מעצבות יקרות עזרתכן הדחופה! בעניין מדרגות בדירת גג

• פותח הנושא rand
  • פורסם בתאריך

rand

משתמש פעיל
המיקום של המדרגות לא מפריע. בהרבה בתים המדרגות בכניסה.
אבל!
1. המעברים מאד צפופים. לא רשום מידות, אבל סביב המדרגות ממש צפוף וגם בחדרים אחרים- בין הדלת לשולחן, בין הדלת למיטות. יש לכם שם מבוכים וצפיפות לא נעימה וזה לא הכרחי בכלל. סביב האי במטבח זה בכלל קטסטרופה, אתם כל היום תרימו אנשים מהכסא כדי להכנס למטבח וזה יגרום שאף אחד לא ישב שם למעשה.

2. מדרגות משולשות היו פעם באופנה. המעצבת כנראה לא מעודכנת שזה לא תקני ומסוכן.

הייתי חוזרת לשולחן התכנון, כי חבל להשקיע בדירה שכל ההתנהלות בה תהיה צפופה ומעצבנת.
כנ"ל...
מה עושים?
יש אפשרות כזאת בכלל אחרי שאדריכלית מתכננת לפנות למישהי אחרת?
היא כבר כמעט שחררה תוכנית עבודה!

ככר השוק

משתמש מקצוען
כנ"ל...
מה עושים?
יש אפשרות כזאת בכלל אחרי שאדריכלית מתכננת לפנות למישהי אחרת?
היא כבר כמעט שחררה תוכנית עבודה!
אני שילמתי לאדריכלית ופניתי לאחרת עם התוכניות ונס שעשיתי את זה. תפתחי איתה בכנות ותסבירי שצריך פה עין נוספת (ועדכנית יותר. נראה שהיא קצת יצאה מהנושא ולא ממש מבינה בתקן ובסגנון של היום, זה לא רק התוכניות הידניות ...) העלות של מעבר מקצועי נוסף על התוכנית, זניחה למול הבניה כולה וקריטית להנאה שלכם מהבית.

• תודה
Reactions: y&m

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם המדרגות מובילות לחלק נוסף של הבית הן חייבות להיות נוחות ובטיחותיות מאד.
שתתאמנה לעליות וירידות של בני כל הגילאים. ואז מתאים שהן תהינה במרכז למען הנוחות והשימוש המרובה.

אם המדרגות מובילות לחלק זניח ופחות שימושי בבית.
אין שום סיבה שהן תתפוסנה חלל חשוב כ"כ ודי תקוע במעבר בין המטבח לסלון.

אגב גם הדרך לאמבטיה נראית מבוכית למדי.
יש מצב ששווה לך בהחלט לתת לעוד עין לראות את התוכניות.

נערך לאחרונה ב:

2bdesign365

משתמש פעיל
כדי לקבל אולי חוות דעת נטספת על העיצוב או נקודות שכדי לשנות כדי לשלם על זה עכשיו מאשר שאחר כך לחיות עם זה
אולי יש כאן מעצבות שבאזור שלך שיכלו לעזור לך
ויתנו חוות דעת

Y.V. אדריכלות

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מדרגות יפות בהחלט יכולות להיות אלמנט עיצובי ומעורר השראה.
(כיף להיזכר בשירטוט הידני:))

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לקומה שניה עם גג פתוח
ברגע שהמדרגות לא מובילות לחלק מרכזי של הבית הגיוני יותר למקם אותן בקצה הבית, היופי לא שווה להפסד שיהיה לך מזה, לא פרקטי בכלל

• תודה
Reactions: y&m

miri r

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כדי לקבל אולי חוות דעת נטספת על העיצוב או נקודות שכדי לשנות כדי לשלם על זה עכשיו מאשר שאחר כך לחיות עם זה
אולי יש כאן מעצבות שבאזור שלך שיכלו לעזור לך
ויתנו חוות דעת
צודקת ב100%
מקובל מאוד לבקש חוו"ד

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד נקודה למחשבה- במדרגות מרחפות ומתחת שולחן שימי לב אם מתאים לך שהשולחן לא יהיה ממש סטרילי... בכל אופן דורכים על המדרגה ואין לה סגירה.. הכל בצניחה חופשית לצלחת...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שהדיון על מיקום המדרגות בשלב זה של הפרויקט באמת פחות מתאים (למרות שלעולם לא מאוחר מדי)
האם לא דנתן בו בשלב בחירת החלופות?
מה שאת מציגה מעמיד במקום לא מחמיא למעצבת שלכאורה הכתיבה לך ועכשיו בשלב הכנת תכניות לביצוע לא ששה לשנות.
השאלה אם לא היה שלבים באמצע שבהן היתה לך האופציה לבחור משהו אחר ובכל אופן התקדמת עד לשלב זה.
בגדול, הסדר הנכון הוא לבחון דבר כזה בחלופות ואחרי זה לעבור לתכנון מפורט (שלב שלכאורה כבר נעשה כאן)
נראה לי מוזר שמעצבת מנוסה דלגה על שלבים כה מהותיים.

אם השלבים נעשו כסדר ואת לא מרוצה אז אפשר לחזור אחורה ולשלם לאדריכלית על שעות עבודה נוספות. הכי חשוב זה לא לדחות הלאה את הענין כי זה מאד מאד מהותי. וסתם גורם נזק לך ולאדריכלית.

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אמנם שאלת רק על המדרגות
אבל קשה שלא לאמר
חדר אמבטיה שהכניסה אליו רחוקה מחדרי השינה וצמודה לחדר הורים לא נח בעליל
לא להורים ולא לדיירי הבית
ולפי התוכנית ששלחת נראה שיש מקום להחליף בין האופציות בדירה ולתכנן אותה שתהיה נוחה
כולל המדרגות שאת מתלבטת לגביהן וחבל

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מנסיון של מדרגות מרחפות - לא מוצלח.
לא לבית עם ילדים, ולא לבית עם מבוגרים
הן לא נוחות לעליה, אי אפשר לנעול אותן (הקטנים משתחלים מהצד השני)
נשחקות מהר
וגם ברוב האופציות הן מסובבות באופן מסוכן.

2bdesign365

משתמש פעיל
נראה לי המסקנה מכל זה אל תוותרי על עין נוספת של מעצבת פנים .
מעצבת פנים לפעמיים רואה אחרת מאדריכלית.
אלה אם היא גם וגם.
. אל תוותרי על שרטוט ממוחשב שניתן לעדכן אותו בזמן תהליך הבניה אם יהיה שינויים (מאוד חשוב לעתיד מנסיון לאחרונה במיוחד של שרטוט ידני מלפני 30 שנה שלא הנק חשמל והביובים היו במקום של השרטוט כי כנראה שינו בהמשך ולא עודכן .) השרטוט חשוב לך לעתיד עם תרצי לעשות שינוי או למכור והקונה ירצה לשנות.
בהצלחה

rand

משתמש פעיל
אני חושבת שהדיון על מיקום המדרגות בשלב זה של הפרויקט באמת פחות מתאים (למרות שלעולם לא מאוחר מדי)
האם לא דנתן בו בשלב בחירת החלופות?
מה שאת מציגה מעמיד במקום לא מחמיא למעצבת שלכאורה הכתיבה לך ועכשיו בשלב הכנת תכניות לביצוע לא ששה לשנות.
השאלה אם לא היה שלבים באמצע שבהן היתה לך האופציה לבחור משהו אחר ובכל אופן התקדמת עד לשלב זה.
בגדול, הסדר הנכון הוא לבחון דבר כזה בחלופות ואחרי זה לעבור לתכנון מפורט (שלב שלכאורה כבר נעשה כאן)
נראה לי מוזר שמעצבת מנוסה דלגה על שלבים כה מהותיים.

אם השלבים נעשו כסדר ואת לא מרוצה אז אפשר לחזור אחורה ולשלם לאדריכלית על שעות עבודה נוספות. הכי חשוב זה לא לדחות הלאה את הענין כי זה מאד מאד מהותי. וסתם גורם נזק לך ולאדריכלית.
את מעלה נקודה חשובה
קשה לי תאר לך בדיוק כיצד נעשה התכנון אבל בטח שלא כמו שאת מתארת מבחינת סדר שלבים הגיוני.
התוכנית הזאת החלה כסקיצה כיוון שלא ידוענו אם נגור בדירה הזו או נחלק אותה ועל כן נתנה 2 סקיצות
אחת לחלוקה ואחת למגורים
בסופו של דבר הלכנו על המגורים
ונותרנו עם הסקיצה עד היום
וכל שינוי דורש מאמץ וסיפור..
עכשיו מטבע הדברים לקח זמן עד שנכנסתי לזה לראיתי דברים שמפריעים לי ולכן הכל מבולגן.
אני ממש אובדת עצות
לא יודעת מה לעשות

rand

משתמש פעיל
המיקום של המדרגות לא מפריע. בהרבה בתים המדרגות בכניסה.
אבל!
1. המעברים מאד צפופים. לא רשום מידות, אבל סביב המדרגות ממש צפוף וגם בחדרים אחרים- בין הדלת לשולחן, בין הדלת למיטות. יש לכם שם מבוכים וצפיפות לא נעימה וזה לא הכרחי בכלל. סביב האי במטבח זה בכלל קטסטרופה, אתם כל היום תרימו אנשים מהכסא כדי להכנס למטבח וזה יגרום שאף אחד לא ישב שם למעשה.

2. מדרגות משולשות היו פעם באופנה. המעצבת כנראה לא מעודכנת שזה לא תקני ומסוכן.

הייתי חוזרת לשולחן התכנון, כי חבל להשקיע בדירה שכל ההתנהלות בה תהיה צפופה ומעצבנת.
1.מה זה אומר מדרגות משולשות?
2. והאם לדעתך באמת כדאי לחזור לשולחן התכנון מה שנקרא, או להוסיף מעצבת לפרוייקט?
3. אגב האי (שולחן) לא קיים בתוכנית מעט עדכנית יותר

rand

משתמש פעיל
נראה לי המסקנה מכל זה אל תוותרי על עין נוספת של מעצבת פנים .
מעצבת פנים לפעמיים רואה אחרת מאדריכלית.
אלה אם היא גם וגם.
. אל תוותרי על שרטוט ממוחשב שניתן לעדכן אותו בזמן תהליך הבניה אם יהיה שינויים (מאוד חשוב לעתיד מנסיון לאחרונה במיוחד של שרטוט ידני מלפני 30 שנה שלא הנק חשמל והביובים היו במקום של השרטוט כי כנראה שינו בהמשך ולא עודכן .) השרטוט חשוב לך לעתיד עם תרצי לעשות שינוי או למכור והקונה ירצה לשנות.
בהצלחה
יש לך המלצה?
מישהי מעולה ונחמדה עם סבלנות שיהיה לה כח להכניס את הראש לשרטוט של מישהי אחרת..

ככר השוק

משתמש מקצוען
1.מה זה אומר מדרגות משולשות?
2. והאם לדעתך באמת כדאי לחזור לשולחן התכנון מה שנקרא, או להוסיף מעצבת לפרוייקט?
3. אגב האי (שולחן) לא קיים בתוכנית מעט עדכנית יותר
4 המדרגות בסיבוב שהן משולשות, זה לא תקני. החלק הכי צר במדרגה צריך להיות לפחות 17 ס"מ.

חד משמעית הייתי פונה למעצבת אחרת ומבקשת חוו"ד. אפשר במייל. זה יכול להיות מהיר, וזה הכרחי לפני שתתחילו לבנות ואי אפשר יהיה לתקן. מעצבת אחרת תהיה הוגנת מספיק לומר אם צריך להתחיל מהתחלה או שמספיק לתקן.

rand

משתמש פעיל
יש לך המלצה?
מישהי מעולה ונחמדה עם סבלנות שיהיה לה כח להכניס את הראש לשרטוט של מישהי אחרת..
והאם מדובר בסיפור יקר?
כי כבר עולה לנו המון כסף התכנון
(כי כבר נוסף לזה כסף שנשפך על סקיצה שלא באה לידי שימוש אולם ישולם בכל זאת מחצית- סקיצה שהיתה מיועדת לחלוקה בדירה מתחת ובסוף לא נשתמש)

rand

משתמש פעיל
4 המדרגות בסיבוב שהן משולשות, זה לא תקני. החלק הכי צר במדרגה צריך להיות לפחות 17 ס"מ.

חד משמעית הייתי פונה למעצבת אחרת ומבקשת חוו"ד. אפשר במייל. זה יכול להיות מהיר, וזה הכרחי לפני שתתחילו לבנות ואי אפשר יהיה לתקן. מעצבת אחרת תהיה הוגנת מספיק לומר אם צריך להתחיל מהתחלה או שמספיק לתקן.
.

ואם צריך מחדש? מה ההשלכות?..

ככר השוק

משתמש מקצוען
והאם מדובר בסיפור יקר?
כי כבר עולה לנו המון כסף התכנון
(כי כבר נוסף לזה כסף שנשפך על סקיצה שלא באה לידי שימוש אולם ישולם בכל זאת מחצית- סקיצה שהיתה מיועדת לחלוקה בדירה מתחת ובסוף לא נשתמש)

טעות בתכנון עולה יותר.
אני בטוחה שיש פה הרבה מעצבות מעולות, אבל ממליצה על @רותי וינברג, גם בתוכנית חדשה וגם במקרים של לתקן תוכניות של אחרים. היא גם חותכת ענינים מהר

נערך לאחרונה ב:

rand

משתמש פעיל
וואו, מאיפה השגת אותה...
הסקיצה משורטטת למופת, אבל לא ראיתי סקיצות ידניות כבר שניםםם
לעניין המדרגות- היא האדריכלית, את הולכת לגור בבית.
זה צריך להיות משהו שאת אוהבת ורוצה.
תראי את הדוגמאות האלה: (מגוגל)

הסקיצה משורטטת למופת,- התכוונת גם לתכנון או נטו השרטוט?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה