מפוחית פה, כל המידע שתוכלו לתרום לי.

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לכל המומחים בפורום אולי תוכלו לעזור לי,
ביתי בת השתים עשרה רוצה ללמוד נגינה בכלי לא שגרתי, מדבר אליה כלי נשיפה ואלי מדבר כלי לא יקר... חשבנו יחד והגענו למסקנה שנברר על מפוחית.
למישהו יש מידע מה עלות הכלי, הלימוד, האם יש אפשרות ללמוד במסגרת חרדית,(בבני ברק) כמה שנים צריך ללמוד כדי להשמיע משהו סביר,מה עוד יש לכם לומר בענין לבורים כמוני. תודה מראש!!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני הכרתי מורה בירושלים המנגנת בגיטרה וגם במפוחית פה. אין לי מושג מה היום.
דבראחד אני יודעת שאפשר לחטוף מזה כאב ראש. (ניסיתי לנגן פעם...)
בררי ב"מזמור" בני ברק, אולי מישהו שם מכיר ויודע.

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מפוחית טובה למתחילים עולה בסביבות 150 ש"ח.
זה כלי די פשוט, אפשר ללמוד גם לבד עם חוברת בשם 'מפוחית עם כל שיר' שעולה בסביבות 25 ש"ח.
לא חושב שיש הרבה לאיפה להתפתח עם הכלי הזה.
מנעד (טווח הצלילים) של מפוחית במחיר שציינתי הוא די קטן והוא לא מכיל את כל הצלילים בסולם (רק סולם מז'ור / מינור, תלוי בדגם) מה שאומר שזה יתאים רק לחלק מהשירים.

אם כבר כלי נשיפה זול ולא שגרתי - יש כלי בשם 'אוקרינה' (Ocarina) שגיליתי לאחרונה, והוא נשמע מדהים. הבעיה היא שנראה לי שכמעט אין מורים לכלי הזה, בטח לא בב"ב.

dinil

משתמש צעיר
את יכולה ללכת על מנדולינה, אמנם לא כלי נשיפה אבל כלי לא שגרתי ולא יקר יחסית, ויש גם מורות בב"ב

בסתר המדרגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חחח;1364101:
לכל המומחים בפורום אולי תוכלו לעזור לי,
ביתי בת השתים עשרה רוצה ללמוד נגינה בכלי לא שגרתי, מדבר אליה כלי נשיפה ואלי מדבר כלי לא יקר... חשבנו יחד והגענו למסקנה שנברר על מפוחית.
למישהו יש מידע מה עלות הכלי, הלימוד, האם יש אפשרות ללמוד במסגרת חרדית,(בבני ברק) כמה שנים צריך ללמוד כדי להשמיע משהו סביר,מה עוד יש לכם לומר בענין לבורים כמוני. תודה מראש!!

כדאי להקשיב לצלילים של כלי ולראות אם נהנים מהם כי חלק חשוב בנגינה הוא ההתחברות ליצירה..

משולש

משתמש צעיר
אחותי למדה לבד בעזרת החוברת המדוברת. היא מנגנת יפה מאוד על מפוחית כרומטית ומשתלבת יפה בליווי של שירה ספונטנית. הניידות והזמינות הן מעלה אבל כמו שכתבו אין הרבה לאן להמשיך עם זה.

חמחם

משתמש מקצוען
כלי חמוד ועדין, אבל לדעתי משעמם כיון שא"א להתקדם.
אמנם קנית חליל צד זו הוצאה יקרה, אבל התוצאה בכלל לא בהשוואה.
תבררי אילו כלי נשיפה מלמדים במזמור.
אם תסכים ללמוד בירושלים, תבררי על "אביבים". וכן הקונסרבטוריון "רון שולמית" בהר נוף.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
חלילית זה כלי מדהים! ממש לא רק "יונתן הקטן"
אפשר להגיע לתוצאות ברמה גבוהה מאוד!
ולהתקדם ולנגן במגוון חליליות:סופרן אלט, טנור ובס.
המחירים של החליליות הטובות מתחיל ב30 ש"ח (אנגל- סופרן) חלילית אלט עולה בסביבות ה120. טנור ובס יותר. אבל לא מחירים רצחניים. שווה לברר וללמוד אצל מורה טובה ומקצועית.
יש לי כמה סונטות של הנדל לחלילית בתווים. אם למישהו יש בשמע, כדאי שיעלה שתשמעו מה זה חלילית באמת. לא הצפצופים של חוג כיתה ב'.

מוזיקאית

משתמש מקצוען
כמו שכל אלה מעלי אמרו,מפוחית היא לא כלי שאפשר נורא להתקדם איתו.
האמת היא שאני למדת מפוחית ודיי מהר גמרתי.
זה יפה,אבל אין בזה הרבה.
אני אישית היתי ממליצה על פסנתר,אבל כיון שהיא רוצה דווקא כלי מעניין..
לגבי חליליות שמשהי כתבה כאן,משום מה יש מבט מלגלג קצת על החליליות,זה כלי מהמם(מי שיודע לנגן כמובן!)
ואפשר לעשות עם זה יצירות מדהימות!!!!!
חלילית משום מה נשמע לאנשים משהו פשוט ולא רציני,וזה ממש לא כך.

לגבי מזמור ככל הידוע לי מלמדים שם:
אורגנית,גיטרה,חליל צד,כינור,פסנתר,דרבוקה,חליליות,אקורדיון.
(מקווה שזכרתי הכל)
המון בהצלחה.

מוזיקאית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1365883:
חלילית זה כלי מדהים! ממש לא רק "יונתן הקטן"
אפשר להגיע לתוצאות ברמה גבוהה מאוד!
ולהתקדם ולנגן במגוון חליליות:סופרן אלט, טנור ובס.
המחירים של החליליות הטובות מתחיל ב30 ש"ח (אנגל- סופרן) חלילית אלט עולה בסביבות ה120. טנור ובס יותר. אבל לא מחירים רצחניים. שווה לברר וללמוד אצל מורה טובה ומקצועית.
יש לי כמה סונטות של הנדל לחלילית בתווים. אם למישהו יש בשמע, כדאי שיעלה שתשמעו מה זה חלילית באמת. לא הצפצופים של חוג כיתה ב'.

בבקשה:
ריקוד החלילים מאת ציקובסקי.
צפה בקובץ המצורף 207301

קבצים מצורפים

• 15 Track 8.mp3
    2.1 MB · צפיות: 31

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Srool;1364966:
זה כלי די פשוט, אפשר ללמוד גם לבד עם חוברת בשם 'מפוחית עם כל שיר' שעולה בסביבות 25 ש"ח.
מנעד (טווח הצלילים) של מפוחית במחיר שציינתי הוא די קטן והוא לא מכיל את כל הצלילים בסולם (רק סולם מז'ור / מינור, תלוי בדגם) מה שאומר שזה יתאים רק לחלק מהשירים.

אם כבר כלי נשיפה זול ולא שגרתי - יש כלי בשם 'אוקרינה' (Ocarina) שגיליתי לאחרונה, והוא נשמע מדהים. הבעיה היא שנראה לי שכמעט אין מורים לכלי הזה, בטח לא בב"ב.
יש אמנים שמשלבים סימולטנית מספר מפוחיות מכמה סולמות, ומנגנים ברצף וזה מדהים.

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י Srool;1364966:

אני מנגנת גם על מפוחית פה וגם על אוקרינה סופרן. (למדתי את שניהם לבד, אחרי שלמדתי אורגן וגיטרה קלאסית מקצועי)
אלו 2 כלים כייפים מאד, לא נועדו ליצירות מורכבות מדי, אבל הם ספונטניים וזורמים וכיף לאלתר איתם יצירות, וללוות שירים.
לגבי מחירים, שני הכלים מתחילים מכלום וחצי ומטפסים ומטפסים...
המפוחית שלי עלתה 700+ אבל היא ממש טובה.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
סליחה על ההקפצה
אבל מה אתם אומרים על מלודיקה
הבת שלי רוצה לנסות משהו לבד בבית
אני מחפשת כלי פשוט יחסית עם אפשרות להתקדם (במידה ונראה שהיא מצליחה ללמוד ואוהבת את התחום)
ושיש לו חוברת לימוד מסודרת

תודה לעונים

שירי12

משתמש סופר מקצוען
מלודיקה - גיסי למד בעצמו ממש ומנגן לפי שמיעה, שוב, אין לאן להתקדם, אבל בתור תחביב זה מאוד נחמד.
אני מנגנת על מפוחית לעיתות מצוא, נחמד.

מה עם קלרינט? לא מענין אותה?

מוסיקה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אומרים על מונה רוזנבלום, שאין כמעט כלי בעולם שהוא לא יודע לנגן עליו....
שווה לברר איתו על מורים/מורות לכלי הזה.
ואם אתם מבני ברק - אתם קרובים אליו

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מה פירוש אין למה להתקדם?
אם היא תכיר את הקלידים, לא יהיה לה יותר קל להתמצא בכלי עם קלידים מסוג שונה(אורגנית לדוג')
אני לא מחפשת מורה אלא כלי שניתן ללמוד אותו באופן עצמאי
אשמח גם להמלצה על חנות אמינה בתחום
בבני ברק, אם אני זוכרת מלפני 20 שנה יש את מוזיקטון
או שיש עוד חנויות

וסליחה על השאלות העמרציות אינלי שמץ של מושג בתחום

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שקדיה;1368518:
מה פירוש אין למה להתקדם?
אם היא תכיר את הקלידים, לא יהיה לה יותר קל להתמצא בכלי עם קלידים מסוג שונה(אורגנית לדוג')

לא התכוונו שאין למה להתקדם לכלי אחר, אלא שדי מהר מיצית את כל האפשרויות של המפוחית ואין עוד מה להשתפר
מה שאין כן בכלי כמו פסנתר למשל, שכל החיים אפשר ללמוד ולהגיע לתוצאות יפות יותר

פרוגניק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י מוסיקה;1368505:
אומרים על מונה רוזנבלום, שאין כמעט כלי בעולם שהוא לא יודע לנגן עליו....
שווה לברר איתו על מורים/מורות לכלי הזה.
ואם אתם מבני ברק - אתם קרובים אליו

ידוע הפתגם: כיום כל העולם הוא כפר קטן, כך שאני בירושלים יכול להיות יותר קרוב אליו מאשר אתם ברחוב ליד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה