דרוש מידע מקור לסעודה במוצאי ט' באב

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
ממש משעשע שמתקיפים פה, הבן אדם לא אמר שיש בעיה, לא בא בטענה, סה"כ ראה תופעה וענין אותו לדעת אם זה יש לזה מקור הלכתי או שזה סתם יוצא ככה.
אולי יש גם מקור הלכתי לקנות מכשירי כתיבה בתחילת שנה?
אנשים צמו יום שלם אז הם מכינים אוכל לאחרי הצום....

קוויק

משתמש מקצוען
אולי יש גם מקור הלכתי לקנות מכשירי כתיבה בתחילת שנה?
אנשים צמו יום שלם אז הם מכינים אוכל לאחרי הצום....
מה הקשר?
יש הרבה דברים שהם טבעיים, ויש להם מקור הלכתי, זה לא סותר, בא מישהו ושואל אם זה בגלל ענין טבעי או שגם מצטרף ענין הלכתי, שזה דבר שמצוי המון.
במקום לענות אוביקטיבית, אנשים פה נכנסו למגננות, אף אחד לא התקיף... מ תכינו תאכלו תשבעו תהנו, ותענו ענייני או לא בכלל.

English Tech

משתמש פעיל
אולי כבודו יגלה לנו מה המקור למנהג להמעיט באכילה ושתיה במוצאי תשעה באב?
כל עוד לא מוזכר דבר כזה בהלכה, לא רואה בעיה להכין אוכל משובח...
זה לא עניין של הלכה כפי הידוע לי
אלא הרגשה של יהודי
האבלות על ביהמ"ק לא נגמרת כשנגמר הצום, ולכן לא מתחילים "לחגוג" ברגע שנגמר הצום - הוי אומר שאין סיבה להכין ארוחה מיוחדת "לכבוד" שנגמר הצום

כמובן שלא מדברת על כל אחד באופן אישי אלא ברמה התאורטית והכללית

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
אולי כבודו יגלה לנו מה המקור למנהג להמעיט באכילה ושתיה במוצאי תשעה באב?
כל עוד לא מוזכר דבר כזה בהלכה, לא רואה בעיה להכין אוכל משובח...
העניין הוא שבית המקדש עדיין עלה בלהבות עד חצות היום של י' באב
אז נכון שא"א לצום יום וחצי רצוף וכן צריך לאכול אוכל מזין אחרי צום ארוך
אבל אוכל משובח בהחלט שיש עניין לא להכין. (לא יודעת מה הלכתית)

נאמנה למקור

משתמש צעיר
איזה קטע, ממה שאני יודעת יש דעות שהמשיח נולד בחצות של ט' באב, אז מארגנים את הבית אחרי חצות,
ואז אחרי בסוף הצום, אחרי שבירת הצום עושים סעודה, לכבוד המשיח...

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
בדיוק.
אני בעד אשכול:
יש מקור לזה שמטיילים דווקא במעיינות ארץ ישראל בבין הזמנים?
תשובה:
כן, נראה שנמשלה תורה למים ובזמן בין הזמנים שחסר בעולם מכוח התורה לכן הולכים למעיינות.
רעיון חזק.
ואני שמעתי שכיוון שתשעה באב התחיל בחטא המרגלים שראו בדיבת הארץ, מתחילים הימים שמקפידים על טיול ברחבי הארץ לראות בטובתה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה