מפיק/מעבד מוזיקה - מה ההבדל ולמי פונים?

לויש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
טוב, אני מבין שהמעבד הוא רק מעבד, אבל המפיק מטפל בכל השלבים עד לשיר המוגמר.
אבל תכל'ס, למי פונים עם לחן? האם מפיק יספק לי עיבוד ברמה כמו של מעבד שזה כל תפקידו? ואיך עושים את זה בכמה שיותר מקצועיות ובד בבד בכמה שיותר חסכנות?...
לענייננו, יש לי הרבה שירים (מילים) שכתבתי והרבה לחנים, ואני מאוד רוצה לממש חלק מהם ולבצע אותם בעצמי (רובם בסגנון מקורי, חלקם בסגנון יותר חסידי), ואני מנסה להבין למי פונים, מאיפה מתחילים להניע את היצירות הרעיוניות מהפנטזיה אל המציאות...
מה שכן, ממש חשוב לי שמי שיגע בחומר שלי יהיה בנאדם ועם המון נשמה, בעל גישה חדשנית ומיוחדת, חשיבה מחוץ לקופסא, שתתן לי (!) את התענוג של לראות יצירה שלי בשלימותה.
אין לי שאיפה לפרסם את השירים בדווקא... זה לא בקטע הזה, זה כן הרצון להשלים יצירות שלי כנ''ל, ואני מוכן להשקיע בזה כסף אבל לא הרבה, מצידי יש עדיפות אפילו לעיבוד איכותי מאשר ביצוע איכותי, (לא יודע אם שייך כזה דבר, אבל מצידי שהביצוע יהיה עם כלים אלקטרוניים או תוכנה עם דגימות איכותיות למשל... אולי אם אנסה להגדיר בשתי מילים, יתכן שההגדרה של מה שאני מחפש זה משהו כמו סקיצה אבל ברמה גבוהה).

אודה לעזרתכם!

נ.ב. בהקשר זה, היה כאן בעבר נדון על לחנים, והיו שתמהו איך יש כאלו שלא רצים לחפש כסף בתמורה ללחנים שלהם... אז התשובה היא (לפחות התשובה האישית שלי...), שזה בדיוק כמו שאף אחד לא מחפש להרוויח כסף מזה שהוא אוכל פיצה... אוכלים פיצה כי זה טעים, וכך גם מי שמוזיקה בוקעת אצלו מהמקומות הכי עמוקים בנפש, הוא עוסק בזה ומשקיע בזה כי זה הכיף שלו, לא בשביל כסף בכלל.......

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
המפיק יכול לדאוג למעבד, ויש מפיקים שהם גם מוזיקאים ומעבדים כמו אודי דמארי.

אסיסא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הייתי מציע לך ללכת לאולפן של יענקי ברוין
מוזיקאי ומעבד+ פלייבקים מקצועיים

eliosadon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
טוב, אני מבין שהמעבד הוא רק מעבד, אבל המפיק מטפל בכל השלבים עד לשיר המוגמר.
אבל תכל'ס, למי פונים עם לחן? האם מפיק יספק לי עיבוד ברמה כמו של מעבד שזה כל תפקידו? ואיך עושים את זה בכמה שיותר מקצועיות ובד בבד בכמה שיותר חסכנות?...
לענייננו, יש לי הרבה שירים (מילים) שכתבתי והרבה לחנים, ואני מאוד רוצה לממש חלק מהם ולבצע אותם בעצמי (רובם בסגנון מקורי, חלקם בסגנון יותר חסידי), ואני מנסה להבין למי פונים, מאיפה מתחילים להניע את היצירות הרעיוניות מהפנטזיה אל המציאות...
מה שכן, ממש חשוב לי שמי שיגע בחומר שלי יהיה בנאדם ועם המון נשמה, בעל גישה חדשנית ומיוחדת, חשיבה מחוץ לקופסא, שתתן לי (!) את התענוג של לראות יצירה שלי בשלימותה.
אין לי שאיפה לפרסם את השירים בדווקא... זה לא בקטע הזה, זה כן הרצון להשלים יצירות שלי כנ''ל, ואני מוכן להשקיע בזה כסף אבל לא הרבה, מצידי יש עדיפות אפילו לעיבוד איכותי מאשר ביצוע איכותי, (לא יודע אם שייך כזה דבר, אבל מצידי שהביצוע יהיה עם כלים אלקטרוניים או תוכנה עם דגימות איכותיות למשל... אולי אם אנסה להגדיר בשתי מילים, יתכן שההגדרה של מה שאני מחפש זה משהו כמו סקיצה אבל ברמה גבוהה).

אודה לעזרתכם!

נ.ב. בהקשר זה, היה כאן בעבר נדון על לחנים, והיו שתמהו איך יש כאלו שלא רצים לחפש כסף בתמורה ללחנים שלהם... אז התשובה היא (לפחות התשובה האישית שלי...), שזה בדיוק כמו שאף אחד לא מחפש להרוויח כסף מזה שהוא אוכל פיצה... אוכלים פיצה כי זה טעים, וכך גם מי שמוזיקה בוקעת אצלו מהמקומות הכי עמוקים בנפש, הוא עוסק בזה ומשקיע בזה כי זה הכיף שלו, לא בשביל כסף בכלל.......
ביקרתי בעיר השירים שלך...
וזה פשוט מדהים ומרגש...

הלוואי ותצליח לעשות משהו עם זה...

בהצלחה

לויש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה