מה שישמח אותו... הגיוני.
חולצות בשווי של 200 ש"ח לחולצה, זה לא דבר שבעל מפרגן לעצמו ביומיום.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ובגד לאשה יפה לשבת זו לא מתנה?
[אני מתחיל להילחץ..]
ובאופן אישי, אותי בגד לשבת לא ממש משמח. כי בדיוק כפי שכתבתם - זה פריט לבוש שאני זקוקה לו. אז מה הקשר מתנה?
מסייגת: זה משתנה מאישה לאשה. יש נשים שאוהבות להתחדש, ושמחות עם מלאי בגדים. לי אישית מספיק 2-3 בגדים לשבת, ושילכו איתי עד שהם לא רלוונטיים (יש לי בגדים שבתיים קלאסיים גם מלפני 8-10 שנים, ועדיין נראים טוב ומחמיאים, ואני נהנית ללבוש אותם כמו בגד שקניתי לפני שנתיים)

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
ובאופן אישי, אותי בגד לשבת לא ממש משמח. כי בדיוק כפי שכתבתם - זה פריט לבוש שאני זקוקה לו. אז מה הקשר מתנה?
מסייגת: זה משתנה מאישה לאשה. יש נשים שאוהבות להתחדש, ושמחות עם מלאי בגדים. לי אישית מספיק 2-3 בגדים לשבת, ושילכו איתי עד שהם לא רלוונטיים (יש לי בגדים שבתיים קלאסיים גם מלפני 8-10 שנים, ועדיין נראים טוב ומחמיאים, ואני נהנית ללבוש אותם כמו בגד שקניתי לפני שנתיים)
והגמרא אומרת, במה משמחה בבגדים נאים...

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני יודעת. ותכשיטים זה גם בגדר בגדים נאים...
ולא כתוב שגבר שמח בבגדים נאים.
וגם כתוב שאין שמחה אלא בבשר ויין. ומי שלא אוהב בקר ויין?
בפשטות הגמרא [למי שעיין בכל הסוגיא] תכשיטים לא בכלל.
ומי שלא אוהב בשר ויין, אז הוא הבעייתי... זה כמו מי שלא מתוק לו דבש.
ונכון ברור שלכל דור יש לו את הדברים המשמחים שלו, אך הדברים הנ"ל הם הבסיסיים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בפשטות הגמרא [למי שעיין בכל הסוגיא] תכשיטים לא בכלל.
ומי שלא אוהב בשר ויין, אז הוא הבעייתי... זה כמו מי שלא מתוק לו דבש.
ונכון ברור שלכל דור יש לו את הדברים המשמחים שלו, אך הדברים הנ"ל הם הבסיסיים.
בזמנו בעלי טעם ההיפך. אבל לא משנה. אין לי בעיה להיות בעייתית בזה.
בכל מקרה, אשה היא לא גבר, וחולצה לגבר בעיניי זה דבר אלמנטרי ולא מתנה. מוזמנים לחלוק

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
בכל מקרה, אשה היא לא גבר, וחולצה לגבר בעיניי זה דבר אלמנטרי ולא מתנה. מוזמנים לחלוק
זה לא משנה מה הטעם שלכם, זה משנה מה הטעם של הבעל, ואם גבר אוהב את זה ולטעמו [כמו לטעמי, ואני חושב שעוד הרבה] זה מתנה, אז זה מתנה [אחרי הכל הוא מקבל אותה...]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה