משכורות- תשלום ימי מחלה/חופשה וכד'

סוניה

משתמש מקצוען
אשמח לחוות דעתכן.

ההנחייה שקיבלתי היום, כחשבת שכר לגבי תשלום ימי מחלה/ חופשה הינה:
  • צבירת ימי המחלה יחסית לאחוז המשרה.
  • תשלום ימי המחלה – עפ"י חוק ימי המחלה.
  • ערך יום המחלה לעובד שעתי –
אופציה 1 - ממוצע שעות עבודה ב 3 חודשים האחרונים (כולל תחליפי שכר) / ימי העבודה בפועל (כולל ימי העבודה של תחליפי השכר).* שכר לשעה.

אופציה שניה – ממוצע שכר ב 3 חודשים אחרונים (כולל תחליפי שכר) / ימי העבודה בפועל (כולל ימי העבודה של תחליפי השכר).

לטעמי החישוב לא נכון כיוון שמדובר בכפל גריעות לעובד- גם הצבירה יחסית וגם המימוש יחסי.

כד' אברהם עובד 80% משרה וצובר רק 0.8 ימי חופש בחודש.
כאשר אשלם לו יום חופש אנכה לו יום שלם ואשלם בעדו רק 0.8 מערך יום עבודה?

אשמח לעזרת המומחים דכאן...

mina

משתמש מקצוען
כן, זה לקפוץ על שתי החתונות. זה לא חוקי.

או שהצבירה יחסית, אבל אז ערך יום הוא לפי משרה מלאה (כהגדרתה אצלכם בעבודה - 8.4/9)

או שהצבירה מלאה ואז ערך היום הוא לפי אחד מהחישובים שרשמת.

כוס נייר

משתמש מקצוען
אשמח לחוות דעתכן.

אופציה 1 - ממוצע שעות עבודה ב 3 חודשים האחרונים (כולל תחליפי שכר) / ימי העבודה בפועל (כולל ימי העבודה של תחליפי השכר).* שכר לשעה.

אופציה שניה – ממוצע שכר ב 3 חודשים אחרונים (כולל תחליפי שכר) / ימי העבודה בפועל (כולל ימי העבודה של תחליפי השכר).

לטעמי החישוב לא נכון כיוון שמדובר בכפל גריעות לעובד- גם הצבירה יחסית וגם המימוש יחסי.

אין טיפת הגיון בדבר הזה

עקב הקורונה והבידודים המעסיקים התחילו להבין שימי המחלה הם לא רכיב אינפורמטיבי אלא נכס של העובד.
שמעתי כבר על כמה חברות שעשו שינויים בהתנהלות מול ימי המחלה
ממליצה מאד לפנות לעו"ד לעניני עובדים עמ לעשות את התהליך בצורה תקינה .
צריך לידע את העובדים לא ניתן להכיל רטרו ויש עוד ....

סקרנית לדעת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אשמח לחוות דעתכן.

סליחה על ההקפצה
בעבודה שלי שינו את ההתנהלות והתחילו לשלם לנו לפי אחוז משרה ,והצבירה גם לפי אחוז משרה (לגבי מחלה)
אשמח לדעת מה החוק לגבי זה

סוניה

משתמש מקצוען
כפי שאני ביררתי אז אצל עו"ד לדיני עבודה ניתן לצבור חלקי- יחסי לאחוז המשרה ולשלם לפי משרה מלאה (שכר שעתי *8.4) או לחילופין לצבור מלא לחודש (1 חופש 1.5 מחלה) ולשלם יחסי לאחוז המשרה (שכר שעתי* ממוצע שעות עבודה ביום ל3 החודשים האחרונים)

מתענינית

משתמש רשום
אני יודעת שצוברים 1.5 לחודש כפול יחסיות ימי עבודה בשבוע
לא קשור אחוז משרה בכלל
אלא אם כן הוא עובד שעתי שכל יום יש לו שעות אחרות
אבל אם י שעות קבועות לדוגמא 7 שעות חייבים לצבור 1.5 יום ולא קשור לא אחוז משרה ולא וותק

סקרנית לדעת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כפי שאני ביררתי אז אצל עו"ד לדיני עבודה ניתן לצבור חלקי- יחסי לאחוז המשרה ולשלם לפי משרה מלאה (שכר שעתי *8.4) או לחילופין לצבור מלא לחודש (1 חופש 1.5 מחלה) ולשלם יחסי לאחוז המשרה (שכר שעתי* ממוצע שעות עבודה ביום ל3 החודשים האחרונים)
יש לך מס חוק או משהו כזה?

mina

משתמש מקצוען
ימי מחלה -
הצבירה נעשית ע"פ ימי העבודה בפועל בחודש שהעובד עבד
התשלום הוא לפי ערך של יום עבודה של העובד.
כשמדברים על אחוז משרה - זה קשור לשעות העבודה
כאן אנחנו מדברים על ימי העבודה. זה משהו שונה.

תיכנסי לכל זכות הכל רשום בצורה ברורה ונעימה.

בתיה כ.

משתמש פעיל
אם מחשבים לי את ימי החופשה לפי אחוזי משרה

אני מפסידה מזה ?

איך אני יכולה לחשב כמה שעות / ימי חופשה יש לי ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה