מעשה חמור

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1523068:
אני הייתי מתארת לרב את גודל הפגיעה ומקבלת התר לתביעה משפטית

לכן ההלכה לא ניתנה לנשים לפסיקה.
ההלכה היא חדה וברורה ואינה ניתנת לשינוי ע"י תיאורים מרטיטי לב.

וכל ענין לגופו יש לשאול את מורי ההלכה שבדורינו.
יש לנו מסורת ממשה רבינו ועד ימינו.
ופרוג אינו מקום לדיונים הלכתיים לפי תחושות הרגש החזק הפועם בנו גם אם אנחנו בטוחים שהרגש שלנו צודק.
בטח שפרוג אינו מקום לקביעת ההלכה חד משמעית וללכת ע"פ זה.

ועוד משהו יש לנו נגיעות כשאנו קובעים את ההלכה לכן יש לנו תורה. אשרינו!

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י נס ופלא;1523080:

וכל ענין לגופו יש לשאול את מורי ההלכה שבדורינו.
יש לנו מסורת ממשה רבינו ועד ימינו.
ופרוג אינו מקום לדיונים הלכתיים לפי תחושות הרגש החזק הפועם בנו גם אם אנחנו בטוחים שהרגש שלנו צודק.
בטח שפרוג אינו מקום לקביעת ההלכה חד משמעית וללכת ע"פ זה.

ועוד משהו יש לנו נגיעות כשאנו קובעים את ההלכה לכן יש לנו תורה. אשרינו!

אין קשר לתאורים מרטיטי לב. יש כאן פגיעה מוכחת, גם בפרנסה של הצלמת והאופן שבו זה העמיד אותה מול הלקוח שיכול להיות לזה השלכה על הקריירה שלה ומאוד סביר שהיו מתירים כאן לתבוע. ובכלל, אפשר לתרץ מכאן ועד להודעה חדשה, לא חושבת שבאמת מעניין את מי שעשה את זה מה ההלכה אומרת על זה, אחרת היה מקבל התר מרב לעשות את זה לפני שהוא עשה את זה,לא?:rolleyes:
ואם הוא לא שאל כנראה שלא ממש מעניין אותו אם מותר או אסור לו להשתמש במשהו שלא שייך לו!

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

וזה כמובן לא נכון.

נשים לא יכולות לדון- קבלת עדות וכאלה.
אין בעיה עקרונית בפסיקת הלכה ע"י נשים שראויות לכך.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1523090:
לא חושבת שבאמת מעניין את מי שעשה את זה מה ההלכה אומרת על זה, אחרת היה מקבל התר מרב לעשות את זה לפני שהוא עשה את זה,לא?:rolleyes:
ואם הוא לא שאל כנראה שלא ממש מעניין אותו אם מותר או אסור לו להשתמש במשהו שלא שייך לו!

טעות!
אין לכם מושג כמה שאלות כאלו מגיעים לרבנים. דווקא מהצד הזה.
נכתב ע"י הגלים;1523098:

יש לכך מקור? היכן?

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1523068:
בכלל אני בהלם שיש כאלה שמתממים, לאן הגענו? איפה האמון ואיפה הכבוד הבסיסי? אנשים עוד מעזים לשבת על הלב בשם ההלכה, זה אונאה ממדרגה ראשונה ואין דרך יפה להגדיר את זה. אני הייתי מתארת לרב את גודל הפגיעה ומקבלת התר לתביעה משפטית אם היה מדובר בילד. לא יודעת מה הייתי עושה אם זה היה סתם תמונה של איזה פרח, לא חושבת שהייתי תובעת אבל גם לא שותקת, אבל ילד???

נכתב ע"י הגלים;1523098:
וזה כמובן לא נכון.

נשים לא יכולות לדון- קבלת עדות וכאלה.

אין בעיה עקרונית, מסכים בהחלט! מי ששכח את ההפטרה מלפני 10 ימים מוזמן לבדוק שוב...
מצד שני, מי שיבוא להשוות בין דבורה הנביאה ובין ניקיות אמוציונאליות [גם אם מסיבה מוצדקת לחלוטין] מפורום פרוג הקדוש, מכין אותנו כמובן ל...פורים!:D

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י נס ופלא;1523118:
טעות!
אין לכם מושג כמה שאלות כאלו מגיעים לרבנים. דווקא מהצד הזה.

יש לכך מקור? היכן?

את טוענת שיש בזה איסור חובת ההוכחה עלייך.

אם את ממש מתעקשת- שו"ע אבה"ע ז/ד ובבאה"ג.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ETStudio;1523129:
אין בעיה עקרונית, מסכים בהחלט! מי ששכח את ההפטרה מלפני 10 ימים מוזמן לבדוק שוב...
מצד שני, מי שיבוא להשוות בין דבורה הנביאה ובין ניקיות אמוציונאליות [גם אם מסיבה מוצדקת לחלוטין] מפורום פרוג הקדוש, מכין אותנו כמובן ל...פורים!:D

רגע, אני הוצאתי כאן פסק הלכה או משהו? אני הזכרתי כאן את האפשרות ללכת למורה הוראה ולבקש התר לתביעה בתור משהו שהייתי עושה דבר ראשון. לא אמרתי לתבוע בלי התר ולא נתתי פסק דין בנידון, אבל מניסיון(לא בזכויות יוצרים, אבל בנושא כספי אחר) יש בהחלט מקרים שמתירים לתבוע.

אם מישהו נבהל שיש אפשרות כזאת, אדרבה זה טוב- שיחשוב להבא.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1523147:
את טוענת שיש בזה איסור חובת ההוכחה עלייך.

אם את ממש מתעקשת- שו"ע אבה"ע ז/ד ובבאה"ג.

אותי לימדו שנשים דעתן קלה. והולכות אחרי נטיות ליבן והן יכולות להטות את הדין לטובת מה שנראה להן, ולא לאמיתה של הלכה. וע"כ אסור להן לפסוק הלכות.

אבל ודאי ובוודאי ש'פרוג' אינו מקום לפסיקת כל הלכה שהיא.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1523156:
רגע, אני הוצאתי כאן פסק הלכה או משהו? אני הזכרתי כאן את האפשרות ללכת למורה הוראה ולבקש התר לתביעה בתור משהו שהייתי עושה דבר ראשון. לא אמרתי לתבוע בלי התר ולא נתתי פסק דין בנידון, אבל מניסיון(לא בזכויות יוצרים, אבל בנושא כספי אחר) יש בהחלט מקרים שמתירים לתבוע.

שימי לב שמה שקרה כאן באשכול היה סוג של קביעת ההלכה לפני בירורה (ע"י פותח האשכול)
ויש אנשים, ואני מכיר הרבה כאלו, שלפני שהם עושים צעד מסוים, כן, גם כמו להוריד תמונה כזו או אחרת מהאינטרנט הם שואלים רב. ומקבלים את פסקו לחיוב או לשלילה.

ואני מוכרח לאמר שלפעמים אני די בהלם שבפורום חרדי פוסקים הלכות בהינף אצבעות על מקלדת.

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1523156:

אני מקווה שהפורום חסום לנשות הכותל...
אם מישהו נבהל, זה מההזיה שאפשר לשכנע את הרב באמצעות תיאורים אמוציונאליים.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י נס ופלא;1523187:
ואני מוכרח לאמר שלפעמים אני די בהלם שבפורום חרדי פוסקים הלכות בהינף אצבעות על מקלדת.

נכתב ע"י ETStudio;1523210:

דמגוגיה בשקל וחצי ואפילו קצת חוצפה, אחרי שהסברתי שרק הזכרתי שיש אפשרות לבקש וסביר גם שלקבל התר לתבוע. פעם הבאה לחסוך טרחה אפשר לקרא את התגובות שמגיבים עליהן, הן לא כ"כ ארוכות, באמת.
אלא אם כן יש כאן באמת איזה אינטרס מעבר.
בכל מקרה, אני לא מעלה כאן המון, אבל ממה שכבר העלתי אני מקווה שבעלי אינטרסים הבינו שלא לקחת (אגב שאלו אותי כאן כמה פעמים לגבי תמונות, לא של ילדים, וקיבלו מתנה, אבל זה היה מרצוני החופשי).

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש אנשים, ואני מכיר הרבה כאלו, שלפני שהם עושים צעד מסוים, כן, גם כמו להוריד תמונה כזו או אחרת מהאינטרנט הם שואלים רב. ומקבלים את פסקו לחיוב או לשלילה.

לידיעתך יש יותר אנשים שמורידים בלי לשאול מאשר אנשים ששואלים

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
רק אל תפגעו זה בזה, זה לא שווה את זה!:)

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ETStudio;1523210:

אי אפשר לשכנע רב, ע"כ הוא רב ולא רבנית.
ולכן אין שום בעיה לתאר לרב תיאורים אמוציונליים, בכל מקרה הוא פוסק את פסיקת ההלכה ולא את פסיקת הרגש שלו.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1523237:
דמגוגיה בשקל וחצי ואפילו קצת חוצפה,

רגע. דיברתי באופן כללי לאשכול ודומיו ממש לא למישהו ספציפית.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מצחיק מאוד כאילו שקשה להוכיח מי צילם את התמונה.

מרגלית בהצלחה!
תעדכני..

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נסחפתם לדיון הזוי, כאילו שיש רב בעולם שיתיר לגנוב תמונה לא שלך ולהשתמש בה לפרסומת..
כאילו שיתכן שמישהו יתקשר לרב: "כבוד הרב, אני צלם וצריך לעשות פרסומת, אבל אין לי תמונות משלי, כי הרמה שלי אממ... לא משהו, מותר לקחת תמונה של צלם אחר ולהכניס אותה לפרסומת עם השם שלי תחתיה? הרי בעל התמונה העלה אותה לפרוג בלי סימן מים ובאיכות גבוהה!" והרב יגיד: "ודאי שמותר!"
נו באמת
לא מדברים על צילום דף מספר שקנית ואפילו לא על צריבת דיסק שקנית
מדברים פה על סתם גנבה פשוטה
אז בבקשה

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שימי לב שמה שקרה כאן באשכול היה סוג של קביעת ההלכה לפני בירורה (ע"י פותח האשכול)
ויש אנשים, ואני מכיר הרבה כאלו, שלפני שהם עושים צעד מסוים, כן, גם כמו להוריד תמונה כזו או אחרת מהאינטרנט הם שואלים רב. ומקבלים את פסקו לחיוב או לשלילה.

איפה השתמע מדברי פסק הלכה???????????????????????????????????????

לא דיברתי על הלכה, לא דיברתי על חוק.
דיברתי על צער גדול מאוד שנגרם לי, לאחר שגורם שלישי השתמש בתמונה שלי לצרכי פרסום, בלי לשאול לרשותי ולרשות הורי הילד.

לא ברור?

צ פומרנץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י פוסטר;1523535:
איפה השתמע מדברי פסק הלכה???????????????????????????????????????

פוסטר, נמנעתי מלהתערב עד עכשיו.
משתתפת בצערך ומקווה שלא יקרה שוב מקרים כאלו לך ולאחרים.

אני מבינה שנס ופלא התכוון ביחוסו אליך רק את אי ברור ההלכה, ולא חלילה את פסיקתה פה בפורום.
כלומר, לטענתו אין לכתוב כאן פסקי הלכה בפרט שאת כפותחת האשכול לא בררת את ההלכה אצל רב.
לעניות דעתי לא היה בכוונתו לכתוב שאת כתבת ע"ג הפורום פסק דין, אלא ניקים אחרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה