שוק ההון משקיעים בבורסה? על איזה פלטפורמה/בית השקעות אתם ממליצים?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
לא ממש הבנתי מה הכוונה - נייר במצב טוב מבחינת השוק.
מבחינתי, כל הניירות עוקבים פחות או יותר אחר אותו מדד בוראיציות שונות...
אתה דיברת גם על דוגמא של שילוב ידני של ניירות (3 ניירות שמרכיבים יחד מקבילה של המדד עולמי)
פשוט מוכרים את הניירות האחרונים בשכבה האחרונה.
אבל אתה מוגבל לכמה שכבות בודדות.
היה פה באשכול אחר טיפ טוב על העברת ניירות על שם הילדים הבגירים עבור חתונה עם מימוש נקודות זיכוי מס לא מנוצלות שלרוב יש לצעירים...
יעיל חלקית, ומוגבל בסכום.
נכון שבברוקר זר האפשרויות הרבה יותר נרחבות ופחות מוגבלות, אבל ככל הידוע לי בברוקר זה יש גם מיסוי בהצמדה מט"ח
תיאורטי ניתן להעביר לפני המכירה לברוקר ישראלי, להמיר, ואז למכור.
ובברוקר ישראלי אפשר לבחור קרנות ממוסות בהצמדה למדד המחירים לצרכן, עם פער לטובת מיסוי לפי המדד.
איש לא יכול לדעת האם הפער יהיה לטובת המדד או לטובת השערי מט"ח.
זה כן שבממוצע סביר שהמדד יותר טוב מיסוית.

באופן כללי, מי שמדבר על תכנון של מס למכירה עוד 25 שנה, אני מהמר שעוד יהיו שינויים בתקנות בתחום.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אתה דיברת גם על דוגמא של שילוב ידני של ניירות (3 ניירות שמרכיבים יחד מקבילה של המדד עולמי)
אני מתייחסת אליהם כמשאב אחד מבלי להיכנס למצב הנפרד של כל נייר שמרכיב את המדד (לפחות באופן תיאורטי, עוד לא ניסיתי)
אבל אתה מוגבל לכמה שכבות בודדות.
בהחלט ציינתי זאת בהשוואה לברוקר זר, אבל זו עדיין טכניקה נחמדה להפחית מיסוי, וכאמור מי יודע אלו עוד ניירות יהיו בעתיד, ואולי הישראליות או אחרות גם יהיו אלטרנטיבה לא רעה בעתיד.
תיאורטי ניתן להעביר לפני המכירה לברוקר ישראלי, להמיר, ואז למכור.
לא בטוחה שהבנתי. לא נראה לי שבברוקר זר אפשר לרכוש קרנות שקליות. הכוונה להמיר מקרנות דולריות לשקליות? יש דבר כזה ללא אירוע מס? המיסוי הוא לפי הקרן. גם בברוקר בארץ יש קרנות שממוסות לפי מט"ח, אבל, להבנתי, יש גם אופציה של מיסוי לפי המדד שאין בברוקר זר.

אם יש אפשרות אכן להמיר גרסה דולרית לשקלית ללא אירוע מס, הרי לנו עוד שכבות (רק צריך קודם לפדות את הגרסה המקבילה לפני כן) ...

כאמור, בהחלט יש יתרון גדול למיסוי בברוקר זר לפי שכבות, אבל העיקרון שאני מנסה להציג הוא שגם בברוקר ישראלי אפשר לצמצם את המיסוי, וצריך לראות אם היתרונות הנוספים (אין צורך בתשלום על דוח שנתי, מיסוי לפי מדד ) לא גוברים על הנחיתות , או לפחות מצמצמים משמעותית את הפער.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
שיקול נוסף שהוא יותר פסיכולוגי הוא שיקול הפשטות, למשל עבור מי שנרתע משימוש בממשק באנגלית.

אנשים גם משלמים דמי ניהול גבוהים יותר עבור נייר שעוקב אחרי מדד עולמי, במקום תשלום נמוך יותר עבור מספר ניירות שעוקבים ביחד אחר אותם שווקים, מאחר וזה דורש מהם טיפה יותר מאמץ בהשקעה...

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אני מתייחסת אליהם כמשאב אחד מבלי להיכנס למצב הנפרד של כל נייר שמרכיב את המדד (לפחות באופן תיאורטי, עוד לא ניסיתי)
בחירה שלך.
בהחלט ציינתי זאת בהשוואה לברוקר זר, אבל זו עדיין טכניקה נחמדה להפחית מיסוי, וכאמור מי יודע אלו עוד ניירות יהיו בעתיד, ואולי הישראליות או אחרות גם יהיו אלטרנטיבה לא רעה בעתיד.
אולי.
לא בטוחה שהבנתי. לא נראה לי שבברוקר זר אפשר לרכוש קרנות שקליות. הכוונה להמיר מקרנות דולריות לשקליות?
כן
יש דבר כזה ללא אירוע מס?
כן
המיסוי הוא לפי הקרן. גם בברוקר בארץ יש קרנות שממוסות לפי מט"ח, אבל, להבנתי, יש גם אופציה של מיסוי לפי המדד שאין בברוקר זר.
בקרנות מסויימות בטיקר השקלי הוא לפי מדד לצרכן.
אם יש אפשרות אכן להמיר גרסה דולרית לשקלית ללא אירוע מס, הרי לנו עוד שכבות (רק צריך קודם לפדות את הגרסה המקבילה לפני כן) ...
ההמרה תמיר גם לפי הסדר.
בכל מקרה המרה זה סיפור מעצבן, הברוקרים ממש מתקשים בזה.
וזה גם עולה כסף.
כאמור, בהחלט יש יתרון גדול למיסוי בברוקר זר לפי שכבות, אבל העיקרון שאני מנסה להציג הוא שגם בברוקר ישראלי אפשר לצמצם את המיסוי, וצריך לראות אם היתרונות הנוספים (אין צורך בתשלום על דוח שנתי, מיסוי לפי מדד ) לא גוברים על הנחיתות , או לפחות מצמצמים משמעותית את הפער.
מסכים.
אבל בתכל'ס זה פתרון מסובך (יחסית) ומוגבל.
כשמעבר לפינה יש תחליף פשוט וקל, עם מעלות נוספות. (עמלות, אימות דו שלבי)

וואי

משתמש חדש
תוכל לנייד לבנק או לבית השקעות אחר זה עובר FIFO, ואז מה שנשאר הוא LIFO
וואו
אז תמיד אפשר לבחור נייר ספציפי ע''י שמעבירים את כל מה שקדם לנייר הזה ואח''כ למקום שלישי מעבירים את הנייר אותו רוצים למכור (כמובן שהמקום השלישי צריך להיות ריק מניירות דומים)
זה נשמע האופצייה הכי מוצלחת לשכבות

מאמין בניסים

משתמש צעיר
אז מסתבר שאי שם ב 2021 פתחתי חשבון ב ib
ולא עשיתי איתו כלום
אני זוכר את השם משתמש וסיסמה אבל הוא מתעקש לשלוח לי קוד אימות באפליקציה .
אין לי אליקציה וכנראה עשיתי את זה דרך חבר או בעבודה
איך אני משנה עכשיו ומגדיר את הטלפון שלי ואז אוכל לקבל שיחה קולית\ניסתי באינטרנט לא מצאתי כלום
זה ק לפנות לשירות לקוחות שלהם בטלפון ?
אני דובר אנגלית ככה שזה לא מאד בעיה

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
וואו
אז תמיד אפשר לבחור נייר ספציפי ע''י שמעבירים את כל מה שקדם לנייר הזה ואח''כ למקום שלישי מעבירים את הנייר אותו רוצים למכור (כמובן שהמקום השלישי צריך להיות ריק מניירות דומים)
זה נשמע האופצייה הכי מוצלחת לשכבות
זה נשמע האופציה הכי מסובכת לשכבות.
מלבד שלא בטוח שתמיד יעבור חלק, די צפוי שלפעמים יעבור יחסי מכל שכבה.
כמו"כ ניוד עולה כסף.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אז מסתבר שאי שם ב 2021 פתחתי חשבון ב ib
ולא עשיתי איתו כלום
אני זוכר את השם משתמש וסיסמה אבל הוא מתעקש לשלוח לי קוד אימות באפליקציה .
אין לי אליקציה וכנראה עשיתי את זה דרך חבר או בעבודה
איך אני משנה עכשיו ומגדיר את הטלפון שלי ואז אוכל לקבל שיחה קולית\ניסתי באינטרנט לא מצאתי כלום
זה ק לפנות לשירות לקוחות שלהם בטלפון ?
אני דובר אנגלית ככה שזה לא מאד בעיה
יש לך שם כסף?

מאמין בניסים

משתמש צעיר
יש לך שם כסף?
כן :oops: הצלחתי להיכנס במצב קריאה
עריכה סופית
הנציג חזר אליי וראה שאכן לא מופיע שום טלפון בחשבון שלי אז אין לאן לשוח sms
שלח לי קישור במייל להעלות דרכון ואז אוכל להכינס לחשבון

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה נשמע האופציה הכי מסובכת לשכבות.
מלבד שלא בטוח שתמיד יעבור חלק, די צפוי שלפעמים יעבור יחסי מכל שכבה.
כמו"כ ניוד עולה כסף.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה