כללי מעשה במסך ששיקר לבעליו... מכאן ילמדו ויעשו!

יוסי דויד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
מעשה במסך שקרן!
ערב ראש השנה, התיישבתי על יד המחשב במטרה לאחל למכרי, חברי וידידי (כן, גם לכם חברי הפורום הפורה ומדהים בעולם), ברכת שנה טובה ומתוקה, חריפה ומרעננת...
ראיתי שהיו כאלו שלקחו בננה, מסיבות כאלו ואחרות, כתחליף לתפוח הנדוש והבנאלי (שנשאר מתוק מתמיד, וכמה שיהיה נדוש, תמיד בליל ראש השנה, כולם יאכלו אותו יותר משאר הסימנים... בדוק ;).

אמרתי לעצמי: "בטח עכשיו זה גם נכנס לטרנד לשים בננות... חחח... אני אהיה מקורי...".
התיישבתי וחיפשתי באתרי הסטוק-פוטוס תמונה של נענע... (השתמשתי עם משחק המילים בננה-נענע). מצאתי לעצמי תמונה מגניבה, של נענע בגידולה, הורדתי אותה, ומפה מתחיל הסיפור...

ראיתי שהתמונה יפה על רקע לבן, אז מבלי לצרוב אותה (לא חסר... הזמן קצר והמלאכה מרובה) פשוט שתלתי אותה בעיצוב שלי, ובכך התסיים לו עיצוב השנה המרעננת...
למחרת החג, אני מסתכל לתומי שוב על התמונה ששלחתי – הפעם ממחשב אחר, לתדהמתי אני מגלה קצוות אפורים בתמונה שהטמעתי בעיצוב.... תפסתי בראשי: "אבוי, המסך שלי לא מכויייל..."
התיישבתי לכייל את המסך, ולאחר הכיול המדוייק, גיליתי שמה שבעצם קרה, זה שהמסך היה כ"כ בהיר וקונטרסטי (בהתחלה זה נראה מגניב) שהוא פשוט הלבין את כל האפורים....
כמו"כ גיליתי שהיה במסך יותר מידי צבע אדום ממה שצריך....

שימו לב! ❤
כיילו את המסך שלכם, כדי שלא תפלו בפח של השקרן הזה...

לפעמים אנשים נוטים להבהיר את המסך יותר ממה שצריך (זה נראה מגניב וכו'... יש קונטרסט מדהים....) ואז נופלים לשק של אותו שקרן...

אני מעלה שוב את התמונה, רק בשביל שתראו לאיזה פח נפלתי....
ברכת שנה טובה ראש השנה תשעט.jpg

יוסי דויד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
צירפתי פה מדריך לכיול המסך

מדריך זה יציג איך לכייל את מסך מחשב במערכת ווינדוס 8.1. שימו לב שהפעולות דומות גם במערכת ווינדוס 7.

הפעלת אשף הכיול
יש להיכנס לכפתור Start (אם אין אצלכם בקרו בקישור) > בשדה החיפוש לרשום calibrate display (כיול מסך או תצוגה) וללחוץ אנטר.

עוד דרך: לבצע קליק ימני על שטח ריק בשולחן העבודה > לבחור Personalize (אישיות) > לבחור Display (תצוגה). זה מופיע מצד שמאל או ימין.

מתחילים
אשף הכיול עובד בשיטה כזו:

בכל שלב תופיע תמונה עם 3 דוגמאות. הדוגמא האמצעית = המראה הכי טוב.

בשלב השני אתם מגדירים את התצוגה בכדי להגיע לאותו "מראה" כמו בדוגמא הטובה.

הגדרת Gamma
%D7%A2%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-Gamma.jpg

אחרי שלוחצים Next יש לבחור באמצעות "הסלידר" (צד שמאל) את המראה שהכי דומה לתמונה הקודמת.

%D7%A7%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%AA-%D7%92%D7%9E%D7%94-%D7%97%D7%93%D7%A9-.jpg

שימו לב שהתצוגה הנכונה היא ללא נקודות שחורות באמצע! התמונה לא עלתה טוב לאתר.

בהירות מסך
בשלב הראשון אתם תראו תמונה של דוגמא של בהירות נכונה (התמונה האמצעית).

%D7%91%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A1%D7%9A-%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90.jpg

בהירות מסך דוגמא

כעת אתם בוחרים את הבהירות הנכונה דרך לחצני המסך (לחצנים פיזיים). במסכים חדשים צריך בד"כ לשים על 55-60% בהירות. בישנים אולי קצת יותר.

%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%91%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%AA%D7%A6%D7%95%D7%92%D7%94-%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%9C.jpg

שינוי בהירות תצוגה כיול

הגדרת ניגודיות Contrast
בדומה לשאר השלבים, בשלב הבא תמצאו 3 תמונות שהאמצעית מבניהן עם הניגודיות הטובה ביותר.

%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%95%D7%92%D7%9E%D7%90-3-%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA.jpg

חדשות דוגמא 3 תמונות

לוחצים Next ובוחרים בהגדרות המסך עצמו (דרך הלחצנים) את הניגודיות המתאימה. במסכים חדשים בד"כ 60-70% (אצלי במסך MAG בן שנה 66%).

צבע אפור Gray
בשלב זה עליכם "להסיר" כל צבע מהתמונה האפורה.

בד"כ אין הרבה מה לשנות. רק ללחוץ Next. אם אצלכם יש צבע כלשהו, יש לשחק עם אחד הסלידרים על מנת להסירו.

%D7%94%D7%92%D7%93%D7%AA-%D7%A6%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%9D.jpg

הגדרת צבע אפור

הגדרות חזות Text
בסיום אשף הכיול, יתחיל עוד אשף שעוזר לכוון את חדות הטקסט וקריאה.

1. בשלב הראשון אם יש ברשותכם 2 מסכים, תופיע תמונה ששואלת איזה מסך תרצו לכוון (תמונה בקישור).

מומלץ לכוון את 2 הצגים.

2. כעת עליכם לבחור את המראה הכי טוב לטקסט (לטעמכם) מבין כל הקוביות.

%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%94-%D7%98%D7%A7%D7%A1%D7%98.jpg

כיוון מראה טקסט

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יישר כח על המדריך המפורט!
אשמח אם יש למישהו את התהליך לווינדוס 10 בעברית,
גוגל נותן תהליך שונה מהגרסה שיש לי.
וגם המילה "כיול" לא מופיעה בחיפוש בכלל.

חנה א

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קופצת על האשכול :)
אם ההדפסה יוצאת יותר כהה מהמסך,
זה אומר שעלי להבהיר את התצוגה או להכהות??

אוויר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני גם בווינדוס 10 ולא מוצאת
מי יודע??

יוסי דויד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
בוינדוס 10, המדריך די זהה
רק, שכדי להגיע לכיול המסך, צריך לבצע את הפעולות הבאות:

1. יש להכנס להגדרות וינדוס

1.jpg

2.
להכנס ל מערכת > תצוגה > צג > הגדרות תצוגה מתקדמות > מאפייני מתאם תצוגה > ניהול צבעים > ניהול צבעים > מתקדם > כפתור "כייל צג"

ומפה, המדריך כמו בוינדוס 7

בהצלחה!!!!

חנה א

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@יוסי דויד - תודה רבה!

אם ההדפסה יוצאת יותר כהה מהמסך,
זה אומר שעלי להבהיר את התצוגה או להכהות??
דיברו על זה באשכולות אחרים ולא יצא לי ברור...

יוסי דויד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
התצוגה לא קשורה להדפסה, כי זה בא לידי ביטוי גם בהבדלים בין מסך למסך...

קודם כל, המסך חייב להיות מכוייל, לפי מה שוינדוס מחייבים, עם צבעים מדוייקים
אפילו אם זה לא זורח בשניה הראשונה, וזה נראה קצת חשוך, אבל מתרגלים ואח"כ קשה להתנתק מזה...

רק אחר כך באים לדפוס
מנסים לדייק בערכים כמה שיותר (אם מדובר במיתוג, אז להדפיס בדפוס מקצועי. או הכי מומלץ להשתמש ב Process Color Manual, ניתן לקנות באמזון)
עובדים עם CMYK

ואז מגיע השלב שבתי הדפוס מתחילים להיות אשמים...
לכן, מדפיסים עותק במכונה מקצועית, ובודקים
במקרה הצורך מבהירים את כל התמונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה