מידע שימושי משפטי העצמה שלכם

מצב
הנושא נעול.

שלומי12

משתמש סופר מקצוען
מוצאי שבת בא לי רע כמו:
יום שישי בא לי רע כמו:
יום ראשון בא לי רע כמו:

א. כמו גזים שקופצים לך מהכוס...
ב. כמו להתעטש בזמן שאתה מחזיק שתייה חמה..
ג. כמו אלה שאיחרו בדקה, ושואלים אותך למה איחרת בדקותיים...
ד. כמו אנשים ששואלים ״אז מה ככה?״.
ה. כמו אנשים שעונים לך, אשכרה..
ה. כמו סיגריה ראשונה של מוצאי שבת..
ה. כמו לקחת ילד מהגן שזה הרגע הפריש נוזליו..
ו. כמו קריסטל בטעם מנטה..
ז. כמו אמא שאומרת לילד, זה בסך הכל בננה עם דבש..
ח. כמו אישה שרואה גו'ק...
ט. כמו אנשים שמושטים ידיהם לשלום כשאתה מחזיק שקיות עמוסות..
י. כמו לאחר קניית מוצר ביום שני שהתברר ש'קנה אחד קבל 2' נגמר ביום ראשון..
יא. כמו אנשים שאומרים ״בוקר״ במקום ״בוקר טוב״...
יב. כמו אבן קטנה שנכנסת לך לנעל...
יג. כמו לצאת מהבית, לנעול ופתאום לשמוע את הטלפון מצלצל...
יד. כמו אלה שאומרים ״שומע? טוב לא משנה.. עזוב.
טו. כמו קולה חמה בקיץ...
טו. כמו אנשים שמפהקים בקול באמצע תפילת לחש..
טז. כמו דקדוק.
יז. כמו אנשים שטובים בדקדוק..
יח. כמו אנשים שאוהבים דקדוק...
יט. כמו אנשים שאומרים לך ״לבריאות״ שנייה לפני שאתה מתעטש..
כ. כמו חור גדול מדי בשקית של החלב....
כב. כמו כוס קפה קר..
כג. כמו חטיפים שאמורים להיות בטעם פיצה.
כד. כמו אורז מתחתית הסיר..
כה. כמו החלק של הלחמניה כשהנקניקייה נגמרת..
כו. כמו לנשוך את הלשון תוך כדי אכילה..
כז. כמו אנשים שאומרים ״משז״ במקום ״מסאז׳״..
כח. כמו שקופץ לך הכפתור Caps Lock במקלדת..
כט. כמו אנשים שאתה רושם להם " מה קורה " והם לא שואלים בחזרה.
כט. כמו אבא שנתקע עם פעוטו הנוזל בלי טישו...
ל. כמו רשימה שכתוב 30 ואתה מוצא 29................ (או להיפך..)

אז ידידי, תתנחם בכך שישנם 30 (?) דברים בחיים שלא פחות גרועים מההרגשה ביום שישי, ראשון, או מוצאי שבת..

גיא בוסי

תכתוב טוב יהיה טוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

שלומי12

משתמש סופר מקצוען
השלם הוא לא שבור-
זה השברים שמרכיבים את השלם....
שברתי.. את הראש להבין מה מונח במשפט. מלבד שברי תובנות (לדוגמא, "רק אם תאסוף את עצמך מהשברים תהיה בנאדם שלם" או בנאדם שנשבר וקם הוא האדם השלם) לא ברור לי אם הצלחתי להשלים אותו למשפט הגיוני צרוף. אשמח שתאספו את השברים ותגישו את המשפט בפני ובפני מי שלא הבין בצורה שלמה וברורה.

אלע

משתמש רשום
שברתי.. את הראש להבין מה מונח במשפט. מלבד שברי תובנות (לדוגמא, "רק אם תאסוף את עצמך מהשברים תהיה בנאדם שלם" או בנאדם שנשבר וקם הוא האדם השלם) לא ברור לי אם הצלחתי להשלים אותו למשפט הגיוני צרוף. אשמח שתאספו את השברים ותגישו את המשפט בפני ובפני מי שלא הבין בצורה שלמה וברורה.
נראה לי שזה בא לומר שנכון ש"השלם הוא לא שבור" - בכל זאת "השברים הם אלה שמרכיבים את השלם".
נראה לי שהבנתי נכון, תגיד אם נראה לך ככה.

גיא בוסי

תכתוב טוב יהיה טוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת,
ושוב ניסת ונפלת, ושוב ניסת ונפלת, ושוב את מנסה - אתה לא צדיק, אתה צדיק גדול!!
כניראה שצריך לדעת לוותר בחיים

גיא בוסי

תכתוב טוב יהיה טוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מי שלא תופס מקום
יש לו מקום בכל מקום

גיא בוסי

תכתוב טוב יהיה טוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אל תחיה לפי דעתם של אחרים
תחיה אחרים בדעותיך

גיא בוסי

תכתוב טוב יהיה טוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אם אתה מרגיש קטן
אתה בדרך לגדולה
אם אתה מרגיש גדול
אתה בדרך לנפילה

שלומי12

משתמש סופר מקצוען
בכל יום

אף פעם לא קרה לי נס.

אף פעם לא נפלתי מצוק.

אף פעם לא שתיתי אקונומיקה.

אף פעם לא ניצלתי מפיגוע.

אף פעם לא נכנסתי בטעות לרמאללה ויצאתי בחלקים שלמים..

אף פעם לא נפל עלי פצמ"ר במרחק חצי מטר.

אף פעם לא תפסתי טרמפ ב 3- בלילה בסוף העולם.

אף פעם לא היה לי גידול ממאיר שלפתע נעלם.

אף פעם לא נולד לי בן אחרי שחיכיתי המון שנים.

אף פעם לא זכיתי לראות רוח הקודש..

אבל...

הרבה פעמים ראיתי את ה' בפרטים הקטנים.

הרבה פעמים ראיתיו מסקל אבנים מדרכי.

הרבה פעמים ראיתי תפילה מתקבלת.

הרבה פעמים שמתי לב איך נפתחת לה דלת.

הרבה פעמים ראיתי סתם משהו שעשה לי את היום.

הרבה פעמים אלה היו ציפור, ופרח, או מילה אחת שהייתה במקום.

הרבה פעמים זה היה פשוט ענין של הרגשה.

הרבה פעמים זה היה רב או חבר שנתן זווית ראיה חדשה.

הרבה פעמים הדברים הסתדרו בדיוק כמו שרציתי בלי שתיארתי.

הרבה פעמים חיפשתי תשובות - ומצאתי.

הרבה פעמים ראיתי את זריחת השמש.

-אחרי שהכל היה נראה אבוד אמש

הרבה פעמים קרו לי כל מיני "צירופי מקרים"

והרבה פעמים הם היו באמת מוזרים.

הרבה פעמים חיפשתי מישהו ובסוף פגשתי אותו ברחוב.

הרבה פעמים ראיתי את הרע מתברר כטוב.

הרבה פעמים קיבלתי כח לעמוד בקשיים. https://www.prog.co.il/articles/סיפור-מהחיים-מסלול-מסוכן.2913/

הרבה פעמים חשבתי - אולי בעצם הנס הוא הטבע של החיים...!

[מעובד מתוך אין אדם בלי נס]

שלומי12

משתמש סופר מקצוען
המשך שלי

בכל יום

אף פעם לא נתקעתי עם רכב בגמל ויצאתי שלם..

אף פעם לא זכיתי שסגולה פלונית הועילה לי לדבר אלמוני..

אף פעם לא ראיתי מלאך מעופף בכנפיו וקורא לי אייכה.

אף פעם לא ידעתי מהו עיכוב הזיווג, ומציאת האבידה למעלה מהטבע.

אף פעם לא נפלתי ממטוס בוער בלי מצנח... ונחלצתי.

אף פעם לא נפלתי בלב ים ונימשתי בידי סירת דייגים.

אף פעם לא זכיתי לשתות בכנרת מבארה של מרים.

אף פעם לא זכיתי לראות את אליהו הנביא שותה מהכוס האחרונה.

אף פעם לא זכיתי לראות אליהו הנביא גם כשקראתי כסגולה בספר תנא דבי אליהו. (אחד אמר לי, כנראה ראית ושכחת כשהקצת משנתך... והשני טען נגדי, בטח קראת את התנדב"א בחפזון כל כך, שגם אליהו הופיע לפניך רק בהבלחה של רגע.. והשלישי הכה בפטיש וטען 'וכי ראית בעבר את אליהו? אז מי אמר שהוא לא נגלה לך?!)

אף פעם לא זכיתי לראות את אליהו כשהעפלתי ברכבלית למערה..

אף פעם לא זכיתי לזוזים כשמרחתי את פרצופי וכיסי בשאריות היין..

אף פעם לא קפצה עלי הדרך, כשנתקעתי באמצע המסלול.

אף פעם לא רחפתי בעגלה עם סוסים באוויר.

אף פעם לא נעלם מכאובי, כשקראתי מעמקים.

אף פעם השושנה לא נעלמה מרגלי כשמרחתי את שאריות שמן חנוכה.

אבל...

הרבה פעמים הרגשתי בתפילה רגש עילאי שנסך בי כוחות חדשים להמשך היום.

הרבה פעמים חשתי סיפוק עצום ממעשה חסד.

הרבה פעמים הרגשתי שהבורא מקדים אותי בצעדי.

הרבה פעמים חשתי בטהרה פנימית.

הרבה פעמים הרגשתי מתיקות בלימוד דף גמרא.

הרבה פעמים נחלצתי מצרה תיכף ומיד בלי תכנון ומחשבה. https://www.prog.co.il/articles/סיפור-מהחיים-מסלול-מסוכן.2913/page/מסלול-מסוכן-תינוקות-שנשבו-פרקים-ב-ג.9/

הרבה פעמים אנשים טובים הדביקו אותי בראייתם החיובית.

הרבה פעמים הרגשתי עליז ושמח גם ביום של כאב.

הרבה פעמים נחשפתי למשפטי העצמה, שעשו לי את היום.

הרבה פעמים הזבוב הפרחח החליט לפתע להעלם בכנפיו.

הרבה פעמים נפלתי וקמתי.

הרבה פעמים התפנה לפתע תור אצל רופא אף אוזן גרון..

הרבה פעמים הזדמנה לי מצוה נדירה, כמו לענות לחברי במאור פנים..

ועל כולם... תודה לך.

נערך לאחרונה ב:

גיא בוסי

תכתוב טוב יהיה טוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
חברים יפה מאוד כל מה שכתבתם
יש פורום בשביל זה הוא נקרא -ספרות מקצועית

פה זה משפטי העצמה
לא שירי הרדמה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיא

א הַלְלוּיָהּ אוֹדֶה יי בְּכָל לֵבָב בְּסוֹד יְשָׁרִים וְעֵדָה:ב גְּדֹלִים מַעֲשֵׂי יי דְּרוּשִׁים לְכָל חֶפְצֵיהֶם:ג הוֹד וְהָדָר פָּעֳלוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זֵכֶר עָשָׂה לְנִפְלְאֹתָיו חַנּוּן וְרַחוּם יי:ה טֶרֶף נָתַן לִירֵאָיו יִזְכֹּר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ:ו כֹּחַ מַעֲשָׂיו הִגִּיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גּוֹיִם:ז מַעֲשֵׂי יָדָיו אֱמֶת וּמִשְׁפָּט נֶאֱמָנִים כָּל פִּקּוּדָיו:ח סְמוּכִים לָעַד לְעוֹלָם עֲשׂוּיִם בֶּאֱמֶת וְיָשָׁר:ט פְּדוּת שָׁלַח לְעַמּוֹ צִוָּה לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ קָדוֹשׁ וְנוֹרָא שְׁמוֹ:י רֵאשִׁית חָכְמָה יִרְאַת יי שֵׂכֶל טוֹב לְכָל עֹשֵׂיהֶם תְּהִלָּתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה